Sgt. Pepper's lonely hearts club band

diskusní fórum o skupině Beatles
Odpovědět
Cavendish

Příspěvek od Cavendish »

Když to vyšlo a všichni se ptali co je to za čáry na konci a oni to takhle vysvětlovali,přišly za Paulem do Cavendish avenue nějaký děti a říkali:My už jsem přišly nato co tam je.Jsou to zaklínadla!!říká se tam:Ojebáme tě jako superman,ojebáme tě jako superman A Paul:Ale ne,pojdtě pustíme si to na mým gramofonu. Tak prý omylem vložil desku obráceně a ta se začala točit pozpátku a ozvalo se něco jako:Ojebáme tě jako superman,......a Paul prý jen vydechl:pane bože!!
macak

Příspěvek od macak »

neviete kto je ten Billy Shears?
macak

Příspěvek od macak »

luke_bunda
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luke_bunda »

No to je hustý :) BEatles revivals jednim člověkem, kterej má MIDI doprovod... :)))
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Fokt »

Já jsem někde čet, že jak tehdy byly ty spekulace "Paul is dead", že prej ten Billy Shears bylo zakódované sdělení "Billy´s here" (prej ten kterej měl údajně nahradit exnutýho Paula se jmenoval Billy)...
weowyn

Příspěvek od weowyn »

tohle album je prostě boží, patří mezi moje nejoblíbenější.zase se ukázala originalita the Beatles, nejoblíbenější písničky :Lucy in the sky with Diamonds, Sgt.Pepper's Lonely Hearts Club Band reprise, Lovely Rita(ten konec je docela úlet :wink: )
rumburak

Příspěvek od rumburak »

najlepší album všetkých čias je to určite.keď som ho počul prvýkrát,ešte asi 20 minút som tam sedel úplne ohromený.púšťam si ho denne už asi rok, a vôbec mi nepripadá ošúchaný či tak podobne.spočiatku som mal rád Within you... pre zvuk ale je to fakt skvelá pieseň aj melodicky.je to proste iné a tým je to skvelé.LUCY...,TITULNÁ,WHEN...,LOVELY RITA,A DAY...,iGOOD MORNING
Morannon

Příspěvek od Morannon »

Senzační album... senzační písně... a A day in the life je prostě božská! 8)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Výborný album ale ne nejlepší.Dobrý sou Lucy,Reprise,A Day in the life,She´s leaving,Rita.Nemusim Getting Better
Leonidas
Nováček
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Leonidas »

genialny album
asi najlepsi aky kedy vysiel v dejinach hudby
nic uzasnejsieho nebolo nikdy natocene :wink:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

O tom by se dalo diskutovat uz od Beatles znam 3 lepsi desky.
Prudence

Příspěvek od Prudence »

Cavendish:Vypadá to,že jsem nějaká opožděná, ale je to pěkná historka...
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Nevim jestli pěkná, ale kravina určitě. Podle mě teda, když se vloží deska obráceně na gramofon tak hraje druhá strana. Nebo ne? Možná to tak bylo, ale ne s gramofonem. To spíš magnetofonem.
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Já tu historku taky znam. Jen jsem narážel na to, že to nebylo omylem, ale cíleně. Ještě se mi nikdy nestalo, že bych si chtěl pustit desku, omylem dal jehlu na konec a začal desku posunovat rukou :). I když pod vlivem nějakejch halucinogeních látek je i to možné a tenkrát bylo LSD v oblibě. Takže i omylem se to mohlo stát :)
Shit loves The Beatles

Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band

Příspěvek od Shit loves The Beatles »

The Best LP ze všech. Nejradši mám asi Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band, With A Little Help From My Friend, Lucy In :idea: The Sky With Diamonds, Better, Fixing A Hole, She's Leaving Home, Mr. Kite, Within You Without You, When I'm Sixty-Four, Lovely Rita, Good Morning, Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band (Reprise) a A Day In The Life :idea:
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Oni vůbec na této desce mají vypečené závěry - třeba ten od Lovely Rita - to je jasné vyústění příběhu písně :lol:
efektní je ale i závěr v Good Morning :) a A day of life jsme už probírali výš,že?
MichelleV

Seržant Pepř a jeho banda

Příspěvek od MichelleV »

Tohle album patří mezi moje nejoblíbenější. Dá se říct, že je z diskografie Beatles rozhodně moje nejposlouchanější a nejlepší na tom je, že pokaždý, když si ho pustím, baví mě. Pořád mám co objevovat a pořád ho nemám oposlouchané. Nejvíc se mi líbí dohra první skladby, tj. seržanta, potom jeho "diskoverze" (jak to nazývám) a čemu se pokaždý směju, je popěvek When I´m sixty-four. :-)
stambi

Příspěvek od stambi »

Sgt Peppers byla naprostým překvapením, když jste znali pouze věci z období beatlemánie od With The Beatles po Rubber Soul. Na ten zcela odlišný sound a styl jsme si museli zvykat. Z Revolveru jsem znal hlavně Yellow Submarine a byl jsem udiven, že se mi líbí i dechovka u Beatles. Samozřejmě to nemohl zpívat nikdo jiný, než Ringo. Na seržanta jsem si musel zvykat. Nebyla to láska na první pohled - poslech. Zvykal bych si dýl, nebýt singlu Strawberry Fields Forever, který jsem dostal z Německa. To byla předzvěst seržanta. Nejraděj ho poslouchám v kuse.
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Ještě k A day in the life: Dostalo se mi do rukou první album pink floyd kde jsou jako bonus zahrnuty i jejich první singly, vydaný ještě se Sydem Barretem, a musím říct že písnička "Paintbox" mi tu beatlesovskou závěrečnou dost připomíná :-) matněsi pamatuju, že se obě alba nahrávaly zhruba ve stejnou dobu ve stejném studiu, tak si jen říkám kdo od koho obšlehával :-)
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Michal: vzhledem k tomu, že "Paintbox" se nahrávala na Abbey Road až 2. listopadu 1967, tak to bude nejspíš evidentní :shock:
Odpovědět