Now And Then

diskusní fórum o skupině Beatles
Odpovědět

Těšíte se na novou píseň Beatles?

Ano, velmi :-)
13
72%
Docela jo.
2
11%
Ani tak ani tak...
1
6%
Obešel bych se bez ní.
2
11%
Nezajímá :-/
0
Žádná hlasování

Celkem hlasů: 18

j.babel
Světová star
Světová star

Now And Then

Příspěvek od j.babel »

Tiskem (i těmito stránkami) proběhla informace, že se Paul McCartney chystá dodělat další demonahrávku Johna Lennona. Na této písni tři zbylí Beatles pracovali již v 90. letech, ale nedokončili ji. V každém případě by se jednalo o nahrávku, na které se podílejí (byť postupně) všichni čtyři členové skupiny (věřím, že by byla použita i nějaká Harrisonova práce).
Co tomu říkáte?
Try to see it my way...
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Fokt »

No nevím, je to trochu ex post. Asi si Paul potřeboval trochu oddechnout od těch tahanic s Heather. Ale nedovedu si představit že by tam chyběl Geroge. Jestli se něco zachovalo z 94/95 tak by to tam určitě mělo zaznít...
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Já taky pevně věřím, že tam George bude. Pak to snad půjde považovat za nahrávku Beatles.
Try to see it my way...
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od #47 »

Myslím, že zrovna na těch Dakota Beatle demos je řada věcí co by ještě stály za dodělání...nejenom Now and then...ale do toho se měli pustit všichni už v polovině 90. let dokud žil George...no každopádně se těším :)
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Taky mě to včera napadlo, když jsem si zrovna tohle CD pustil ... bylo by toho určitě na celý album. Teď už to nejde.
Jinak doufám, že na tom bude použita práceš všech čtyř - zprávy nejsou jednoznačné a některé připouštějí výklad, že to dodělá sám McCartney. To by mě mrzelo - ne že bych byl míň zvědavej, ale raději se dočkám ještě jedné nahrávky Beatles.
Navíc v listopadu 1996 bylo oficiálně oznámeno, že Beatles ukončují činnost (informaci čerpám z Beatles - Den po dni 1970-2000).
Když už byla řeč o Dakota demos - Now And Then tam nezní nejlíp. Abysme si rozuměli - píseň sama se mi líbí, ale mluvím o technické stránce věci. Snad si s tím ve studiu poradí. Koneckonců, jestli na ní už dělali před 11 lety, tak by tenhle problém měl být už vyřešen.
Jestli máte někdo nějakou informaci ke všem výše nadneseným problémům, sem s ní. :D
Jarda
Try to see it my way...
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Zvláštní - Beatles v roce 1996 ukončují činnost? Jsou to ti Beatles, kteří se v roce 1970 rozpadli? Zajímavé, když jsme neustále přesvědčováni, jak je Love z roku 2006 regulérním novým albem Brouků... Je to vlastně jedno, podle Cimrmana jde jen o "the ping-pong with the worlds". Spíš se bojím jedné věci: Lennon umře a zbylí členové vydají spoustu let po jeho smrti dvě nové, zaručeně beatlesácké skladby. Pak umře i George a zbylí dva připravují další novou beatle písničku. A pak se třeba Paul rozhodne, že vlastně Ringa k ničemu nepotřebuje a bude dokončovat další nové písničky sám, ovšem prodávané pod hlavičkou Beatles. Nechápejte mě špatně, Free As A Bird i Real Love mám moc rád, na Now And Then se každopádně těším. Jen mám strach, aby se to s tím posmrtným nazpíváváním songů trochu nepřehnalo...
Hoffner
Nováček
Nováček

Příspěvek od Hoffner »

A pak umře i PAul a písničky si vezme do parády Yoko.... :lol:
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Fokt »

Bože chraň!
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Doufám, že to zůstane pouze vtipem...
Try to see it my way...
Hoffner
Nováček
Nováček

Příspěvek od Hoffner »

Taky doufám, smrt nepřeju nikomu. Ale bylo to jen tak na dokreslení situace, jak by to taky mohlo dopadnout...
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Dle mého názoru, pokud Paul vůbec na skladbě začne pracovat tak nevyjde pod hlavičkou Beatles, ale na jeho solové desce. Podle vzpomínek Jeffa Lynna skladbu v 90. letech pouze převedli z kazety na multitrack, ale žádná práce na ní v podstatě nezačala. Nelíbila se údajně právě Georgeovi tudíž je i nepravděpodobné, že k ní něco tenkrát dohrál...
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Onder: No vida, to už je zas trochu jiná informace! Ono vzato doslova, pokud skladbu složil Lennon (a navíc pro sebe, ne pro Brouky), tak ji ve skutečnosti nemá co pod svou hlavičkou vydávat ani Paul, ani Beatles. Což by vlastně byl i případ Free As A Bird + Real Love. Ale je pravda, že Johnovo autorství je všude naplno přiznané, i u Now And Then tomu tak určitě bude, nám navíc přibylo pár hezkých písniček, takže jaképak copak :-)
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Informace je to zajímavá, pro očekávatele nové nahrávky Beatles možná ne až tak moc dobrá. Něco na tom možná bude, fakt je, že žádný beatlesácký polotovar této písně se neobjevil na žádném bootlegu - což této teorii jen přidává na pravděpodobnosti.
Jinak s tím autorstvím - něco na tom je, nicméně podstatnější než autorství je možná sestava účinkujících na nahrávce. No a jak se jmenuje kapela, v níž hrají pohromadě John, Paul, George a Ringo? Samozřejmě, vyvstává tu nutně otázka, jestli by John souhlasil - dokonce se to tu řešilo před časem v jiném tématu. Taková diskuze snad ani nemůže mít žádný jednoznačný závěr.
S tím naplno přiznaným Johnovým autorstvím máš pravdu - žádná jiná skladba Beatles nemá tak složitě uvedené autory jako Free As A Bird, a žádná krom Real Love není podepsána pouze Lennonem. I když u té Free As A Bird je uvedení všech zasloužené - Johnovi vlastně chyběl text ke střední části.
Že se Now And Then Georgovi moc nelíbila, to už jsem slyšel - trochu mě to mrzí, ale už s tím nic nenaděláme. Budu se těšit i na duet Johna s Paulem... či jak to bude nakonec pojato.
Mimochodem, nevíte někdo, proč se o Grow Old With Me ani nepokusili? Souvisí to snad s tím, že už předtím byla vydaná?
Try to see it my way...
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Nedávno jsem si uvědomil, že o této nové písni (ať už pod hlavičkou kohokoliv) se vůbec nemluví. Přitom ta prvotní zpráva je necelý rok stará. Nebo ty informace šly mimo mě? :?
Try to see it my way...
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Tady se jakýsi příznivec Beatles pokusil o dokončení Now And Then.
Nenechete se zmást uživatelským jménem dotyčného autora. Opravdu to není Paulova práce a jeho oficiální youtube stránka.

http://www.youtube.com/watch?v=qcOBb1yEedk
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Grrrr, zase někdo získal dojem, že se naučil se střihovým progamem a vyrobil další youtubovský klip :evil: Jinak uživatelským jménem by se asi nechal zmást jen naiva, že by Paul tímto způsobem prezentoval ostře sledované beatlovské počiny je asi tak pravděpodobné, jako že by Prince přikládal své nejnovější album k časopisu :-D
verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Free As A Brid - Dakota Beatles Demos

Příspěvek od verjan2 »

NEvíte, jestli se to dá někde sehnat?
"Congratulations, gentlemen, you've just made your first number one."
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Re: Now And Then

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Třeba tady?

https://turbobit.net/y7bbg23yh5lj.html

(Jinak já mám doma.)
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Re: Now And Then

Příspěvek od verjan2 »

Stál bych spíš o to neoficiální CD. Ale díky.
"Congratulations, gentlemen, you've just made your first number one."
Odpovědět