Help!

diskusní fórum o skupině Beatles
Rigby
Manager
Manager
Kontaktovat uživatele:

Help!

Příspěvek od Rigby »

Album s písněmi ke stejnojmennému celovečernímu filmu Beatles vznikalo v době, kdy skupina okusila drogy a na nějaký čas jim plně podlehla. Kromě dvou převzatých skladeb obsahuje pouze původní tvorbu skupiny, výrazně se autorsky zapojil také George Harrison. Deska se objevila na trhu v srpnu 1965.

Oproti šílenému filmu je toto album dle mého názoru mnohem lepší. Beatles se na něm začínají měnit. Snad je to příčina drog, snad už je na nich znát únava z celého toho kolotoče. Deska se dobře poslouchá a je vhodná i pro náhodné posluchače. Kromě titulní písně se mi líbí ještě Ticket to ride, výborná You've got to hide your love away a jednoduchý popěvek Tell me what you see. Zbytek je opravdu na vysoké úrovni. Nemusím snad jen I've just seen a face. A Yesterday, která je už tak ohraná, že mi absolutně nic neříká. Ta se ocitla už někde mimo, protože je vynikající, ale je jí moc.
dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od dr. Halíř »

podle mě nevyrovnaná deska, první strana původní LP je jeden nářez za druhým. Kromě titulní písničky se mi nejvíc líbí I Need You a You´re Gonna Lose That Girl. Druhá strana je podstatně slabší, zachraňuje to Dizzy Miss Lizzy
Marťa

Příspěvek od Marťa »

Mě se nejvíc asi líbí Help a Ticket to ride. You've got to hide your love away je taky docela hezká. Ale ten film mě zklamal. Mě chytli Beatles asi tak kolem Vánoc a táta má na videu nahraný A Hard day's night a Help! tak jsem se na to koukla. Čekala jsem že Help! bude víc o nich, jenže to se nestalo. Možná to bylo asi tak o Ringovi. Dost mi přišlo trapný to s tim jejich domem (nevim co tam dělal ten chlap jak sekal trávu těma zubama). U pár scén jsem se tedy docela zasmála (třeba pokusy o ukradení Ringova prstenu) ale to bylo asi tak všechno.
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Fokt »

Jak už jsem možná někde řekl: První strana alba je výborná, druhá slabší, hlavně proto že písně 2-4 mají podobné melodie. Teprve poslední dvě písně to trochu zachraňují.

Co se týče stejnojmenného filmu, viděl jsem ho jednou, a to v době, kdy jsem ještě Beatles tak docela neposlouchal, a tak mi tehdy přišel celkem zábavnej. Ale je fakt, že asi ani jeden z jejich filmů není moc logickej...
Nitty_Gritty

Příspěvek od Nitty_Gritty »

No, mam podobnej názor, páč když jsem to viděla poprvý, připadalo mi to děsně komický a vůbec fakt úžasný, páč předtím jsem nikdy nic podobnýho neviděla... no a taky mi tenhle film samozřejmě pomohl se do Beatles zbláznit... :D Ale Pernej den je teda mnohem lepší.
Anonymous

Příspěvek od Anonymous »

podle me jsou nejlepsi filmy Magical Mystery Tour (tu scenu se spagetama miluju :)) a Let It Be :)
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Co to je Go to the window? Žádnou takovou písničku si ve filmu nepamatuju, i když je fakt, že jsem ho viděl cca v roce 1995...
dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od dr. Halíř »

Michal Fokt píše:Co to je Go to the window? Žádnou takovou písničku si ve filmu nepamatuju, i když je fakt, že jsem ho viděl cca v roce 1995...
chytil ses na špek :))))
tohle hrajou ty bláznivý pseudohinduisti v telefonní budce
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Re: Dr Halíř

Hmmmm...tak koukám, že jsem už z toho filmu opravdu hodně zapomněl...holt 8 let je 8 let...:-) :?
Nitty_Gritty

No ale "Go to the Window" je fantastickej šlágr, neříkejte že ne. :D
Koneckonců, bylo i dobře vyvedený, jak v tý restauraci hráli instrumentálně motiv písně A Hard Day's Night.
Lennonka
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Go to the window

Příspěvek od Lennonka »

Tak to jste mě teďka taky dostali :lol: :lol:
In Her Own Writings
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Sorry za ty Beatles,já jenom zkoušela,jak to tady funguje.Help jsem viděla dvakrát,ale nijak zvlášť mě nedostal.Perný den byl teda rozhodně lepší.Ale deska je parádní-asi nejhezčí je ...seen a face (moc dlouhej název na můj vkus),tak trochu mi to připomíná Simona a Garfunkela, a pochopitelně Help!
Anonymous

Příspěvek od Anonymous »

Já osobně mám z tohoto alba nejradši titulní píseň (s kamarádkou jsme uhnaly videoklip-taky super...John se tam perfektně culí,ale místy mu ten úsměv tuhne na rtech,zajímalo by mě proč :wink: )
Kromě Help! se mi taky moooc líbí I´ve Just Seen A Face. Je sice melodicky jednodušší,ale je prostě supeer :P Faktem je,že se trochu stylem podobá Simonovi a Garfunkelovi (což jsou moji další oblíbenci 8) Album jako celek považuju za moc povedený, dobře se poslouchá... Mám ho na kazetě,proti Sgt.Pepperovi a dobře se mi to doplňuje 8)
J.L.
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

S tim Johnovým usměvem nevím, ale typl bych si že mu tuhne proto, že byl v tý době sám dost "vytuhlej"...kdesi jsem četl že název téhle písně a vůbec alba i filmu byl jeho voláním o pomoc, protože už ho fakt zmáhalo to celoroční vytížení - nahrávání ve studiu, koncerty a zas nahrávání, do toho točení filmu, rozhovory, promo akce atd. atd....takže si myslim že mu ten úsměv tuhne asi proto, že dobře věděl, že ve kutečnosti to neni vůbec taková pohoda, jakou spolu s těmi dalšími třemi v tom klipu vytváří...Ostatně nedlouho nato se všichni čtyři pokusili z toho kolotoče trochu vyvázat - tím,že si začli s ganjou a s LSD, což jim ale nakonec nepřišlo taky jako zrovna "to pravé ořechové". Nicméně vyvrcholením těchhle snah o vyvázání se z koloběhu koncertů a dalších akcí a šílené popularity bylo právě to zastavení koncertů a několikaměsíční pauza. Těžko říct zda jim to prospělo, ale třeba takový Stouni tvrdí, že je při sobě drží právě živé hraní, takže možná že Brouky právě tohle odepsalo, že tady začal ten jejich rozklad,urychlený pak Yoko Ono. Ale težko říct, každej to má jinak, a to platí i o skupinách...
Lennonka
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lennonka »

Hihi (toť je celý komentář k mému podpisu pod čarou :mrgreen:) ((btw, už jste si toho asi všimli, že? ale mě zajímá, jestli víte, co to znamená - v souvislosti s tímto fórem už vám to asi došlo :mrgreen: jo a btw2, já vím, že jsem egocentrik :mrgreen:))
Naposledy upravil(a) Lennonka dne čtv dub 10, 2003 4:25 pm, celkem upraveno 1 x.
In Her Own Writings
Anonymous

Příspěvek od Anonymous »

O problémech v době vzniku Help! vím,ale nemůžu si pomoct. Připadá mi,že si pokaždý na něco /nebo někoho? :o / vzpomenul a nahodil okamžitě pohřební výraz... :wink:
Návštěvník

Album je super, až na Yesterday, u které se mi dělá nějak tak blbě. Miluju Another Girl, titulní píseň a You're Gonna Lose That Girl. Jo a líbí se mi klipy. A je pravda, že v tý době to měli s trávou asi dost hustý, ale na druhou stranu to mohla bejt dost sranda, když se celou dobu chechtali a režisér nevěděl, co s něma... A taky je hezký, že u toho Paul vydržel tak dlouho a chytali ho pravidelně na hranicích ještě za dvacet let... Obdivuhodná výdrž, to já nemám...
Nitty_Gritty

:lol: No nevím jak ty, ale mě by asi nebavilo bejt dvacet let chytaná na hranicích za trochu marjány. Na tom není nic moc obdivuhodnýho, spíš politováníhodnýho.
Návštěvník

Nitty-Gritty: No, přesně tak to myslím...protože nechat se chytat za trávu, kdybych šňupala kokain... to bych si fakt připadala jako debil
Návštěvník

Výborný album-Help,Ticket to ride řadim mezi jejich nejlepší vůbec
Odpovědět