Pomozte mi určit píseň Beatles?

diskusní fórum o skupině Beatles
Hoffner
Nováček
Nováček

Příspěvek od Hoffner »

[quote="marko herman
Ano, toto všechno patří do 60-tých let :shock: , i když samozřejmě netvrdím, že Queen jsou typickou kapelou tohohle období :lol: .[/quote]

Zajímavej výčet. Ovšem když se to bere takhle, tak už The Beatles de facto začínaly v 50. letech :shock:
SheLenka
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od SheLenka »

To bylo super, Marko :D
alladik
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od alladik »

Většina mých oblíbených kapel má kořeny v 60.letech, ale sorry, takové Genesis a Pink Floyd poslouchám až od starších alb (od Dark Side...,- 70´s, resp. období s Collinsem u Genesis - 2.pol.70´s a hlavně 80´s), ta první jsou na můj vkus dost hrozná. Stejně tak Deep Purple, o těch má smysl hovořit až od alba In Rock (čili léta 70.). Jestli jsou všechny mnou vyjmenované kapely typickým zvukovým znakem let 60., pak se skláním před vašimi naposlouchanými znalostmi :lol: Všichni umělci už měli jít tím pádem před 30 lety do důchodu a nikdo jiný na jejich místa přijít neměl a pořád by se vydávaly jen desky 60´s :lol: :lol:

A nic moc to nemění na tom, co jsem tím chtěl sdělit - i po 60. letech je co poslouchat a může být stejně tak ochuzující se zaměřit jen na jednu éru jako na jednu kapelu. A hlavně - poslouchat si má každý co chce a co ho baví, a je úplně jedno, jestli je to nahrávka z let 60. nebo vyšla třeba včera. Nikomu jeho zaujetí léty 60. (70., 80...) neberu, ne každému to ovšem musí také vyhovovat.
marko herman
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od marko herman »

Ad Alladik
Mne už tahle debata přijde jako opravdové mrhání času.
Stále opakuješ, ať si každý poslouchá co chce. V tom s tebou souhlasím na 100%, ale tady nikdo nepsal, že máš poslouchat to a to.
Pouze SheLenka napsala o svém vkusu, a myslí si, že kdo má rád Beatles, měl by (možná) rád i jiné skupiny, které nejsou až tak známé, a že je škoda, že je nezná. Je to jasný?

P.S. Jak by vypadal rozhovor mezi tebou a milovníkem prvních třech alb Deep Purple o tom, co kdo poslouchá? Ucpal by sis uši? :P

Ad Hoffner
Moje předcházející poznámka měla bejt pouze vložkou pro .. :lol: . Že by se to nepovedlo? Tak možná příště.
luke_bunda
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luke_bunda »

Che che, Alladiku já mám třeba ranný floydy daleko radši než pozdější (byť taky kvalitní věci), to samý s Purplama...
mimochodem, teď mi tu hraje Beatlesovská skladba Tip of my tongue v podání Tommyho Quicklyho a myslim si, že je to jedna z nejhorších Beatlesovskejch věcí... :)
SheLenka
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od SheLenka »

:D
Paul Ramon
Nováček
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paul Ramon »

luke_bunda píše:Che che, Alladiku já mám třeba ranný floydy daleko radši než pozdější (byť taky kvalitní věci), to samý s Purplama...
mimochodem, teď mi tu hraje Beatlesovská skladba Tip of my tongue v podání Tommyho Quicklyho a myslim si, že je to jedna z nejhorších Beatlesovskejch věcí... :)
No jasně první album Floydů je skvělý, to je správná barretovina :-) Myslím, že opravdu ať si každej poslouchá to svoje, to co se mu líbí! Asi před 5 rokama jsem taky ve všem upřednostňoval jen Beatles, nic jinýho pro mě neexistovalo, ale to už je za mnou :-) Mám pocit, že se z toho normálně "vyroste" a člověk se rozposlouchá i do jiných stylů! V tuhle chvíli je pro mě blízký jazz i blues a dokonce i swing, který si s radostí poslechnu v práci třeba i 8 hodin :lol: Až z toho tu kolegové chytaj rapla :lol:
luke_bunda
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luke_bunda »

Swing... to mi připomíná Paule Ramone, znáš skvělýho jazzovýho/bluesovýho varhaníka Jimmyho Smithe? Perefktní hammondy...
Paul Ramon
Nováček
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paul Ramon »

Tak to se přiznám na rovinu, že moc ne :-) Ale našel jsem si na Youtube nějaký videa a zní to moc dobře... :wink:
Jó panečku jazz to je hudba :mrgreen: ....nedávno jsem někde objevil desku 2001 BeatleJazz - Another Bite Of The Apple a to je lahůdka...
Monthy1990
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Re: Pomozte mi určit píseň Beatles?

Příspěvek od Monthy1990 »

neznáte náhodou písen z raného období,tak do roku 65,kde maj velmi hutné bicí?Ringo se tady vyřádil,ale já netuším o jakou jde písen,vím že ji hráli na radiu Hey v rámci rock kafé,ale název mi unikl...nějaké návrhy?děkuji moc..
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Monthy:
Jsou pouze dvě možnosti: Rain a She Said She Said. Ale spíš ta první.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Jan K
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od Jan K »

Obávám se, že "Rain" ani "She said she said" nevznikly do roku 1965...
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

No, moc vodítek jsi nám, pravda nedal. Byla to aspoň písnička pomalá, rychlá, byly tam sbory nebo jen sólo zpěv, byl tam třeba klavír, akustické kytary nebo jenom elektriky? Předpokládám, že to těžko byla nějaká z hitovek, to bys asi poznal. Co si taky přesně představit coby hutná bicí? Takhle nahonem mě napadá třeba What You're Doing, ta začínala tím bubenickým "sólem", ale kdo ví, co se z toho nakonec vyklube.
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Jan K píše:Obávám se, že "Rain" ani "She said she said" nevznikly do roku 1965...
Pokud se nepletu, Monthy napsal "tak do roku 1965" - nelze to brát jako přesné datum, už jen kvůli tomu, že jediné, co nám poskytl a z čeho se tudíž dá vycházet, jsou ty "hutné bicí".
A ostatně druhá jmenovaná rozhodně vznikla v roce 1965...
Monthy1990
Lokální hvězda
Lokální hvězda

vím že zadání je nelehké,žel já opravdu nemám tušení o jaký song by se mohlo jednat...Rain to jistojistě není,ten patří k mým nejoblíbenějším a troufám si tvrdit že bych jej poznal i pozpátku a She said jakbysmet...What You're Doing zní slibně,jenže je ve mně takový ten mrška červík co hlodá a tvrdí že to je něco jiného.no vydím to tak že jestli bude zítra čas tak projedu celou diskografii a když nic lepšího nenajdu,tak What You're Doing se stane vítězem...děkuji všem za rady,snahu atp...
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Jestli to taky vůbec byli Beatles... :?
Monthy1990
Lokální hvězda
Lokální hvězda

určitě ano...tu písen jsem slyšel v rádiu a v tom pořadu hráli jenom Brouky...
Monthy1990
Lokální hvězda
Lokální hvězda

zdravím všechny,mám takový dotaz,na konci wild honey pie se nachází krátké akustické solo,existuje nějaká jeho delší verze?popřípadně kde?
Monthy1990
Lokální hvězda
Lokální hvězda

ahoj,nevíte nahráli Beatles něco s foukací harmonikou v pozdějším období?díky moc...
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Rocky Raccoon je z roku 68, nevím, jestli bylo ještě něco později.
Odpovědět