Anthology

diskusní fórum o skupině Beatles
Odpovědět
Rigby
Manager
Manager
Kontaktovat uživatele:

Anthology

Příspěvek od Rigby »

V listopadu 1995 se objevilo na trhu první dvojalbum nazvané Anthology, které zachycovalo dosud nevydanými nahrávkami dějiny skupiny Beatles. Následovaly další dva díly, v březnu a říjnu 1996. Na televizních obrazovkách se objevil stejnojmenný dokumentární seriál (objevil se i na VHS a později na DVD) a celý komplet později doplnila i stejnojmenná kniha. Vše bylo zpracováno za pomoci zbývajících členů skupiny, kteří oprášili dva Lennonovy demosnímky a dohráli k nim vlastní hudební doprovod a zpěv.

Jako sběratel je vlastnictví této trilogie ve všech podobách pro mě povinné. Pro běžného konzumenta hudby Beatles však zmiňované kompaktní disky postrádají smysl. Tomu bych raději doporučil filmový dokument. Ovšem musím pochválit kvalitu zpracování, která u všech dostupných médií na velmi vysoké úrovni. Obsažnost je také velká a zahrnuje vše, co by měl každý fanoušek o skupině vědět. I zrekonstruované skladby z pozůstalosti Johna Lennona se mi líbí (Free as a bird a Real love). Pokud bych se měl vyjádřit k jednotlivým CD: najdou se na nich skvosty, ale bohužel i bahno. Jako nejzajímavější se asi jeví druhý díl, který zahrnuje experimentátorské období skupiny, proto se tu setkáme s mnoha rozdílnými verzemi známých písní. Zato třetí díl považuji za největší nudu, ale nejspíše je to dané tím, že jsem veškeré nahrávky znal už dříve z bootlegů.
Pokud bych se měl vyjádřit ke knize: výborná, krásně zpracovaná, i přes vyšší cenu doporučuji. Bohužel existuje pouze v angličtině, stejně jako zmiňovaný soubor DVD, o kterém si můžete přečíst v sekci Recenze na stránkách Brouci.com.
A jak vy se na tento počin díváte?
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Fokt »

No já osobně tohle trojalbum nevlastním, protože se mi nechtělo vydávat horentní sumu za CD, které jsou minimálně z poloviny zaplněny již vyšlými písněmi (počítaje v to singlovky, které najdeme na PAst Masters, a také alternate takes či outtakes) - mne zajímají jen dosud nevydané písničky. Nicméně právě díky písničce Real Love jsem se dostal hlouběji k Beatles (samozřejmě jsem o nich věděl už dříve). No a jinak se už několik let marně snažím sehnat někoho, od nějž bych si ty nevydané písně mohl okopírovat a následně z nich spolu s písněmi z Past Masters (ale ne všemi - jen těmi co vyšly na singlech a nikde jinde) vytvořil zhruba 2 kazety chronologicky řazené beatlovsé tvorby...
Nitty_Gritty

Příspěvek od Nitty_Gritty »

Já samozřejmě tuhle trilogii mám (jak jinak :lol: ) a považuju ji za highlights mý sbírky. Za nejzajímavější teda považuju první díl, má jistou atmosféru... hlavně to první CD s rannejma nahrávkama. Jinak druhej díl je taky dost dobrej, zejména díky Real Love (druhej díl jsem si paradoxně koupila jako první :lol: ) a těm zajímavejm věcičkám z období MMT a tak dál. Across the Universe. Skvělá verzička, co na tom je. Třetí díl ujde, ale vzhledem k tomu, že ho mám spojenej s děsně zvláštní dobou, kterou jsem toho času procházela, tak ho mám docela ráda, protože mi to pokaždý připomene (i když to v danej okamžik nebylo příjemný, ale znáte to, po uplynutí určitý doby všechno zesládne). No. Taky mě už několikrát napadlo, že to není pro běžný konzumenty Brouků (takže pro mravenečníky :mrgreen: ), ale pro zapřisáhlý fanoušky. Doporučuju každýmu, kdo chce do Brouků proniknout trošku hloub. Sice to bylo drahý jako pes, taky jsem se řádně prohnula, ale fakt, lidi, stálo to za to. :lol:
dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od dr. Halíř »

hudební Antologii mám zatim jenom na kazetách (originálkách), protože v době, kdy začala vycházet sem eště nevlastnil CD přehrávač. ovšem rozhodně si jí (až skončim civilku a budu mít víc peněz :/) hodlám pořídit i na CD. jinak ji považuju za výborný dílko od začátku až do konce. nevim, který je nejlepší, všude se najde něco. nejsem žádnej velkej sběratel bootlegů, takže pro mě všechny 3 díly byly objevný. Free As A Bird a Real Love řadim mezi nejhezčí kousky Beatles a je mi uplně jedno, jak vznikly. knižní podobu sem si pořídil, ale zatim si většinou jenom prohlížim obrázky (díky mé slabší znalosti angličtiny :) filmovou podobu sem zatim viděl jenom kdysi jako seriál, ale chtěl bych si jí co nejdřív pořídít na DVD, ta cena je úžasná. co se týče zpracování (fotky, data, titulní obrázek....), musim opakovat, to co u Live At The BBC. jen tak dál, takle by měly vycházet všechny počiny Beatles. u Antologie to opravdu nemá chybu, už jenom Voormannova kresba je geniální
luke_bunda
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luke_bunda »

Anthologie je skvělá. Taky paradoxně jedny z prvních alb Beatles, který jsem slyšel. O Videu Anthology se nemá cenu bavit, je to zkrátka povinnost pro všechny fandy, stejně jako kniha.
Bezva

Příspěvek od Bezva »

Sakra to me stve ze jsem ten film nevidela. Anthologii 1, 2, 3 samozrejme mám. A stálo me to dohromady asi jen 180 kc, protoze to mám z pojcovny. Nejvíc se mi asi líbí první díl.
Doufám ze budou tu anhologii brzo dávat!
Bezva

Příspěvek od Bezva »

Teda film to asi neni, co. Nebyl to seríál? Já to vlastne ani nevim.
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Re:Slouhand

Asi jsi to špatně pochopil, nic takového jsem neřekl. Napsal jsem, že se tam nacházejí některé písně, které za dob existence Beatles vyšly jen na singlech, a které pak vyšly na Past Masters.
Mr Gumby

Příspěvek od Mr Gumby »

Musím říct, že Antologie je pro mně, aspoň co se týče frekvence poslouchání některých písniček, úplně rovnocená s ostatníma albami. A úplně nejradši mám That Means A Lot - fakt nádhera. Škoda, že ju ve svý době nevydali. Na Antologii mám vůbec rád skoro fšecky písničky, aji třeba If Youve Got Troubles, i když se o ní říká že za moc nestojí. Ale jak se říká (nebo jak já říkám?) - v jednoduchosti je krása a síla.
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Ježišmarjá, copak já vim? Teda respektive, copak já znám nazpaměť celej seznam skladeb který tam sou? Ale minimálně Hey Jude nebo Lady Madonna jsou určitě ten případ - sice jsou možná rozdílně dlouhý, ale každopádně je to vždycky ta samá písnička,né? A podobně je to myslím s I´m down a jinými věcmi...tak nevim co řešíš...
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Proto taky ta 2.verze Hey Jude nemá místo na mé budoucí dvojkazetě :-)
Nicméně budu to album dále shánět :-)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Nevíte někdo,jestli třeba Anthology nebude vycházet taky na DVD? V poslední době se na DVDíčka háže kdeco-Perným dnem počínaje,takže by mě to docela zajímalo.
Rigby
Manager
Manager
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rigby »

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

O,velký THANKS :wink: !
rumburak

Příspěvek od rumburak »

anthology podľa mňa za veľa nestojí,samá akustická hovadina
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

O nevydaných písničkách se tu povídá jinde, ale ty rozhodně stojí za to! Různé live verze a nepoužité verze taky. Trojka se mi celkově líbí asi nejmíň - první CD ještě zajímavé je, ale nahrávky z období Let It Be a Abbey Road mě nějak nijak nezaujaly.
Try to see it my way...
stambi

Příspěvek od stambi »

ANTHOLOGY byl ohromný nářez. Hlavně pro naše peněženky. Ohromný projekt a super dáreček fandům a sběratelům. I v případě, že jste měli doma stovky bootlegů a knih, stálo za to si kompakty, videokazety a knihu koupit. No a ted´i DVD se super speciálem. Někde z Ruské federace putují do Evropy verze DVD s českými titulky!! Mám je doma, ale jedná se o nějaký komický elektronický překlad nebo to překládal nějaký sovětský důstojník, který nás dvě desítky let okupoval. Jsou tam v překladech i naše super vulgarismy.
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Ano, mám to taky, je to úžasné :D Při troše tolerance a fantazie je to snesitelné ... a překlad "Noc těžkého dne" je přeci nádherný!!!
Try to see it my way...
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Přátelé proč tady zmizeli příspěvky od slouhenda k tématu "alternate takes a outtakes"? Teď ta diskuse nemá smysl protože ty mý reakce na to jsou tu uplně NANIC!!!! Do starých diskusí by se zasahovat nemělo
anonymus

Příspěvek od anonymus »

Michal fokt: aha, tak to tady chybí! ty příspěvky nezmizeli jen odsud!
Odpovědět