Videoklipy s Beatles

diskusní fórum o skupině Beatles
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Tak abychom úplně neusnuli, dávám k diskusi další téma - videoklipy s Beatles. Tedy, pochybuji, že se tomu v jejich dobách říkalo videoklip (tohle slovo bych tipoval tak od 80. let, kdo ví víc, poučte nás), ale o to nejde. Znáte nějaké? A jak se vám líbí? Nemám teď na mysli hudební scény z jejich filmů ani záběry z koncertů. A ani klipy k Free As A Bird a Real Love, i když jsou pěkné, ale ty dobové, historické. Jako příklad mě napadá třeba známý veselý černobílý klip k Help, kde Brouci celou dobu sedí na nějaké kládě, Lennon vepředu zpívá a ostatní za ním se neustále vyklánějí aby byli vidět :-)
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Tak, s "klipy" Beatles mám doma asi čtyři DVD, abych se mohl vytahovat :lol:

Mně se nejvíc líbí "Day Tripper" (jak Ringo řeže pilou kulisy) a pak jedna z verzí "I Feel Fine", kde všichni doslova žerou nějaké jídlo a Ringo pak šlape na rotopedu či co to je :wink:

"Help!" na kládě je nádherná - hlavně jak tam Paulovi na konci spadne do nosu ten umělý sníh a on tam už už natahuje na kýchnutí...

A vždycky mě fascinoval "studiový" klip k "Ticket to Ride", kde Ringo nebubnuje, ale do bubnů píchá :D
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Tak to je super slovo pro onen zvláštní pohyb, který Ringo vykonává paličkama. :D Mimochodem, v tomhle klipu je velmi zajímavé, jak Lennon nakládá s "yeah".
Ticket To Ride a Day Tripper byly moje první dva klipy od Beatles nahrané na VHSce (spolu s When We Was Fab a Nobody Told Me to nebyl špatný počin :D ) - někdy tak před cca 15 lety.
Dá se jako klip označit i písnička vystřižená z filmu? Pokud ano, tak The Fool On The Hill a I Am The Walrus jsou moc pěkně udělané, i když každá úplně jinak.
Try to see it my way...
Pollack
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pollack »

Na prvním místě jsou u mě Rain a Paperback Writer, první barevný videoklipy od Beatles..(když nepočítáme ty videoklipy z filmu Help!)
Jinak potom je zajímavý Day Tripper a Hello, Goodbye.... a ty jejich tanečky na konci :D
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Ještě, že tu máme Youtube a je hned možnost si zmiňované najít, i když občas ta obrazová kvalita... Paperback Writer i Rain jsou super, jsou hodně podobné, natáčené na stejném místě, jsou tam ty hrátky s brýlemi, Ringo tam neobsluhuje svůj nástroj, ale je spíš za herce, George má krásného červeného gibsona... Klidně by to obstálo i mezi dnešními klipy. Zajímalo by mě, co měl Paul se zubem. A taky bych rád věděl, co je v komentáři myšleno tím, že zatímco nahrávka byla pořízena na Rickenbackera, Paul v klipu předstírá hru na "violin bass". Tak se té jeho staré basovce asi říkalo kvůli jejímu tvaru, ne?
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Vicino:
Co měl Paul se zubem? Vymlátil se na motorce, ulomil se mu kus zubu a ještě mu snad museli zašívat rozseknutý ret.
"Violin bass" je synonymický výraz pro jeho slavnou baskytaru Höfner - ona se ostatně celým názvem jmenuje Höfner Violin Bass, jestli se nepletu.

Ještě k těm klipům: nedávno jsem zase viděl "Something" - je docela drsné vidět semtam se usmívajícího George, ale jak je záběr na všechny čtyři, stojící ve vysoké trávě, tak se jich George jakoby straní... brr, to je smutné. :?
DeaconJohn
Nováček
Nováček

Příspěvek od DeaconJohn »

Já mám rád skoro všecky klipy z MMT a sem tam i něco z filmu Help. Z "normálních" klipů se mi líbí taky Rain nebo Day tripper. Škoda, že po roce 1966 Beatles zanevřeli jak na koncerty, tak na videoklipy... je škoda, že nemáme žádný klip třeba k albu Sgt. Pepper nebo White album...aspon že existuje ten pěkný klip k Something
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

DeaconJohn:
Vždyť přece existuje oficiálně natáčený klip k "A Day in the Life".
A k Bílému dvojalbu je video zvané "Weird White Album Sessions" :lol:
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Fokt »

Škoda že v televizi člověk ty klipy moc často nevídí (leda tak ten černobílý Help) - nejde to někde postahovat?
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Something je opravdu krásně smutný klip, taky ho mám rád. Day In The Life jsem taky našel, je to spíš takový dokument z natáčení. Ale pěkný. Co mě rozčiluje, jsou různé podomácku vyrobené "klipy", kterých je plný interntet: K libovolné písničce Brouků se sestříhají libovolné záběry s nimi, ať už z koncertů, filmů, či jiných klipů, nebo dokonce jen fotky - a hotovo, šup s tím na net.

V televizi, pravda, je to bída - v Noci s Andělem kdysi právě běžel "Help na kládě", svého času sem tam Free As A Bird a Real Love a to je asi tak všechno. Nebylo by opravdu špatné to někde postahovat, ale moc tomu nevěřím. Leda, že by někam OHNOTHIMAGEN umístil ta svá čtyři DVD :-D

Mám pocit, že nám většinou zase zbývá jen youtube, proto neváhejte podělit se o zajímavé tipy či rovnou odkazy.
helterskelter
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od helterskelter »

Klipů jsem viděl spousty, mam jich cca 40 (jen hádam, možná se pletu) co sem tak různě postahoval a pak také vlastním hromady DVD, kde je sposta klipů. Te´d ale nedokážu říct, kterej se mi líbil nejvíc. Hello, goodbye je hezkej to je pravda. Největší radost mi ale udělal videoklip Free As Bird z živého koncertu Betales z roku 1994 ( to není překlep :o) ) je to moc pěkná, nostalgická záležitost, i když je to jen "sci-fi", pořád je to live záznam z koncertu The Beatles z roku 1994 :o) nebo tak nějak...

Tady je
http://www.youtube.com/watch?v=X_YQ9ROp4lE

A tady Real Love

http://www.youtube.com/watch?v=DJo_YEbiBv8

A pro ty co tak rádi Youtube...dyť odtamtud se dá krásně stahovat, tak šup do otho :D
When the night is cloudy there is still a light that shines on me...
Obrázek
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Ano, tahle srandička je známá, ale udělané je to celkem pěkně. I když u Real Love Paul snaživě basuje hned od začátku, kde basa není... Ale věřím, že by tyto "klipy" zmátly kdekoho, nejen úplné laiky. Co se týče stahování z YouTube - i to je cesta, i když si nejsem jist, jestli něco v takové obrazové kvalitě má cenu nějak doma archivovat, když se to dá kdykoliv zkouknout přímo z netu. Mimochodem - také někoho jako mě trochu rozčiluje to Johnovo věčné "americké" přežvykování mezi zpěvem?
helterskelter
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od helterskelter »

To to nesmíš brát tak "učitelsky" :D Sice žvejká, ale havně, že mu to zpívá ne? :) Horší by bylo, kdyby do těch písniček mlaskal :lol:
When the night is cloudy there is still a light that shines on me...
Obrázek
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Free As A Bird byla dobrá srandička s dobrým nápadem a horším provedením. Real Love se objevila cca před měsícem a provedení je podstatně horší - ještě více nepasuje obraz na zvuk. A nápad je to jaksi opakovaný, takže už mě to tolik nevzalo. Vůbec celé YouTube je plné podobných amatérských videoklipů, pohříchu nudných variací na téma libovolná písnička od autorova oblíbeného interpreta doprovázená sledem nejrůznějších fotografií. Tyhle dva pokusy jsou aspoň v tomto směru výjimkami, ale asi bysme se raději měli věnovat těm klipům, co byly natočeny oficiálně. Tedy televizním písničkám, jak se jim tehdy tak nějak říkalo, eventuálně písničkám z filmů a tak podobně. :wink:
Try to see it my way...
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Helterskelter: No jasan, taky jsem napsal, že mě to rozčiluje jen trochu, mistrovi odpouštím téměř všechno... Takových znám, co mlaskají dokonce místo zpěvu. A bez žvejky :-)
J.Babel: Také jsem to přesně o YouTube psal ve svém před-předchozím příspěvku, asi s tím bohužel nic nenaděláme. A je fakt, že Real Love je vtip značně opakovaný.

Jinak mě díky klipům mile překvapilo, že Lennon byl i platným kytaristou, vždycky jsem tak nějak automaticky předpokládal, že hlavní kytaru hrál všude George. A protože je to i můj nástroj, tak mě nakrkne, když kameraman při sólech zhusta místo rukou zabírá třeba obličeje nebo něco jiného :evil: Oba poznatky platí například v tomto krásně civilním klipu:
http://youtube.com/watch?v=87yq372R4Ts
Tam jsem mimo jiné zjistil, že ten úvodní řev nevydává autor, ale Paul.
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Vicino: Máš pravdu, píšeš o tom. Neskoukl jsem předchozí příspěvky, čímžto se omlouvám :-)
Try to see it my way...
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od #47 »

Narazil jsem na takovou srandiču tak se mrkněte :-)

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=dDJYdlCfgbI
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Jeden z těch youtubovských sestřihů, o kterých jsme hovořili výše. Udělané celkem pěkně. Jinak Groening & spol. jsou očividnými fanoušky Brouků - odkazy na ně se jednotlivé díly Simpsonů jen hemží, nemluvě o častém hostování skutečných Brouků při dabingu svých kreslených představitelů. A díl s kapelou Be Sharps je přímo legendární. Mně to vyhovuje - často se tak má oblíbená kapela prolne s mým oblíbeným seriálem.
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Re: Videoklipy s Beatles

Příspěvek od Michal Fokt »

Nejen tvůrci Simpsonů jsou nejspíš fanoušky Beatles. Na YouTube jsem našel i tuhle epizodu z kresleného seriálu o dvou myších které chtějí ovládnout svět:

http://www.youtube.com/watch?v=YpDRl2uD3_c

Hlavně Yoko Ono je tam fakt hustá :D
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Re: Videoklipy s Beatles

Příspěvek od Vicino »

Tak to je ale opravdu povedený!
Odpovědět