NEJOBLÍBENĚJŠÍ FILM BEATLES

diskusní fórum o skupině Beatles
Uživatelský avatar
j.babel
Světová star
Světová star
Příspěvky: 1826
Registrován: sob pro 03, 2005 1:18 am
Bydliště: Hořovice

Re: NEJOBLÍBENĚJŠÍ FILM BEATLES

Příspěvek od j.babel »

?? :shock:
Try to see it my way...
Uživatelský avatar
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Příspěvky: 3590
Registrován: pát čer 29, 2007 8:02 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: NEJOBLÍBENĚJŠÍ FILM BEATLES

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Tak nevím, jestli se tohle dá léčit.

Mimochodem, co je to normální film?
Help!? Spalovač mrtvol? Hoří, má panenko? Přelet nad kukaččím hnízdem? Slunce, seno, erotika? Babovřesky? Shawshank?
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
ZeroCZE
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Příspěvky: 106
Registrován: stř zář 23, 2015 5:42 pm

Re: NEJOBLÍBENĚJŠÍ FILM BEATLES

Příspěvek od ZeroCZE »

Hmm, takže členové Akademie se podívali také jen na trailer a z toho okamžitě usoudili, že tenhle film toho plešouna dostane? Nebo jak to mám chápat? Tvoje příspěvky mě udivují čím dál víc, Parku... :shock:
Uživatelský avatar
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Příspěvky: 3590
Registrován: pát čer 29, 2007 8:02 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: NEJOBLÍBENĚJŠÍ FILM BEATLES

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

ZeroCZE, jsme na tom podobně.

Mně hlavně přijde, že Park si nepovšiml kategorie, v níž Beatles toho Oscara dostali.
To není za nejlepší film nebo něco takového, ale za nejlepší původní hudbu - písně.
A scénář? Vždyť jde o dokument zachycující Beatles při práci.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Příspěvky: 481
Registrován: úte dub 26, 2005 11:24 am
Kontaktovat uživatele:

Re: NEJOBLÍBENĚJŠÍ FILM BEATLES

Příspěvek od Onder »

Krom toho, jak jsi, Parku, přišel na to, že v traileru zní mix od Phila Spectora? V traileru zní singlový mix, tedy ten z produkce George Martina.
Uživatelský avatar
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Příspěvky: 3590
Registrován: pát čer 29, 2007 8:02 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: NEJOBLÍBENĚJŠÍ FILM BEATLES

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Což Parkovu z prstu vycucanou (a po přečtení jeho "návrhu" scénáře musím říct že i duševně chorou) teorii poněkud nabourává, že?
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 911
Registrován: pát čer 27, 2008 11:30 am

Re: NEJOBLÍBENĚJŠÍ FILM BEATLES

Příspěvek od Park »

Jo zmýlil jsem se. V traileru je opravdu singlová verze. Ta singlová verze je docela podobná té albové(v každém případě je ji blíž než ta co je ve filmu). Navíc tam zazněla jen krátce, tak mi to splynulo s verzí na albu. Stejně by mě zajímalo jaký jiný scénář by navrhli ostatní - samozřejmě s ohledem na písně co vyšly na albu.
to se vrací kolibřík
Uživatelský avatar
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Příspěvky: 3590
Registrován: pát čer 29, 2007 8:02 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: NEJOBLÍBENĚJŠÍ FILM BEATLES

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

To je dokument zachycující Beatles při práci.
To není a neměl být hraný film.
Ty to fakt nechápeš? Proč vymýšlet takové údoviny?
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Uživatelský avatar
j.babel
Světová star
Světová star
Příspěvky: 1826
Registrován: sob pro 03, 2005 1:18 am
Bydliště: Hořovice

Re: NEJOBLÍBENĚJŠÍ FILM BEATLES

Příspěvek od j.babel »

Jak dlouho tohle svinstvo může odbourávat? Dojezd to má fakt dlouhej a krutej...
Try to see it my way...
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 911
Registrován: pát čer 27, 2008 11:30 am

Re: NEJOBLÍBENĚJŠÍ FILM BEATLES

Příspěvek od Park »

Fajn tak já to téma ukončím. Jen doplním, že si zajdu do copy centra a barevně vytisknu jednotlivé fotky z traileru filmu Let It Be. Některé ty fotky se v černobílé podobě objevily na konci fotopřílohy knihy Matznera.
to se vrací kolibřík
Uživatelský avatar
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Příspěvky: 3590
Registrován: pát čer 29, 2007 8:02 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: NEJOBLÍBENĚJŠÍ FILM BEATLES

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Copycentrum je, doufám, ve městě, kde bydlíš.
(V knize Get Back, která byla součástí boxu Let It Be, jsou ty fotky pěkně barevné.)
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Uživatelský avatar
j.babel
Světová star
Světová star
Příspěvky: 1826
Registrován: sob pro 03, 2005 1:18 am
Bydliště: Hořovice

Re: NEJOBLÍBENĚJŠÍ FILM BEATLES

Příspěvek od j.babel »

V každém případě šťastnou cestu.
Try to see it my way...
Uživatelský avatar
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Příspěvky: 3590
Registrován: pát čer 29, 2007 8:02 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: NEJOBLÍBENĚJŠÍ FILM BEATLES

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

15.11.2018 zemřel John Bluthal, zloděj auta v Perném dni a skvělý Bhuta v Help!. Bylo mu 89 let.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 911
Registrován: pát čer 27, 2008 11:30 am

Re: NEJOBLÍBENĚJŠÍ FILM BEATLES

Příspěvek od Park »

Včera jsem si po delší době pustil film Let It Be a napadlo mě, jak si stojí jednotlivé filmy Beatles u české společnosti. Podíval jsem se na nejznámější český web o filmech csfd. Asi nepřekvapí, že první místo obsadil jediný oscarový film Beatles Let It Be. Druhé místo obsadil dodnes oblíbený Perný den. Na posledním místě se umístil celkem očekávaně Magical Myster Tour. Osobně nemám problém s tímto žebříčkem. A nyní přehled těchto filmů s počty procent oblíbenosti -dle aktuálního stavu- 25.10.2019.

1. místo- Let It Be - 86 %
2. místo- A Hard Day´s Night- 83 %
3. místo - Yellow Submarine - 82 %
4. místo- Help! - 77 %
5. místo- Magical Mystery Tour - 71 %
to se vrací kolibřík
Uživatelský avatar
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Příspěvky: 3590
Registrován: pát čer 29, 2007 8:02 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: NEJOBLÍBENĚJŠÍ FILM BEATLES

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

To jsou zase informace z Rádia Jerevan.
Jako statistický údaj neobstojí.
Protože Perný den hodnotily celkem 5104 osoby, zatímco Let It Be pouze 521.
Help! 2533, Žlutou ponorku 2167, Magical Mystery Tour 765.
Park píše:Asi nepřekvapí, že první místo obsadil jediný oscarový film Beatles Let It Be.
:lol: :lol: :lol:
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Uživatelský avatar
j.babel
Světová star
Světová star
Příspěvky: 1826
Registrován: sob pro 03, 2005 1:18 am
Bydliště: Hořovice

Re: NEJOBLÍBENĚJŠÍ FILM BEATLES

Příspěvek od j.babel »

Mě teda 1. místo Let It Be zrovna překvapilo. :D
Try to see it my way...
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 706
Registrován: pon bře 05, 2007 9:44 pm

Re: NEJOBLÍBENĚJŠÍ FILM BEATLES

Příspěvek od Vicino »

Souhlas, Let It Be na prvním místě je pro mě také překvapením, já bych z hlavy tipoval Perný den, podle mě nejznámější film Brouků. Ale v každém případě - 71% pro "nejhorší" film Beatles? Jé, co by za to jiní tvůrci dali u svých nejlepších kousků!
Uživatelský avatar
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Příspěvky: 3590
Registrován: pát čer 29, 2007 8:02 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: NEJOBLÍBENĚJŠÍ FILM BEATLES

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Až budou mít všechny filmy Beatles tolik hodnocení jako Perný den, domnívám se, že se pořadí v žebříčku setsakramentsky promění a Let It Be bude možná třetí, ne-li čtvrté.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Uživatelský avatar
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar
Příspěvky: 397
Registrován: stř dub 11, 2007 6:54 pm
Bydliště: Liberec

Re: NEJOBLÍBENĚJŠÍ FILM BEATLES

Příspěvek od Beaver »

Já považuji Perný den za nejlepší beatlovský film a to proto, že když jsem na něm byl v roce 1965 v kině, byl to pro mě určitě jiný zážitek než pro dnešní generaci, která si může pustit film kdykoli se jí zamane a navíc ji nepřekvapí atmosféra koncertů a jiných vystoupení všemožných kapel, což naše generace neznala ani z vyprávění, a které jsou v posledních 30 letech běžnou součástí kulturního dění. Do té doby (1965) jsem viděl Beatles jen na pár fotkách a přehrával si tři singly a jedno album (Introducing The Beatles). Písničky se v našem rádiu spíše nehrály, takže jsem všechny skladby znal jen ze Svobodné Evropy. Pak se stal ten zázrak a Perný den měl premiéru v československých kinech. Ten zážitek byl pro mě velice silný a naše generace zírala na to, jak žijí mladí lidé za železnou oponou. Film ukazoval průběh jednoho "pracovního" dne Beatles se vším, co k němu patřilo, od cesty do místa dění, přes tiskovou konferenci, osobní volno, natáčení v televizi, až po závěrečný koncert před obecenstvem v TV studiu. Film ve mně zanechal hluboký dojem a navždy ovlivnil můj další vývoj a nastavil životní směr.
Za dva roky přišel do kin barevný Help!, a přestože to již nebyl "dokument", ale hudební komedie, opět u mě zabodoval. Bylo to něco zcela jiného, než hudební filmy s Cliffem Richardem a The Shadows, jež se zde také promítaly, i když měly jistě svoje kouzlo.
Další dva roky na to jsem viděl v letním kině The Yellow Submarine, a přestože to není vyloženě beatlovský film, zaujal mě tenkrát také. Pořadí, ve kterém přicházely tyto filmy do mého povědomí, je zároveň pořadím, jak tyto filmy hodnotím.
Pak nastala dvacetiletá pauza a další písničky Beatles už jsem znal pouze z nahrávek. Až po revoluci, kdy se k nám dostaly VHS kazety a jejich kopie, jsem měl tu čest shlédnout i Magical Mystery Tour a Let It Be. Tyto dva filmy byly ale bez české podpory, takže to byl pouze vizuální zážitek, bohužel nevalné úrovně, vzhledem ke zdroji, ze kterého byly filmy přehrávány. Proto i mé hodnocení těchto filmů je na nejnižších příčkách. MMT sice byl nedávno vydán v té nejvyšší možné kvalitě (na BD), takže si poněkud polepšil a řadím jej tedy před Žlutou ponorku. LIB je, vzhledem k nedostupnosti kvalitního zdroje, stále na posledním místě. Doufejme, že se situace brzy změní a restaurovaný film bude konečně na světě.
Barleycorn
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 744
Registrován: pon led 15, 2018 10:06 am

Re: NEJOBLÍBENĚJŠÍ FILM BEATLES

Příspěvek od Barleycorn »

Perný den jsem viděl jako první při jeho obnovené premiéře v polovině 80. let a byl jsem zcela uchvácen. Pak byla dlouhá pauza a jako druhý v pořadí se mi ještě na VHS nějakou shodou náhod dostal do ruky právě dokument Let It Be. Od té doby jsem ho zhlédl v několika různých podobách - divX, DVD a pořád ve stejné pochybné kvalitě. Uvidíme, co vytvoří Peter Jackson a čeho se nám v budoucnosti dostane. Existuje hromada nevydaného materiálu různé kvality, ale určitě se tam pro fanouška najdou zajímavé věci. Odkládá se to už trestuhodně dlouho. Podle mě je film výjimečný tím, že přináší nepřikrášlený pohled do studia. Máme možnost vidět, jak Beatles tvoří, jak se hádají, ale taky jak je to pořád ještě baví - ať už zběsile rychlá verze Two Of Us, kdy si ji John s Paulem střihnou u jednoho mikrofonu jako za starých časů. A nemohu si nerýpnout do Yoko, na kterou je tam prostřih, jak to celé mrzutě sleduje, jako by ji štvalo, že si John chvíli s Paulem užívají muziku. A nepřipadá mi, že by je zrovna otravoval střešní koncert. Napětí tam je samozřejmě cítit taky, ale pořád jim to hraje a když chtějí, tak ta chemie mezi nimi funguje a ne že ne. Help je sranda, humor je pravda občas trochu anglický, trochu "ulítlý", ale to k Beatles patří. Magical Mystery Tour je jenom ulítlá, ale to konec konců k Beatles patří taky. Člověk na ni musí mít náladu. Kreslenou Žlutou ponorku jsem viděl snad jen dvakrát, asi mě to tolik nechytlo. Poprvé si pamatuji, že jsem ji s napětím sledoval v němčině na nějakém satelitním kanálu.
Odpovědět