Abbey Road

diskusní fórum o skupině Beatles
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rigby
Manager
Manager
Příspěvky: 254
Registrován: pát lis 08, 2002 9:46 pm
Kontaktovat uživatele:

Abbey Road

Příspěvek od Rigby »

V létě roku 1969 se Beatles rozhodli po ztroskotání projektu Get back natočit album jako za starých časů. O spolupráci požádali opět George Martina, se kterým se zavřeli do studia a výsledkem bylo album pojmenované podle místa, kde se natáčelo, Abbey Road. Na trhu se objevilo 26. září 1969. Kromě obalu se proslavilo nezapomenutelnou medley, do které byly spojeny všechny písně druhé strany alba. A ještě více proslulo svými hudebními skvosty.

Po Perném dni druhé album, které jsem od Beatles slyšel. A narozdíl od Perného dnu, který pro mě znamená pohodu, je toto ukázka vypiplaných profesionálních hudebních skvostů. Dodnes patří tato deska mezi mé favority. Nemohu jí nic vytknout. Vše je na správném místě, od začátku až do konce. Strhující druhá polovina, která graduje až do hektického konce završeného tichou tečkou. Snad možná... Maxwell's silver hammer tolik nemusím. A diamanty na tomto zlatém podnose? Something, Here comes the sun, Because ...
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 540
Registrován: stř lis 13, 2002 7:46 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Fokt »

Souhlasím, vynikající album, druhý umělecký vrchol po dvojici Revolver + Sgt.Pepper (White album řadím až za tyhle tři). Byla to první řadová deska, kterou jsem od Beatles slyšel (do té doby jsem žil ze dvou výběrů, kde byly věci do r.65, a z hudby z prvních 2 filmů), a první poslech mě dost šokoval, protože to pro mne byla úplně jiná muzika, než jakou jsem si do té doby s nimi spojoval. Ale postupně se to zařadilo mezi mé nejoblíbenější 3-4 jejich desky (i když u nich je fakt těžký mít nějakou neoblíbenou, až na YS a trochu MMT). Z písní se mi líbí: celá první strana s malinkou výhradou k instrumentálně vynikajícím způsobem provedené, ale trochu strohé (zvláště textově) I want You. Na druhé straně pak září celé to skvostné medley, je to prostě propracované a vypilované do všech detailů (Broukům muselo být fakt smutno, když si uvědomili, že takhle krásně spolupracují naposled). Jinak mám malý problém s Her Majesty, protože na originál kazetě, kterou jsem si koupil r.96 v Praze poblíž Bílé Labutě, prostě není. Tak jsem přemýšlel, jestli by se dala na tu kazetu dodatečně nahrát (mám ji v Mp3), když bych přelepil lepenkou ty vylomený místa (jednou se mi to takhle povedlo s nějakou reklamní kazetou od Reader´s Digest výběru). Jenže mám strach, abych tím nepoškodil to skvělý číslo Come Together, který je na protější straně kazety v témže místě....neporadil by mi někdo?
luke_bunda
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Příspěvky: 122
Registrován: pon lis 11, 2002 11:20 am
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luke_bunda »

Jedna z prvních desek, co jsem od nich slyšel.. skvělý album - nejradši mám Oh Darling, Octopuses garden, Maxwellovo kladívko či Here comes the sun...
antilupanec

Příspěvek od antilupanec »

Druhá strana je mnohem lepší než první. K tomuhle poznání jsem se dopracovával 10 let :)
Uživatelský avatar
Rigby
Manager
Manager
Příspěvky: 254
Registrován: pát lis 08, 2002 9:46 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rigby »

Michal Fokt píše:Jinak mám malý problém s Her Majesty ...
Nemusíš se bát, praxe s přelepováním vylomených otvorů u kazet je naprosto běžná a vyzkoušená. Akorát to musíš nahrát na tu správnou stranu kazety :D .
Nitty_Gritty

Příspěvek od Nitty_Gritty »

Jo, JE to skvělý album. Come Together, Something, Oh! Darling, Here Comes The Sun, celá druhá strana... - prostě to nemá chybu. A ten závěrečnej akord v The End je fantastickej.
dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Příspěvky: 175
Registrován: pon pro 02, 2002 3:25 pm

Příspěvek od dr. Halíř »

Abbey Road? jednoduše skvělý! nejradši mám Come Together, Something, Oh Darling, I Want You a celou druhou stranu :)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Samozřejmě i já se přidávám ke chvalozpěvům na tohle album.A nemám mu vůbec co vytknout-snad jen I Want You-o které jsem kdysi prohlásila že je absolutně dlouhá,absolutně depresivní a absolutně o ničem...ale od těch dob jsem došla k závěru,že to cosi do sebe má :) No...podle mě tahle deska je parádní tečkou za jejich kariérou,člověk z ní úplně cítí,že Beatles byli opravdoví umělci a ne jen nějací šumaři,jakýma se dnešní hudební scéna hemží :x
Těžko vyjmenovat nejlepší songy-Oh!Darling,Kladivo,Golden Slumbers-ty mě dostaly nejvíc.
Nitty_Gritty

Příspěvek od Nitty_Gritty »

Kladivo... :lol: :lol: :lol:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

No jo...kladivo :wink:
Nitty_Gritty

Příspěvek od Nitty_Gritty »

Kladívko... a bubínek :lol: :mrgreen:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

A kovadlinka... :lol:
Nitty_Gritty

Příspěvek od Nitty_Gritty »

...a prásk do toho!!! :D
hanan
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte srp 05, 2003 1:30 pm
Bydliště: Svět=>Evropa=>Česká rep.=>Morava=>Brno...možná.Prostě bydlím na této planetě.

Příspěvek od hanan »

:D :D :D ABBEY ROAD je prostě NEJ :!: :!: :!: :D :D :D
Kromě Because se mě to líbí prostě všechno.

,,..Majesty,, na kazetě nemám taky a pěkně mě to naštvalo :x . Přitom je to taky kazeta normálka koupená v obchodě a ne někde ,,kdovíkde,,. Z obchodu by člověk očekával, že to bude v pořádku a ejhle.... :shock:
A taky je nějak divně nahraná.. Máte to tam taky, to překrývání obou stran?
Martina

Příspěvek od Martina »

Tohle album je úplně skvělý. Líbí se mi tam úplně všechno, těžko říct co nejvíc. Snad Come together, something, Here comes the sun, because, Golden slumbers a you never give me your money.
Mr.Chimp

Abbey Road

Příspěvek od Mr.Chimp »

Vyborne album od zacatku do konce, ale neni moje nejoblibenejsi.
Drobne vyhrady mam jen k "Her Majesty".
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Jaképak ?
martina

Příspěvek od martina »

myslim si ze beatles nemohli ukoncit svou karieru lepsim cd nez je prave abbey road...pisne jako something here comes the sun jsou nezapomenutelne,,,,octopus¨s garden je optimisticka,,,come together je spravne rocková,,,because je taková tajuplna,,,a treba the end je strasne smutna tou svou melodii(ve prostred)...abbey road patri k nej cd ktere kdy mohli byt vytvoreni..
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 540
Registrován: stř lis 13, 2002 7:46 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Fokt »

The End je vůbec tková smutná (tedy ne ten úvod, ale ta druhá část co začíná tím tichým piánem a pokračuje tím efektním závěrem) - je to takové symbolické, já v tom cítím ten konec, možná trochu lítost, ale i hrdost na to co je za nimi. Je to...velké, ohromující, zvláště ten poslední akord. Každopdáně to že je za tím Her Majesty je zas trochu optimistické :) něco jako vzkaz pro lidi aby nebyli smutní (někde jsem četl že fanynky oplakaly Beatles už po Johnově svatbě na Gibraltaru), že něco končí, ale zas něco začíná, ž není konec všeho. Tak nějak to člověka naladí na další album (Let it be), které i když bylo nahráno dřív tak vyšlo jako poslední.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

her majesty- ja si pamatuju, jak kdesi paul popisoval jeji vznik- proste jim jejich mlada kralovna, ktera nastoupila na trun v 25 letech, pripadala opravdu, ze je pretty nice girl, rikal, ze byl pryc z jejich "big breasts", tak se mu to asi vyrazilo na inspiraci.mnohem hezci je ale verze z jednoho get back/let it be bootlegu, kde je dlouha verze s celokapelovym jam-doprovodem. Celkove abbey road-zeru. ne nahodou jejich nejprodavanejsi radove album. ale nejvic se mi libi revolver.
cus
honza
Odpovědět