Please please me

diskusní fórum o skupině Beatles
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

No vida, tak jsem uspěl hned dvakrát: tebe jsem pobavil a sebe poučil :-D Je fakt, že tak hlasitý šustění by studio pustit nemělo, na druhou stranu při tom fofru, v jakým vznikalo první LP a u vědomí toho, že lecjakou jinou chybu z Abbey Road pustili, jsem si nebyl jistý. Tož dík.
rianyka
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od rianyka »

:lol: :lol: :lol: Já jsem to aky vždycky považovala za vadu!!!!! :lol:
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Ano, poslouchám to znova a znova a myslím, že Onder myslel něco jiného. Tomu virblu věřím míň a míň. Ten tam slyším pravidelně odťukávat tříčtvrťový rytmus, tohle šusťení je naprosto jednolitý rušivý zvuk. V té stereo nahrávce, co tady umístil Pollack, se to ozývá zleva. Ondere, z jakého zdroje to máš? Co si o tom myslíte vy ostatní?
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Nehledejte za tím žádnou vědu. Odťukávání je tam taky, protože to dělá druhá ruka. A v tom prostředku to neni, protože tam Ringo hraje zas něco trošku jinýho. Toť celá "záhada". Mimochodem, něco podobně šustivého je i v Girl. Ve slokách. Lepší je pustit si levý kanál. I když v tomto případě jsou bicí namixovány více do pozadí tak to není tak evidentní, ale je to tam taky.
Z žádného zdroje to nemám. Jsem bubeník tak proto....
j.babel
Světová star
Světová star

Re: Please please me

Příspěvek od j.babel »

Docela dobrý nápad, a tak taky něco přidám. Ke všem obalům nepoužitou verzi nemám, ale něco se najde:
Přílohy
Alternate Please Please Me.jpg
Alternate Please Please Me.jpg (192.08 KiB) Zobrazeno 7568 x
Try to see it my way...
Jakub Vašut
Nováček
Nováček

Příspěvek od Jakub Vašut »

Když jsem si kdysi dávno (hodně dávno) poslechl první album od Beatles, tak jsem nečekal, že bude lepší, než následujicí tři alba. Ale je to tak, tohle album je z té Rock And Rollové části The Beatles to nejlepší. Bohužel se písně hodně rychle oposlouchají, a tak si je příliš často nepouštím.

Nejlepší píseň na tomhle albu je Please Please Me, prostě je to hit se vším všudy.

Další mé oblíbené písně jsou Misery, P.S. I love you a Twist and shout - famózní závěr alba.
Pro mě nejméně oblíbené písně jsou ty převzaté : Anna (Go to him), Chains a Boys.

Ale musím ocenit, že v prvních pěti písních se nám zpěvem představili všichni členové skupiny The Beatles.
Monthy1990
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od Monthy1990 »

Na svou dobu velmi dobré album, mám ho raději než třeba With the Beatles nebo Help. Vždycky když si album pustím tak jsem fascinován, jak dobří muzikanti a zpěváci to byli vzhledem k tomu, že album je nahráno de facto na živo. Pecky alba : I saw her standing there, Please Please Me, Love Me Do + Twist and Shout a snad nejlepší rann "Ringovka" Boys.
Akinimod
Nováček
Nováček

Příspěvek od Akinimod »

Já mám tohle album ráda, líbí se mi na něm skoro všechny písničky (moc nemusím jen Misery a A taste of honey). Nejraději mám Please please me, Twist and shout a Anna. Celé album je plné energie, pouštím si ho, když mám dobrou náladu.
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

R.I.P. Cilla Black. Zemřela ve Španělsku přirozenou smrtí (1943-2015). Píseň Boys, kterou Beatles nahráli na album Please Please Me, zpívala ještě s kapelou Rory Storm and The Hurricanes a o zpěv se dělila s Ringem (k jeho nechuti, dal si mikrofon k bicím, aby jí to ztížil). Měla v koncertním repertoáru skladby, které Beatles zpívali na začátku své kariéry, vše cover verze : Fever, Summertime, Boys. Paul pro ni v 60. letech napsal 3 písně a všechny vyšly na singlech : Love of the Loved, It´s For You a Step Inside Love. A teď si je poslechnu k její úctě.
to se vrací kolibřík
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

A George Cille produkoval singl se svou vlastní I'll Still Love You. Taky pro ni napsal You Got to Stay with Me, ta se ale nakonec snad vůbec nenatočila. Ono vůbec celé tohle nahrávání šlo do ztracena.
Ale někdy v té době začal George psát The Light That Has Lighted the World. Cilla ho k téhle písničce hodně inspirovala.

Cilly je škoda. Já si pustil Alfie i s obrazovým doprovodem z nahrávání s Burtem Bacharachem, je to nádhera.
https://www.youtube.com/watch?v=IDF_taQnoXk
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

R. I. P. Andy White (1930-2015). Na albu Please Please Me hrál na bicí ve skladbách Love Me Do a P.S. I Love You. Později si zahrál na albu beatlesáckých coververzí Meet The Smithereens, což je název odkazující na první americké album Beatles (u Capitolu) Meet the Beatles.
to se vrací kolibřík
Odpovědět