Rozpad....

diskusní fórum o skupině Beatles
helterskelter
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Rozpad....

Příspěvek od helterskelter »

Co si myslíte o rozpadu The Beatles? Mohlo se něco udělat jinak, mohlo to dopadnout jinak, kdyby se něco stalo, nebo něco nestalo?
When the night is cloudy there is still a light that shines on me...
Obrázek
Lennonka
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lennonka »

Nejsem si jista, zda rozebirani aspektu motyliho efektu a odvozovani alternativnich realit povede k nejake originalni debate.

Domnivam se, ze to urcite mohlo byt jinak, kdyby se neco ne/stalo.
Ocekavala bych, ze sem ted kazdej druhej napise, ze nebyt Yoko a smrti Briana, tak jsou jeste spolu a vic z tematu asi nevytezime : )

Spis bych se zeptala vzdelanejsich, jestli jsou jeste nejaka dalsi fakta, ktera dle jejich nazoru mohla prispet k rozpadu.
Naposledy upravil(a) Lennonka dne sob dub 01, 2006 4:27 pm, celkem upraveno 1 x.
In Her Own Writings
helterskelter
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

No, težko říct. Nejspíše se shodnem, že hlavní důvody byly Brianova smrt, Yoko a taky asi trošku ponorková nemoc. Dál k tomu nejspíš přispělo nechtěné upravování písní.
Obrázek
Lennonka
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lennonka »

Nechtene upravovani pisni vzajemne? Nebo kym? : )
In Her Own Writings
helterskelter
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Mam namysli třeba úpravu The Long And Winding Road, kterou udělal Phil Spector.
Obrázek
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Do těch důvodů můžeme klidně připočítat spor "Klein nebo Eastman" a vůbec celý projekt Let It Be.

Nicméně jsem rád, že jsem zažil aspoň chvilkové znovuspojení Beatles 1994-5. Snad nám i sobě chtěli dokázat, že jsou konečně jako skupina znovu schopni existovat i fungovat... bohužel díra po Johnu Lennonovi byla nazaplnitelná.

Na druhou stranu - kdo viděl poslední díl Antologie (myslím ten bonusový), tak si nemohl nevšimnout občas otráveného výrazu Harrisona. I když - na konci se zase loučili jako největší kamarádi. Ale Harrison snad tak trochu sabotoval další nahrávání - po Free As A Bird a Real Love měli snad pracovat na další věci (Grow Old With Me nebo tak nějak). Zajímalo by mě, jestli se dá sehnat aspoň nějaká nedokončená verze nebo něco.
Mno... trošku jsem poodjel z tématu, nevadí?
Try to see it my way...
Lennonka
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lennonka »

Nejakou verzi Grow Old With Me mam. Ale co to je zac, to netusim : )) Chces?
In Her Own Writings
princeznadiana
Nováček
Nováček

Příspěvek od princeznadiana »

Tak na tohle jsem narazila až ted. Zajímalo by mě co bylo vlastně příčinou rozpadu.
Slyšela jsem, spíš četla takové ty spekulace o rozpadu a jediná,které jsem tak trochu uvěřila byla,že nejdříve odešel spíše chtěl odejít Ringo,ale John,Paul a Georg mu řekli,že lepšího bubeníka by nenašli.Pak Georg jenže Brain ho přemluvil-no ted si teda nejsem jistá. :oops: Nakonec to všechno pořádně začalo s Lennonem a přitom když všem členům Beatles oznámil,že je opouští Paul mu poradil no spíš rozkázal at to alespon neříká prozatím na veřejnosti. :roll: A v tomhle mi přišel Paul sobecký.Za ten nějaký čas-přesněji si nepamatuji kolikátého to bylo JamesPaulMcCartney oznámil nějakému britskému Timesi,že Beatles opouští...A tak se to dozvěděl celý svět.
No a téhle verzi věřím já.Exzistuje ještě mnoho spekulací o tom,kdyby Chapman nezavraždil Lennona třeba by se Beatles dali dohromady,ale kdyby,kdyby,kdyby...
Pak jsem taky slyšela větu,kterou řekl Harrison,když odlétali ze Států-bylo to tam jejich poslední spolešný koncert.Posadil se do sedadla v letadle a řekl:No a ted už nejsem Beatlem.
Někdy si,ale přece jen říkám,že trošičku za to mohl vztah Yoko s Lennonem.Takhle, taky by vás asi štvalo,když po tolika letech skoro každý
den příjde s vaším kamarádem nějaká Japonka a říká vám no tohle je dobrý a tady to se mi moc nelíbí to by se mělo změnit atd.Prostě nebylo to správné.Zacelé ty léta nemohla do studia v Abbey žádná jejich manžalka nebo přítelkyně tím myslím Pattii,Jane,Maureen...a ted příjde Yoko?!
Nechci všechno svádět samozřejmě na Yoko taky na tom má podíl smrt Briana... :cry:
Tak tahlen si já vybavím rozpad Beatles! :wink: Samozřejmě,že každý fanoušek the Beatles má na to jiný názor!!! :lol:
Diana
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Určitě v tom byl i napjatý vztah George a Paula. Viz film Let It Be. A vypadá to taky tak i na Anthology, jak již bylo zmíněno. Skřípalo to mezi nima prý i při nahrávání Free As A Bird a Real Love. Přestali si prostě hudebně rozumět. George to taky několikrát za svůj život zmínil: "Šel bych do kapely s Johnem Lennonem, ale nikdy s Paulem McCartneyem" apod.

Co se týče nové 3. skladby na Anthology. Slyšel jsem, že jí měla být Now And Then. Někde jsem ji taky viděl pod názvem I Don´t Wanna Lose You. Ale původní Johnovo demo bylo v tak špatné kvalitě, že se do ní ani nepustili...
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Teď si vybavuju, že i tenhle název (Now And Then) jsem slyšel (nebo spíš četl). Tak jako tak neznám a nemám ani jednu z nich.
Tady asi opravdu k žádnému závěru nedojdeme - těch faktorů bylo nemálo a postupně je tady vyjmenováváme. Dost toho asi eliminoval Brian Epstein, a po jeho smrti se role šéfa ujal McCartney. Možná už v tuhle chvíli bylo "vymalováno". I když na druhou stranu - Lennon prý někde prohlásil, že ještě při nahrávání Bílého alba ho práce ve skupině bavila, ale bylo vidět, že jsou každý někde jinde ("žádná hudba Beatles, jen John a kapela, Paul a kapela...")
Taky asi není jednoduchý, když se kapela musí do únavy mořit s novými a novými McCartneyho pokusy o Ob-La-Di, Ob-La-Da, později Maxwell´s Silver Hammer... Nechci tu jmenovat podrobnosti a jednotlivosti, ale myslím, že konečný rozchod byl nakonec důsledkem součtu několika menších důvodů, z nichž možná (podtrhuji) žádný sám o sobě by dostatečným nebyl.
Try to see it my way...
helterskelter
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Těžko říct, jestli by se k sobě vrátili, kdyby John nezemřel. Ikdyž jsem někde slyšel, že snad Paul prohlásil, že před Johnovou smrtí si opět začali volat a bavit se spolu. Jestli to je, nebo není pravda se už asi nedozvíme.
Obrázek
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Fokt »

Nevím jestli jste někdo viděl tu reportáž v magazínu Víkend (na TV Nova), ale shrnuli to tam poměrně přesně - první zlom byl konec koncertování, další smrt Briana Epsteina a převzetí vedení Paulem, pak peníze - tj.krach Apple a s tím související spor o nového manažera, a taky Yoko Ono. A je taky třeba dodat že minimálně ty tři poslední věci probíhaly celkem souběžně, což ten výsledek jen posilovalo.
K Johnovi dodám že kdyby nezemřel, tak dneska nemáme Free as a bird a Real Love. O antipatii George a Paula nic nevím, ale že každý z nich pak vyznával trochu jiný hdnoty je asi fakt.
marko herman
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od marko herman »

Skoro to vypadá, že seš rád že John zemřel.
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Kdyby nezemřel mohlo být těch písniček na Anthologii daleko víc než jen dvě. Nějak jsem tu poznámku moc nepochopil.

Co se týče té antipatie je to dost zřejmé z toho filmu Let It Be. Ona známá scéna ohledně toho, co by měla nebo neměla hrát kytara. To však nebylo něco ojedinělého a zejména během Sgt. Pepper začal McCartney dost často sóla na kytaru hrát sám (Good Morning, Sgt. Pepper, Mr. Kite, dříve Taxman ad). Tehdy to Harrison snášel. Byť se zaťatýma zubama. Později už si to líbit nedal. Jak je vidět.
Z rozhovorů je to taky patrné. Třeba v Anthology Georgeův komentář toho, jak se Paul v roce 1967 přiznal k užívání LSD. To snad nemůže uniknout nikomu, kdo se zajímá o Beatles...
princeznadiana
Nováček
Nováček

Příspěvek od princeznadiana »

Michal Fokt píše:Nevím jestli jste někdo viděl tu reportáž v magazínu Víkend (na TV Nova), ale shrnuli to tam poměrně přesně - první zlom byl konec koncertování, další smrt Briana Epsteina a převzetí vedení Paulem, pak peníze - tj.krach Apple a s tím související spor o nového manažera, a taky Yoko Ono. A je taky třeba dodat že minimálně ty tři poslední věci probíhaly celkem souběžně, což ten výsledek jen posilovalo.
K Johnovi dodám že kdyby nezemřel, tak dneska nemáme Free as a bird a Real Love. O antipatii George a Paula nic nevím, ale že každý z nich pak vyznával trochu jiný hdnoty je asi fakt.
A kdy to bylo,no víš oni nedávali ve Víkendu jenom jednou o Beatles!?
:wink: Diana
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

No k tomu Johnoi - myslel jsem to tak,že kdyby nezemřel tak si ty věci vydal sám (chystal přece další desku), a neměli bysme to tu jako Beatles... redost z toho pochopitelně nemám že zemřel, snažím sejen na všem špatném hledat something good.

Ad Víkend: dáali to tak dva tejdny zprátky v takoém spešl dílu, kde znova jely ty nejzajímavější reportáže z minulého year.
A teď mě napadá když osdtatním tak vadilo Paulovo vedení tak proč to nezkusili sami? Ono to je asi o tom že jedinej Paul ( a možná Ringo) měl chuť pokračovat i po Sgt.Pepři. OStatní si začli dělat všeljaký projekty bokem (George měl Wonderwall, John byl ve filmu, PAul napsal hudbu k filmu atd.) Ale jinak jsem si ždycky myslel že hlavní antipatie byla Paul vs.John, že George se do toho až tak nemíchal...
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

V jakém filmu byl John po Sgt. Pepperovi?

Antipatie John vs Paul určitě byla také, ale vznikla naplno až při White Albu. To už se vlastně nenáviděli všichni mezi sebou. V své nové knize (kterou jsem zmiňoval ve své sekci knihy) Geoff Emerick náladu v kapele popisuje asi tak, že John se záměrně nepřímo navážel do Paula, když třetí osobě v přítomnosti Paula vyprávěl o Sgt. Pepperovi jako o desce plné sraček. A kritizoval Ringa. George se vyhýbal Paulovi. Jediný kdo si mezi sebou rozuměli nebo to alespoň tak vypadalo byli John a George.
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Měl jsem na mysli film JAk jsem vyhrál válku - sice to natáčel ještě před Sgt.Pepřem ale do kin to šlo až v šeedsátém sedmém nemýlím li se.

A k tomu popisu antipatií v kapele - tohle se dělo už při Sgt. nebo až pak?
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od #47 »

Podle mého názoru šlo hlavně o antipatie John vs. Paul....pokud jde o vztah George-Paul, vypadá to že George byl plně na Johnově straně, vždyť se s Johnem celkem výrazně podílel na albu IMAGINE a doprovázel Johna na kytaru i v jasné protipaulovské písni How do you sleep?. Ringo byl navíc podle mého právě tím komu nedělalo problém vycházet s kýmkoliv a to že na čas odešlel bylo nejspíš kvůli tomu že mu Paul kecal do bubnování, ale vypadá to tak že Ringo si rozpad přál asi nejmíň, George se jako Beatle už dusil a potřeboval trochu víc prostoru a John s Paulem už si prostě navzájem lezli na nervy, k čemuž ještě určitě přispěla Yoko, která jenom kazila atmosféru a držela se Johna jak klíště....ale nevíte někdo něco o projektu Johna a Paula "A Toot And A Snore In '74"??? Ja myslel že se už nikdy neusmířili...a najednou v roce 1974 si spolu zazpívaj?!
helterskelter
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Oni si spolu zazpívali?? V roce 74??
Obrázek
Odpovědět