Love

diskusní fórum o skupině Beatles
j.babel
Světová star
Světová star

Love

Příspěvek od j.babel »

Ještě stále tu chybí diskuse o tomto novém albu, takže ji tímto zakládám. Otázka je jasná: jak se vám tohle nové CD líbí a co si o jeho vydání myslíte?
Try to see it my way...
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Pro lepší rozjezd napíšu několik svých postřehů. Na úvod se chytnu jedné formulace z Rigbyho recenze: žádné zmrtvýchvstání Beatles se konat nemohlo. Jejich historie definitivně skončila. Rozšířený slogan ve smyslu "jak zní Beatles v 21. století" je mírně řečeno klamavý. Beatles na toto album pochopitelně nepřispěli jedinou novou notou. Vše, co vyšlo od roku 1996, jsou už pouhé kompilace. I když tohle označení se zrovna na toto dílko taky nehodí.
Album nám stručně řečeno pospojovalo různé části různých písniček do jednoho celku. Nenechte se samozřejmě mást rozdělením CD na 26 tracků - album zní jako jedna obrovská, bezmála 80minutová koláž. Zvuk je sice pěkný, ale to je na nosič, který si chce říkat "nové album", žalostně málo.
Osobně nemiluji remixy žádného druhu a toto album takovým remixem je. Prostě je tam vždy něco, co umělec nevytvořil - lhostejno, že tady byly (snad) použity výhradně zvuky, které se již na deskách Beatles objevily. Jenže zní v trochu "nesprávném" pořadí.
Jistě, Gerge Martin projevil jistou dávku hudební nápaditosti. Třeba skok z Mr. Kite do I Want You je celkem milý a určitě překvapivě dobrý. Ale po známém úvodním akordu nebudu nikdy očekávat rozjezd Get Back, ale A Hard Day´s Night. Zkrácené verze jiných věcí mě osobně nijak neobohatily. Úvodní pauzami protahovanou Because nějak nemůžu skousnout. Smyčcová While My Guitar Gently Weeps zní jistě velmi dobře, ale nutně vyvstává otázka původnosti. Krátce vysvětlím, jak to myslím - něco jiného bylo přitočit smyčce k Yesterday v roce 1965 a něco jiného k této písni v roce 2006.
Nutně se tedy ptám po smyslu celého alba. Snad jen coby průřez historií Beatles v kostce. Něco jako amarouny. Bude-li mít kdokoliv k dispozici původní nahrávky, může stříhat dle libosti. Proto jen doufám, že se nedočkáme CDček Love 2, Love 3...
Prostě a jednoduše: CD Love není novým albem Beatles ani náhodou.
Try to see it my way...
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Album Love je naprosto vynikající a ojedinělý počin. Vůbec první svého druhu. George Martin potvrdil své kvality coby jednoho z nejlepších producentů. Celá deska funguje jako celek naprosto perfektně. Sám bych jí přiřadil do kategorie "sluchátkových" desek. Když si člověk lehne a poslouchá od začátku do konce tak mu připadá jako by se mu zdál sen o Beatles. A stejně jak to bývá ve snu, je všechno tak trošku jinak. Ovšem kdo tenhle pocit nezná a nemá fantazii nemůže to nikdy ocenit. Ale to je problém posluchače a ne desky.
Jako celek to dává smysl. Daleko větší než kompilace typu Love Songs apod. A tím pádem Love rozhodně JE řadovou deskou. A pro mě i víc beatlesovskou než původní Yellow Submarine.
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od #47 »

Čekal jsem kdy se konečně k Love rozjede nějaká pořádná diskuse. Můj názor je tentokrát dost podobný jako ten Onderův. Zatímco řada kompilací jako "1", Love Songs, Rarites atd...nepřinášejí opravdu nic nového, Love na mě působí jako jednolitý celek zručně pospojovaných písní a řada z nich v tomto provedení získává úplně nový rozměr (Drive My Car / The Word / What You're Doing; While My Guitar Gently Weeps; Within You Without You / Tomorrow Never Knows...). Často si opravdu nasadím sluchátka a nechávám se jenom unášet fantazií 8). George Martin si tentokrát opravdu vyhrál a myslím že potvrdil že je tím nejpovolanějším kdo by měl mít právo vstoupit na posvátnou půdu.

Taky bych uvítal opětovné vydání všech řadovek, ale to asi všichni. Možná taky mohl G. Martin něco vyhrabat z archivu a "vylepšit"...ale sám tvrdil že už všechno co stojí za to bylo vydáno...
marko herman
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od marko herman »

Zajímavá nová deska George Martina, tedy pro mne určitě ne nová řadová deska Beatles. Po zvukové stránce fantastické!
EskiMO
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Re: Love

Příspěvek od EskiMO »

j.babel@seznam.cz píše:Ještě stále tu chybí diskuse o tomto novém albu, takže ji tímto zakládám. Otázka je jasná: jak se vám tohle nové CD líbí a co si o jeho vydání myslíte?
no, nabudúce si treba lepšie pozrieť ponuku diskusných tém :D

viewtopic.php?t=691

a keďže som (primerane) ješitný, budem pokračovať v tej diskusii, ktorú som založil ja... :wink: takže môj názor na LOVE je tam
It's all in the mind, you know...
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Eskimovi se omlouvám, rozhodně jsem nebyl veden snahou konkurovat.
No a pod předchozí příspěvek (marko herman) se podepisuju.
Abychom si rozuměli úplně přesně: já jsem nenapsal ani slovo o tom, že by album nešlo poslouchat. Jen jsem se snažil zamyslet nad jeho významem či chcete-li přínosem. A tady musím trvat na každém svém slově. Je to pochopitelně můj názor, který nikomu nevnucuju.
Try to see it my way...
Paul Ramon
Nováček
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paul Ramon »

Onder to vyjádřil úplně přesně! Je to jako sen o Beatles! Když jsem album slyšel poprvé, byl jsem zrovna v práci a celou dobu co hrálo, jsem nebyl schopen nic pořádně udělat! :D Jen jsem civěl do stropu, zasněně přemýšlel a čekal co dalšího se na mě vynoří :-) No a DVD s 5.1 zvukem jsem si radši pustil až doma, pač bych asi dostal hned výpověď :D Ono by si to vlastně ani nešlo v práci pustit, mi teď došlo....
Nejlepší je, že i po několikerém poslechu člověk pořád přichází na nový věci, který předtím neslyšel. Mě třeba dostalo to, že ve směsce(to je hrozný slovo) Drive My Car / The Word / What You're Doing - hraje stále basovej part z Drive my car i ve What You're Doing :-) Jak na tohle Martin přijde, to člověk jen zírá....
luke_bunda
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luke_bunda »

Já jsem to bohužel ještě pořádně v klidu neslyšel, ale teď o vánocích si to chci konečně pustit na lepších bednách a víc se soustředit, tak už se na to těšim :)
EskiMO
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EskiMO »

takže vidím, že k LOVE sa diskutuje viac tu a nie v téme viewtopic.php?t=691#7749 ktorú som založil ja :cry: ale je to moja chyba, asi som zvolil príliš dlhý názov témy (na svoju obranu poviem iba to, že v momente, keď som tú tému zakladal, ešte nebolo jasné, či sa album bude volať LOVE, rovnako ako muzikál, alebo nejako inak)

nuž teda dobre, pokračujme v diskusii tu... podľa môjho názoru bol priamym predchodcom albumu LOVE - aspoň pokiaľ ide o koncepciu - singel The Beatles' Movie Medley z roku 1982, v ktorom sa dokopy zmixovali úryvky rôznych skladieb z filmov The Beatles... samozrejme, pri porovnávaní musíme zobrať do úvahy aké technické možnosti boli k dispozícii vtedy a aké sú teraz... ale aj tak si myslím, že Movie Medley bol celkom podarený mix - aký je váš názor?

P.S. teraz som (s hrôzou) zistil, že na http://www.brouci.com nie je The Beatles' Movie Medley medzi singlami uvedená :shock: Rigby, je to nedopatrenie, zámer, alebo som zle hľadal? Tu je teda aspoň zopár základných informácií:

Obrázek
Obrázek
- predný a zadný obal platne

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Beatles_Movie_Medley
- popis z encyklopédie Wikipedia

Btw. odborníci na všelijaké Bootlegy - vyšlo to vôbec niekedy na CD? Ja som to počul asi 2x v rádiu a celkom sa mi to páčilo, ale nevidel som nijaký hudobný nosič, na ktorom by sa Movie Medley vyskytovala...
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od #47 »

No pokud jsem to dobře pochopil...nevyšlo to teda na tom albu "Reel Music"???
EskiMO
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EskiMO »

#47 píše:No pokud jsem to dobře pochopil...nevyšlo to teda na tom albu "Reel Music"???
pochopil si dobre - na albume Reel Music to nevyšlo :D album Reel Music obsahoval kompletné nahrávky filmových skladieb The Beatles, zatiaľ čo The Beatles' Movie Medley bola "nová" skladba Beatles, vytvorená zo zostrihaných úryvkov piesní, ktorých názvy sú uvedené na obrázku vyššie (zadná strana singla)... ale pravda je, že Reel Music aj The Beatles' Movie Medley vyšli súčasne a úlohou singla bolo zvýšiť predajnosť albumu (a jedným z dôvodov na jeho vytvorenie bol úspech neslávne známeho Stars on 45 Medley)...

inak zaujímavý príbeh je spojený aj s B-čkom tohto singla - vo Wikipedii sa to síce uvádza trochu inak, takže neviem, čo je vlastne pravda, ale ja to poznám tak, že na B-strane mal byť pôvodne rozhovor s Beatles o filme A Hard Day's Night ale kvôli "nedohode" s filmovým producentom Walterom Shensonom tam na poslednú chvíľu "šupli" I'm Happy Just To Dance With You
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Následující příspěvek berte trochu s úsměvem, pročež mě nekamenujte. Nicméně na Thirty Days jsem objevil zřejmě nejstaršího "předchůdce" alba Love: asi minutová nahrávka skladby Bye Bye Love od Everly Brothers, kdy John a Paul zpívají při kytaře a do toho si George zkouší svůj part z Two Of Us. To vše naráz a naživo... :D
Try to see it my way...
EskiMO
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EskiMO »

j.babel: nič sa neboj, kameňovať sa nebude (nebudem) :wink: zaujímavá vec, čo si objavil... ale ako analógia k Love má dve trhliny:

1. Bye Bye Love nie je autorská skladba Beatles - na Love, pokiaľ si dobre pamätám, boli zmixované výhradne ich pôvodné skladby,
2. Nejde o umelú nahrávku, vytvorenú "a posteriori", je to vec, ktorá vznikla spontánne... a to je rozdiel, lebo keby sme to brali takto, mohli by sme za predcchodcu Love vyhlásiť aj samotnú skladbu All You Need Is Love, keďže sa v nej na konci spieva "She loves you, yeah-yeah-yeah"

inak aby som sa vrátil k The Beatles' Movie Medley, ktorú za predchodcu Love považujem ja - pred malou chvíľou sa mi ju podarilo nahrať zo streamu rádia (teda kvalita nič moc) - tak ak to niekto nepoznáte, dajte vedieť, niekde by som to na chvíľu hodil na web, aby ste si to mohli stiáhnuť a pustiť...

Feel fine,
EskiMO
veronika

Příspěvek od veronika »

Velmi sa mi pacia Lady Madonna, mozno aj viac ako povodna verzia. :)
Lennonka
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lennonka »

Je to boží!
Líbí se mi, že se nebáli a namixovali stopy různých písní do jednoho tracku.
In Her Own Writings
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Skoro se stydím za to, co tu napíšu - ale Love je jediné album Beatles, které mám pouze přepálené a ani vážně neuvažuju o změně tohoto stavu. Snad jen kdyby místo za 500-600 bylo za zlomek této ceny, ale ani pak nevím, jestli bych do něj šel. Možná bych uvažoval o DVD s představením v Cirque de Soleil, ale neviděl jsem to, takže taky nevím.
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Mám to DVD o LOVE All together now a myslím si že to DVD je vcelku dobré, ale ne rozhodně vynikající.
Jestli ho fanda musí nutně mít nevím, zatím jsem ho shlédl 2x.
Drobné věci jsou skvělé např. krátký černobílý záběr na George kolem r.2000, barevné záběry z klipu z BBC Baby it´s you.
Rozhodným plusem celého dokumentu jsou interview Paula a Ringa a nečekaně dobré interview podají i Olivia a Yoko.
Mínusem jsou herecké zkoušky cikrusáků a i několik interview všech co měli co do činění s tímto projektem-ty už nejsou vůbec zajímavé a mohli být v klidu vystřiženy.
To se netýká George Martina, jeho syna a Neila Aspinalla, který se zde pravděpodobně naposled představil před kamerou.
Celé DVD je na jeho počest.
Ukázky show jsou v celku dobré (hlavně Come together-dvojí význam v představení což Yoko pěkně popudilo jak vidíme) a lze jen obdivovat co všechno tito akrobaté dokážou, všimněte si že žádná píseň nezazní celá. Hezké jsou záběry na Paula a Ringa při sledování tohoto cikusu a při reprezentaci při premiéře. Bohužel ty dobré věci jsou krátké.
A co vy ostatní jak hodnotíte toto DVD All together now?
to se vrací kolibřík
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Škoda, že se na album nevešly remixy písní Girl a The Fool On The Hill, které lze slyšet zremixované z Love projektu pouze digitálně.
to se vrací kolibřík
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Komu se líbí LOVE, měl by být ještě víc nadšen z LUNCH...

http://www.youtube.com/watch?v=sL4VSzC4168

(Já tedy jsem.)
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Odpovědět