Soutěž: Co víte o Broucích a jejich tvorbě?

diskusní fórum o skupině Beatles
paneul
Krajská superstar
Krajská superstar

Re: Soutěž: Co víte o Broucích a jejich tvorbě?

Příspěvekod paneul » úte lis 07, 2017 10:40 pm

Tak člověče, první a třetí desku bys měl správně, (u první Ti vypadlo "n" u Juliana, ale z toho se nestřílí), ale tu z roku 1968 nevím - autor není nikde uveden. Jestli znáš nějaký odkaz, že je autorem Paul, tak dej vědět. Ale pořád Ti tam ještě jedna chybí, tak se zkus poohlédnout. Pro ostatní stopka do zítřejších 20:00 (8.11.).
Half of what I say is meaningless...

j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvekod j.babel » stř lis 08, 2017 12:07 am

Požadovaný zdroj je třeba zde:
http://www.brouci.com/index.php/vanoni- ... -christmas
Paul by ovšem měl být autorem obalu vánoční desky z r. 1966 Pantomime / Everywhere It's Christmas.
Ovšem co s tím rokem 1968? Fakt je, že jiný zdroj nějak nemohu dohledat. Kdo to tedy rozsoudí? Rigby? :D
Jedině teď mám šanci využít svou stopku - zítra jsem časově zaneprázdněn od 6:30 nejméně do 24:00, takže další stopky se tímto dobrovolně vzdávám a úkol nechť v případě potřeby dořeší někdo jiný.
Try to see it my way...

paneul
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod paneul » stř lis 08, 2017 1:09 am

Nebudeme z toho dělat drama, moji otázku jsi koneckonců zodpověděl správně - tedy 1966 Paul, 1967 John, Julian & Ringo, 1969 Ringo & Zak.
Ta deska z osmašedesátého je tam jaksi navíc, osobně jsem NIKDE kromě zdejších stránek nenašel, kdo je autorem obalu, takže pokud to někdo ví a dá nám vědět, budeme zase o něco chytřejší. Bod Ti rozhodně patří a klaď dotaz :D .
Half of what I say is meaningless...

j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvekod j.babel » stř lis 08, 2017 5:02 pm

Osobně se též přikláním k variantě desku z r. 1968 z odpovědi vyjmout. Nyní snad již mohu přijmout svůj bod a ve volné chvíli položit soutěžní otázku. Zůstaneme na české písničkářské scéně.

Milovník táborových ohňů a mladých děvčat Jan Nedvěd zmiňuje v jednom svém textu skupinu Beatles. Chci vědět název této písně a jméno dalšího zpěváka, o němž je v písni též řeč.

Kdo bude nejrychlejší a přijde si pro snadný bod?
Try to see it my way...

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » stř lis 08, 2017 9:26 pm

"Beatles už slyšel celej svět,
nám samej pochod hlavy plet..."

Jan Nedvěd - Razítka.

(Opsal jsem ze soutěže Pravda a lež.)

V textu dále zmíněn Kadel Gott.
Bubi, Bubi, noch einmal, es war so wunderschön. Bubi, Bubi, noch einmal, es kann ja nichts geschehn.

j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvekod j.babel » stř lis 08, 2017 11:54 pm

Půl bodu za Razítka, půl za Karla, to jest dohromady asi snadný, nicméně platný jeden bod.
Grüss Gott!
Try to see it my way...

Vicino
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Vicino » čtv lis 09, 2017 7:25 am

Jen taková osobní vzpomínka: Názvy Nedvědových písniček jsou typické tím, že bývají jednoslovné a zdánlivě nevystihující vlastní text písničky, jako by prostě z textu bylo náhodně vybráno jedno slovo. Zpravidla podle názvu písničku nikdo nezná, jakmile však zazní, znají ji hned všichni. Žádný nedvědofil nejsem, byť jsem je párkrát naživo viděl, ale písničku Razítka si pamatuji z Porty 1991, tehdy probíhala v Plzni, hlavní koncerty byly v totálně narvaném lochotínském přírodním amfiteátru. Musím říci, že to mělo neopakovatelné kouzlo - doba ještě čerstvě porevoluční, vystupovaly tam spousty do té doby zakazovaných interpretů, po každé písničce se tehdy ještě křičelo "umí!" :-) Kdo nezažil, nepochopí, no jo, to už se nikdy nevrátí...

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » čtv lis 09, 2017 8:03 am

Jarda:
Děkuji.

Vicino:
Mě tahle portovní horečka omladnic úplně minula a Nedvědy beru jen jako někdejší součást Spirituál kvintetu.
Nemohu si nevybavit kouzelnou antikotlíkářskou coververzi Johnny B. Goode v podání Nahoru po schodišti dolů Bandu, někdy z druhé poloviny 80. let. Pod názvem Wabi se v ní mj. zpívalo:

Vo životě, vo životě mám páru / proto zpívám, hraju na svou kytáru / já mám v Plzni každoročně zelenou / vykřičím tam mercedesům svoje "no"
Lidi pak řvou "umí!" / třískaj ešusem / konečně si asi všimli / že tu jsem
Go go, go Wabi, go, go
Go go, go Wabi, go, go
Go go, go Wabi, go, go
My chceme Rosu

---

Otázka jednoduchá, nic mě teď po ránu nenapadá:
Co psal na jaře 1967 jeden z papalášů BBC šéfovi EMI Lockwoodovi ohledně Beatles?
Bubi, Bubi, noch einmal, es war so wunderschön. Bubi, Bubi, noch einmal, es kann ja nichts geschehn.

Vicino
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Vicino » pát lis 10, 2017 11:57 pm

Že nebudou hrát A Day In The Life, protože verš "I'd love to turn you on" jim připadá jako narážka na užívání drog.

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » sob lis 11, 2017 2:16 pm

Jó jó... Vicino má bod.

Ten dopis Franka Gillarda je nesmírně okouzlující a jen potvrzuje anglickou gentlemanskou slušnost. V tomhle případě bych snad řekl i zdrženlivost. :D

Volně jsem si jej přeložil:

Nikdy jsem si nepomyslel, že nastane den, kdy budeme muset zakázat nahrávku EMI, ale bohužel se tak právě u této skladby stalo. Pečlivě jsme ji poslouchali pořád dokola a dokola a nemůžeme nedojít k závěru, že slova „Chtěl bych, aby tě to nakoplo“, po nichž následuje ta narůstající zvuková montáž, můžou mít jiný než zlovolný význam.

Je možné, že nahrávka byla vytvořena zcela nevinně a v dobré víře, ale my musíme brát zřetel na to, že mnoho mladých lidí jí nevyhnutelně vtiskne jinou interpretaci. „Nakopnout“ je fráze, která sice může být použita za mnoha různých okolností, ale v současnosti je v módě v žargonu uživatelů drog. Nemyslíme si, že můžeme nést odpovědnost za to, že budeme upřednostňovat nebo prosazovat tyto nešťastné návyky, a proto tuto píseň v žádném našem programu – ať už rozhlasovém, nebo televizním – nebudeme hrát.

Očekáváme, že toto naše rozhodnutí, které ostatně už přejal i tisk, se setká s rozpaky. Uděláme, co bude v našich silách, abychom nekritizovali vaše lidi, ale jak si jistě uvědomujete, nacházíme se ve velice obtížné pozici. Myslel jsem, že byste měl vědět, proč jsme – byť neradi – přistoupili k tomuto rozhodnutí.

Vicino
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Vicino » stř lis 15, 2017 7:56 am

Děkuji.
A otázka? Prosím jména alespoň čtyř lidí, kteří bubnovali u Beatles.

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » stř lis 15, 2017 8:45 am

Kdo mě napadne:
Tommy Moore, Norman Chapman, Pete Best, Johnny Hutchinson, Ringo Starr, Andy White, Jimmy Nicol... a vlastně i John a Paul :lol:

Vicino
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Vicino » stř lis 15, 2017 12:04 pm

Vypadá to, že jsi vysoce překročil plán. Ale bod ti náleží stejně jen jeden ;-)

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » stř lis 15, 2017 3:36 pm

Děkuji.

Jak vypadala kravata George Martina, která se nelíbila Georgi Harrisonovi 6. června 1962?
(Barva, vzorek atd.)

Zpět na “Beatles”