Obaly

diskusní fórum o skupině Beatles
Odpovědět
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Obaly

Příspěvek od Park »

Mé nejoblíbenější obaly alb jsou
1.Modré dvojalbum
2.Červené dvojalbum
3.Abbey road
4.Let it be
5.Sgt.Pepper
6.Anthology
7.kompilace Hej Jude
to se vrací kolibřík
alladik
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Re: Obaly

Příspěvek od alladik »

Moje nejoblíbenější z řadovek jsou:

UK:
1) Abbey Raod
2) Sgt. Pepper
3) Revolver
4) With The Beatles
5) Please Please Me

US (u odlišných od UK):
1) Yesterday And Today (Butcher Cover)
2) Help!
3) A Hard Day´s Night

Kompilace:
1) 1967 - 1970 Modré album (plánované pro Get Back)
2) Anthology 1-3
3) Rock´n´Roll Music
4) Live At The BBC
5) Love Songs (to černozlaté, kůži připomínající vydání)
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Některé obaly jsou velmi zajímavé. Např. CD The Beatles in Black - Tony Sheridan and the Beatles - Hamburg 1961 je celé v černém plechovém (!) kulatém obalu.

Album má 8 písní :

1. Why (Can´t You Love Me Again)
2. Cry For A Shadow
3.Let´s Dance
4. Ya, Ya
5. What´d I Say
6. Ruby Baby
7. Take Out Some Insurance
8. Sweet Georgia Brown
to se vrací kolibřík
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

To je sice pěkné, ale 1) je to bootleg a 2) obal fakticky lže, protože ve čtyřech písních Beatles nehrají vůbec, a hudební podklad k poslední uvedené navíc nahráli až na jaře 1962.
Za mě zbytečnost v plechové krabičce.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

To mi nějak nevadí. Zajímavé, že nejslavnější píseň z těchto session My Bonnie tam není. Mě šlo spíše o obal než o obsah. Všechny ty písně se stejně potulují po všech možných výběrech Beatles se Sheridanem. Alespoň jsem díky tomu trochu pátral a zjistil, že jako 2. vydané CD Beatles bylo právě se Sheridanem pod názvem The Beatles / The Beatles With Tony Sheridan / Tony Sheridan And The Beat Brothers ‎– The Early Tapes Of (to v hnědém obalu). Toto CD bylo vydáno 10.12.1984 a bylo jedním z prvních, které jsem získal. Vůbec 1. album Beatles na CD- Abbey Road od firmy Toshiba-Japan z r. 1983 muselo být kvůli zvuku být brzy staženo z oběhu a já toto vydání slyšel jen z netu. Pak tedy ve vydávání CD následovalo album Beatles se Sheridanem - r. 1984. Myslím, že další byl až Sgt. Pepper v r. 1987 a následovaly další alba. Ale je možné, že mezitím ještě nějaké album vyšlo na CD.
to se vrací kolibřík
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Park píše:Vůbec 1. album Beatles na CD- Abbey Road od firmy Toshiba-Japan z r. 1983 muselo být kvůli zvuku být brzy staženo z oběhu a já toto vydání slyšel jen z netu.
Parku, máš špatné informace. Abbey Road na labelu Toshiba z roku 1983 zní výtečně. Dodnes je toto vydání mezi audiofily považováno za nejlepší digitální verzi té desky.
Důvody pro jeho stažení z prodeje byly čistě právního charakteru. Toshiba zažádala o licenci, nečekalo se na schválení, zřejmě doufali, že odpověď bude pozitivní, CD vyšlo, ale souhlas nebyl udělen. Proto bylo CD staženo.
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Jo máš pravdu, bylo to kvůli licenci. Už jsem si to našel v knize 1970-2000. V roce 1985 bylo staženo z prodeje. Dnes toto CD bude cenná sběratelská věc.
to se vrací kolibřík
Odpovědět