Let it be

diskusní fórum o skupině Beatles
Rigby
Manager
Manager
Kontaktovat uživatele:

Let it be

Příspěvek od Rigby »

Poslední vydané album Beatles nebylo vlastně ani tak posledním, protože bylo natočeno začátkem roku 1969 při projektu Get back, tedy už před deskou Abbey Road. S dokončením tohoto projektu nechtěl nikdo z Beatles nic mít, a tak veškerou práci za ně udělal producent Phil Spector, který písně doplnil o smyčcové aranžmá a sborové vokály. Album vyšlo v květnu 1970, po oficiálním rozpadu skupiny.

Deska není špatná. Musím podotknout, že Spector na ní odvedl celkem dobrou práci. Kdo někdy slyšel nahrávky z Get back sessions, tak určitě pochopí. Na druhou stranu ale musím konstatovat, že tolik diskutovaná The long and winding road je v syrovém stavu bez jeho úprav mnohem křehčí a sympatičtější. Možná, že měla deska vyjít v původním návrhu Glyna Johnse. Ještě se mi líbí Two of us, Across the universe, I me mine. Vyloženě špatnou písničku, kterou bych na desce mít nemusel, opravdu nevidím. Let it be a Get back jsou výborné, ale moc ohrané.
Nitty_Gritty

Příspěvek od Nitty_Gritty »

Let It Be...Hmmm. Tohle album celkově můžu, dá-li se to tak říct. Ale je vidět, že Brouky už to přestávalo bavit. Dost dobrý je Get Back, Let It Be a Across the Universe, pak taky celkem snáším For You Blue... Celkově teda snáším všechno, ale celý aranžmá desky je tak trochu divný. The Long and Winding Road je taky slušná píseň, ale dávám za pravdu, že bez těch příkras by zněla daleko líp. Ale i takhle je celkem poslouchatelná. 8)
dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od dr. Halíř »

jo jo, docela ujde, nejlepší sou Dig a pony a I´ve got a feeling. verze titulní písničky se mi líbí víc než ta singlová, protože je tady pořádně slyšet sólo na kytaru. naopak verze Across the universe je podle mě slabší než ta co vyšla o rok dřív na tý dobročinný kompilaci
Nitty_Gritty

Máte sakra recht, že ta let-it-beiovská :mrgreen: verze Across the Universe je taková "nedodělaná", neřkuli "odfláknutá". Na Anthologii dvojce je pěkná první verze z roku '68, a ta je mnohem lepší.
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Fokt »

Je to celkem dobrá deska, i když ji řadím mezi ty celkově spíše slabší. Nemusím zejména Dig it a Maggie Mae, ty nevím proč tam Spector dával, já osobně bych je obě vyřadil a dal tam místo nich třeba Teddy Boy, You win again nebo Don´t let me down či vůbec některou z těch lepších věcí, co během toho ledna nahráli, určitě tam byly lepší možnosti. Stejně tak nechápu to hafo volného místa na druhé straně, kde by se buď před nebo za Get Back klidně vešla ještě celá jedna písnička :-( Zbytek písniček je dobrý, Across the universe je moje oblíbená z tohohle alba.

Čili myslím si že Brouci, jakkoli rozhádaní a rozladění v lednu onoho památného roku 1969 byli, odvedli ve studiu dobrou práci, a špatnou známku bych udělil spíše Spectorovi za výběr skladeb, případně jejich aranžmá. Jinak je to pro mě takové sympatické rozloučení s Brouky, i když to vlastně natočili ještě před Abbey road. Je dobře, že tato deska vyšla, protože na Abbey road to rozloučení nebylo tak úplné (díky veselé Her Majesty následující za majestátním až rozteskňujícím The End). Čili až tady se rozloučili opravdu definitivně, aspoň já to tak vnímám.

Btw. Docela by mě zajímalo, co budeme rozebírat dál... Singly? Sólovky? Filmy?
Nitty_Gritty

Dobrá otázka... Sólovky by se teda měly asi probírat v jednotlivejch sekcích, tady bych to viděla tak na filmy. Ale je fakt, že radši bych jebala do sólovejch projektů. :mrgreen:
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Fokt »

No, nevim, u sólovek bych se asi dost odmlčel, protože jsem slyšel akorát Tug of War od Paula, Legend od Johna a pak pár jednotlivých písniček :-(
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Z broučích sólovek taky mám hodně velké mezery ve vzdělání.Ale ty filmy by se tu teda rozebírat mohly.
A teď k Let It Be:ačkoliv tohle album ani zdaleka nepatří k mým nejoblíbenějším,je to album,jehož titulní píseň mě přivedla k Beatles,takže k němu nebudu moc kritická.Moje nejoblíbenější písně :
Let It Be(kdo by to byl řek :wink: ),Across the Universe(ikdyž znám jenom tu jednu verzi z alba,líbí se mi),Dig It(tak ta se mi taky líbí ,ikdyž nevím proč...možná proto,že hned po ní následuje Let It Be :wink: ),začátek I ve Got A Feeling :) ,For You Blue,Georgova I Me Mine,která prý vznikla pod vlivem LSD(což není ten důvod proč se mi líbí :lol: )a taky trochu ohraná,ale krááásná The Long and Winding road,a taky se připojuji k názoru,že bez těch smyčců by to bylo daleko lepší!
Kimacek

Let it be

Příspěvek od Kimacek »

Tak jak to tady tak vidím, tak Let it be se snad nikomu nelíbí či co.Samý "no můžu ho" , "lepší průměr" , "snáším ho" .Nechápu? podle mě je let it be a Abbay Road vrchol toho co Beatles udělali, i když se tehdy k tomu nijak nehlásili a nazývali je "cetkami" tak si myslím, že dneska s časovým nadhledem to berou asi tak jako já. myslím si , že komu se nelíbí Let it be a Abbay Road , tak vlastně beatles nepochopil a není pravej fanda. Už vidím jak mi všichni nadáváte, ale je to můj názor.
Souhlasím s tím, že pár věcí na let it Be mělo být a pár zase ne, i když to co udělal Spector, zas tak hrozný nebylo.Jako vážně ty "trumpety" v Let it be jsou otřesný a níkdy jsem si na ně pořádně nezvyk a tak když teď vyšlo Let it be ... naked tak jsem s naked verzí spokojen úplně nejvíc.Myslím, že ten efekt na Georgově kytaře byl nejlepší. A Long and w.... je taky lepší ta na naked a nebo ta na Paulově albu Give my regards to broad street (jestli to někdo znáte).

No tak mě napadá.Co říkáte na sólovou dráhu Paula? Když to srovnáte třeba s Lennonem a Gerogem.
dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od dr. Halíř »

Paulova sólová tvorba je u mě na až na 3. místě za Johnem a Georgem. Narozdíl od nich u Paula převažuje kvantita nad kvalitou. Poslední dvě studiovky sem neslyšel, ale z toho zbytku považuju za nadprůměrný jenom Band On The Run a Tug Of War. Na ostatních albech se mi líbí dycky jenom 2-3 písničky
Kimacek

Příspěvek od Kimacek »

No tak já ani nevím jak to pořádně stavím.Paul píše dobrou hudbu, ale vadí mě jak něco žene do takovýho toho popu a nebo naopak když přidává do toho ty dechárny.nevím někdy to pasuje, ale většinou ne.Co se týče mě tak u Paula žádný album vyhraněný nemám, spíš z každýho něco.Asi album, který se mě fakt líbí a moc je driving rain.Připadá mě to jako kdyby se v Paulovy znova probudil Rockovej "základ".celý album má super sound.Vřele všem doporučuji.
No John lennon.Myslím, že Lepší album než Imagine, neudělal nikdo z ostatních beatlů.Alespoň podle mě.je to asi Johnovo nejprocítěnější album.Po hudbní stránce super po textové ještě víc super.Ty politický narážky a zpěv o tom jak nechce být vojákem a právníkem, o tom jak se vyznává z lásky a z toho, že byl žárlivej.No prostě typickej John lennon.Rock, surovej místama, ale krásnej.No ostatní alba mě už tak neuchvátila.jenom zase nějaký písničky.Muisím jemnovat určitě Borowed Time (senzační), Give peace chance,.......
No a máme tady George....
Brainwashed- není co dodat, výborný album.někdy se mi zdá až moc jednozvučný, ale i tak je dobrý.Moc mě mrzí, že bylo Georgovo poslední.
Jinak ostaní alba neznám krom All things.... takže taky dobrý album.my sweet lord a nebo Got´my mind...
No a Ringo.
je to nejslabší článek beatles, ale když to vezmu, že 3/4 beatles bylo tvůrčích jako jiné 4 kapely, tak není co Ringovy vyčítat.I toho málo co napsal je dobrý.vertical man se mi líbilo a zbytek neznám, tak moc nemůžu soudit.

Samozřejmě , že každej když si řekne bejavlej brouk tak už jejich hudbě trochu víc fandí a očekává než od jinech interpretů.
jasný, je že nejlepší období mají za sebou.Beatles nepřekonají ani jejich členové.
dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od dr. Halíř »

slouhend: promiň, ale hodnotit celou tvorbu podle jedný písničky (Working Class Hero) je nesmysl. naopak si myslim, že to byly John a George, kdo si na nic nehrál. za tim si fakt stojim. na rozdíl od Paula, psali to, co si fakt mysleli. Paul se stylizoval do "bezproblémovýho usmívajícího se cukerýna", spousta jeho věcí je jenom prázdnej efekt.
no nic, nechci se hádat, Ringa moc hodnotit nemůžu, znám jenom pár věcí, ty sou buď dost hrozný nebo dost dobrý.
Kimacek

Příspěvek od Kimacek »

No není třebase hádat.Já s tebou v podstatě souhlasím.johnova tvorba se mě asi víc dotýká jak všech ostatních.Právě asi pro to, že dělal vše tak jak chtěl narozdíl od paula, kterej byl jen takovej prospěchář.I když to zní blbě, ale je to tak.jistě nehodnotím lennona podle jedné písničky, jense mě nechtělo vypisovat všechno.Vůbec si myslím, že někdy není vhodný hodnotit podle alb, ale spíš podle celku s dostupem času.třeba výběry od lennona jsou super.právě to, že lennon si dělal co chtěl , to někdy tzní divně, ale spíš skror nikdy. no a george neni taky zlej.Zůstal pořád takovej jakej byl v Beatles.
dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od dr. Halíř »

já sem reagoval na slouhendův příspěvek, ale jinak si myslim, přesně to, co ty
Nitty_Gritty

Ale já si to teda taky myslím. :wink:
Bezva

Příspěvek od Bezva »

Já taky!!! :D
Návštěvník

Jak už jsem někde napsala,co se týče sólovek,mám značné mezery ve vzdělání,ale nedávno jsem si sehnala Paulovo Driving Rain.Na první poslech se mi toho moc nezalíbilo,ale to tak bývá u všeho-podle prvního poslechu člověk nic hodnotit nemůže.Teď už jsem se do toho zaposlouchala a našla tam hodně dobrých písniček.Třeba Sheś Given Up Talking-ta mi napřed přišla trochu moc depresivní na můj vkus,ale už jsem si zvykla :) .From Lover To A Friend-tak té nemám co vyčíst.Titulní písnička taky v pohodě,a koneckonců i ten bonus-vždyť na něj jednou trsala i má kámoška-zapřísáhlá odpůrkyně Beatles-a to už je co říct!(samozřejmě jsme jí neřekly,že to zpívá Paul,protože jinak by nás poslala do háje :wink: )
Návštěvník

No tohle album i pres spectorovy nesmysly docela zeru.Let it be a Across the universe sou jedny z mejch nejoblibenejsi a i dalsi sou dobry-feeling-to uvodni brnkani miluju,Two of us,samozrejme Get back.Nemusim maggie mae a dig it.
Návštěvník

Let it be se mi asi líbí nejvíc,ale docela mě vadí,že u nahrávání byla YOKO ONO.
Návštěvník

Let It Be je špatně namíchaná deska z výborných písniček. Kdo slyšel verzi "Naked", snad pochopí, o čem mluvím. Kdo má Let It Be doma jen proto, aby mu nic nechybělo, tak ať si pořídí tuhle novou verzi a pak ať mluví. Celý album najednou zní vyrovnaně, kompaktně, souvisle, samozřejmě... Možná se tak trochu vytratil původní duch živého poctivého hraní, aspoň já mám ten dojem, ale v tomhle případě je to skoro ku prospěchu věci. Jen mě mrzí, že z původního alba něco odpadlo. Ne že by to byly bůhvíjaký skvosty, ale jednou na tý desce byly, tak asi neměly být vystřižený. Uvádí je každá oficiální beatlesovská diskografie. Na druhé straně Don´t Let Me Down na tuhle desku určitě patří, dík za ní! Trochu jsem měl obavy z bonusové Fly On The Wall, ale těch dvacet a něco minut uteče celkem v pohodě. Takže celkový dojem: Let It Be dobrá, Let It Be...Naked lepší.
Jarda
Odpovědět