Co máte na vinylu?

diskusní fórum o skupině Beatles

Na vinylu mám od Beatles:

všechna alba.
2
17%
všechny singly.
1
8%
vybraná alba a/nebo singly.
0
Žádná hlasování
supraphonskou produkci.
3
25%
víceméně náhodný výběr alb a/nebo singlů, který mi stačí nebo ho příležitostně rozšířím.
2
17%
všechno nemám, ale směřuji ke kompletaci.
2
17%
něco mimo uvedené kategorie.
0
Žádná hlasování
momentálně nemám gramofon.
2
17%
nic, ale rád bych měl.
0
Žádná hlasování
nic a neplánuji to měnit.
0
Žádná hlasování

Celkem hlasů: 12

Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Re: Co máte na vinylu?

Příspěvek od Onder »

Anthology na vinylu je určitě z digitálu. A jelikož hraje stejně jako CD, je pravděpodobně přímo z CD masteru.
S tím, že Anthology 3 hraje dost potichu, je tedy hodně slyšet šum a praskot vinylu, jelikož není buhví jaké kvality.
Kvůli zvuku určitě nebrat, CD hraje líp. Ale vizuelně je samozřejmě daleko hezčí než CD, tam není srovnání.
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Díky mockrát za odpověď, to je přesně to, co jsem chtěl vědět.
Ještě by mě zajímalo totéž u Live At The BBC - ale odhaduji, že to bude totéž...
Try to see it my way...
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Původní vydání z roku 1994 na 2LP hraje mizerně. Aby se celá stopáž vešla na 2 desky, musel
být zvuk hodně ztišen a možná i frekvenčně ořezán. Každopádně šum a praskot je skoro stejně hlasitý jako hudba.

Nová reedice na 3LP hraje velmi pěkně. Nevím jestli lépe než CD (CD nemám), ale určitě ne hůř.
Pokud někdo nemá nové vydání vůbec a stojí před rozhodnutím jestli pořídit CD nebo vinyl, doporučuji vinyl.
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

V jednom antikvariátu jsem za deskami The Beatles našel desku Stars on 45, co vydal slovenský OPUS a obsahuje to medley různých písní Beatles spojených jakoby v discosoundu. Zpívají to zpěváci, co zní téměř podobně, jako originál. Četl jsem, že originál pochází z roku 1979 a v Holandsku dosáhla tahle deska 1. místa. U nás jí OPUS vydal v roce 1981. I když se to týká Beatles, je tady i ze sólové tvorby My Sweet Lord. Druhá strana obahuje hity od jiných zpěváků a skupin :D
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Stars On 45 vznikli v Holandsku roku 1979 a první singl obsahoval krátkou směs beatlovských písní v úpravě disco (pouze rytmicky). Později vyšlo LP, kde byla směs rozšířená o další písně (to album jsem měl originál z Holandska, možná je ještě někde doma). Kromě této medley skupina pak natočila další bloky jak od známých umělců a kapel (Rolling Stones, Abba, Stevie Wonder...), tak i bloky filmových melodií, umělců Tamla Motown, rock and rollové éry a další. Do této kategorie patří i odnož Star Sisters, dokonale interpretující éru 40. let Glenna Millera a Andrews Sisters. Existuje s nimi i live koncert, který byl vydán snad na VHS a DVD (ukázky zde https://www.google.cz/search?safe=off&b ... y7l2__Ywxs), leč kvalita záznamu je dost mizerná. A v živém podání už to není ono. Zpěváci, kteří zpívají hlasy Beatles se objevují i v jiných směsích a imitují další umělce. Více zde http://en.wikipedia.org/wiki/Stars_on_45
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Tak tohle máme doma taky, myslím to dlouhé LP. Propašováno rodiči začátkem osmdesátých let z Bulharska z dovolené. Tam to vydal jejich Balkanton, čili já to znám jen s bulharským obalem, viz níže, jaký byl origoš obal vlastně nevím. Doma jsme s bráchou tu desku sjížděli do zblbnutí, připadalo nám, že ti zpěváci jsou od Beatles k nerozeznání. Legrační je, že jsme v té době plno písniček Beatles ještě neznali a poprvé jsme je slyšeli až od Stars, kde byly z těch písní jen kousky, plynule navazující na další písně, vše spojeno jednotným diskotékovým rytmem. Dodneška bych dokázal říct, kde jaká píseň navazovala na další, a i při poslechu pravých Brouků mi tam zcela automaticky v příslušných místech skáčou další skladby tak, jak to měli napojeni Stars. Inu vzpomínky z dětství jsou ty nejpevnější. My Sweet Lord tam logicky nepatří (ale plno lidí o tom neví), já už jsem o tom dokonce něco psal kdysi TADY.

Stars.JPG
Stars.JPG (63.66 KiB) Zobrazeno 9004 x
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Trošku jsem doma pohledal a skutečně objevil originální vydání Stars On 45 - Long Play Album od společnosti CNR. Obal je velmi prostý, obě strany jsou bílé a na nich jakoby strojem napsané názvy skladeb.
Stars On 45 LP1.jpg
Stars On 45 LP1.jpg (75.1 KiB) Zobrazeno 8999 x
A jak píšeš, měl jsem to tak i já s tím posloucháním, kdy se mi pak do originálních nahrávek Beatles pletla tato směs a já jsem si tam automaticky v duchu zařazoval to "co tam má bejt" (myšleno v souvislosti s verzemi Stars On 45). Ti zpěváci i instrumentace skladeb ve směsi byly tak dokonalé, že jsme si zpočátku s kamarády říkali, že to snad musí být nějaký mix, vytvořený z originálních písniček, případně alternativních "takes" nebo nějak upravených originálů. Vždyť díky železné oponě jsme téměř nic o kapele nevěděli a už vůbec jsme nikdy neviděli jak vůbec vypadají oni umělci, pokud to nejsou jen nějací studioví hráči. Popravdě řečeno, zaujali mě natolik, že jsem začal jejich desky shánět, což se ale dařilo více až po revoluci. Do té doby jsem koupil v Supraphonu podobně vypadající, jako je ta bulharská deska, ale tentokrát sovětské vydání se směsmi S. Wondera a Rolling Stones. Ani nebyli na albu uvedeni jako Stouni, ale bylo tam napsáno Rock'n'Rolls.
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Teda věřte nebo ne, já jsem to dodnes neslyšel. V mladších letech jsem o Stars on 45 ani o nějaké beatlesovské směsce neměl ani tušení, prostě mě to nějak minulo. A pak se mi zdálo, že není zas tak nutné se o to zajímat - což platilo vlastně až doteď. Ale jak si to tu čtu, tak si říkám, že bych mohl provést aspoň informativní poslech. Jistě se to dá někde stáhnout, nehodíte odkaz, kdyby se mi nechtělo hledat? :D
Try to see it my way...
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Není přeci problém napsat do Google Stars On 45, Enter a klepnout nahoře na Videa https://www.google.cz/search?q=stars+on ... 49&bih=618 a máš tam toho požehnaně.
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Tak T A D Y si můžeš přehrát patrně přesně to LP, které jsme doma měli. "Beatles" byli na první straně, na druhé byly různé jiné dobové hity. Až teď zjišťuji, že LP podle všeho nebylo provenience bulharské nýbrž sovětské. Ale z Bulharska dovezené bylo, spolu s jinými elpíčky, tak jsem tak nějak automaticky předpokládal, že tam bylo i vydané. Patrně jsem se v tomhle mýlil, jako malý jsem nedokázal rozeznat bulharštinu od ruštiny (ostatně to nedokáži dodnes), pro jistotu jsem si teď ještě vygůglil ty "hvězdy diskoték" (to stojí na obalu, poznámka pro neazbukáře) a v bulharštině by ty Zvězdy měly být s měkkým "i" na konci. To video mě úplně vrátilo do dětství, autentický zvuk, ta návaznost písniček a ještě pohled na otáčející se desku... No až z toho mám trochu husí kůži ;-)
I po těch letech musím uznat, že to bylo udělané opravdu dobře, hlasy i nástroje zní velice autenticky, a to, jak byly naprosto rozdílné písně spojené do jednotného rytmu, je někdy dost překvapivé, občas až vtipné, byť militantní broukař se možná nad tím může otřásat. Před lety jsem byl na jakési snad oldies diskotéce, kde to DJ zařadil a sklidilo to totální nadšení.
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

A ta deska na tom videu je přehrávaná na úplně stejném gramofonu Technics, který mám doma :) Btw, mně to bylo divné, že tu "bulharskou" desku znám. Před tím, než jsem měl originál, jsem měl právě tuhle, ale kde jsem ji koupil, to už nevím. Tu druhou, s Rolling Stones Medley měli v supraphonské prodejně asi za 60 Kčs.
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Děkuji všem, kteří rozšířili téma o této desce, jsem ani nečekal, že to vzbudí takový nával zájmu. Dík za podklady a fotky. Asi by to chtělo ještě víc fotek pro kompletní pohled. Situace je neudržitelná :) Proto jsem pořídil fotky z vlastního podkladu.
100_2535.JPG
100_2535.JPG (46.7 KiB) Zobrazeno 8942 x
100_2534.JPG
100_2534.JPG (64.75 KiB) Zobrazeno 8942 x
100_2533.JPG
100_2533.JPG (110.95 KiB) Zobrazeno 8942 x
.
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Další:
100_2560.JPG
100_2560.JPG (93.22 KiB) Zobrazeno 8942 x
100_2559.JPG
100_2559.JPG (58.59 KiB) Zobrazeno 8942 x
100_2558.JPG
100_2558.JPG (85.12 KiB) Zobrazeno 8942 x
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Se docela divím, že o dosavadní remastery Paulových alb z Archive Collection (Band on the run, McCartney, McCartney II, Ram, Wings Over America) jen zaprášilo, ale o Venus and Mars a Wings At Speed of Sound se nějak nejeví zájem. Např. 2 LP verze obou alb v edici Archive Collection dosud leží na pultech. Ani hudební okruhy z rovin novinářské si nějak těchto dvou remasterů nevšimli (ani ve formě 2CD vydání). Nebýt oficiálního Paulova webu asi by nikdo nevěděl, že vyšly. Opravdu nevím v čem je chyba, vždy jsem myslel, že právě na ně se fanoušci nejvíc těší.
to se vrací kolibřík
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Trochu odbočím a posléze budu dost OT:
Můj názor je ten, že Paul čeká s vydáváním raných alb kdoví na co a mezitím jeho někdejší fanoušci stárnou a vymírají a v nejlepším případě je již nějaké čekání nebaví. Já jsem jedním z nich a osobně nechápu, proč neuvolní spousty materiálů, které se mezi fanoušky nakonec šíří na pirátských vlnách a v pochybné kvalitě. Kladu si otázku, kam se poděl film Rockestra o natáčení této skladby, proč už konečně nevyjde oficiálně film Let It Be a proč Paul neposkytne souhrnné vydání všech svých videoklipů. Raději bude chrlit stále nová alba (kde jsou ty časy, kdy psal pěkné písničky?) a záznamy kdejakého koncertu, které jsou jeden jako druhý a o které já, jeho někdejší fanda už vůbec nemám zájem. Pokud tak, jako já smýšlejí i jiní moji vrstevníci, bylo by to na pováženou a Paul by se měl nad tím zamyslet. Léta utíkají a zástupy bývalých fanoušků již pořádně prořídly a řídnou dál a víc.
V posledních letech jsem uvítal akorát jeho 3 DVD The McCartney Years, které mě ale zase zcela nenadchlo - spousta starších písní tam chybí a je to doplněno vatou (DVD 3), která by tam být nemusela, navíc byl u klipů proveden ořez obrazu, takže už nejsou původní a sběratele to nepotěší. Poslední historický kousek, který jsem tentokrát hodnotil kladně, je BD s koncertem Rockshow, který konečně vydal a v remasterovaném provedení.
Obsah vydání bonusových DVD u jeho remasterovaných desek (CD) raději ani nekomentuji. Jestlipak má právě on toto vše, co jsem uvedl, zapotřebí?
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Děkuji za velmi zajímavý komentář a věřím že i ostatní fandové se k tomu vyjádří. Téma jsem rozvinul právě u vinylů neboť u CD prostě nemohu mít přehled, ale u vinylů se snadno pozná jak moc jsou chtěná či nechtěná a právě když se už víc jak půlroku o ně není zájem (Venus and Mars a Wings At Speed of Sound) tak jsem si říkal proč předchozí remastery LP Paula byly vcukuletu pryč a tyhle jsou nějak nepovšimnutá. V každém případě děkuji, ale ten názor že fanoušci řídnou se mi moc nezdá, např. nová generace měla možnost se zhostit projektu Art of McCartney, navíc jeho koncerty jsou hojně navštěvované. Možná v tom sehrála určitou roli i špatná PR možná i Paula, který jim nedělá náležitou propagaci v interview během turné. Paradox je, že za znovuvydání Wings Over America dostal cenu. Ty přiložená DVD jsou v diskuzi dost bezpředmětná, když se tu neprodávají, ale je dobré že je tam Paul umisťuje abychom měli i filmově dokumentární přehled o tom či onom albu. Archive Collection ale není jen o přiložených DVD. V prvé řadě je to skvělý zvuk remasterovaného prvního disku (základní album) před kterým i Steve Hoffman sklopil klobouk, největším lákadlem jsou samozřejmě nevydané písně z období toho či onoho alba na druhém disku. Už teď se těším na budoucí Tug of War a Pipes of Peace a aby mi to lépe uteklo shromážil jsem z netu veškeré filmové záběry těchto alb (vč. záběrů z nahrávání, interview- zvlášť jedno podařené kdy Paul dělá albu Pipes of Peace interview novinářce během jízdy auta, dále klipy z těch alb např. sólové provedení Ebony and Ivory, So bad atd. snad až to vyjde odtajní klip k The Man). Ještě bych k těm skvělým počinům 3 DVD McCartney Years a BD Rockshow přiřadil i DVD New.
to se vrací kolibřík
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Vím, že to do tohoto vlákna nepatří, ale rád bych v této diskusi pokračoval, když už zde byla zahájena.
Nelze ale srovnávat současné a dávné (v tomto případě Paulovy) fanoušky. Dnešní doba je jiná, Paul je jiný a mnohem starší (a evidentně vyčerpaný, pokud jde o nápady). V dobách, kdy ještě byli Beatles pohromadě a vydávali desky, byly v této zemi možnosti je sehnat velmi malé, až žádné. Proto se tomu dá říkat opravdové fanouškovství a sběratelství, kdy takovou desku sehnat byl mnohdy bojový úkol. Když se mi počátkem roku 1964 dostaly do rukou první singly francouzského Odeonu (I Want To Hold Your Hand, She Loves You, Twist And Shout, There's a Place) a do školy někdo přinesl fotografie Beatles, byl jsem poněkud rozpačitý. Všechno to bylo jiné oproti tomu, co jsme slýchávali v rádiu a ze singlů Supraphonu, což byly na malém městě jediné možnosti (ve 14 letech jsem fakt ještě nevěděl, co je to rádio Luxembourg) a nepodobalo se to vůbec nějakým Matuškům, Chladilům, Cortésům, Simonovým, S+Š a pod. Zpočátku jsme se tomu i smáli, jak Beatles vypadají, ale po pár posleších těch singlů jsem zjistil, že mám sice Semafor, Matušku a další stále rád, ale cítil jsem, že v tom, co hrají Beatles, slyším jakousi radost z muzicírování a volnost. Propadnul jsem jim. V září 1964 už jsem na gramofonu roztáčel a na primitivním magnetofonu k těm prvním singlům nahrával na pásek nevalné kvality první LP Introducing The Beatles, kterou někdo přinesl a nechal mi ji nahrát. Byl jsem lapen a nepustilo mě to desítky let.
Bylo by to na dlouhé povídání, kdybych měl popisovat, jak jsem postupně žil v jejich společnosti až do rozpadu a jak mě to nepustilo ani po tom a já jsem doslova bláznil po jejich deskách, ale nejvíce po Paulových. A také jsem sháněl informace o nich. Díky poslechu polského rádia jsem byl v obraze neustále, protože Polsko neprocházelo žádným obdobím normalizace a jejich osvěta na poli hudby byla hodně dobrá.
Byli jsme sice za železnou oponou, ale mělo to také něco do sebe (ne, že bych si přál návrat!). My jsme museli o každý tón bojovat a pídit se na rozdíl od našich vrstevníků na Západě, kteří to měli naservírované pohodlně až pod nos a tím k tomu měli jiný vztah. Proto bylo naše fanouškovství jiné, dobrodružnější a člověk si každého kousku nesmírně vážil. Jenomže originální desky skoro nikdo neměl, skoro všichni jsme tuhle muziku poslouchali z magnetofonových pásků z chrchlajících reproduktorů v magnetofonech. A stereo? To už vůbec ne! Běžnému člověku, který po vyučení vydělával nějakých 900 korun toho moc na tyhle věci nezbývalo. Pásek do magnetofonu stál 155 korun a byl to svátek, když v Supraphonu dostali pár krabiček s voňavými pásky Agfa. A ten jsem musel mít, i kdybych měl hladovět. A nebylo to o moc lepší ani v pozdějších letech, i když později se sem již dostávaly desky a na černém trhu prodávaly. V 70. letech jsem tedy měl za 350 - 400 korun svoje první desky s Paulem (originály Red Rose Speedway, Band On The Run), Supraphon vydal zvukově mizernou Ram, z Indie dovezl Johnův Imagine na ještě mizernějších deskách Dum Dum... Později to bývalo ještě lepší, ale ne dokonalé. A na desky už nezbývaly peníze, takže jsem si je už nekupoval, jen je nahrával na již stereofonní magnetofon a pouštěl přes zesilovač Transiwatt a polystyrénové reprobedny z Hi-Fi Servisu (pamětníci vědí).
Před revolucí jsem se vybavil i CD přehrávačem a natáčel vše znovu ze zapůjčených vzácných a velmi drahých CD disků. Po revoluci, kdy se trh i u nás pomalu zaplňoval, jsem si pořídil všechny Beatles na CD, pak přišly na řadu CD od Paula, které se zde prodávaly za hrozné ceny. Následovaly Johnovy a Ringovy první desky také na CD, ale George byl v pozadí a v podstatě nic dalšího než All Things Must Pass jsem od něj neměl. Čas se ale nezastavil a s tím ani vydavatelé, takže se začaly objevovat nové a ještě lépe remasterované kolekce. A pak znovu a znovu. Nekonečný příběh, který mě přestal bavit. Dostával jsem se do let a s nimi nabýval jiného rozumu. Nechtělo se mi neustále hromadit nová a nová vydání. Začal jsem více toužit po něčem, co existovalo, ale ještě tu nebylo. Tím se dostávám k minulému příspěvku o tom, jak ubývá pamětníků, po čem touží ti, co ještě zůstali a jak také uvažují, což jsem popsal na svém příkladu. Je to velmi stručné a snad to případným čtenářům něco řekne a budou si moci představit doby našeho fandovství a ti mladí budou moci porovnat současnost s minulostí.
Park zde argumentuje o tom, kolik lidí chodí na Paulovy koncerty a kolik mladých je v obecenstvu. Ano, západní člověk byl jinak vychováván a žil v jiném prostředí. Tato hudba byla součástí jejich života již od kolébky a nese se celými generacemi. Doma se jim válí desky s Beatles po dědovi a oni je berou jako součást života. V těchto zemích bylo normální, že domácnosti byly vybaveny reprodukční elektronikou na vyšší úrovni než u nás. I obnova těchto aparatur byla častější, nemuseli nic pokoutně shánět, nemuseli jezdit do Tuzexu, šli do obchodu a normálně si koupili to, co se jim líbilo. Tento vztah se také nesl již od kolébek a lidi to vše brali tak nějak normálně. U nás to bylo spíš v kategorii luxusu. Mnoho lidí si tady nezvyklo na podobný styl a je jen pár takových, jako třeba já, kteří byli a jsou blázni do techniky a muziky. Znám spoustu i mladších, kterým stačil a doposud stačí nějaký kazeťák. Mnoho lidí neví, co to je (byl) minidisk. Kolik tedy asi je u nás takových fandů, co půjdou a koupí si nové vydání Venus and Mars a Wings At The Speed of Sound na klasických deskách? Kolik lidí by je mělo ještě na čem přehrát? Všechny ty HC 12 a jiné gramofony jsou po půdách, ve sklepích a na smetištích. Kdo z našinců si dnes koupí nový gramofon za 13 000 (v dnešní době je to pakatel)? A kolik je takových "bláznů", co si budou kupovat nové a nové remastery a reedice desek, CD, které již doma mají a nějak je už ani neposlouchají? Ve svých 60 či 70 letech takový člověk spíše touží po klidu a tichu. Čemu se tedy divit, když tvrdím, že zájemci vymírají a řídnou. Mladí lidé u nás běžně neznají nějakého McCartneyho, i když o něm už slyšeli, natož aby si kupovali desky s jeho Wings. Nic jim to neříká, nežili v tom, u nich doma se to nehrálo. A když ano, je takových moc málo.
Obávám se, že postupně se to začne zhoršovat i na Západě. A to jsme se bavili o špičkách ledovce. Kdo dneska zná i jiné skupiny 60. let a něco o nich ví? Málokdo. Bavím se s mnoha lidmi podobného věku mému, ale i s mladšími. O 10 let mladší člověk vůbec nezná The Kinks, Hollies, Herman's Hermits... a to jsou ti nejznámější. Tak o čem se dál bavit? Zkrátka, díky komunismu několik generací zaostalo, pokud jde o hudební dění ve světě a nikdo už to nenapraví. To je jeden z neodpustitelných prohřešků, které komunisté napáchali.
Naposledy upravil(a) Beaver dne úte kvě 26, 2015 7:03 am, celkem upraveno 1 x.
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Rozsáhlý a v mnoha ohledech velmi pravdivý příspěvek. Díky.
Jo - mimochodem: Dodnes mě nenapadlo, že jsi tak věkovitý pamětník :-) Myšleno v kladném slova smyslu!
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Občas lze narazit na tuhle desku. Že jde o piráta, to je asi nasnadě, ale nevíte někdo, zda má cenu do této záležitosti investovat? Bylo by sice pěkné mít tyhle věci na LP, ale plný analog to asi nebude. V podobě CD jsou ty věci vesměs dostupné a většina z nás je asi má.
Try to see it my way...
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Doxy ke svým LP přikládá i CD (nevim jestli to pravidlo platí vždy), jako master pro LP se pak používá právě to CD.
Odpovědět