Nevydané a nedokončené songy...

diskusní fórum o skupině Beatles
j.babel

Nevydané a nedokončené songy...

Příspěvekod j.babel » čtv pro 01, 2005 2:36 pm

Pojďte si povídat i o písničkách, které Beatles zkoušeli, natočili, ale z nejrůznějších důvodů nevydali.

dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvekod dr. Halíř » pát pro 02, 2005 9:50 am

tak nějakou nahoď, jsou jich mraky...

dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvekod dr. Halíř » pát pro 02, 2005 10:03 am

já naprosto ujíždim na demáčích "Bad to Me" a "I´m in Love", nebo taky "One and One Is Two". to sice nejsou věci ze studia, ale odněkud z kuchyně, ovšem skvostný. mnohem lepší než oficiální vydání od jinejch interpretů...

zajímalo by mě, jestli přece jenom neexistuje někde v archivu EMI záznam beatlovský verze "Tip of My Tongue". zatim to nikdy na žádným bootlegu nevyšlo. (teda aspoň si to myslim) ale ani tady (http://website.lineone.net/~johnpaulgeo ... /index.htm) o ní nic nepíšou...

j.babel

Příspěvekod j.babel » pát pro 02, 2005 9:38 pm

Speciálně po Tip Of My Tongue jsem se pídil a zatím nedopídil. Asi neexistuje... :-( Kdyby jo, tak se pravděpodobně musela objevit na jedničce Antologii...
Ty demáče Bad To Me atd. mám taky, a fakt se mi líbí - nejvíc asi I´m In Love. Na demáč slušně hraje Come And Get It, ale ten vzniknul ve studiu, pokud se nemýlím.
A jestli mám nějakou nahodit, tak nahazuju:
Not Guilty, That Means A Lot - to jsou asi moje nejoblíbenější. Vůbec - nezařadit Not Guilty na White Double považuju za malý "zločin" vůči GH. Když tam může bejt Rocky Racoon.... tedy jedna z mála věcí, který od Beatles opravdu téměř nesnáším.
A pak tu máme pár nedotažených věcí: You Know What To Do, Teddy Boy....
Tak nahozeno je snad dostatečně, teď už se někdo chytí?:-)

luke_bunda
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luke_bunda » ned pro 04, 2005 1:05 am

ti jde nesnášet rocky racoon? :) Z demáčů znám Bad to me, I´m in love a pár lennonvejch věcí z Lost Lennon Tapes a nic extra mi to nepřipadá... moc dobře věděli, proč to nenahrát a nevydat :) ... slyšeli jste Jealous Guy ještě v Beatles podání pod názvem CHild of Nature?

j.babel

Příspěvekod j.babel » pon pro 05, 2005 8:15 am

Child Of Nature znám jen coby demáč, jiná verze snad neexistuje....?

dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvekod dr. Halíř » pon pro 05, 2005 10:11 am

Child of Nature samozřejmě znám a nic proti ní nemám, pěkná melodie. Come and Get It taky ujde. a byla řeč o You Know What to Do. i když je to hraný jenom na kytaru a tamburínu, nemá to chybu. je to mnohem chytlavější než třeba oficálně vydaná Everybody´s Trying to Be My Baby...

j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvekod j.babel » pon pro 05, 2005 4:46 pm

Je dooost dobrá. Někdy prostě platí, že v jednoduchosti je krása.
Try to see it my way...

Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » čtv pro 29, 2005 7:01 pm

A JAKO CO JSEM MÁM PSÁT???

j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvekod j.babel » čtv pro 29, 2005 7:59 pm

No to je otázka ... :roll:
Try to see it my way...

Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Fokt » sob pro 31, 2005 1:32 pm

Já myslel že Heather je z r.68 a že to Paul nahrával s Donovanem (kromě toho zazněly ještě Lalena a Mr.Wind nebo tak nějak?)

j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvekod j.babel » pon led 02, 2006 1:06 pm

Z těch demáčů není špatná I´m In Love.
4 OHNOTHIMAGEN: S Tvým hodnocením bych +- souhlasil, možná bych v odsouzení některých nebyl až tak příkrý, ale prosím... naproti tomu That Means A Lot - ta se mi naopak líbí a z těch nevydaných ji vedle Not Guilty považuju za nejlepší.
Try to see it my way...

stambi

Příspěvekod stambi » pát bře 10, 2006 10:30 pm

Hodně neznámých věcí najdete na nahrávkách z ledna 1969, kdy natáčeli desku a film Get Back/Let It BE. Vyšlo to na desítkách pirátských LP a CD. Téměř kompletní taky na několika CD v MP3. Poslouchám to ale málokdy. Přece jenom se jedná z 80 - 90 % o zkoušky ve studiu s komentáři jednotlivých bítlů, personálu atd.

Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » sob bře 11, 2006 12:06 pm

Měl jsem možnost si poslechnout několik CD ze zkoušek Let It Be - chce to obrnit se notnou dávkou trpělivosti. :?
Ale existuje spousta víceméně dokončených věcí, které se objevily až na Antologii.

j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvekod j.babel » sob bře 11, 2006 12:07 pm

so březen 11, 2006 11:06 am
--- tak tenhle příspěvek je můj - byl jsem odhlášen proti své vůli.
Try to see it my way...

j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvekod j.babel » sob bře 18, 2006 11:53 am

Třeba One After 909, Leave My Kitten Alone, Not Guilty, 12-bar Original...
Co jim i jiným říkáte?
Try to see it my way...

marko herman
Lokální hvězda
Lokální hvězda

ad Halíř

Příspěvekod marko herman » ned bře 19, 2006 12:29 am

Doktore, opravdu si myslíš že dema zmiňovaných skladeb jsou lepší než vydané verze od jiných interpretů? Slyšels tyhle nahrávky? Já mám Beatles opravdu rád, a znám je dosti podrobně, ale nejsem Beatlesák za každou cenu. Přiznávám že jsem fanatik do 60's, a tak se mi daleko víc než pouhý "demáč" líbí "Kramerova" Bad To Me, nebo např. "Quicklyho" Tip Of My Tongue.

dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvekod dr. Halíř » pon bře 20, 2006 10:39 am

Marko Hermane, opravdu si myslím, že demáče zmíněných skladeb jsou lepší než jejich pozdější předělávky. proto jsem to jsem asi napsal, ne? obojí (dema i předělávky) jsem nejenom slyšel, ba dokonce to i vlastním. i já mám Beatles rád a dovoluju si tvrdit, že o nic leccos vím. na můj (neúplný) seznam se můžeš podívat na stránkách http://www.bootlegzone.com, uživatel "halir". a jestli jsem Beatlesák za každou cenu? i kdyby, tak co? zkrátka něčemu věřim. vše je věc názoru. a mimochodem by mě zajímalo, kde jsi asi tak slyšel demo "Tip of My Tongue". to jsi se vloupal do archivu EMI?

Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Fokt » pon bře 20, 2006 4:34 pm

počkej počkej Halíři, nevyšlo to na Antologii nebo na BBC? To spíš bAd to me nikde nevyšlo...

j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvekod j.babel » pon bře 20, 2006 4:48 pm

Tip Of My Tougue - snad po několika pokusech Beatles nahrávání ukončili a více se o něj nepokusili. Pokud vím, tak tahle nahrávka se neobjevila na žádném bootlegu, není ani na Antologii Jedničce. Velmi pravděpodobně byla coby nepotřebná smazána. Takže: pokud je to pravda, tak pochybuju, že ji někdo mohl slyšet nebo že ji má doma.
K Bad To Me, I´m In Love, One And One Is Two - ty jsou super, ne? Mě teda nejvíc bere I´m In Love.
Try to see it my way...

Zpět na “Beatles”