Okultismus

diskusní fórum o skupině Beatles
Odpovědět
Lennonka
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Okultismus

Příspěvek od Lennonka »

Ahoj ve spolek!

Nedávno jsem se dozvěděla o tom, že Aleister Crowley (černý mág, mystik a úchyl z přelomu 19. a 20. stol.) měl vliv na celou větev rnr hudby,
včetně (přinejmenším na první pohled) nevinně vyhlížejících Beatles :)
Docela to se mnou švihlo, protože jsem ještě donedávna neměla o Crowleym ani potuchy.

Kromě toho, že mají jeho fotografii na albu Sgt. Pepper, někteří členové mluví o magii (magick) otevřeně i v médiích.
Já, jako čtenář Crowleyho knih vím, že Crowley používal "magick" místo "magic", aby odlišil profánního chápání konceptu "magie" od skutečného významu.
Např.:
I think it's basically magic. There is such a thing as magic, and the Beatles were magic. It depends on what you believe life is. Life is an energy field, a bunch of molecules. And these particular molecules formed to make these four guys, who then formed into this band called the Beatles and did all that work. I have to think that was something metaphysical. Something alchemic. Something that must be thought of as magic--with a "k."
-- Paul McCartney (Rolling Stone #1025)

Co říkáte na to, že i Beatles jsou thélemité? :mrgreen:

A co vy?
Věříte na magii s "k"?
Slovy Jaze Colemana: "Jednou budete."

Očekávám trapné vtipy a skeptické reakce,
ale mnohem raději uvítám vážnou diskuzi na toto duchovní téma.

Jo a když už jsme teda u toho - je známo, že se některý z Beatles stal v minulosti svobodným zednářem (freemason)?
In Her Own Writings
luke_bunda
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Re: Okultismus

Příspěvek od luke_bunda »

He?? :)
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

No, nejradši bych se jen připojil k přechozí reakci luke_bundy, ale pokud to malinko rozvinu, nepřeceňoval bych různé zničehonic se objevivší lidi či okolnosti, které údajně dávno stály coby šedé eminence v pozadí hudby, sportu, politiky, rybaření, háčkování... Ale i kdyby - tak co? Hlavní je, jak to Broukům hraje, ne? Totéž i s tím zednářstvím.
A Lennonko, jak dlouho tedy čteš toho Crowleyho? Nejdříve píšeš, žes o něm "donedávna neměla ani potuchy" o kousek dál, zase, že jsi "čtenář Crowleyho knih", tak tos ho nedávna objevila a od té doby hltáš jednu jeho knížku za druhou? I když je to úchyl? Nic proti tobě, jen jsem to nepochopil. Já například o něm neměl ani potuchy doteďka :-)
marko herman
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od marko herman »

Souhlas s Vicinem. Podobných "legračních" lidí bylo kolem Beatles vícero, jeden si myslím říkal Magic Alex. :P

Crowley i na CD!
http://www.cleorecs.com/Details.cfm?Pro ... category=7
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Probůh, co je tohle za ptákoviny? :roll:
Try to see it my way...
alladik
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od alladik »

No, Crowley se kolem Beatles určitě nepohyboval... maximálně tak v astrální podobě :lol: v době jejich vzniku už byl řádku let mrtvý... budeme-li brát vznik kapely roku 1957 tak 10 let byl na pravdě boží... nebo v pekle? :lol: Kdo ví, jsou lidé, kteří dokonce věří, že nezemřel, že v černé magii našel recept na nesrmtelnost :lol: Takže ale rozhodně se na Beatles nijak nepřiživoval ani nebyl šedá eminence v pozadí :P Že ho Beatles znali, to určitě, i když z rockové muziky zřejmě nejvíc ovlivnil Jimmy Page (i když možná se pletu v tom že nejvíc...?), myslím, že ten dokonce sbírá vše, co se ho týká, a žije v jeho starém domě...

Jinak mě docela překvapuje, že tady spousta lidí o něm ještě neslyšela... Zajímavá osobnost to jistě byla - ale rozhodně bych se od něj držel dál :shock:

Beatles a okultismus... no to téma tady ještě nebylo, že ne? Když nepočítám zprávičky, co se občas objeví v tisku, že sem tam někdo vyvolal ducha Johna Lennona a ten mu diktoval nové skladby :lol: Takže proč ne, diskutovat se dá o lecčem... 8) A je to zas něco nového :lol: Takže do toho!
rianyka
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od rianyka »

Aleistera Crowleyho znám!!! :shock: O tom jsem četla v jedný knížce. Nejkrutější takné společnosti v dějinách (mimochodem moc zajímavá kniha) a označení ''černý mág, mystik a úchyl'' mi připadá dost trefný.
Mně osobně běhá mráz po zádech jen při vyslovení toho jména...

Ale kdo říká, že se potkali? Proč by je nemohl ovlivňovat jen svou existencí? Nás, co jsme tady, taky svým způsobem ovlivňujou Beatles, i když jsme je třeba nikdy neviděli. To je možná hloupej příklad, ale lepší mě nenapadá. 8)
Eggman
Nováček
Nováček

Příspěvek od Eggman »

Doporučuji k poslechu album kultovní české black metalové skupiny Master´s Hammer " Jilemnický okultista" :-).
Ale vážně, Beatles byli velice inteligentní lidé a myslím, že k okultismu se alespoň trochu každý duchovně založený člověk dostane .....
Lennonka
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lennonka »

Vicino: "nedávno" je pojem relativní. Crowleyho jsem objevila na podzim roku 2006, od té doby čtu jeho knihy, které díky bohu nikoho nenavádí k násilnostem, spíše nabízí zajímavý pohled na tzv. realitu a smysl života.
V průběhu jsem se dočetla i to, že Crowleyho dílo ovlivnilo celou větev rock'n'rollové hudby - bez ohledu na to, že už byl dávno po smrti : )
Např. Ozzy Osbourne, Jaz Coleman a Killing Joke, Led Zeppelin a určitě by se při hlubším prostudování objevila spousta dalších kapel a osobností, které jím byly přímo ovlivněny.

alladik: Díky za přiměřenou reakci : ) Page už Boleskinu u jezera Lochness nežije, prodal ho kvůli podivným jevům, co se tam děly. Aji o tom domě byl natočený dokument : )
Eggman píše:Ale vážně, Beatles byli velice inteligentní lidé a myslím, že k okultismu se alespoň trochu každý duchovně založený člověk dostane .....
Eggman, ryanika: Nemůžu, než souhlasit.

Připadá mi dobré diskuzi ozvláštnit něčím jiným než jen hodnocením alb a písní, které stejně umřelo už před dlouhou dobou a pokud ne, tak se diskuze tohoto typu jen opakují, což mi připadá neskutečně nudné.

Zdravím!
Lennonka
In Her Own Writings
Lennonka
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lennonka »

Píseň The Word je inspirovaná Crowleym téměř prokazatelně : )
Viz The Book of Lies, str. [117]/54:
THE WORD was LOVE
A teď hažte :mrgreen:
Odpovědět