Let it be

diskusní fórum o skupině Beatles
Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » sob lis 12, 2005 2:46 pm

Jo, málem bych zapomněl, nevíte někdo něco o vydání Let It Be na DVD?
J.

Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Onder » sob lis 12, 2005 4:56 pm

Mně Let It Be naked přijde, jako Paulova snaha o napravení křivdy. Zejména u písně Long And Winding Road. Ta mi přijde jako jediná pozitivní věc na albu. Ovšem ta stejně už vyšla oficiálně na Anthology 3. Původně jsem myslel, že album vyjde tak jak bylo původně zamýšleno. Tzn. bez jakýchkoliv dotáček a střihů. Střihů je tam více než dost a dokonce byly použity některé střihy, které udělal na původním Let It Be Phil Spector. Např. I Me Mine. Na "naked" je sestříhaná I´ve Got A Feeling. Spector tenkrát použil needitovanou verzi. Takže je v podstatě víc naked než ta nová. Titulní píseň je nejen sestříhaná, ale dokonce má doprovodné vokály, které byly dohrány dodatečně.
Let It Be je jednou pro vždy verze z roku 1970 a nikdo to už nezmění. Ani Sir Paul McCartney (pokud v tom má prsty on). Možná by bylo rozumější vydání pod hlavičkou Anthology 4 nebo tak něco. Po důkladné analýze je každopádně dodatek Naked zavádějící. Řekl bych spíš do půl těla.

Tak mě napadá... Když tenkrát měli Beatles tak málo času na nahrání Please Please Me... Možná tam chtěli tenkrát dohrát víc nástrojů. Což takhle udělat Please Please Me... Dressed? Že by tam Paul dohrál sem tam nějakou kytaru, tu a tam zdvojil vokál...
Je to stejně tak zbytečné. Spíš by měli konečně vydat Let It Be DVD, které opět odložili (nemluvě o stále neremasterovaném katalogu), než ztrácet čas s podobně zbytečnými projekty.

j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvekod j.babel » čtv pro 29, 2005 8:02 pm

Long And Winding Road - na Antohology 3 je snad jiný take... :?:
Try to see it my way...

Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Onder » pát pro 30, 2005 2:03 pm

Ano je to jiný take. Ale o to nejde. Účel byl ale stejný. Vydat verzi bez smyčců. Myslim, že i ten základní take bez smyčců, co je na Naked je jiný než ten, který použil Spector na původní Let It Be. Ale tím si nejsem jistý...

Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » pon led 02, 2006 12:21 am

Tak mám takovej dojem, že let it be je spíš paulova deska než deska beatles. Jen v tom filmu je zabíranej skoro pořát paul a paulova práce. Asi vím proč byl lennon tak naštvanej, protože to asi naštve když je všude paulův vousatej úsměv při práci a on tam maximálně tančí s ono po studiju :D

Nejradši mám long and winding road a get back

postmanka

let it be

Příspěvekod postmanka » stř led 18, 2006 2:38 pm

Anonymous píše:Tak mám takovej dojem, že let it be je spíš paulova deska než deska beatles. Jen v tom filmu je zabíranej skoro pořát paul a paulova práce. Asi vím proč byl lennon tak naštvanej, protože to asi naštve když je všude paulův vousatej úsměv při práci a on tam maximálně tančí s ono po studiju :D

Nejradši mám long and winding road a get back

Heled se!Johna to v tý době vůbec nebavilo a nediv se ,že tam je jenom Paul když jse v tý době o všechno staral!(APPLE ŠLO KE DNU,BRAIEN BYL MRTVÝ A OSTATNÍ NA TO KAŠLALI-asi kromě Paula).
Jak jsem někde četla tak byl John s kapelou,George s kapelou,Ringo s kapelou a možná Paul s kapelou!

Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Re: Let it be

Příspěvekod Michal Fokt » ned led 30, 2011 12:54 pm

Mimochodem, na Streamu se dnes věnují výročí Rooftop Concertu - http://www.stream.cz/slavnedny/551373-3 ... ni-koncert :!:

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod timothy » stř říj 05, 2011 8:41 pm

Rooftop Concert - tohle mě dostalo, je to docela povedené
http://www.youtube.com/watch?v=wuxFBZaOJO8

Co na to říkáte ? :D
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna

j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvekod j.babel » stř říj 05, 2011 9:05 pm

Nějak jsem nepochopil, jestli je to pokus o žert nebo o podvod... :?
Try to see it my way...

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » čtv říj 06, 2011 4:05 pm

Raba mere, to je ale ubohost...
To už si radši pustím Get Up and Go s tím kopnutím na začátku :lol:
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod timothy » čtv říj 06, 2011 5:12 pm

:lol:

dobrej je ten s kloboukem za Georgem, ten se do té písně hodí nejvíc :lol:
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » sob kvě 16, 2015 3:58 pm

Ne nechci se podrobněji zmiňovat o novince ohledně nových videích z Let it Be na oficiálním chanellu YT Beatles (zatím jsou to ukázky písní I Me Mine, I´ve got a Feeling a Don´t Let Me Down), fanoušci tyto sestavená videa s hudebními verzemi z alba dle tracklistu od fanoušků již dávno znají a mají je kompletní vč. mě. Spíš mě zaujalo, že všichni víme, že B.B. King zemřel(moc o něm nevím, ale jeho spolupráce s Ericem na albu Riding with the King je dobrá), ale nikdo ani speciální web stránky o Beatles nezmínili, že měl tu čest být součástí textu písně Beatles Dig It !!!
to se vrací kolibřík

Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Onder » pát kvě 22, 2015 1:30 pm

No, vzhledem k úrovni té skladby, nevím, jestli to je čest. :)
B.B. King byl excelentní bluesman, jehož odkaz daleko přesahuje nějakou zmínku jeho jména v JAKÉKOLIV písni Beatles, tím méně v Dig It. Proto chápu, že nikdo nikde nic takového nezmiňoval.

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » sob kvě 23, 2015 7:24 pm

Škoda že v novém vydání (2.vydání) knihy Revoluce v hlavě nedošlo k plnohodnotným úpravám např. u písně For You Blue není uveden k datu 25.1.1969 ještě datum 8.1.1970, kdy George nazpíval nový vokál. Dále u písně Let it Be není uvedena Linda McCartneyová a Mary Hopkinová v doprovodných vokálech.
to se vrací kolibřík

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » sob kvě 23, 2015 7:59 pm

Kdybych si měl vybrat jedinou nahrávací sekvenci byl byl to 3.1.1970 kdy nahrávali I Me Mine, možná i proto že z té doby není žádná fotografie a tak je dost těžké si představit jak to tam ve studiích v Abbey Road vypadalo a fotky Paula, George a Ringa jsou časově vzdálené několik měsíců. Píseň I Me Mine byla nahrána během 10ti hodinové nahrávací frekvence od 2:30 odpoledne do 0:15 ráno dalšího dne, kdy pokračovali na písni Let it Be. Po 12. pokusu I Me Mine si George zazpíval píseň za hudebního doprovodu Paula a Ringa z repetroáru Buddy Hollyho Peggy Sue Got Married, která zůstala dosud nevydána a pochybuji, že by ji odtajnili (neplést s pokusem z ledna 1969). Poté se vratili k I Me Mine. Teprve s 16. pokusem byly spokojeni. Tuto Harrisonovu skladbu si vzali asi tak nějak abychom měli imaginární představu takto Geroge-hlavní vokál a doprovodný vokál, akustické a eletkrické kytary, Paul - doprovodný vokál,varhany, elektrické piano, baskytara, Ringo- bicí. Producentem byl George Martin a zvukovým technikem( engineer) Phil McDonald. Na bootlegu Last Year jsou ty pokusy dobře zdokumentované. Nejslavnější je asi co vyšel na Anthology 3 s úvodem ,,You all will have read that Dave Dee is no longer with us. But Mickey and Tich and I would just like to carry on the good work that's always gone down in number two" (což je studio 2 v Abbey Road). Georgovo uvedení ,, Ringo " k I Me Mine je na odkazu co dal na yt minulý měsíc uživatel rock beat. Během natáčení filmového dokumentu Anthology George v interview též na skladbu zavzpomínal, ale sekvence byla vystřižena je pouze na Director´s Cut verzi.
to se vrací kolibřík

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » stř zář 19, 2018 7:05 am

Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?

Barleycorn
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Barleycorn » stř zář 19, 2018 10:04 am

Už se mi tomu nechce ani věřit. Ale díky za odkaz, vypadá to na zajímavé čtení.

verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod verjan2 » sob led 12, 2019 2:50 pm

Na YT se objevila komplet původní 16mm (údajně) verze v solidní kvalitě. Protože ostatní verze se tam moc dlouho nezdržely, uvidíme, jak dlouho tam bude tato.
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... -zP_8u3-cc
Hand in hand, walking through life and making our plans.

Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Beaver » sob led 12, 2019 11:23 pm

Jakápak solidní kvalita? 480p, to je horší než VHS a ta kopie pochází nejspíš z laser disku. Viděl jsem lepší.

Zpět na “Beatles”