Magical mystery tour

diskusní fórum o skupině Beatles
Rigby
Manager
Manager
Kontaktovat uživatele:

Magical mystery tour

Příspěvek od Rigby »

Před vánocemi 1967 se na trhu objevil komplet dvou EP desek s písněmi z filmu, který natočili sami Beatles a jehož premiéra byla přichystána pro televizní obrazovky na Štědrý den. Ačkoli o filmu se nemluvilo lichotivě, tak o písních to platí opačně. Ve Spojených státech vyšly písně na LP desce, která byla doplněna singlovými nahrávkami z nedávné doby. V Británii vyšlo toto album až v sedmdesátých letech.
Co píseň, to hit. Desku mám moc rád a rád se k ní vracím. Nemusím snad jen popěvky Your mother should know a Baby you're a rich man. Kdybych přece jen měl něco vyzdvihnout, tak mezi neoblíbenější by patřilo I am the walrus a Strawberry fields forever. A obrazový doprovod v podobě klipů vystřižených z filmu je dokonalý a zachycuje atmosféru každé písně. Kdyby se takhle dělaly klipy i dneska...
dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od dr. Halíř »

Souhlasim s Rigby. Je to takový nenápadný album (ačkoliv album vlastně ne), ale obsahuje spoustu zásadních věcí (I am the walrus, Fool on the hill, Strawberry fields, Penny lane nebo All you need is love). Jako celek (i když je to kompilačka) se poslouchá skvěle.
Nitty_Gritty

Příspěvek od Nitty_Gritty »

Moje řeč!!
A film je taky moc pěknej. Viděla jsem ho teda už docela dávno, takový dva roky to můžou bejt, no ale co se pamatuju, tak se mi líbil. Nejdřív jsem teda moc nechápala, o čem to je :lol: , respektive o co jde... :lol:
Ale písně jsou tam nádherný. :mrgreen: Takový Blue Jay Way...
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Fokt »

A to zas já teda tohle ALBUM řadim mezi ty spíš slabší - na můj vkus je až moc šílený a ulítlý, experimenty dovedeny až ad absurdum...z písniček se mi nejvíc líbí Fool on the hill, Your mother should know, I am the walrus, Hello goodbye, Penny Lane a All you need is love. Naopak slabší je Blue Jay way, Flying, Magical M.T. a zbytek...je tu podle mě vidět že na předchozí desce se dost vyčerpali a tady vlastně z větší části jen shrunuli to, co jim z té doby tak nějak zbylo, co se na Seržanta počtem ani tématem či stylem nevešlo...a dalším mínusem je tu i malý počet písniček - jen 11 oproti obvyklým 14...
Z těchto důvodů většinou tohle album jen tak poslechnu a už se spíš těším na tvorbu z roku 1968, kdy se Brouci opět vrátili na zem (jak je vidět už na jejich singlu Lady Madonna/ Inner light).
luke_bunda
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luke_bunda »

Mně se hodně líbí - klasický písničky jako Walrus, Fool on the hill, Hello Goodbye či Penny Lane.... jedno z prvních alb, co jsem slyšel...
Nitty_Gritty

Příspěvek od Nitty_Gritty »

:D Jen tak mimo téma, mluvíš mi z duše, neboť i já jsem zdrhala z tanečních jakýmikoliv bizarními způsoby (nebudu je radši jmenovat), a jestli jsem se tam objevila třikrát, tak je to moc :lol:
Martin

film

Příspěvek od Martin »

Magical Mystery Tour je skvělá práce, bohužel tak trochu ve stínu Seržanta. I Am the Walrus má neuvěřitelně vtipný text, Blue Jay Ways je krásně uspávací. No a k Strawberry fields či Penny Lane prakticky není co dodat.
Film byl den po televizní premiéře strašlivě strhán v britských médiích. Mnohé z nich ale později uznaly, že až tak hrozné to zase nebylo. Tak trochu to předznamenalo dobu Monty Pythons
honzis

Příspěvek od honzis »

Možné je vše, ale I am the walrus je nepřekonatelná skladba.
weowyn

Příspěvek od weowyn »

já mám Magical Mystery Tour ráda,při některých písničkách se aj zasměju, např. při Magical Mystery Tour nebo Fool on the Hill.miluju písničky All you need is love a Hello Goodbye.film jsem bohužel neviděla, ale doufám, že ho někdy shlédnu.
Prudence

Příspěvek od Prudence »

Tak podle mně nic nemá na I Am The Walrus, nepřekonatelný.... A možná ještě Strawberry Fields Forever a titulní skladba jsou v pohodě... Ale jinak mě tohle moc nebere, trochu jednotvárné, průměr...
rumburak

Příspěvek od rumburak »

95% album.Fool je podľa mňa naj pieseň od McCartneyho,Walrus od Lennona,okrem singlových(špička) je to celkom v pohode
Morannon

Příspěvek od Morannon »

Paul je prostě blbec na kopci a je to znát!
rumburak

Příspěvek od rumburak »

samozrejme,naj pieseň(všetkých čias(podľa mňa))je STRABERRY FIELDS FOREVER.I LOVE THAT.nachádzam si už vzťah aj k titulnej,aj od Georgea sa mi páči
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Best album a zároveň asi nejvíc psychedelický a umělecký.SFF A Walrus jsou jedy z Lennonových nejlepších,Fool on the hill je jedna z nejlepších Paulových a Blue jay way dokazuje Georgeovu genialitu.Jen Flying opravdu nemusim
elevandule

maaaaagic

Příspěvek od elevandule »

Tohle album mám moc ráda, nejradši mám písničky Fool on the hill, Blue Jay Way, Your mother should know, Strawberry fields forever, Penny Lane a ostatní jsou taky super:) Ten film jsem viděla aspoň třikrát, ale bohužel k němu nemám titulky, takže jsem ho dosud plně nepochopila. Snad se mi to poštěstí až budu trochu lepší v angličtině:) Film je to moc krásnej, hodně uměleckej a všichni tam vypadaj skvěle:) Hlavně Paul... (ten vypadá skvěle pořád:))
Leonidas
Nováček
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Leonidas »

toto album mam velmi rad ako vsetky :wink:
kop

titulky

Příspěvek od kop »

čau nemáte tady někdo titulky k tomuhle filmu? (magical mystery tour)
Návštěvník

MMT

Příspěvek od Návštěvník »

Pokud některý album obsahuje svostné věci, musí být skvostné už skoro samo o sobě. Fool On The Hill, Strawberry Fields, Walrus, All You Need Is Love... no nebudu je tady jmenovat všechny......
Hnidopich jistě najde na albu i slabší místa, upřímně - sama o sobě by taková věc jako Flying těžko obstála, ale na kterým albu se vám líbí všechny věci do jedný?
Amíci se k deskám Beatles chovali trochu divně, ale tohle je výjimka, která potvrdila pravidlo. Asi úplnou náhodou se povedla. A kdo znáte obrázky z kopce v Nice nebo k Mrožovi, tomu nemusím nic vysvětlovat. A film? Proč ho vlastně tehdy v TV dávali jen černobíle? Zkuste si při I Am The Walrus vypnout barvu, rázem jsou obrázky skoro o ničem... Měli pocit, že film divákům dluží, tak ho prostě natočili. Paulova megalomanie možná dostala na chvíli zase zelenou, ale výsledek je pořád lepší než třeba Give My Regards... Tam nenajdete takovou scénu jako špagety lopatou!
Your Mother není ani první a ani poslední ukázka McCartneyho oblíbeného stylu, rozhodně lepší než Maxwell... z Abbey Road, a osobně ji mám možná raději i než "64" a Honey Pie. Ale to je věc názoru.
stambi

Příspěvek od stambi »

Moje první album Beatles jsem dostal z Holandska. První dojem bylo zklamání, když jsem balíček otevřel. Myslel jsem, že mi ta slečna poslala knihu pohádek. Ale záhy jsem poznal, že se jedná o album se dvěma EP deskami. Album se mi líbilo, ale výměnil jsem jej za jiné, které mělo skladeb 12 ! Dnes jsem si sehnal toto album znovu se 2 EP deskami. Super
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Re: Magical mystery tour

Příspěvek od timothy »

Viděli jste teď, resp. dnešní díl Tlusťocha? Zpíval tam Penny Lane v němčině! :D
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna
Odpovědět