Soutěž: Co víte o Broucích a jejich tvorbě?

diskusní fórum o skupině Beatles
Odpovědět
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Re: Soutěž: Co víte o Broucích a jejich tvorbě?

Příspěvek od Park »

Jistě, to se dá pochopit. Pokud se ještě boduje, bod Ti ponechám. OHNOHTIMAGEN, pokud také souhlasí, bude pokračovat v položení otázky.
to se vrací kolibřík
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Dobře.
Ale nenapadá mě nic složitého.

Napište alespoň tři lokality (tedy konkrétní místo a konkrétní město), kde v roce 1987 vystupoval naživo George Harrison.

(Myslím tím samozřejmě koncertní hudební výskyt, nikoli to, že vystupoval na letišti tam a tam.)
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Barleycorn
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Barleycorn »

No, tak jednoduché to zas není. Vezmu-li to chronologicky, tak prvním počinem by mohlo být neplánované vystoupení v Palomino Clubu v Los Angeles 19. února, kde byl John Fogerty "přinucen" opět zapět píseň z repertoáru Creedence, což předtím drsně odmítal. Jinak tam byl Taj Mahal a Cimrman. Pak je to jasné, 5. června Prince's Trust ve Wembley v Londýně a konečně 17. října opět Wembley v Londýně, kdy si zašel na koncert ... koho jiného než Cimrmana a skončil na pódiu při provedení Rainy Day Women, protože everybody must get stoned. Víc nevím.
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

A vzhledem k tomu, že o přesně tato místa mi šlo, tak přiděluji bod a předávám štafetu.
Barleycorn
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Děkuji a přísahám, že svou otázku jsem měl připravenou již delší dobu, neboť se překvapivě týká také ... George. Ptám se na jeho úplně poslední veřejné hudební vystoupení (nikoli nezbytně koncert před publikem). Kde to bylo, jaké skladby hrál a zajímaly by mě také detaily týkající se nástroje, který použil. Váže se k němu totiž takový zvláštní příběh :wink:
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Teda přiznám se, že nevím.
Vybavím si, že George zpíval na pohřbu Carla Perkinse 23.1.1998, ač to vůbec neměl v úmyslu, leč byl přemluven Wynonnou Judd. Takže si vzal kytaru Rickyho Skaggse a vystřihl Your True Love, čímž kompletně změnil celý ráz zatím velmi pochmurného, truchlivého obřadu plného náboženských písní.

Pak ještě existuje nedatovaný, asi minutu a půl dlouhý záznam Georgeova hraní na ukulele (snad by to měla být A Shine on Your Shoes), kde se místo zpěvu hvízdá, a na konci řekne George pisklavým hlasem "I didn't know I could whistle". Hlasem poničeným léčbou rakoviny, a podle Georgeova výzoru bych to tipoval na rok 2000.
A co jsem četl, tak tento záznam je i v úvodu aplikace George Harrison Guitar Collection.
Ale jestli to bylo poslední Georgeovo vystoupení na veřejnosti, to si nejsem jist. A historii dotyčného nástroje neznám.
Barleycorn
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Možná jsem tady podcenil rozsah svých informací. Mohl jsem snad ještě dodat, že jsem měl na mysli skutečné vystoupení ... dejme tomu v médiích. Vystoupení, které bylo určeno pro "konzumaci" veřejností.
Barleycorn
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Jen abych nemátl. Ono vystoupení, které mám já na mysli, se odehrálo o pár měsíců dříve než pohřeb Carla Perkinse, který zmiňoval OHNOTHIMAGEN.
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Já vím, o co jde, ale nějak nemůžu dohledat příběh k onomu nástroji.
Barleycorn
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

No, není to možná příběh od té doby, co ten javor přestal býti stromem, ale je to spíš o tom, jak se v Georgových rukou toho dne ocitl.
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Teoreticky to může být neplánované vystoupení, které se vyvrbilo z rozhovoru Johna Fugelsanga s Georgem a Ravim Šankarem 24.7.1997. George zahrál, poté, co Fugelsang marně volal po zahrání něčeho od Beatles (nebo od Spice Girls nebo Ricka Astleyho), If You Belonged to Me, Any Road a All Things Must Pass (kde při přehmatu zmáčkl špatný akord). Taky tam tuším zazněla Prabhujee z Chants of India.
A kytara se tam nějak válela ve studiu, co si vybavuju.
Barleycorn
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Je to i prakticky ono neplánované vystoupení. Je krásně vidět, jak se Georgovi moc hrát nechce, ale pak si podle mě trochu škodolibě užívá škemrání moderátora o "Beatles song". Nechce se mu, a tak zahrál přesně ty písně, které jsi vyjmenoval. Nevím, jestli se kytara válela úplně ve studiu, dle mých pramenů si ji tam přinesla nějaká dívčina, tak ji Georgovi zapůjčila. On se pak ještě sháněl po kapodastru, aby zahrál poměrně nečekanou wilburyovku. Já za to udílím bod.
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Tha'.

Když Brian Epstein poslal Beatles do Star Clubu telegram, že je EMI zve na nahrávání, a vyzval je k zkoušení nového materiálu, reagovali John, Paul a George údajně telegraficky jak?
Odpovědět