Please please me

diskusní fórum o skupině Beatles
Rigby
Manager
Manager
Kontaktovat uživatele:

Please please me

Příspěvek od Rigby »

Pojďme se zamyslet nad první deskou Beatles. Nahráli ji 11. února 1963 ve studiu Abbey Road během jediné třináctihodinové frekvence. Osm skladeb z celkového počtu čtrnácti pochází z autorské dílny Lennon-McCartney, což bylo na tu dobu velmi nezvyklé pro začínající skupinu. Album obsahuje už tehdy významné hity Love me do a Please please me.

Osobně se mi nejvíce líbí Twist and shout, P.S. I love you, Ask me why, Misery a I saw her standing there. Pokud bych měl výběr zúžit, skončilo by to u Twist and shout a I saw her standing there. Nejméně nemusím ony profláklé hity Love me do, Please please me, Baby it's you, uspěchanou There's a place a Chains. Jinak album se mi celkově líbí a rád ho dodnes poslouchám.
McCartney

Příspěvek od McCartney »

Tak to ne,já mám moc rád Love me do!Je pravda,že ji moc neposlouchám,ale občas si ji pustim.Nevim proč,ale ta písnička je pro mě hrozně roztomilá. :oops: Začnu se při ní smát.Proto si ji pouštim když mi je smutno.Což je dost často bohužel!A písničku Chains taky moc nemusim,nevim proč. :roll:
luke_bunda
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luke_bunda »

Na rok 1963 je to velmi dobré album a v tý době to musel bejt docela šok. Hlavně díky němu se Beatles stali v Anglii populární. Mně se z tohoto alba nejvíc líbí I saw her standing there, Misery, PLease Please me a Twist and shout. Nejméně naopak Ask me why a PS I love you.
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Fokt »

Taky si myslim, že to bylo quite good album - na to že bylo první. Hlavně Please Please me, Love me do nemaj chybu. I když osobně mám nejradši období 1965-67, tak tohle vždycky poslouchám jako první - hlavně proto že jedu chronologicky :-) :wink:
Atica

teď taky můj názor:

Příspěvek od Atica »

Já si teda zas tak dobře neumím představit, jak moc dobrý album to na tu dobu bylo, ale každopádně je IMHO celkem povedený, vzhledem k tomu, že teprve začínali, a ty nejlepší alba měly teprve přijít....
Nejvíc se mi líbí: I Saw Her Standing There, která se mi zdá naprosto skvělá; potom jednoduchý a zvučný Love Me Do a P.S.I Love You; pak ještě Twist And Shout a Boys, a taky A Taste Of Honey
Zbytek je takovej pěknej průměr, ty písničky jsou v podstatě pořád o tom samým (teda ne že by se o 40 let později tyhle texty okolo I love you nějak změnily, že)
Těžko říct, co je nejhorší, ale jestli si mám vybrat, tak snad Chains a There´s A Place
Mějte se fajn!!! :)
Anonymous

Příspěvek od Anonymous »

Z tohohle alba já zbožňuju Misery, Ask Me Why a takovou tu cover... jak se to... jo, P.S. I Love You :D No, a taky nemusim mít moc Baby It's You a podobný, ačkoliv třeba Anna je docela slušnej flák. Jo, a ještě se mi líbí I Saw Her Standing There.
No, celkově je to mooooc dobrý album. Fakt že jo. :lol:
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Beatle píše:Z tohohle alba já zbožňuju Misery, Ask Me Why a takovou tu cover... jak se to... jo, P.S. I Love You :D No, a taky nemusim mít moc Baby It's You a podobný, ačkoliv třeba Anna je docela slušnej flák. Jo, a ještě se mi líbí I Saw Her Standing There.
No, celkově je to mooooc dobrý album. Fakt že jo. :lol:
p.S. I love you je coververze????? To snad ANna, ne????
dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od dr. Halíř »

pro mě je to těžký, líběj se mi všechny desky, takže první nevyjímaje
nejlepší sou první a poslední písnička, při I saw her standing there to člověka nadchne a poslouchá dál a když skončí Twist and Shout, mám chuť si to pustit ještě jednou
jako debut dost dobrý

a P.S. I love you neni cover, složil to Paul
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

No, dyť jsem to řikal...:-))))) :lol: :roll: 8)
Penny_Lane

Příspěvek od Penny_Lane »

Asi už bylo všechno řečený, každopádně je to album, který se neomrzí i když já osobně mám mnohem radši až druhý With the beatles.
Anonymous

Nejlepší skladby na Please Please Me

Příspěvek od Anonymous »

Mně se kupodivu líbí nejvíce There's a place a potom P.S. I love you a Do you want to know a secret. Každý má asi jiný vkus.
Florián

Příspěvek od Florián »

Ivane, tolikrát jsi to nemusel, i když já považuji There's a place taky za jednu z nejlepších na albu. Na tomto albu je zajímavé, že je z něj poznat, že to nahrávali opravdu na jeden zátah (drobné nepřesnosti, unavené hlasy, celkově dost syrový projev, neučesanost....). Je z toho silný dojem autentičnosti, což beru jako klad. A klobouk dolů, když si uvědomím, že to prakticky snímali na živo, výsledný vokálně-instrumentální dojem je skvělý.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Píseň Love me do je sice zajímavá, ale Twist and shout je o hodně lepší.Myslím, že by se dala pslouchat pořád dokola. :D
rumburak

Příspěvek od rumburak »

no na debut celkom dobré.
+:twist,please,do you,i saw,
-:boys,chains
P.S.:stouni mali horší debut ako brouci(samé cover(11),vl.(1))
luke_bunda
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luke_bunda »

No Stouní debut je prostě tvrdší, ale jestli se nemýlim, tak vyšel skoro až o rok pozdějš, ne?
Rumcajs

Please please me

Příspěvek od Rumcajs »

Ohnothimagen: "Es ist alles"? Tak to jsem ještě neslyšel. Fuj, to je ale patvar, to zní hrozně. Proč frajeříš s němčinou, když to neumíš? Das ist alles. :x
Rumcajs

Please please me

Příspěvek od Rumcajs »

OK. A já zas škrábu vousama. A Please please me se mi líbí, hlavně Misery a Anna. :D
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ha ha... ,ale bitlsovska nemcina je narez, ne? o ja, sie lieb dich, komm gim mir deine hand, nebo nemecka verze get back- geh raus von mein kleiner haus...- to je parada, ne?jo a posli mi prosim slouhende adresu, zas jsem to nekam zasel, uz mam pro tebe smahly ty rs.cus honza
Loraine
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od Loraine »

Nemělo by být - von meinem kleinen Haus? Je to naprosto jedno, ale ale myslím, že je to tak správně...
Nitty_Gritty

Příspěvek od Nitty_Gritty »

V tom kontextu, ve kterým by to bylo myšleno, by se víc hodilo "aus" místo "von", ale to je fuk, jděte s tou náckovštinou někam :lol: Sama jí mam plný zuby za celejch proklatejch třináct let učení :roll:
Odpovědět