První záběry Beatles ?

diskusní fórum o skupině Beatles
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

První záběry Beatles ?

Příspěvek od Park »

Až do minulého týdne byly všichni fanoušci přesvědčeni, že vůbec poprvé byly Beatles filmovány 14.2.1961 v Liverpoolské Casanova Clubu (ještě s Pete Bestem). Tento barevný němý krátký záběr byl vydán na DVD Living in the Material World (kde byl dodatečně ozvučen). A pak se to v minulém týdnu stalo! Budou se muset přepisovat knihy o Beatles, zaobírající se jejich filmovými záznamy. Noviny Liverpool Echo (na svém webu) uveřejnili článek o objevu ještě staršího filmového záznamu. A tento záznam rovnou umístili na svůj web (na YT zatím není). Černobílý filmový záznam trvá 1 minutu a údajně pochází z roku 1958. Záběr zobrazuje jízdu policejního důstojníka na koni skoro jako při dostihách. Nás zajímají lidé co jsou v záběru též vidět (na webu označené šipkou) vlevo trochu výše. Má se jednat o Johna, Paula, George a bratra Paula Mikea. Film je pořízen u Paulova domu 20 Forthlin Road. Smůla je že v záběru jsou dost daleko. Ač jsem prohledal mnoho literatury vč. podrobné In Tune od Lewisohna, nedaří se mi prokázat že na záběru jsou to skutečně ONI. Asi jsou to opravdu oni. Oblečení tomu napovídá. Teď chybí jen najít nějaký znak podle kterého bychom určili přesný datum pořízení a tím pádem buď potvrdit, že tam mohli být, nebo ne. V každém případě se jedná o opravdovou raritu a vzácný filmeček pořízení v době kdy George se přidal ke skupině (The Quarrymen) a následně natočili That´ll Be The Day/In Spite of All the Danger a zemřela matka Johna po té co ji srazilo auto. Tyto fakta uvádím jen proto, protože by mohli (např. podle oblečení) přiblížit přesné datum pořízení. Už se těším až to vyjde na nějakém oficiálním DVD. Já myslím, že jsou to oni. A co myslíte vy? Zde je onen filmeček http://www.liverpoolecho.co.uk/news/liv ... n-12703422
to se vrací kolibřík
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Re: První záběry Beatles ?

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Já si to nemyslím. Z těch záběrů je vidět takový kulový, že to může být vpodstatě kdokoli, kdo se tam byl tehdy podívat.
Oblečení tomu napovídá?
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Klidně mohu tvrdit, že jsem tam já s rodinou a zkuste mi to vyvrátit :lol: Bylo mi devět a jsem ten nejmenší v té skupince. Brácha byl o něco větší.
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

:D :D :D jako fór je to dobrý.
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Beaver:
Asi tak.
verjan2
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od verjan2 »

Nic se přepisovat nemusí, protože i kdyby to byly fotky Johna, Paula, George a Petea, v té době ještě Beatles nebyli nebo se tak aspoň nejmenovali. To bylo až po roce 1960. Takže zase klid :)
"Congratulations, gentlemen, you've just made your first number one."
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

to verjan2 : 1. nejedná se o fotografie, ale o film
2. na filmu Pete Best není
3. ve svém článku jsem napsal, že je film z r. 1958, kdy se ke kapele přidal George Harrison a do závorky jsem uvedl Quarrymen.
To že jsem kapitolu nadepsal První záběry Beatles mělo zdůraznit důležitost objevu. Pokud jsou na něm 3 ze 4 beatles (přimčemž Ringo se přidal až v r. 1962) klidně se to tak může jmenovat, neboť 99% lidí bude hledat Beatles a ne Quarrymen. Navíc ve filmu kromě Johna, Paula, George, není žádný další člen Quarrymen, takže ani nadpis první záběry Quarrymen by nemohl moc přicházet v úvahu. Myslím že takhle je to jasnější.

Celá záležitost bude složitější na fóru Steve Hoffmana (důvěryhodný expert na Beatles, ten co má na svědomí vydání alb McCartney a Ram v nejlepší možné kvalitě 24 Gold Disc, než Paul přišel s jejich vydáním v rámci Archive Collection). Z tohoto fóra vyplývá, že tento nově objevený filmeček z r.1958 by se mohl objevit na očekávaném výročním super deluxe alba Sgt. Pepper´s Lonely Hearts Club Band (vč. bonusů písní Strawberry Fields Forever a Penny Lane). Dále je z komentářů patrné, že na filmu je opravdu dům Paula McCartneyho a já se ptám kdo by tam tak jiný asi mohl být a kteří jiní lidé by u Paula v r.1958 byly než John, George a Paulův bratr Mike. Ale aby nebylo jen u mého tvrzení, zde je pár příkladů z oné diskuze:

,,According to the accompanying article, they're not. But that is the McCartneys' house and Paul has said they used to climb onto the roof and watch the police show, so it's plausible that it could be both of them."

,,And Mike McCartney didn't "identify who was in the photo"; he said it could be them. And it could: it was his and Paul's house, they did watch the event from that spot every summer, and that particular summer John's friend Pete Shotton was a police cadet at the time*, so it's plausible that he would join them. And where John and Paul were in those days, there was a good chance George was around too."

,,This footage is found on the bonus DVD in the new Super-Mega-Ultra-Deluxe 'Sgt. Pepper' box."

,,I understand that. So the experts agree that this is the McCartney house? It is interesting then; I'm not British but I have the feeling that people just didn't miss any of these events back then."

,,Apparently including Mike McCartney himself, who probably knows the house he grew up in."

http://forums.stevehoffman.tv/threads/c ... ed.655609/
to se vrací kolibřík
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Ale on nikdo nepopíral, že jde o McCartneyovic dům.
Naopak, pokud se ještě dnes podíváte na gůglmapy na Forthlin Road 20, tak nějaké policejní výcvikové středisko je skutečně hned vedle.

Je ovšem nutné prokázat, kdo tam opravdu sedí. A poznat to není. Ani podle oblečení. Stejně tak tam může sedět Paulův otec, který pozval na čumendu sousedy.
(Rejpavá: Paul si v posledních letech pamatuje houby s octem na kyselo, ať už jde o data nebo události; dost mu toho splývá dohromady, takže zrovna tomu bych věřil dost málo. Je to hnusné, ale je to tak.)
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Jsem každodenním navštivovatelem Steve Hoffman fóra a obě vlákna (1. záběry, 2. Pepper 50th anniversary)
čtu. Zejména vlákno o údajných záběrech Beatles z roku 1958 je z 99% plné sarkasmu, čemuž se sám nedivím.
Jeden přispěvatel např. vyvěsil fotografii Země a přidal komentář "já na Super Bowlu". Jiný uživatel do vlákna napsal: "wow, nemohu uvěřit, že tě zachytili na Super Bowlu", nebo komentář typu "George má na záběrech cool účes" atd...
Ve vlákně o výročním vydání Sgt. Peppera se to také hemží sarkasmem a skepsí, zejména proto, že má vlákno skoro 100 stránek a přitom ani neexistuje oficiální zpráva, jestli vůbec něco vyjde. A už vůbec nikdo neví, co případně bude obsahem.
Park citoval uživatele, který evidentně vyjádřil své pochyby nad autentičností záběrů tím, že budou obsahem (zatím) neexistujícího Sgt. Pepper 50. anniversary vydání. Proto také použil přehnané označení "Super-Mega-Ultra-Deluxe 'Sgt. Pepper' box".
Vůbec nedává smysl, že by na výroční edici Sgt. Peppera dávali záběry, o kterých se pravděpodobně stejně nikdy nedozvíme, koho ve skutečnosti ukazují.
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Sotva co jsme se vzpamatovali ze šoku z nalezenených záběrů z r.1958 přišel další objev. Tentokrát je to filmový dokument z Liverpoolu zachycující tramvaje. V jedné tramvaji je vidět cca dvanáctiletý Paul McCartney i jeho matka Mary. Filmový dokument (v délce 90 minut !) je z r.1955. Tedy je ještě starší než filmový záznam z r. 1958. Pokud jste pochybovali o Paulovi, Johnovi a Georgovi na filmu z r. 1958, tak tentokrát je Paul zcela jasně vidět hodně zblízka vč. tváře. I ta jeho matka ve filmu je zcela zřetelně ona. Takže snad i ostatní (např. uživatelé youtube co už to okomentovali to daly za pravdu a zcela uznaly, že jsou to oni) mi snad dají za pravdu a nebudu muset hledat, klíčové faktory pro důkaz správnosti tvrzení, že to jsou oni. Jen je mi záhadou, proč tyto nové historické a důležité objevy se dozvídáme jen z beatlesnews a novinky na brouci.com mlčí. No teď jen doufat, že to stihnou hodit na výroční mega super deluxe verzi Sgt. Peppera na DVD (stejně jako záběry z r. 1958) budou to muset stihnout, ale musí si pospíšit. Tady je odkaz na ten filmový záběr Paula a jeho matky z r. 1955. Paul a jeho matka jsou vidět v 29.minutě filmu. http://www.liverpoolecho.co.uk/news/liv ... e-12843433
to se vrací kolibřík
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

V tom kratičkém záběru se to těžko určuje. Přesně tak, jako ten kluk, jsem ve 12 vypadal i já a moje máma tak, jako ta paní. Nepamatuju se ale, že bych byl kdy v Liverpoolu a jel tam s mámou tramvají :lol:
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Park píše:V jedné tramvaji je vidět cca dvanáctiletý Paul McCartney i jeho matka Mary.
Už to někdo věrohodně prokázal? I Mike McGear prohlásil, že si není jistý.
A že něco kladně okomentují fanoušci na YouTube, to má pro mě naprosto nulovou hodnotu. A můžou to být třeba i pamětníci.
Jenže se můžou splést.

Příklad úplně OT, ale prostě někdo něco plácne a hned je to bernou mincí? Ani náhodou.
Včera jsem byl na koncertě Vladimíra Mišíka a Etc... v Jablonci nad Nisou. Před koncertem samozřejmě shluky lidí hovořily páté přes deváté, a evidentně pamětnický pár vedle mě vzpomínal na svá mladá léta.
paní: "A on Mišík zpíval i s Hladíkem?"
pán: "Jo, když začínal. Hladík, to byl machr. To byl fakt fantastickej klávesista."

Čili stejně jako v případě tramvaje, stejně jako v případě záběrů z roku 1958: dokud to někdo věrohodně neprokáže, je to pro mě pouze domněnka.
Podle mě ten hoch Paulovi není podobný. Má moc široký nos a nepřijde mi, že by měl pravé oko posazené níž, tak, jak Paul má.
A že Rigby tyhle rádobyověřené informace, což jsou samozřejmě jen dohady, neuveřejňuje zde ve svých novinkách, jen svědčí o tom, že dokáže být nad věcí a nezbaští i s navijákem každičký prd, který dokáže někdo naservírovat.
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

To mi připomíná celosvětovou kampaň "Paul McCarney je mrtev" na konci 60. let. Tehdy ovšem ještě zdaleka nebyl internet a fanoušci vařili z vody. Dneska je to jednodušší a "konspirační teorie" bují jako plíseň, o níž je známo, že se lehce přenáší, ale těžko likviduje.
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Mě spíš zaujaly ty úzké a vysoké dvoupatrové tramvaje, u kterých máte strach, že v zatáčce padnou na bok. Domnělé či skutečné záběry Paula v dětském věku mě celkem nevzrušují. Ano, je to jistá perlička či zajímavůstka, milé (ale rozhodně nijak překvapivé) připomenutí faktu, že než se Paul stal legendou, zřejmě také nějak obyčejně žil. Ale ať už se pravost potvrdí či vyvrátí, žádné přepisování dějin z toho nekouká.
Rigby
Manager
Manager
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rigby »

A že Rigby tyhle rádobyověřené informace, což jsou samozřejmě jen dohady, neuveřejňuje zde ve svých novinkách, jen svědčí o tom, že dokáže být nad věcí a nezbaští i s navijákem každičký prd, který dokáže někdo naservírovat.
Něco v tomto duchu jsem chtěl napsat, ale můj tiskový mluvčí to napsal lépe, děkuji :-)
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

No hlavně abych Ti, Nejvyšší, nedělal Ovčáčka :lol: :lol:
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Park píše: Paul a jeho matka jsou vidět v 29.minutě filmu.
Jen čistě technická: Jestli jde o čas 29:25, tak to je 30. minuta filmu, nikoliv 29.
Try to see it my way...
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

...Jarda se svou precizností nezklame nikdy! :D
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Trvám na tom, že na níže uvedeném odkazu (pátá fotka odshora) je George Harrison.
Kdo mi to logicky vyvrátí?

http://www.cyclingnorthwales.co.uk/pages/liverpool.htm
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Kdo by ti to chtěl vyvracet, tak se jedině ztrapní. Pro upřesnění, George je v červeném kroužku (také zoom). Poznávacím znakem je jeho účes, kdy si neposlušné vlasy neustále honil dozadu. Velký bílý hřeben má vetknutý v zadní kapse kraťasů (hot pants), která měla patku, zapnutou na knoflík, což na tomto záběru není, přes dav lidí a hlavně pozici en face, vidět.
Obraz40.jpg
Obraz40.jpg (96.15 KiB) Zobrazeno 6819 x
Odpovědět