Revolver

diskusní fórum o skupině Beatles
Rigby
Manager
Manager
Kontaktovat uživatele:

Revolver

Příspěvek od Rigby »

V srpnu 1966 se na pultech objevilo nové album Beatles, které dostalo titul Revolver. Od ostatních desek, které se v té době prodávali, se lišilo už černobílým obalem, který vytvořil Klaus Voormann. A o obsahu alba to platí dvojnásob. Nejlepší charakteristiku tohoto alba podal Antonín Matzner ve své knize o Beatles: "Náboj, který Beatles vystřelili na jaře šestašedesátého roku ze svého Revolveru, mířil daleko za obzory, do míst, kam se před nimi populární hudba nikdy neodvážila." Skupina se ve svých experimentech a studiovém novátorství dostala od předchozího alba Rubber soul o velký krok dopředu. Svědčí o tom smělé použití netradičních postupů, klasického orchestru, ale i zvukových smyček. Zároveň ale ujišťují, že stále umí napsat jednoduchou akustickou písničku.

Album Revolver považuji za první vrchol jejich tvorby (druhý byl zároveň i poslední, ale o tom jindy). Od začátku až do konce se střídají melodie a nevyčpělé nápady, za které by se nemuseli stydět ani dnešní kapely. Deska nemá chybu, po dlouhém pátrání bych snad mohl za nejméně zajímavou označit písničku Doctor Robert. Zbytek je vynikající, od prvních tónů Taxman, přes uhrančivou Eleanor Rigby, výbornou I'm only sleeping, klidnou Here there and everywhere, hravou Yellow submarine, Good day sunshine, baladickou For no one, po skvělou experimentátorskou Tomorrow never knows, kterou považuji za jednu z nejlepších skladeb Beatles.
Lennonka
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lennonka »

"Tomorrow Never Knows" rulezz!
(to je vše, co jsem vám chtěla říct)

:mrgreen:
In Her Own Writings
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Fokt »

Souhlasím, je to naprosto fantastic album, naplno zde rozjeli své nové nápady, které se v náznacích mihly už na Rubber Soulu a na singlu Paperback Writer/ Rain. Tuhle desku bych označil jako počátek jejich nového období, něco, co je aspoň dočsně znova nastartovalo. Společně se Sgt.Pepperem jednoznačný vrchol jejich tvorby, jako druhý bych bral Abbey Road (Bílý album ať se na mě nezlobí:) Z písniček nevím, kterou vybrat jako nejoblíbenější. Spíš bych věděl, co mě nejdřív nechytlo: bylo to Love you to a Tomorrow never knows - nad těmi jsem musel zapřemýšlet a přečíst si jak vznikaly, abych je strávil.
Poslední co bych zdůraznil, jsou texty - poprvé se mezi texty o lásce (nic proti nim) objevují i texty přemýšlivé a dokonce společenskokritické, který stojí za to číst (např.Taxmyn). I toho si na tomto albu cením, i když se pár takových momentů objevilo možná už na Rubber soulu.
luke_bunda
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luke_bunda »

Revolver - jedno z nejlepších alb Beatles... nejlepší song? Pro mě asi Tommorow never knows pak Eleanor Rigby či Taxman.
dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od dr. Halíř »

Revolver = revoluce v hudbě a hlavně jedno z nejvíc nedoceněnejch alb 60. let (bohužel), trochu předznamenává Sgt. Pepře.
Za nejlepší kousky považuju zase Lennona: tzn. She said she said, And Your Bird Can Sing a Tomorrow Never Knows. Geniální je ale i For No One. Naopak moc nemusim Here, There And Everywhere, ta mi připadá až moc "sladká"
luke_bunda
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Revoluce v hudbě

Příspěvek od luke_bunda »

No on rok 1966 byl v hudbě celkově hodně převratnej - debutová alba ten rok natáčeli už Zappa a Mothers, Velveti, Doors, pak psychedelický kapelyjako např. Jefferson Airplane a asi nejvýznamnějším albem tohoto roku (alespoň z mého pohledu) je "Pet Sounds" od Beach Boys. Myslim,že v mnoha ohledech je tohle album "revolučnější" než Revolver.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Revolver miluju,po Abbey Road je to asi moje nejoblíbenější album.Vybrat z něj ty nejlepší písničky je teda hodně těžký,ale když se tak zamyslím,napoprvé mě určitě chytla I´m Only Sleeping,Here,there and everywhere(je to trochu moc sladký,to je fakt,ale já jsem romanticka duše,škoda,že jsem se nenarodila jako Jane Asher :) ...),Good day Sunshine,Your Bird can sing a For No One...další krásnej doják :lol: .Některý písničky z tohohle alba jsem si ale musela poslechnout víckrát,než jsem jim přišla na chuť.
Penny_Lane

Příspěvek od Penny_Lane »

Neni nad I'm Only Sleeping a Lennonovo oblíbený bezúčelný povalování v posteli :)
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Mimochodem na týhle desce stojí taky za pozornost Georgeův podíl, který je výrazně větší než na předchozích deskách (3 písničky narozdíl od dřívější jedné až dvou).
Co se týče Eleanor Rigby, tak je pro mě revoluční hlavně tím, že je to snad první a možná jediná písnička Beatles, kde absolutně vypadly kytary a klávesové nástroje - myslím že tam jsou jen samé housle.
atica

revolver

Příspěvek od atica »

I když opakuju spoustu lidí co to řekli přede mnou, musím znova prohlásit, že je to jednoznačně skvělý album.
Nemůžu přesně určit, která písnička se mi líbí nejvíc, protože čím víckrát to posloucháte, tím víc měníte názory....
Každopádně by to byly: Taxman, což je poměrně náročnej, nicméně geniální start, hned zatím Eleanor Rigby (já teda myslím, že jsou tam jenom smyčcový nástroje, co jinýho?) a ještě pohodová I´m Only Sleeping.
Dál se mi moc líbí Good Day Sunshine.
No a pak jsou tu ty písničky, které musíte slyšet víckrát (tedy aspoň v mém případě, že), abyste jim přišli na chuť. Sem patří Love You To a Tomorrow Never Knows a snad ještě Doctor Robert.
Ani moc nemusím I Want To Tell You nebo And Your Bird Can Sing, která mi přijde totálně směšná.
Yellow Submarine je sice strašně ohraná, ale mám ji ráda.
Tak se mějte.
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Jen mě tak napadlo, že by nebylo marný udělat nějakej popis obalu Revolveru, jako je tomu u Sgt.Peppera, protože obal Revolveru je taky dost zajímavej a lidi by možná zajímalo, z jakých fotek a komiksů to vzniklo...
rumburak

Příspěvek od rumburak »

podla mna je REV lepší album ako SGT.je ohromný.všetky piesne sú načisto skvelé (taxman,love you to),naj je SHE SAID SHE SAID
Prudence

Příspěvek od Prudence »

Tak tohle je moje nejoblíbenější vůbec... Řekla bych, že nejlepší je Tomorrow never knows, I´m only sleeping. Na druhou stranu nemusím jenom Yellow Submarine, ta mně nikdy nějak moc nebrala... Ale celkově je to výborný album, je pravda, že to má soudržnost (a ne jako Abbey Road, o který to kdysi tvrdil John) ... bezvadná deska...
Návštěvník

Se vsi chvalou musim souhlasit je fakt vyborny podle me jeste lepsi nez Serzant nejlepsi sou I´m only sleeping,For no one, Got to get you a Taxman nemusim Yellow submarine
Polythene Pam

Revolver

Příspěvek od Polythene Pam »

Přidávám svůj hlas k vám: Revolver je jedno z nejpovedenějších alb! Líbí se mi bez vyjímek ale přece jen nejraději z něj mám "Johnovky".
lovely rita

revolver

Příspěvek od lovely rita »

Revolver je moje nejoblíbenější album vůbec. Za vrchol jejioch tvorby se většinou označuje Sgt. Pepper, ale podle mě ja pravej vrchol právě Revolver. Už jen proto, že texty už nejsou jenom zamilovaný písničky bez hlubšího významu. Neříkám, že se mi ty dřívější nelíbily, ale je to něco úplně novýho, mnohem umělečtějšího. Možná právě proto nemělo toto album v té době takový úspěch jako ostatní alba Beatles. Nejvíce se mi odsud líbí asi Love you to, For no one, Got to get you into my life a She said she said. Samozřejmě všecky jsou hezký, jediný slabší mi přijdou And your bird can sing a Doctor Robert.
Shit likes The Beatles

Revolver

Příspěvek od Shit likes The Beatles »

Je to báječný LP. Mám sice radši Sgt.,ale tohle hned potom. Nejlepší píseň Beatles ze všech je společně s When I'm Sixty Four, Seržantem, A day in the life a možná ještě pár dalšíma Eleanor Rigby :idea:. Dál mám strašně rád Here, There and Everywhere, Good day,Sunshine a Taxman.
Leonidas
Nováček
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Leonidas »

prave pocuvam Here, There And Everywhere
standarne skvele
jeden z naj albumov
:wink:
Návštěvník

Leonidas píše:prave pocuvam Here, There And Everywhere