Poslední šance pro Beatles - rozhlasová hra

diskusní fórum o skupině Beatles
Odpovědět
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Poslední šance pro Beatles - rozhlasová hra

Příspěvek od Vicino »

Jsem fanoušek rozhlasových her (a rozhlasového mluveného slova vůbec), pro ty, kteří to mají stejně, nebude následující odkaz asi žádnou novinkou, ale ty ostatní to třeba zaujme.
Jde o rozhlasovou hru Raye Connollyho, kterou nedávno odvysílal Český rozhlas. Žánr? Řekněme sci-fi, na téma co by bylo, kdyby...
Beatles jedou plni nadšení předvést své první skladby Georgi Martinovi, jemu se sice líbí, ale pod tlakem šéfů je musí odmítnout. Osudy Brouků se pak rozjíždí úplně jinak, než jak to známe...

http://ulozto.cz/xRjftpoJ/ray-connolly- ... eatles-mp3
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

...pokud si to poslechnete, přidejte i svůj názor.
ZeroCZE
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Re: Poslední šance pro Beatles - rozhlasová hra

Příspěvek od ZeroCZE »

Hru jsem si poslechl a musím říct, že se mi líbila. Už to, že příběh vypráví "vedlejší" postava se mi líbí. Jinak příběhově to nebylo špatné hlavně Ringo a sportka. :D
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Mě se to líbilo, hlavně dobře vložené hudební vsuvky. Téma zajímavé určitě.
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Ale jo, docela dobrý, mně se obvykle alternativní historie "co by, kdyby" líbí.
"Doufám, že tentokrát jsme přehrávku udělali." :D
Try to see it my way...
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Asi jsem jediný, kterému se tato rozhlasová hra zas tak moc nelíbila. Hlavně mě vadilo, že ta Freda Kellyová tam měla tak velký prostor, který si podle významu její pozice nezaslouží, ostatní měli prostoru minimum vč. naší 4 a G.Martina. Pokud by to pojato jako ryze téma přehrávku jste neudělali/udělali a byly by tam jen ty 4 a G.Martin tak by to mohlo být zajímavé, ale snaha Kellyové je dávat furt dohromady už lezla na nervy, stejně jako to co dělali když přestali hrát muziku a začali se věnovat civilním zaměstnáním. Pokud bych se chtěl zasmát na téma Beatles tak je film Rutles jediná volba.
to se vrací kolibřík
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Jó, Rutles, na ty nemá nic a nikdo.

Derek Taylor to v knize I. Me. Mine napsal víc než výstižně: "Rutles vzdali historii Beatles hold takovým způsobem, jakým se to už nikdy nikomu nepovede."
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Park:
Nejsi jediný. Vyslechl jsem to celé, ale přestalo mě to bavit po pěti minutách. Já tyhle co by, kdyby rád nemám.
Pořád si ale myslím, že když chce někdo o něčem psát, i si z toho dělat legraci, potřebuje znát perfektně všechna fakta, přestože z nich nakonec třeba použije jenom minimum. A nikdo ho nemůže nachytat na švestkách.

Hned na začátku mě zaskočily zařazené písně Tonyho Sheridana a Beat Brothers. What'd I Say, Ruby Baby, v nich přece Beatles nehrají.
Beatles dělali přehrávku pro Parlophone "zkraje týdne"? 6. června 1962 byla středa.
Nikdo nečekal, až přijede Brian se smlouvou z Londýna. Smlouvu si totiž vezli podepsanou už z přehrávek. (Čili logičtější by bylo, kdyby George Martin cuknul na poslední chvíli přímo při přehrávkách, ale to by jaksi nejbližší další minuty této hry postrádaly smyslu.)
"Cynthia je v jináči" - to je sranda největší. Na začátku června 1962. Julian se narodil v dubnu 1963. ("... na naší učitelce Janě Modřanské, která byla již dvanáctý měsíc v jiném stavu...")
V ději nějak postrádám informaci, že se do kapely dostal Ringo. A ejhle, najednou v roce 1963 chce Rory Storm Ringa zpátky k sobě.
srpen 1966 a v podkresu zní "Reach Out I'll Be There", která se do anglické hitparády dostala až na konci října.

Jak říkám, nebavilo mě to.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Odpovědět