Abbey Road

diskusní fórum o skupině Beatles
rumburak

Příspěvek od rumburak »

(i mne sa najviac ľúbi revolver)no fakt je to skvelý album.na prvej strane sa mi ľúbi všetko,s výnimkou I want you(ale už jej prichádzam na chuť).na druhej je to trochu divné(síce Here comes... je moja 3.naj pieseň na albume)ale dobré tiež The end,You never...)
HODNOTENIE:94%(revolver 99%)

Morannon

Příspěvek od Morannon »

Já todle album úplně žeru... hlavně první půlku. Nejúžasnější je stejně I want you, protože je úmění napsat takhle dlouhou písničku s pouhými asi 12 slovy!!!!!!!! :D

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Pro mě po White a MMT nejlepší deska.Nejlepší kousky-Oh!Darling,Here comes the sun,Something,Octopuses garden.Moc mě nebere The End,Come Together a I want you jinak je vse dobrý

Návštěvník

Jo sorry Come together a the end rad mam to byla naka chvilkova slabost

Prudence

Příspěvek od Prudence »

Tak Abbey Road se mi zdá osobně jako to nejhorší co udělali, i když je tam pár písniček, co fakt žeru, ale album jako celek je podle mně slabý...
Naprosto ale miluju I Want You, Polythene Pam a určitě ještě něco, na co si zrovna nemůžu vzpomenout...

Návštěvník

Dyt je nejlepsi

Loraine
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od Loraine »

Myslíte, že v Maxwell's Silver Hammer bije na kovadlinu vážně Ringo? V "dokumentu" Let It Be je tam někde jinej...

dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od dr. Halíř »

jestli mám správně informace, tak tim kladivem mlátí Mal Evans, jejich "cestovní manažer"

j.babel

Příspěvek od j.babel »

Tohle je opravdu vydařená deska. Já ji vidím skoro jako nejkolektivnější dílo, i když vznikla v době, kdy Beatles končili. George na ní má svoje nejskvělejší věci, chytil se snad i Ringo se svojí Octopus´s Garden. Long Medley je dobrej nápad, jak dát dohromady pár zbylých polopísniček. Z nich mám celkem rád She Came In Through The Bathroom Window.

Zdenektep@post.cz

Hodnoceni

Příspěvek od Zdenektep@post.cz »

Je to super deska.Možná Revolver je víc svébytnější,ale Abbey Road
nemá obdoby.Slyšel jsem ji snad tisíckrát...prostě fantazie.
Prostě beatlové nemají konkurenci...klobouk dolu.

mliko
Nováček
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Zajímavost v Abbey Road

Příspěvek od mliko »

Váhal jsem dlouho, jestli tenhle příspěvek nepřidám jako zcela nové téma, nakonec jsem to ponechal v rámci tohoto.

Psát tu, jak se mi tohle album líbí, nemá cenu - zkrátka to považuju za Mount Everest jejich tvorby. Nezmiňuju to náhodou, však se původně mělo album takhle jmenovat.

Ale k věci...

Jestli pak víte, že v téhle sbírce hudebních skvostů naleznete kromě LONG MEDLEY na B straně alba také jiné pozoruhodné věci co se návazností písní týče. Nejprve tu máme I WANT YOU (SHE'S SO HEAVY), jistě si každý pamatuje jaké to bylo při prvním poslechu překvapení, když robustní zvuk v posledních minutách tohoto songu náhle zmizel a zčista jasna se objevila uhlazená HERE COMES THE SUN. Naskýtá se otázka "proč a z jakého důvodu je skladba náhle přerušena?", když zcela jasně následoval další akord. Jenže akord nezmizel, na albu se někde skrývá... Věřtě tomu nebo ne, ale úvodní akordy Georgovy balady navazují na ty ztracené z předcházející písně.

Tahle návaznost není jedinou na albu. Ačkoli byla, pro některé "patolízalská", HER MAJESTY vyjmuta se závěrečné medley a přesunuta na konec alba, její nedokonečné akordy také nalézají návaznost na jinou skladbu - úvodní COME TOGETHER. Kdybychom si tedy pustili celé album do smyčky, koncept prolnutí by zůstal zachován.

Nedokážete si představit, jak jsem byl překvapen, když jsem si uvedená fakta na vlastní kůži potvrdil. Neuvěřitelné! Ať plánované či neplánované, geniální...

PS.: Jesliže si chcete návaznost písní sami vyzkoušet, budete patrně potřebovat nějaký mixovací program. Klasický přehrávač Vám k tomuhle experimentu stačit nebude. Předem upozorňuju, že na první poslech nemusíte nic poznat, už jen z toho důvodu, že se vždy hraje na jiné nástroje.

stambi

Příspěvek od stambi »

Tato deska byla a je fantastická. V době vydání jsem se učil v Praze a dodnes si pamatují to ohromení a nadšení z této desky. Nějaký ten kluk z učňáku to přivez z Reichu a ta deska doslova voněla dobrou náladou a exotikou. Za nějaký ten pátek to vyšlo i v ČSSR.

helterskelter
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od helterskelter »

ta deska, je velice dobre odvedena prace. zaslouzi si pochvalu
When the night is cloudy there is still a light that shines on me...
Obrázek

bobophon
Nováček
Nováček

Příspěvek od bobophon »

to stambi: první vydání u Supraphonu dokonce obsahovalo i docela pěknou brožuru, u reedice už bohužel nebyla. Dost mě tenkrát naštvalo když tu první Abbey Road dal táta svý ségře, protože jí na něm vyprosila pro svýho nápadníka :( :(

Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Fokt »

Nevím jestli tu o tom už třeba Rigby nereferoval, ale vloni tu v Česku vyšla kniha sci-fi povídek "Abbey Road" od nějakého českého autora, který ji napsal už na konci 80.let; údajně je ispirována texty ze stejnojmenného beatlovského alba - co píseň, to povídka. Včera mi ji přinesla sestra z městské knihovny, kde na ni náhodou narazila. Zatím jsem přečetl jen "první stranu" - tj.prvních 6 věcí, některé docela jdou, jiné jsou celkem slabota, ale každopádně ten autor asi musel bejt do Beatles hodně zažranej, a to už za komančů. Doporučuju si přečíst, má to i hezkou obálku :-)

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Zde je na tu knihu recenze:
http://www.fantasya.cz/clanek/abbey-road

Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Akorát bych ještě chtěl dodat, že mi u I want you trochu vadí ta koncovka se stoupajícím šumem, která se pořád opakuje až do konce strany. Možná by byl lepší fade-out a pár vteřin volna před koncem strany :-(

Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

:D Fade out? To snad ne. To je právě to, co by každý čekal. Takže radši to udělat tuctový než originální. No zkus to třeba napsat Paulovi, člověka s takovýmhle originálním nápadem určitě hned vezme jako producenta. Možná zkus navrhnout, že A Day In The Life by nemělo končit klavírem, ale radši by se měl ten gradující orchestr taky stáhnout do fade-outu. To bude stejně efektivní.

Pár vteřin volna před koncem strany je co? To je kritika CD masteru?

Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Jakýho masteru? Já to mám na kazetě :-) Chci tím říct že je ten konec tak dlouhje že jakmile se to useknetak za 3 vteřiny mi vyskočí kazeta. Zatímco na 2.straně jsou za The end fůry volnýho místa (Her Majesty tam z nějakýho nepochopitelnýho důvodu chybí). Přijde mi to prostě nevyrovnané. Ale víc mi vadí ten šum. A neštěť se hned.

Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

No myslel jsem CD. Někteří lidé si občas stěžují, že na cd jde Here Comes The Sun moc rychle po I Want You. Tak jsem myslel, že ti jde o tohle.
No s tou Her Majesty je to divný. Je to určitě originál?
Nejlepší je tedy potom vyměnit kazetu za CD nebo vinyl, ne? Vinyl pochopitelně vylisovaný před rokem 1987. Tedy nedigitálního masteru...

Odpovědět