Sgt. Pepper's lonely hearts club band

diskusní fórum o skupině Beatles
Odpovědět
verjan2
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Re: Sgt. Pepper's lonely hearts club band

Příspěvek od verjan2 »

Park píše:Jo je to škoda, že tam Carnival of Light nebude. Kdyby chtěli udělat complete Sgt. Peppera tak by tam ještě musela být Only A Nothern Song, pořízená při nahrávání Sgt. Peppera.
To že tam OaNS není, je logické. Sice vznikla během nahrávání SPLHCB, ale nebyla pro Seržanta vůbec zamýšlená, spíš vznikla jako Georgův vtípek a reakce na to, že jeho autorský přínos byl v té době tak trochu přehlížen, a tak prostě zpíval, že ať zahraje jakékoliv akordy je to úplně jedno, protože to je jen píseň Northern Songs Ltd.
"Congratulations, gentlemen, you've just made your first number one."
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Logické to není.
George sice sám píše, že to byl jenom vtípek, který měl odkazovat na Northern Songs, ale na druhou stranu může být Only a Northern Song svým způsobem brána dejme tomu jako odpověď nebo určitá reakce na písničky o Liverpoolu, které John s Paulem na natáčení přinesli.
Dost písní z alba nemá s ideou seržantovského tématu nic společného, ostatně i John o svých věcech prohlásil, že mohly skončit na jakémkoli jiném albu.
Navíc: Only a Northern Song byla z alba nakonec vyřazena i na naléhání George Martina, a Harrison namísto ní přinesl Within You Without You. Čili důvod, že Only a Northern Song nebyla pro Seržanta zamýšlena, u mě dost pokulhává.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
verjan2
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od verjan2 »

OK, vynechávám to nebyla pro Seržanta původně zamýšlená.
Teď si listuji v The Complete Recording Sessions a tam je poznámka k datu 13.2.1967: Harrison's initial song for SPLHCB was OaNS (working title as "Not Known"), its title being a wry comment on the fact that it would be published by NS Ltd, the company 50 % owned by Dick James and 50 by Lennon, McCartney and Epstein's NEMS Enterprises Ltd. while George was only a contracted songwriter.
Naposledy upravil(a) verjan2 dne úte dub 18, 2017 8:30 pm, celkem upraveno 1 x.
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Ano, je tomu skutečně tak. Only A Northern Song byl Georgeův příspěvek pro Sgt. Peppera. George Martin si ale vyžádal od George něco lepšího. Proto také Within You Without You vznikla jako jedna z posledních věcí pro LP.

V jednom aktuálním rozhoru byl Giles Martin dotázán, zda-li zvažovali Carnival Of Light pro výroční edici. To Giles potvrdil, a stejně tak tomu prý bylo i v případě Only A Northern Song. Nakonec bylo v Apple rozhodnuto, že se objeví pouze skladby , které vyšly na desce (+ singl). Tím si vymezili dost velmi jasné hranice, co tam bude a co ne. Protože pak by se nabízela otázka, zda-li tam dát i skladby z doby mezi dokončením nahrávání a vydáním Peppera jako je např. You Know My Name apod.
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Tady je odkaz na prezentaci Gilese Martina z New Yorku.
Nejzajímavější část, dle mého názoru, je v čase 12:10, Fixing A Hole (Take 3).

https://drive.google.com/file/d/0B2LZIz ... xvdVE/view
Jan K.
Nováček
Nováček

Příspěvek od Jan K. »

A zde je ochutnávka titulní skladby alba, take 9 https://ulozto.cz/!vW8sw2f9qHWr/sgt-pepper-take-9-mp4 :)
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Zde je odkaz na Sgt. Pepper (Take 9) a With A Little Help From My Friends (Take 1 & 2).

http://wcsx.com/2017/04/27/sgt-peppers-previews/
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Písničky z tohoto alba je na youtube jako cover verze, hudba doprovází Star Wars. No jo Sgt. Pepper byl zfilmován Star Warsem :D
https://www.youtube.com/watch?v=NYD3QtyEGGM
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Když jsem tak brouzdal po netu, našel jsem záběry skupiny The Hollies- "On A Carousel" in Abbey Road 1967. Ve stejné době Beatles ve vedlejším studiu nahrávali Penny Lane a Carnival of Light. Škoda, že filmaři nezašli do vedlejšího studia, měli bychom nejen zvukový, ale i filmový záznam. Už dlouho mám v hlavě myšlenku, že po nějaké době s pár kámošema bychom zašli do nějakého studia a nahrávali Carnival of Light s nástroji co byly pravděpodobně použity (kytary, varhany, bicí, bublající voda, křídlo, basa, atd.). Samozřejmě bychom byly oblečeni co nejvěrněji jako Beatles v lednu 1967 a měli bychom ty mroží kníry. Už mnoho lidí napadlo vytvořit svoji audiopředstavu jak Carnival of Light vypadal, ale filmově bychom byly první. Slyšel jsem ten Take 9 titulní skladby Sgt. Pepper´s Lonely Hearts Club Band a závěrečné Free Now, bylo pro mě překvapivé. Opravdu jsem si dosud myslel, že je to jako jedna z mála nová píseň na CD Liverpool Sound Collage.
to se vrací kolibřík
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

To je doba než těch 6 disků Sgt. Peppera se vydá. Zatím si krátím čekající čas poslechem původního CD Sgt. Peppera a abych měl pocit, že je toho k poslechu trochu víc pouštím si i druhý disk CD Anthology 2 plném různých takes písní ze Sgt. Peppera.
to se vrací kolibřík
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Ovšem Lucy in the Sky with Diamonds (take 1) je teda síla.
Ten kopák ve slokách je naprosto příšerný.
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Kopák ve slokách Lucy byl ale vždycky. I na oficiální nahrávce. Tam je ale zkombinovaný s baskytarou, což byl záměr asi
od začátku.
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Byl, ale není tam díky té baskytaře tak slyšet. Tady mě to ale přímo mlátí do uší.
Nicméně je velmi užitečné tohle vyslechnout a zaznamenat tak genezi písně.
Jan K.
Nováček
Nováček

Příspěvek od Jan K. »

Tak boxset je doma a je to PARÁDA. Škoda, že jsem si nenahlásil na zítřek dovolenou :D Doufám, že se něco podobného někdy podaří i u jiných alb :)
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Tak datum vydání je zde a i já mohu říct, box je doma. Zatím jsem ze Sgt. Peppera jen shlédl DVD, takže podrobnější postřehy sem napíši později. V obchodě jsem zdaleka nebyl sám kdo se ptal o tento box. Ještě ho měli nevybalený v kartonových krabicích. Další nakupující si koupil jak box, tak dvouvinylové provedení a ještě se ptal prodavače na box Flowers in the Dirt, už jsem mu chtěl říct, že v Praze ho nesežene, a já pro něj musel do vzdáleného města, ale řekl jsem si je to jeho věc a co mu řekne prodavač už nechám na nich. Sgt. Pepper je pěkně drahý box (byť levnější než Flowers) a především hodně těžký, dvě ruce měly co dělat, aby ho dopravili z obchodu až domů. Samotný box obsahuje 6 disků (4CD, 1BD, 1DVD) v obálce ve tvaru obalu LP desky, mě to zpočátku zmátlo a už jsem chtěl reklamovat, že jsem si šel koupi 6 CD vydání a ne LP, ale po přečtení info na zadní straně boxu jsem to otevřel a díky bohu, se skutečně místo LP desek ukázalo 6 CD. Knihu jsem ještě neotevřel. Jak říkám vyjádřím se později, až to budu mít naposlouchané.
to se vrací kolibřík
verjan2
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od verjan2 »

:lol: :lol: :lol:
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Přiznám se, že z nového stereo remixu jsem poněkud rozpačitý.

Ještě to chce víc poslechů než dva, které jsem tomu dosud věnoval, ale zatím mám pocit, že Giles Martin stvořil kočkopsa (nebo, jak by řekli pánové Bouvard a Pécuchet, to je kozloovec, respektive ozlokovec).

Jestli se nepletu, tak monomix She's Leaving Home je v původní tónině a rychlosti, stereomix je snížen (o půltón?) a tedy pomalejší.
V novém stereomixu se mi zdá, že Giles zachoval tóninu a rychlost monomixu. (Stopáž monomixu je 3:25, klasická stereo verze je okolo 3:50.)

Podobně u Reprízy... v původní stereo verzi není skoro slyšet Paulovo řvaní v závěru, zatímco zde je vytažené podobně jako v monomixu.

Oba disky sessions jsou nicméně pěkné a poučné :D
Jan K.
Nováček
Nováček

Příspěvek od Jan K. »

Vždyť o to přece šlo. Z původních pásů použitých k monomixu udělat stereo. Mně trochu vadí třeba příliš hlasitý začátek Mr.Kita. anebo chybějící proplouvání Johnova hlasu mezi kanály v A day in the life. Ale asi si zvyknu :D
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

I já jsem trochu rozpačitý, ale zároveň udivený některými detaily. Porovnával jsem obě verze synchronním spuštěním prvního CD vydání a tohoto nejnovějšího. Jelikož sluch má velmi krátkou paměť, bylo to nezbytné pro odhalení rozdílů, a že jich je požehnaně. Nepřekvapují mě tyto úpravy, ale když se zamyslím, je možné vyrobit desítky různých verzí a Giles Martin to provedl takto, takto to bylo vydáno a tak se to i prodává. Jiní zvukaři by s tím naložili jinak, také podle svého. Pokud je k dispozici několika kanálový master, dá se s nahrávkami čarovat donekonečna. Co mě ale udivuje: např. proč oproti původnímu mixu má nyní pár písniček jinou rychlost? Kdo to tak chtěl? Můj údiv ale nemusí být jen negativní. Nahrávky jsou nyní dynamické s posílením basů a šoupnutím hlavního vokálu do středu, čímž znějí přirozeněji. Ale: co když to tehdy chtěli mít tak, aby zvukový obraz dokresloval jejich skutečný layout na pódiu a nechali tedy Paula zpívat zleva a Johna zprava. Ale pak zase narážíme na to, že bicí mnohdy nezní zprostředka. Takže ani tady nevíme, jak to tenkrát zvukaři zamýšleli. Každopádně původní mix je jen jediný a je to originál, ať zní v dnešní době všelijak. Na novém mixu jsou některé nástroje a hlasy potlačeny, jiné vytaženy a stereofonní obraz je plastičtější, což je zároveň přirozenější. Působí to tak, jakoby to bylo natočeno v dnešní době. Ve zmiňované Repríze mi na stereo mixu chybělo právě to Paulovo řvaní, protože jsem měl v 67. roce k dispozici jen monofonní desku a měl jsem ji naposlouchanou. Jsem rád, že tam nyní je.
Stejně se ale někde v koutku nemohu zbavit pocitu, že byl předělán originál a to tak, jak se to líbilo synovi původního zvukového mistra, čímž bylo něco originálního narušeno. Jestli k dobrému nebo zlému, je již na posluchačích. Pamětníci se s tím asi budou dlouho vyrovnávat, ale nové publikum to může přijmout bez výhrad. A vůbec, umělecká díla se restaurují, ale nepředělávají. A nahrávky, jako je Seržant, jsou takovými uměleckými díly. Nakonec, mně se ta předělávka ale líbí a z toho plynou mé rozpaky.
Odpovědět