A hard day's night

diskusní fórum o skupině Beatles
Rigby
Manager
Manager
Kontaktovat uživatele:

A hard day's night

Příspěvek od Rigby »

Třetí desku vydali Beatles začátkem července, kdy přišel do kin stejnojmenný celovečerní film, te kterého pochází celá první strana LP. Poprvé se jim album podařilo zaplnit pouze vlastními skladbami, Harrison ani Ringo však autorsky nepřispěli. Oproti druhému album With the Beatles vznikalo toto beze spěchu v časovém horizontu téměř poloviny roku 1964.
Toto album se hodnotit neodvážím, protože nemám potřebný odstup. Byl jsem jím téměř odkojen, protože mě doprovázelo jako jediné snad už od kolébky. A dodnes ho rád poslouchám, když se potřebují obzvláště odreagovat nebo uklidnit. Kromě magického úvodního akordu považuji za nejlepší skladby I should have known better, If I fell, I'm happy just to dance with you, Things we said today, You can't do that a I'll be back. Naopak nejméně musím Tell me why a When I get home. Zbytek považuji za průměr, i když oproti předchozímu With the Beatles jsou i nejhorší písničky z Perného dne mnohonásobně lepší.
Erik

Příspěvek od Erik »

S Tell my why a When I.... uplne suhlasim. Nerozumiem vsak, preco radis And I Love... a Cant buy...... medzi priemer. Inac podla mna je to vobes najlepsia LP Beatles, vrchol ich zaciatkov. A este mi nejde do hlavy , preco dnes nieco podobne Paul nedokaze, ved tie pesnicky boli jedboduche ako facka.
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Fokt »

Podle mně je to very good album bez slabšího místa - písničky jsou dobře řazeny - tj.žádné dvě či více za sebou nemají podobnou melodii či rytmus (jak se tomu stalo např.na zadní straně alba Help - kde si písně zhruba č.2-5 jsou dost podobný), a hlavně je to první album bez převzatin, takže tu konečně slyšíme opravdu jen samý 60´s...Mně se jinak asi nejvíc líbí If I fell, i když je to super i jako celek...
Ad Paul: myslim že jednoduše proto, že se jednak změnila doba, a že se i on sám podobně jako všichni ostatní členové nějakým směrem vyvinul - bohužel ne vždy je ten směr správný, jak se můžeme přesvědčit u některých příliš monumentálních a předimenzovaných skladeb z druhé poloviny 80.a počátku 90.let - zhruba do Flaming Pie. Tolik my humble opinion.
Rigby
Manager
Manager
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rigby »

Erik píše:Nerozumiem vsak, preco radis And I Love... a Cant buy...... medzi priemer.
Možná jsem se špatně vyjádřil: neřadím je mezi průměr, akorát už je nemusím, protože jsou pro mě strašně oposlouchané. Ale jinak jsou samozřejmě vynikající.
luke_bunda
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

AHDN

Příspěvek od luke_bunda »

Hodně komerční album i na svou dobu, ale plné skvělých písniček. Mám hoděn rád I shoul have known better, When I get home, Can´t buy me love a I´ll cry instead. Taky sem na něm vyrůstal.
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Jasně, je to víc komerční, ale že by WTB bylo lepší, se mi nezdá - to mi moc zavání převzatinama z late 50´s, aty zas tak moc nemusim....
dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od dr. Halíř »

podle mě nejlepší deska z prvních pěti, je našlapaná od začátku až do konce, dřív jsem jí moc nemusel, ale poslední dobou jsem jí přišel na chuť, možná proto, že to skoro celý napsal John. Jeho věci jsou stejně jako na WTB geniální (např. If I Fell)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Je taková "beatlesácká"... ale mně se líbí. Jediné, co bych jí mohla vytknout, je to, že většina písní je si určitým způsobem podobná. Patří ale mezi moje oblíbený.
Merry Prankster

Příspěvek od Merry Prankster »

Zdravím vás, všichni příznivci Beatles, a aby chudák Hard Day´s Night nezůstávala nejdalekovminulosti přispívaným tématem, řeknu vám svůj názor:
Fajn deska, fajn rozjáchaný písničky, naštěstí trvá tak akorát dlouho (krátko), takže skončí dřív, než byste pocítili jakýkoliv náznak nudy, a vy si akorát řeknete, jak byla fajn, a že si to někdy zopakujete (nicméně odendáváte přenosku, zastrkujete desku do obalu, ukládáte stranou, až přijde zase její pravý čas, kdy vás, jen co setřete prach, zase úplně překvapí, neboť máte plný uši přelomu 60´s /70´s, co se to v tom čtyřiašedesátým hrálo ... a jaký to bejvávalo fajn).
Bezkonkurenčně skvělá je titulní skladba. Následují Should´ve Known Better a Can´t Buy Me Love a ostatní.
honzis

Příspěvek od honzis »

Souhlas s Dr. Halířem. Skoro celé Johnovo a určitě jedno z nejlepších alb v historii Rocku/Popu. Až na Things we said today geniální. Zvlástě A hard day´s night, If I feel, You can´t do that a Tell me why a všechny další Johnovky (i Can´t buy me love je skvělá).
Návštěvník

Je to dobrý album,ta zvuková podobnost je podle mě dana tim Georgovim 12-ti strun.Rickenbackerem.Jinak poslední dobou mam skoro radsi WTB
Návštěvník

Souhlasím, je to tou dvanáctkou.
Jinak je to skvělý album. Titulní skladba je bez komentáře, ISHKB je velmi příjemný pokračování - mimochodem já mám ani nevim proč hrozně rád i tu vlakovou scénu - navíc si tu písničku pamatuju ze svých asi 13 let, kdy jsem HDN poprvé viděl v kině. Zbytek alba jsou prostě skvělý skladby, omlouvám se za slovo "zbytek". Osobně mi z nich - bez podcenění ostatních - a zase nevím proč - vyčnívá Any Time At All....
j.babel

Příspěvek od j.babel »

předchozí anonymní je ode mě, zapomněl jsem se podepsat...
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Oni to snad u nás někdy dávali v kině? To čumim. Já to viděl někdy kolem r.1995 v TV, tehdy byla celá taková série - nejdřív Perný den, zanedlouho potom Help a nakonec Pozdravuj na Broadstreet :)
dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od dr. Halíř »

v 60. letech se tady kromě Pernýho dne a Helpu promítala i Žlutá ponorka. pro změnu moje ctěná máti takhle v roce 1968 díky Helpu objevila Beatles. tehdy jí bylo 11 a od tý chvíle se jí na dost dlouho změnil život :) a vlastně díky tomu se potom pozdějc změnil život i mně :)
j.babel

Příspěvek od j.babel »

Já jsem HDN opravdu viděl u nás v Hořovicích v kině jak říkám kolem svých 13, takže plusmínusněco 1983.
j.babel

Příspěvek od j.babel »

Pozdravuj na Broadstreet dávala n@va, pokud si dobře vzpomínám.... HDN nedávno dávali na Primě, ale na to jsem nekoukal - představa, že mi tenhle film roztřetí reklamou, je pro mě celkem nestravitelná. Raději ho mám z DVD. I když česká edice má svoje mouchy...
dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od dr. Halíř »

to bohužel má! je to tady dobře popsaný v recenzi...
j.babel

Příspěvek od j.babel »

Lépe s mouchama než žádná ... a tak čekám na Help... Jinak recenze na toto DVD - celkem souhlas.
leon66
Světová star
Světová star

Re: A hard day's night

Příspěvek od leon66 »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek