Beatles 1+ (promo videa + remix na CD)

diskusní fórum o skupině Beatles
j.babel
Světová star
Světová star

Re: Beatles 1+ (promo videa + remix na CD)

Příspěvek od j.babel »

A teď, po týdnu, už máš box doma?
Try to see it my way...
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Bohužel nemám. Věř, že bych sem hned dal nějaké hodnocení. Psal jsem tam 9.11. a odepsali mi toto:
"Dobrý den,
stále se vyřizuje protože nám bylo dodáno málo kusů od dadavatele, přesně tři kusy a to na pokrytí všech objednávek nestačilo. Ted' čekáme na naskladnění nové."

Tahle odpověď mi nestačila a ptal jsem se, jaký smysl vůbec mají ty předobjednávky a kdy tedy mohu očekávat zásilku. První část dotazu zůstala nezodpovězena, na tu druhou odpověděl:
"Přesný termín Vám nesdělím, ale mělo by to být doufáme někdy tento týden."

Zdá se, že je to nedostupné i v jiných eshopech, protože tam mají údaj o dodání až 14 dní, nikde není napsáno Skladem. Koukal jsem i do kamenných obchodů Bontonlandu a žádný to již neměl, před tím asi tři obchody měly. Ostatní Bontonlandy po celé republice ani kus.

Koncem týdne, 13.11. jsem se zeptal znovu a připomněl jim, že týden je na konci a kde nic, tu nic. Odpověď:
"Titul se stále nenaskladnil, vypadá to, že titul nemá dovyroben, v týdnu nám byla zaslána normální verze alba."

V současné době mají jeden kus BD edice v Bontonlandu v Ústí n.L. a 4 kusy v Brně, to znamená, že někde to dostanou, jinde většinou ne. Hold jsme v ČR, tak tady nemůže nic fungovat.
verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od verjan2 »

Beaver píše:Bohužel nemám. Věř, že bych sem hned dal nějaké hodnocení. Psal jsem tam 9.11. a odepsali mi toto:
"Dobrý den,
stále se vyřizuje protože nám bylo dodáno málo kusů od dadavatele, přesně tři kusy a to na pokrytí všech objednávek nestačilo. Ted' čekáme na naskladnění nové."

Tahle odpověď mi nestačila a ptal jsem se, jaký smysl vůbec mají ty předobjednávky a kdy tedy mohu očekávat zásilku. První část dotazu zůstala nezodpovězena, na tu druhou odpověděl:

Zdá se, že je to nedostupné i v jiných eshopech, protože tam mají údaj o dodání až 14 dní, nikde není napsáno Skladem. Koukal jsem i do kamenných obchodů Bontonlandu a žádný to již neměl, před tím asi tři obchody měly. Ostatní Bontonlandy po celé republice ani kus.

Koncem týdne, 13.11. jsem se zeptal znovu a připomněl jim, že týden je na konci a kde nic, tu nic. Odpověď:
"Titul se stále nenaskladnil, vypadá to, že titul nemá dovyroben, v týdnu nám byla zaslána normální verze alba."

V současné době mají jeden kus BD edice v Bontonlandu v Ústí n.L. a 4 kusy v Brně, to znamená, že někde to dostanou, jinde většinou ne. Hold jsme v ČR, tak tady nemůže nic fungovat.
Skladem mají zde: http://www.film-game.cz/beatles-1-3-dis ... ent=link23
"Congratulations, gentlemen, you've just made your first number one."
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Jo ohledně Bontonlandu to mohu potvrdit, poslední kus v Praze jsem vykoupil v kamenném obchodě já. Jupí už ho mám doma. Bohužel je určen pro Vánoce. Takže nemohu podat bližší zprávu. Box ve formátu 1CD+2DVD je ještě nerozbalený. O BD verzi (beztak v Praze k nesehnání) nemám zájem. Nejvíc se těším na bonusová videa na druhém DVD. Jsem rád, že jsem stihl poslední kus a ne že mě jako vždy někdo předběhl.
to se vrací kolibřík
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Jestli se příští týden Bontonland nepolepší a FilmGame to ještě bude mít, tak to koupím u nich. Registraci u nich mám. Škoda, že to nenabízeli dřív.
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Beaver píše:Bohužel nemám. Věř, že bych sem hned dal nějaké hodnocení. Psal jsem tam 9.11. a odepsali mi toto:
"Dobrý den,

Neřekl bych, že je problém v tom, že jsme v ČR a Bontonland za to podle mého názoru také nemůže.
Zdá se, že Universal (nebo Apple?) naprosto podcenil poptávku po deluxe edicích, zejména 2BD + CD. Je to nedostatkové zboží po celém světě. Fanoušci z Kanady si stěžovali, že v den vydání nebyl v celé Kanadě ani jeden kus 2BD + CD edice. To jsme na tom tedy nebyli zdaleka nejhůř. Bontonland dostal prostě jen to, co mu distributor dal, víc nebylo.
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Tento názor jsem si udělal na Bontonland už v době (letos v září), kdy také o 3 týdny protáhl dodání BD Jeff Lynne's ELO Live In Hyde Park a to i přes jejich akci předobjednávek. Nejenže jsou jedním z nejdražšších obchodů (to se týká i kamenných Bontonlandů), ale tato, již druhá negativní, zkušenost včera vyvrcholila tím, že mi můj známý volal, že má tutéž edici již na poště. Doporučil jsem mu ji já, protože o ní nevěděl a nasměroval ho i na Bontonland. Jemu, který si objednával až pár dnů po mně zásilku již poslali a já, rodilý fanda Beatles, bych měl být někde na "vocase" a třeba se nakonec dočkat nedostupnosti? S tímto jsem si včera ráno telefonicky zajistil ve FilmGame, aby mi ten jediný kousek chvilku podrželi, že jen stornuji objednávku u Bontonlandu a okamžitě vystavím novou u nich. Tak se také stalo. Písemně jsem se ještě s Bontonlandem navždy rozloučil a vytkl jim, že mě oklamali tvrzením, že edici ještě nemají, tak jakto, že ji můj známý má dnes na poště. Odepsali mi, že to není možné, že skutečně nic neposílali. Tak teď, kdo klamal? Nuže, zavolal jsem tomu známému a ten mi řekl, že pro to právě jede na poštu a pak mi zavolá. Ještě mě ujistil, že to objednávali (množné číslo!) u Bontonlandu, jak jsem mu doporučil. Za chvíli volal, že to je ono, že to je z Bontonlandu a začal mi číst adresu odesilatele: "nějaké jméno, AUDIO3, Brno...". Tady jsem ho přerušil a řekl mu: "Ty vole, to máš z Audio3 a ne z Bontonlandu! Co kecáš? Já si zbytečně dělám zle a spílám jim, že mě obelhávají a ty ani nevíš, kdes to objednal." A on: "No jo, to objednávala ta moje, já jsem seděl u ní, ale nevím, co ona tam dělala, tak jsem myslel...". Jo, pánové, to zase jeden myslel!
Nicméně, ten jediný kousek z FilmGame putuje již na mou adresu a zítra bych ho mohl mít.
Varování: Nikdy příliš nevěřte kamarádům. :lol:
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Hezká příhoda :lol:
Ale trochu pomasírování Bontonlandu neuškodí.
Try to see it my way...
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Takže dušička má pokoj :lol: dnes po obědě mi pošta doručila kýžený balíček s DeLuxe BD edicí. Nebudu se pouštět do detailního hodnocení,
protože to by vyžadovalo hlubší pozorování a porovnávání s oficiálními i bootlegovými projekty, ale v každém případě je toto zatím to nejlepší, co jsem dosud viděl. Není divu, autoři měli k dispozici původní zdroje a měli z čeho vařit. Bohužel, ani tento projekt není bez vad, které nemusely být, kdyby tomu technici věnovali více odborné péče. To se týká především authoringu blu ray disků (nevím, zda je na DVD shodný). Jak je kritizováno hlavně v recenzích na Amazonu, většinou nejsou z nepochopitelných důvodů jednotlivé tracky v jednom souboru, kde by byly ohraničeny kapitolami, ale co píseň, to titul, takže při přechodu na další track se objeví na obrazovce oznámení "Načítání" a horní část obrazu je překryta informační lištou průběhu nahrávky, což je z vlastního zobrazení přehrávače. Lišta je v obraze po dobu, jaká je nastavena v jeho FW. Mnohde se ozývají hlasy, že by tuto práci měla Apple zadávat někomu, kdo authoring umí. Nevím, možná je to tak proto, aby fungoval Jukebox, který je součástí menu, kde si lze naprogramovat, které skladby chceme mít v playlistu, ale dost o tom pochybuji.
Samotné menu je poměrně zmatečné a pohybovat se v něm je docela otravné. Oproti jiným BD je to velmi primitivně provedeno, přestože jistý nápad tam je. Abych jenom nehaněl (ale ještě budu), líbí se mi animace v úvodech všech skladeb, některé jsou nápadité a vtipné. Zde mám na mysli hlavní disk, ten bonusový má provedení jiné, které již tak nezaujme.
Obraz jednotlivých klipů je takový, jak asi může nejlepší být. Většinou se jedná o televizní záznamy z dob, kdy se mnohdy používal telerecording, později i magnetický záznam na Ampexu, či podobných zařízeních, kterým disponovala televizní studia. U některých písní je tak vidět jakoby rozbrázděný obraz, což na známých bootlezích splývá díky nekvalitě použitých videí. Téměř všechny písně vykazují mohutný šum a zrno. Zde musím smutně konstatovat svou domněnku, že třeba film Let It Be včetně koncertu na střeše nebyl zatím remasterován, protože to prostě nelze kvůli nekvalitním kopiím filmu. Použité písně z něho jsou opravdu velmi zrnité. Zde ještě připomenu píseň The Long And Winding Road, kde jsou nahoře v obraze chlupy, které by určitě šly čištěním odstranit. Zde si s tím restaurátoři moc hlavu nelámali. Klipy, které byly natočeny na 35 mm film jsou ale parádní, jenže jich moc není. Překvapil mě nápaditý sestřih záběrů ze Shea Stadium k písni Eight Days A Week, který je nejen pěkně ostrý, ale autor si pohrál i se střihem a do rytmu písně nastříhal krátké záběry hrajících Beatles, které "sedí" ke zpěvu i do rytmu. Jsou tu ale i klipy, kde zpěvák otvírá ústa na úplně jiný text. Jsou to již známé klipy z dřívějška, takže byly použity tak, jak byly k dispozici.
Zvukově se mi edice líbí. Jsou zde tři možnosti volby zvuku, PCM stereo, 5.1 Dolby Digital a 5.1 HD Master Audio. Mnohdy kritizovaný (ne) prostorový zvuk byl záměrem zvukařů, takže zadní reproduktory nejsou výrazné a mají pouze lehkou ozvěnou navodit pocit prostoru. Myslím, že je to jen ku prospěchu, v podstatě se neliší zvuk PCM od HD MA, Dolby Digital je již méně dynamický. Mixy mi připadají lepší než kdy jindy, protože Giles Martin se snažil namixovat zpěv do středu, což se mu povedlo a tím je stereo efekt lepší. Podrobně jsem ale nahrávky neporovnával. Je to tedy prvotní příjemné zjištění. CD disk prozatím nehodnotím, ještě jsem si jej nepustil.
Bonusový disk mě potěšil svým obsahem, kde jsme se konečně dočkali všech alternativních verzí nahrávek v poměrně dobré kvalitě. Platí zde ale vše to, co jsem popsal u prvního disku.
Disky obsahují speciální sekci s komentáři k písním, kterými je opatřili Paul a Ringo. Zatímco Paul vzpomíná poměrně věcně na natáčení těchto písní, Ringo tam působí jako přestárlý chlapeček, který tam jen vykřikuje a nadšeně gestikuluje, ale dohromady si na nic zajímavého nevzpomíná. Tyto komentáře jsou jako jediné opatřeny titulky v různých jazycích, mezi které čeština (jak také jinak?) nepatří.
Kniha obsahuje podrobné povídání o každé skladbě a je velkým přínosem pro tuto tří diskovou edici, kterou celkově hodnotím jako zdařilou a doposud mezi fanoušky The Beatles absentující. Všem ji proto doporučuji.
Naposledy upravil(a) Beaver dne čtv lis 19, 2015 4:26 pm, celkem upraveno 2 x.
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Na těch discích vlastně není skoro nic, co by člověk neznal, a stejně je z toho radost velká. Ale své mouchy to má. Mně přijdou ty animace mezi písničkami trochu zbytečné, ale budiž. DVD šlo jistě udělat ve formátu 4:3 a nebylo třeba nastavovat obraz dvěma tmavými pruhy po stranách. Ale budiž (asi chtěli předejít obvyklému přehrávání v "placaté" podobě, kteréžto praktikuje snad 95 % lidí a kteréžto já nemohu vystát).
Jako vysloveně zbytečné vidím lpění na konceptu dřívějšího výběru 1. Raději bych měl videa v chronologickém pořadí, druhý bonusový disk by i tak existoval, měly na něm být výhradně alternativní verze klipů. Odsunutí kamsi do bonusů tak zásadních věcí jako Strawberry Fields Forever nebo A Day In The Life je mírně řečeno pomýlené. Zbytečnosti typu Come Together nebo Within YouWithout You/Tomorrow Never Knows bych klidně oželel, význam dvou sestřihů úvodu Hey Jude jsem nějak nepochopil.
Jak už jsem psal dříve, mně osobně by stačilo jen dvojité DVD, audio CD je pro mě trochu navíc. Ale to bude obchodní politika: člověku, který má sem tam něco, jedno DVD postačí, a kompletista si holt za třetí disk rád připlatí. Když už jsme u toho, nevím, jak vy ostatní, ale já jsem při prvním vyndavání měl strach, že disk zlomím.
Ale abych jen nehaněl - něco podobného tu dlouho chybělo, obraz je skvělý, o zvuku nemluvě. Knihu s faktografií rozhodně vítám. Problém s nápisem "načítá se" nebo něčím podobným nemám, možná mám kliku na přehrávač. Nevím, jak u BD, ale u DVD je menu takové čtverečkovaně hravé, nic světoborného, ale dejme tomu. Jukebox jsem nezkoušel.
Try to see it my way...
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

1. Obraz je 4:3 a jestli jsou tam přidány pruhy nebo ne, je tedy jedno a vítám spíš to, že ten formát zachovali a neořízli vršek a spodek, aby se zavděčili příznivcům formátu 16:9. Možná, že ohraničení těmi pruhy bylo vhodné, protože se tím zároveň obraz zbaví rozmazaných a "chlupatých" hran. Kdo by chtěl obraz roztažený, může si jej roztáhnout(oříznout na TV nebo v přehrávači.
2. Bohužel, koncept původního vydání The Beatles 1 vychází z použití skladeb, které obsadily 1. místa v žebříčcích, proto je tak disk sestaven. Jistě by bylo lepší vytvořit projekt jiný, např. The Beatles Best Of nebo Music Videos, ale to by se ozývaly hlasy, že tam mohly být vloženy písně ze všech filmů, a proč tam není ta a ta z nějakého koncertu a pod. Taková edice by se nafoukla do několika disků. Projekt 1 to ovšem přesně definuje a dodává sběratelský bonusový disk s alternativními verzemi a dalšími dostupnými klipy. Jinak máš pravdu, že jsou tam i klipy zbytečné, které vznikly nedávno a nemají moc společného s historií. Mix Within You/Tomorrow Never Knows je již navíc úletem, který sice poukazuje na hudební cítění zvukového mistra, ale nemá moc společného s Beatles. Nastříhat do takového mixu jejich záběry a různé obrazové fantasmagorie je jen ukázkou současného filmařského "umění". Také bych před začátek písně Hey Jude nedával ten úvod s Davidem Frostem.
3. Ani já bych nemusel mít v této edici CD (mohli klidně vydat variantu bez něho), ale původní jedničku nemám, jen jsem ji slyšel a mám dojem, že jsou zde písně opět jinak a lépe namixovány, což může být zajímavé. Nějak se ale nemohu odhodlat k tomu, abych porovnával původní nahrávky s těmito. Ty monofonní verze (From Me To You existuje i ve stereu!) také mohli nějak vylepšit.
Souhlasím s tím, že disky jsou v kleštinách pevně uvězněny a vyndat je se neobejde bez obav o jejich poškození.
4. Pokud jde o ten problém "Načítá se", může to být jen u BD disků, které mají v principu jiný authoring než DVD. Na toto téma je i několik stížností na Amazonu a hned jsem si na ně vzpomněl, když se na obrazovce tato věc objevila. Není to problém přehrávače (osobně mám nejmodernější typ BD přehrávače), je to proto, že vždy při přechodu na další titul (abychom si rozuměli, titul není kapitola, to je další film na disku) se musí disk znovu načíst. Pokud je záznam vcelku a oddělen kapitolami, načítá se dopředu a vše je pak plynulé. Tohle tedy opravdu nezvládli.
5. Menu na BD bude zřejmě stejné, vychází z grafiky čtverců, které znázorňují obaly singlů naskládaných vedle sebe a pod sebou. Je to nějak tak, jak to vidíme na 1. straně knihy hned po otevření.

Ještě bych zmínil svůj názor na klipy k Eleanor Rigby a Yellow Submarine, které mi evokují něco jako reklamu na film Žlutá ponorka, který byl již před pár lety vydán po novém remasteringu. Klip Lady Madonna je někdejším sestřihem záběrů z klipu Hey Buldog a není zrovna moc nápaditý tak, jako zmiňovaný Eight Days A Week, jehož sestřih obdivuji. Zato Come Together je naprostá a oči unavující zbytečnost. Zde mohli střihači vytvořit něco podobného Eight Days... z tehdejších dobových záběrů. Je to opravdu škoda. I toto je dost ve světě kritizováno.
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Budu pro přehlednost glosovat Tvé jednotlivé body, připomínám laskavým čtenářům, že mám verzi CD+2DVD
1. Tak oříznutí by byla naprostá cenzurováno, jakékoliv jiné řešení je lepší. A jestli jsou tam pruhy po stranách nebo ne je nakonec jedno, když si je smrsknutím na 4:3 stejně vyrobíte a optický dojem je tedy stejný. Co mi vadí, je Free As A Bird - klip byl širokoúhlý už z výroby a u něj jsou černé pruhy kolem dokola. Lze to vyřešit jen přepnutím režimu zobrazení. Řešitelné, ale ne moc komfortní. Je to na BD stejně?
2. Když tedy první místa, je evidentní, že výběr míchá hitparády britské a americké - Love Me Do byla v Británii nejlépe na 17. místě, pro nás může být divné i to, že Penny Lane byla první a Strawberry Fields ne, když v Británii byly obě na jednom dvouáčkovém singlu. A ten první nebyl, předběhl ho Humperdinck s Release Me.
3. Bohužel už jsem zjistil na jednom DVD poškrábání, evidentně od toho, jak se jeho okraj dotýká pérovky druhého disku. Naštěstí hraje bez problémů.
4. Na DVD je to v jednom titulu a rozdělené na kapitoly. Což je tedy jednoznačně lepší řešení než u BD, ale můj přehrávač DVD i tak hlášku mezi tituly nezobrazuje (ověřeno na jiném DVD).:wink:
5. V menu DVD obaly singlů nejsou, jen barevně se měnící čtverečky. Stejně tak po otevření knihy vidím jen různobarevné čtverečky v 7 řadách a 4 sloupcích. Na 27 z nich je jednička, na posledním vpravo dole je nápaditý a neotřelý nápis The Beatles.
Try to see it my way...
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

1. Free As A Bird: Stejné video je i na Anthologii a přestože pochází z 90. let, není příliš kvalitní. Proto asi autoři přikročili k ponechání tohoto tzv. formátu windowbox, kdy jsou na všech 4 stranách pruhy. Na TV 4:3 bude takový obraz širokoúhlý (s pruhy dole a nahoře), tzv. letterbox. Původní video je uděláno tak, že nahoru a dolů byly přidány tmavé pruhy (na jednom místě je vidět, že nejsou tak černé jako ty postranní), čili je to formát 4:3, vyrobený kvůli tehdy ještě rozšířeným 4:3 televizorům. Museli by tedy obraz nahoře a dole odříznout (ty tmavé pruhy), což neudělali a použili materiál, který byl i na Antologii. Je to prasečina, ale tak trochu to omlouvám. Zvětšením by vynikly vady obrazu, který tenkrát poněkud odbyli. Oříznutím na 16:9 by se nic nestalo, pokud jde o stavbu disku, přeci klipy ze Žluté ponorky jsou také 16:9, ale ty jsou v HD. Odpověď na otázku: Ano, stejně je to i na BD.
2. Souhlasím, také jsem v roce 2000 při prvním vydání Beatles 1 nepochopil to, jaká první místa mají na mysli.
3. Zatím žádné podobné defekty nepozoruji.
4. Na BD je to tak, že klipy jsou v jakýchsi blocích, což jsou tituly disku. Tyto bloky obsahují někdy několik klipů, oddělených kapitolami, jindy třeba jen dva, ale většinou jsou co píseň, to titul. Pořád mě nenapadá, proč to tak udělali. Stejný problém zaznamenal i onen mnou dříve zmiňovaný kamarád, v čemž mu tentokrát mohu věřit. :lol:
5. Když jsem napsal, že menu "vychází z grafiky čtverců, které znázorňují obaly singlů naskládaných vedle sebe a pod sebou", neznamenalo to, že tím míním obrázky singlů, ale že jsou tam graficky znázorněny jako barevné čtverce. Totéž platí i o první stránce knihy, kde jsou také čtverce, graficky znázorňující obaly singlů. Takže toto mají obě vydání stejně. Rozdíly v knihách budou jen zřejmě u poslední strany, kde jsou údaje o tvůrcích. U mé BD verze je nadpis Blu Ray: a pokračuje soupis autorů.
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

:D Aha, tak za páté jsme si moc nerozuměli, teď už je to snad jasné.
Try to see it my way...
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

OK, mně to jasné je a vlastně o nic nejde, jen jsme se tu trochu detailně rozpovídali, ale o tom vlastně takové fórum je. Doufám, že zde nejsme s touto edicí unikáti (od slova unikát).
verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od verjan2 »

Zdravím a díky za zevrubný rozbor. Pořád se rozhoduji, zda DVD či BR. Je vidět markantní rozdíl v kvalitě mezi těmito formáty?
"Congratulations, gentlemen, you've just made your first number one."
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Bohužel, toto ti neřeknu, mám jen BD, ale pokud už máš vybavení pro přehrávání BD, tak si raději pořiď BD verzi. V dnešní době by totiž volba DVD byla velkým krokem zpátky. Jak vím z porovnávání jiných DVD a blu ray disků, tak DVD je vždy podstatně a viditelně horší. Porovnával jsem Magical Mystery Tour, Help! a Yellow Submarine - vše nové a restaurované verze - a originál DVD je strašná ostuda a když já vytvořím DVD5 z BD ripu, tak je paradoxně o moc lepší než originál DVD. Je to tak a můžeš tomu věřit. Věnoval jsem tomu dost času, abych tohle všechno otestoval. Takže u Beatles 1+ jednoznačně Blu Ray. Není zase o tolik dražší než DVD verze a věřím v propastný rozdíl. Je to tak už z principu, já osobně jsem již s DVD skončil.
A hlavně se nerozhoduj moc dlouho, aby se na tebe ještě dostalo. V současné době je to tak, že je této DeLuxe edice nedostatek a údajně se dolisovávají další kusy. Považ, že se jedná o limitovanou edici a může se stát ledacos.
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Mám verzi s DVD a líbí se mi. Kvalita obrazu je velice čistá a často obraz překvapí. Třeba Hello, Goodbye je na druhém disku snímané úplně jinak. Kromě obsáhlého bookletu (s pestrými fotografiemi a dokumentací ke každé písni) bych zmínil i animační, vtipné nápisy písní, ty se povedly. Taky jsem rád, že Come Together má svůj klip.
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Mě se líbí ta 1+. Formát 2 DVD nám přináší důležité bonusy, které na prvním disku nenajdeme. Na prvním disku je animační Come Together a pro oči je dost těžké toto sledovat (Harrison v té době neměl knír, ale plnovous), to by bylo účelnější tam dát dobové filmové záběry kolem vstupu do EMI Abbey Road studios, které jsou na youtube (dříve to tam bylo právě s touto písní) pod názvem Abby Road 1969, kterou tam dal Old Timey Music Box. Tato verze je i na neoficialním DVD Beatles 1969-1970. Na tomto neoficiálním DVD je i Here Comes the Sun, zobrazující podpisování George v jeho domě v létě 1969, Here Comes the Sun by se klidně mohla na 1+ vejít. Ještě k prvnímu DVD disku 1+ je tam Eight Days a Week se záběry ze Shea Stadium. Tuto píseň Beatles na Shea Stadium vůbec nehráli a v bookletu 1+ je to dokonce zmíněno. Proč ji tedy dali zrovna k tomu je záhada. Mě se víc líbila tato verze na Anthologii se záběry na předávání MBE. U písně She Loves You bych doporučil barevné záběry s touto písní v divadle uprostřed r.1963 tak jak je antologii a ne tyhle černobílé záběry z koncertu ze Švédska. A Hard Day´s Night mohl mít klidně filmový mix z filmu a ne živé předvedení, ale to už je jedno. Ovšem jak skvěle udělali filmovou montáž k písni Yellow Submarine, to je prostě skvělý. V písni Let it Be bylo použito zvukové stopy ze singlu a tedy doprovodné vokály zazní v plné parádě (myslím že to byly Linda, Mary Hopkin, Paul, George). Srovnejte to s verzí ze stejnojemnného filmu nebo tou z DVD Anthology a uslyšíte ten rozdíl. Pokud ale chtěli zlepšit zvukovou stránku Let it Be, proč tedy nedaly orchestr pro píseň The Long and Winding Road, která je v této orchestrální úpravě i na zvukovém CD 1+. Druhý disk DVD 1+ začíná Twist and Shout. Klidně mohl začít písní Some Other Guy, která se prostě vytratila. Určitě to není z důvodů autorského, obě jsou coververze. Pokud bych měl jmenovat ty nejdůležitější klipy na druhém disku byly by to Baby It´s You, Words of Love, Rain (verze s dětmi), Strawberry Field Forever ,A Day in the Life, Hey Bulldog, Revolution, Free as A Bird, Real Love. Jiné klipové verze písní prvního disku na druhém potěší, ale např. v případě Hey Jude, je to opravdu zbytečné. To už tam mohli spíše dát na druhý disk verzi Hey Jude, tak jak ji filmovali pro pořad Music. A nesmím zapomenout na Hey Bulldoga, kdy se již při objevu filmových pásů v r.1999 hovořilo o vydání na videu, nyní až v r. 2015 jsme se jeho filmového vydání dočkali.
to se vrací kolibřík
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Zařazení Come Together v této úpravě byl velký úlet. Blikající obraz s měnícími se barvami může tak akorát u některých lidí rozpoutat epilepsii, což rozhodně není dobré.
Pokud jde o píseň She Loves You, v archívu British Pathé / Pathé News je kompletní barevný newsreel z 26.12.1963 "The Beatles Come To Town", pořízený 35 mm kamerou Techniscope s barevným systémem Technicolor se záznamem z koncertu v Manchesteru, kde Beatles hrají vedle She Loves You ještě Twist And Shout. Film je ještě dnes velice kvalitní a existuje jak v širokoúhlém formátu, tak s poměrem stran 4:3. She Loves You z tohoto "týdeníku" se objevila i v hudebním filmu Pop Gear. Škoda, že zmiňovaný materiál nebyl použit i pro vydání na BD/DVD The Beatles 1+. Možná tomu bránily licenční podmínky, jinak si to nedokážu vysvětlit. V The Beatles Anthology je také použit tento barevný záznam.
Sestřih ze Shea Stadium k písni Eight Days a Week se mi rozhodně líbí víc (je nápaditě sestříhaný), než všelijak splácaný sestřih pro klip Lady Madonna, použitý ze záběrů při natáčení klipu Hey Bulldog. Vidět stejné záběry ve dvou různých klipech je docela divné, přičemž v Madonně nesedí k záběrům vokálů a nástrojů ani zpěv ani hudba a celkově to na mě působí poněkud amatérsky. Nezachrání to ani skutečnost, že každá píseň je na jiném disku.
U Hey Jude je naprosto zbytečný úvod Davida Frosta - mají to být písničky, tak na co nějaké komentáře?
Odpovědět