The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

diskusní fórum o skupině Beatles
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

Příspěvek od Vicino »

Já se na tento film teprve chystám, ale určitě jej tady už někdo viděl. Jak se vám líbil? Co si o něm myslíte? A pokud jste jej neviděli - půjdete? A proč?
ZeroCZE
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Re: The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

Příspěvek od ZeroCZE »

Film jsem viděl a musím říct, že Ron Howard odvedl dobrou práci. Pro neznalé diváky je tam mnoho nových informací, pro znalé už moc ne, ale i tak za to stojí. Třeba nová věc pro mě byla fotka z koncertu z Madridu, kde měl John na hlavě klobouk. :D
treu
Nováček
Nováček

Příspěvek od treu »

Chtěl bych se zeptat, jestli je po dokumentu součástí i nově restaurovaný koncert z Shea Stadium, jak je avizováno na oficiálních stránkách.
ZeroCZE
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od ZeroCZE »

Ano, pár záběrů se tam skutečně ukázalo a přišli mi lepší, než ty z DVD "The Beatles At Shea Stadium"
treu
Nováček
Nováček

Příspěvek od treu »

Přímo v dokumentu právě nemyslím, tam se objeví jen Dizzy Miss Lizzy. Po tomto dokumentu by se prý měl jako bonus promítat kompletní 30 minutový koncert z Shea Stadium. Je nově zrestaurovaný ve 4K a zvuk je přemíchaný Gilesem Martinem v 5.1. Na dokumentu jsem byl v CineStaru a koncert bohužel součástí nebyl. Tak se ptám, jestli někdo nebyl v jiném kině, kde ho třeba dávají - kino Lucerna nebo jiné :) . Více info zde: http://thebeatleseightdaysaweek.com/us/ ... ing-years/
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Pokud je mi známo, tak promítání Shea Stadium, coby bonusu po hlavním filmu, bylo stejně avizováno pouze na den
premiéry, takže je stejně asi pozdě.
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Tak z filmu jsem se vrátil právě před chvílí a nezbývá mi, než říci - naprostá pecka. Pro mě jeden z nejsilnějších kulturních zážitků roku, velice vřele doporučuji každému shlédnutí, dokud to v kinech běží. Odcházím spát naprosto uchvácen... :D
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Já jdu dnes, tady u nás v Liberku, a své dvě prvostupňové ratolestě béři s sebou. Když jsem jim o tom řekl, byly nadšené, a to nemyslím nikterak ironicky.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od verjan2 »

treu píše:Přímo v dokumentu právě nemyslím, tam se objeví jen Dizzy Miss Lizzy. Po tomto dokumentu by se prý měl jako bonus promítat kompletní 30 minutový koncert z Shea Stadium. Je nově zrestaurovaný ve 4K a zvuk je přemíchaný Gilesem Martinem v 5.1. Na dokumentu jsem byl v CineStaru a koncert bohužel součástí nebyl. Tak se ptám, jestli někdo nebyl v jiném kině, kde ho třeba dávají - kino Lucerna nebo jiné :) . Více info zde: http://thebeatleseightdaysaweek.com/us/ ... ing-years/
Restaurovaný koncert Shea Stadium byl plánován pouze v den premiéry, a to ještě jen v USA. Každopádně to určitě brzy vyjde na BD :-)
"Congratulations, gentlemen, you've just made your first number one."
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Já mám radost z nového CD Beatles Live At The Hollywood Bowl. Konečně jsem se dočkali vydání na CD. Původní záznam co vyšel v r. 1977 na LP časem značně zašuměl a proto je na místě, že došlo ke kompletnímu remasteru a vydání na CD. Ještě v r. 2000 si Ringo postesknul, že je toho hodně co se musí vydat např. Hollywood Bowl na CD. I John jednou odpověděl v interview v r.1970 jestli chystali vydat nějaký koncert živě, že Hollywood Bowl, ale technicky to byl problém (jen 3 stopy záznamu a hlavně neuvěřitelný jekot fanoušků, který se i na novém CD dal těžko regulovat). Též mám radost ze 4 bonusových písních z těchto koncertů v Hollywood Bowl z let 1964 a 1965 (You Can´t Do That, I Want To Hold Your Hand, Everybody´s Trying To Be My Baby, Baby´s in Black). Bohatý booklet s patřičnou fotodokumentací a i původním sleev-note George Martina z r. 1977 dodává pocit úplnosti. Trochu mrzí, že nebylo přidáno i bonusové DVD těchto koncertů (zatímco z r.1964 existuje čb. záznam celého koncertu, z r. 1965 existuje barevný záznam snad jen něco přes minutu). Jedinou výtku bych měl k obalu, měli tam nechat tu původní (v bookletu vůbec není) co byla na LP. Asi je věcí diskuze, ale dle mě má toto CD má plnohodnotný význam a nemuselo se přehlížet jen jako doprovodná věc k tomu střihovému koncertního filmu Rona Howarda Eight Days a Week, neboť fanoušci již mnoho let žádali jak Beatles tak EMI a Apple, aby byl koncert konečně vydán na CD. Hollywood Bowl je vlastně předposlední oficiální album co dosud nevyšel na CD, ještě zbývá Christmas album, tak snad se i toho někdy na oficiálním CD dočkáme. Malá zajímavost na konec, poslední bonusová píseň z CD Hollywood Bowl Baby´s in Black vyšla již na CD singlu Real Love (1996).
to se vrací kolibřík
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Tak po zhlédnutí filmu: děti byly nadšené, já taky, ale s třemi připomínkami:

1) Rok 1966 vzali podle mě až moc hopem. Určitě by bylo namístě ukázat víc záběrů z posledního amerického turné; přišlo mi, že oproti předešlým letům to odbyli víc než stručně. A jak se Beatles vzápětí objevili ve studiu při natáčení Seržanta, chyběla mi zde provázanost s tím, co dělali ty tři měsíce od Candlestick Parku.

2) Uvítal bych spíš kompletně antologický přístup, kdy by promlouvali pouze členové Beatles (a okruh jejich nejbližších spolupracovníků). Těch "lidí, co šli kolem" tam bylo na můj vkus až moc, resp. jsem nepochopil důvod jejich zařazení. (Neplatí třeba pro Larryho Kanea, který byl opravdu u toho.) Vůbec mě třeba nezajímá Sigourney Weaver, Elvise Costella bych spíš použil do nějakého dokumentu o Paulovi, kde by se podrobně rozhovořil o jejich spolupráci v druhé polovině 80. let.

3) Pochopitelně české titulky.
Nějak mi uniklo, kdo je vytvářel, nebo kdo byl překladatelem (asi jsem na konci nedával pozor), ale jednoho opravdu pobaví
- když u originálního anglického titulku z Perného dne je napsáno Wilfrid Brambell a hned pod tím česky Wilfred
- mě/mně, s tím si občas taky někdo hlavu nelámal
- shoda přísudku s podmětem (u množného čísla středního rodu psát v přísudku y místo a...)
- když Ringo řekl "we played crap", tak překlad "hráli jsme sračky" mi přišel dost přitažený za vlasy. Určitě si nemyslel, že písně Beatles, na kterých se podílel, jsou sračky. Evidentně to mělo vyznít tak, že hráli "jak z prdele" :lol: (pardon), což mi takto přeloženo přijde rozhodně výstižnější.
- ale smíchy jsem se zachechtal na celé kino (kde nás bylo sedm), když Paul v Hollywood Bowl pronáší: "Thank you, thank you. Tha'." (poslední dvě slova vyslovována ju: ta:) V titulcích: Díky, Utahu. (Utah se vyslovuje stejně.) :lol:
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Barevné záběry z Manchesteru 1963 vypadjí skvěle. Proč ale nahradili původní zvuk nahrávkami z Hollywood Bowl???
V případě She Loves You z roku 1964 a Twist And Shout dokonce 1965!!! Film se přitom tváří jako dokument...???
U Twist And Shout ze Shea Stadium dokonce vstřihli Johnův zpěv z původní studiové nahrávky, to je snad ještě větší zhovadilost. Dále jsem moc nepochopil, proč měli potřebu kolorovat černobílé záběry. Výsledek je stejně hrozný, jako když se někdo snaží z mono nahrávky elektronicky vytvořit stereo, prostě to nefunguje. Zbytečné, kontraproduktivní.

Koncert Shea Stadium bohužel není plánován jako bonus na rozšířenou verzi Eight Days A Week na DVD/Blu-ray.
Snad tedy vyjde někdy v blízké budoucnosti jako samostatný titul.
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Onder:
Taky pěkný postřeh. :(
Mě by docela zajímalo, jestli bude na Shea originál zvuk pořízený opravdu při dotyčném koncertu (to, co je dostupné jako line recording), nebo jestli to bude ta skorostudiová verze z ledna 1966... včetně Act Naturally se zvukovým podkladem z verze z alba Help!.
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Remasterovaný Shea Stadium jsem osobně neviděl (nevím, jestli to bylo u nás vůbec možné), ale
dle diskutujících na jiných fórech, kteří bonus viděli udělali následující.

Twist And Shout: původní film vyrobený v roce 1966 obsahuje zvuk z Hollywood Bowl 1965, originální zvuk totiž nemá Johnův zpěv. V nové verzi použili původní Shea Stadium nahrávku a Johnův zpěv ze studiové nahrávky. To mi tedy připadá jako elegantnější řešení to původní. Anebo, když to dnes dovoluje technika, proč původní nahrávku nedoplnili pouze Johnovým zpěvem z Hollywood Bowl? Proč použili tu studiovou?!

Act Naturally: původní film obsahuje studiovou verzi nahrávky. V originál zvuku Ringo nastoupí falešným vokálem a Paulův zpěv není slyšet. V nové verzi použili původní zvuk a Paulův zpěv doplnili ze studiové nahrávky. V tomto případě mi to nové řešení připadá přijatelnější. Ale Twist And Shout mi nejde na rozum.
verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od verjan2 »

Film jsem ještě neviděl, ale nový remix Live At The Hollywood Bowl se myslím fakt povedl. Nástroje, zpěv a "mluva" jsou mnohem čistší než z roku 1977 a nic to neubírá na atmosféře, která je znatelná právě na prvním LP z roku 77. Jediná věc, která je na škodu je, že jednotlivé promluvy J, P, a G při uvádění následujících skladeb jsou vždy na konci stopy skladby předcházející, takže při přeskakování skladeb vymizí jaksi kontinuita jejich uvádění. Nechápu důvod, proč to takto namixovali. Přece když si chci pustit vybranou skladbu z koncertu, chci slyšet její mluvené intro a ne na konci jiné skladby. Ale koncertní CD se většinou pouští najednou, takže to tak bolet nebude...
verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od verjan2 »

Onder píše:Koncert Shea Stadium bohužel není plánován jako bonus na rozšířenou verzi Eight Days A Week na DVD/Blu-ray.
Snad tedy vyjde někdy v blízké budoucnosti jako samostatný titul.
To se dalo čekat. Ale je to bohužel kvůli penězům, tzn. že na 99% vyjde samostatně na DVD/BD.
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

OHNOTHIMAGEN: Co se týče roku 1966, máš pravdu. On ten závěr byl vůbec maličko matoucí, na nezasvěceného to mohlo působit, že chvíli po Candlestick Parku byl střešní koncert, mezi tím vlastně nic podstatného, jen Brouci značně změnili vizáž. Možná někoho mohlo mást to, proč se o Candlestick mluví jako o posledním koncertě, když pak zjevně ještě někde vystupovali, ale je jasné, že film nemůže všechno vysvětlovat dopodrobna, stopáž by byla neúnosná. Navíc, film má dokumentovat živá vystoupení, tam vlastně opravdu byl Candlestick a pak až Rooftop.
V mulťáku nás bylo také ne víc než deset, já seděl v půlce sálu a přede mnou nebyl vůbec nikdo, což nebylo špatné, měl jsem Brouky vlastně sám pro sebe, další lidé se ztráceli kdesi ve tmě za mnou. Pokud film dorazí i do našeho běžného menšího kina (čemuž ale příliš nevěřím), určitě půjdu ještě jednou.
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Vytvořit něco po Antologii je obecně dost těžké. Kdyby byl kopírován ten přístup, který zmiňuje OHNOTHIMAGEN, mohl být film nařčen z nepůvodnosti co do přístupu. Podle mě je evidentní snaha přístup aspoň nějak odlišit. Souhlasím však s názorem, že výběr komentujících byl až příliš široký. Titulky... ty bývají vůbec kapitola sama pro sebe. Často pak jen bezděčným důkazem toho, že znalost češtiny jde obecně... no právě tam. O faktických chybách nemluvě, i když tentokrát jich snad až tolik nebylo (ovšem Utah je kouzelnej).
Viděno též v mulťáku v počtu cca 12 lidí. Šel jsem spát s podobnými pocity jako Vicino, přesto ale mám k filmu jednu podstatnou připomínku. Autoři se snažili zmapovat pouze koncertní roky Beatles - prosím, až potud v pořádku. Mně do toho všeho ale vůbec nesedí střešní koncert, jakkoliv se mu říká "koncert". Nebyla to akce, na kterou si koupíte vstupenku a pak se posadíte do hlediště. Bylo to prostě nahrávání, které se provádělo živě a odehrávalo se na veřejně viditelném místě, toť vše. Vlastně to v tom filmu nemělo co dělat.
Některé záběry byly trochu zvláštně sestříhané - psal o tom Onder, který si rozhodně všiml vícera věcí než já, a tak to nebudu zbytečně rozebírat znovu a hůře. Zařazení některých záběrů se vzhledem k jejich kvalitě jeví jako diskutabilní, ale pracovalo se s tím, co je k dispozici. Budiž.
Nové vydání Live At The Hollywood Bowl na zvukovém nosiči si kupovat nebudu. Kromě jakéhosi CD piráta mám japonské LP ve vynikajícím stavu, a to mi ke štěstí bohatě stačí. Dal bych rozhodně přednost původnímu obalu se vstupenkami, nový obal mě dost udivil. Film si asi pořídím, jen tiše doufám, že bude vybaven češtinou. V opačném případě mohu dopadnout jak se zmiňovanou Antologií - již nějakých 20 let jsem připraven okamžitě investovat do její české mutace, a stejných 20 let marně.
Try to see it my way...
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Tak jsme se dočkali a i na náš tuzemský trh v ČR se na pultech (po 3 měsících od zahraničních obchodů) dostal film Eight Days a Week (The Touring Years). 2 DVD provedení za nějakých 800 kč přináší na prvním disku hlavní film a na druhém bonusy (Special Features). Po otevření obalu na vás doslova vypadne neuvěřitelně těžký a velký booklet o ,,jen" 70 stranách. Tak pravděpodobně došlo k technickým problémům se spouštěním bonusového disku, který se mi v osvěčeném přehrávači nepodařilo spustit, tak jsem ho dal do pc (tam se chytnul) a pak zpátky do přehrávače (opětovně nechytnul), nakonec jsem ho spustil v jiném starším přístroji. Titulky jsou jen norské a francouzské (takže nejen českých ale překvapivě ani anglických si neužijeme). O samotném filmu bylo ve zdejší diskuzi bylo probráno hodně a já sám jsem spíše zklamaný, neboť se do filmu o turné dostalo i na věci co s turné nemají moc společného např. Making of film AHDN, film Help!, Sgt. Pepper atd. Co mě štvalo celou dobu byly komentáře lidí co tam furt něco říkají (teda výjimkou je samozřejmě Paul a Ringo a z archivních záběrů vzácné vyprávění Johna a George a krátce i Neila Apinalla). Když už začala nějaká koncertní píseň vždy byla přehlušena nezajímavým vyprávěním. Pokud vím tak ani jeden song nezazněl v plné délce. Nejhorší byla ta Whoopi Goldbergová a ten člověk u toho harmonia (myslím že Howard Goodball), ty tam byly skoro furt. Naopak užitečnější lidé např. nedávno zesnulý Allan Williams byly šoupnuty na bonusový disk. Jediné co mě na hlavní filmu (první disk) zaujalo byly barevné filmové záběry z Candlestick Parku 1966 a střešní koncert (Don´t Let Me Down, I´ve Got a Feeling) nasnímané z jiných úhlů než je známe. Závěrečný vánoční (dosud nevydaný na CD) song též potěšil. Samostatnou kapitolou jsou fotky co jsou vidění ve filmu, spíše jsou tam aby film nebyl moc krátký. Dost překvapivě dostal film název Eight Days a Week vůbec si nevzpomínám jestli Beatles tuto píseň vůbec někdy hrály živě, pokud ano tak ve filmu je jen studiová verze. Trochu štvalo, že na prvním disku záběry klipu Rain byly podbarveny hudbou písně Tommorow Never Knows, abychom pak v bonusech (pro neznalé) zjistili, že byly opravdu k Rain už s patřičnou muzikou. V bonusech je pro mě záhadou proč je tam Peter Asher. Elvis Costello i Ronnie Spectorová (v bonusech) celkem potěšili, ale účast lidí co si jen koupili jejich desku je pro mě záhadou. Nyní k bonusovému disku jehož délka je 100 minut. Myslím, že stačí když prostě přepíšu obsah, neboť dosavadní zprávy říkali něco o tom že je tam jen 2 - 3 songy z koncertů, tak pro úplnost-

Words a Music (24 minutes)- John, Paul, Gerorge a Ringo reflect on songwriting and the influence of music from theri parents generation.

Early clues to a new diretion (18 minutes)- A feature touching of The Beatles as a collective, the importance of humor, the impact of women on their early lives and songwriting, and as a musical movement.

The Beatles Live 1963-1965 (12 minutes) Full length perfomances (v této kapitole možná u které jsem nejvíc čekal nefunguje zvuk!!! možná chyba přístroje, ale zbytek se zvukem šel, tak nevím)
-She Loves You - ABC Theatre, Manchaster 1963
-Twist and Shout- ABC Theatre, Manchaster 1963
-Can´t Buy Me Love - NME Awards, London 1964
-You Can´t Do That - Melboure 1964
-Help!-ABC Theatre, Blackpool 1965

A Depper Dive (43 mins, v této kapitole jsou také bohužel nezajímaví lidé co vyprávějí)
-Liverpool
-Three Beatles Fans
-Ronnie Spector and The Beatles
-Shooting A Hard Day´s Night
-The Beatles in Australia
-Recollections of She Stadium ( nejedná se o kompletní záznam koncertu Shea co běžel v kinech coby bonus k Eight Days a Week)
-The Beatles in Japan

An Alternative opening for the film (3 mins)

Tak teď jsem jen zvědavý, když je film nominován na nějakou cenu, zda se dočkáme i české mutace a hlavně jestli někdo napíše na brouci.com plnohodnotnou recenzi v sekci recenze na tento 2 DVD počin.
to se vrací kolibřík
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

OHNOTHIMAGEN píše:smíchy jsem se zachechtal na celé kino (kde nás bylo sedm), když Paul v Hollywood Bowl pronáší: "Thank you, thank you. Tha'." (poslední dvě slova vyslovována ju: ta:) V titulcích: Díky, Utahu. (Utah se vyslovuje stejně.) :lol:
Nedivím se, že tě to rozesmálo, ovšem v originálních titulcích z BD vydání (čas 42:08) není tentýž text, který jsi tu uvedl, ale toto: "Thank you very much, everybody. Ta." ("Ta" je slangový výraz pro "thanks" v Británii a Austrálii, ale pozor, nikoli v Kanadě a USA, kde by např. "ta-ta" znamenalo "Sbohem".) A v tom případě nevím, kde sebral překladatel ten Utah, když tam navíc "júta" vůbec nezní a Hollywood Bowl je v Kalifornii. :lol:

:arrow: Park: Vcelku s tebou souhlasím, ale zastavím se u názvu filmu, kterým chtěl Howard naznačit, že koncertní turné nebyla žádná odpočinková dovolená, a kdyby měl týden 8 dní, tak by je Beatles stejně měli naplněné vším, jenom ne odpočinkem. Takto alespoň chápu název já. Filmy (oba) se v podstatě zabývají obdobím beatlemanie a koncertování. Jak zmiňuješ jinými slovy, je tam přidáno hodně vaty, aby se naplnila délka filmu. Záběry se opakují i na tzv. bonusovém disku, který já za bonusový nepovažuji, protože je sestříhán podobně jako hlavní film a vlastně jej doplňuje.
Peter Asher je tam také pro doplnění zrovna tak, jako všichni ostatní dědulové a babky, ovšem u něho je to ještě oddůvodnitelné, protože vzpomíná na to, jak mu Paul věnoval píseň World Without Love.
Koncertní verze Twist And Shout - ABC Theatre, Manchaster 1963, je zde zkrácená. Spolu se She Loves You zřejmě pochází z technicolor/techniscope záznamu filmového žurnálu British-Pathé Ltd. - The Beatles Come To Town, případně ze zdroje, ze kterého byl žurnál sestříhán.

Celkově hodnotím tento projekt jako novější verzi antologie, ovšem omezenou jen na koncertní roky. Pro nás znalé má menší význam než pro mladou generaci a je dobře, že vznikl. Blu Ray verze je navíc velmi excelentní a obsahuje i anglické a (alespoň pro nás Čechy) polské titulky. Archívní záběry ale již lepší nebudou než v takové kvalitě, v jaké se zachovaly. V HD rozlišení jsou tak výraznější detaily, včetně šumu a zrna. Takže mohu zůstat klidný, protože ani Shea Stadium, ani Budokan (ten už vůbec ne), ani Roof Top koncert nikdy o moc lepší nebudou než jak je známe z dosavadních vydání. Pokud nebyly natočeny alespoň na 35 mm film, nic lepšího z nich technici nevyždímou.
Odpovědět