Nejhorší píseň Beatles

diskusní fórum o skupině Beatles
Odpovědět
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Nejhorší píseň Beatles

Příspěvek od Vicino »

Pořád sestavujeme žebříčky nejoblíbenějších (členů, písniček, alb, filmů...), tak to pojďme pro trochu letní srandy vzít z druhého konce. Tím "nejhorší" samozřejmě myslím "pro mě nejméně oblíbená", jasně, že jakákoliv objektivita je v tomto případě vyloučená. Ten hlasovací žebříček berte jen jako inspiraci a nijak mě za výběr písní nekamenujte, dal jsem tam 10 tipů vybraných bez nějakého velkého přemýšlení, víc možností se tady ani nedá. Čekám spíš, že se trochu rozepíšete, určitě se tu objeví i jiné tituly. Dělá-li vám problém se rozhodnout mezi dvěma písněmi, můžete hlasovat pro obě. Tak pojďme na to. Schválně, kdo bude první...?
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejhorší píseň Beatles

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Kdybych to nebral za nevážně míněné letní hrátky, musel bych se rozčílit, že "tenhle výběr je naprosto nemravný. Aby se dal hodnotit objektivně, musely by zde být zmíněny VŠECHNY skladby Beatles, protože konkrétně mně přijde vyloženě sprosté sem bezdůvodně (jenom proto, že se to jednomu člověku nelíbí) zahrnout kupříkladu "Within", "Blue Jay Way", "You Know My Name" a tak dál".

Já osobně jsem pro "It's Only Love", "I Wanna Be Your Man" a "Good Night", ať už to stojí za to :lol:
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Nebýt zde oné nabídkové desítky, asi bych se snažil pouze odpovědět, takto se ale musím trochu rozohnit. Dát jako kandidáta na nejhorší píseň Beatles věci jako Within You Without You, Only A Northern Song nebo Blue Jay Way mi přijde velmi, velmi a ještě jednou velmi mírně řečeno nešťastné. Že by pokus o vtip do této ankety naruby? Kdybys je napsal do příspěvku a trochu zdůvodnil, tak snad spánembohem, ale takto? Tím pádem v podstatě souhlas s OHNOTHIMAGENem - mělo to být bez možností. Tyhle tři navrhované stavím naopak dost vysoko (já bych tam neřadil ani jednu píseň od Harrisona) ... no a teď už se musím aspoň krátce vyjádřit i ke všem ostatním.
Flying bych vzal jen jako scénickou muziku, nic víc bych po ní raději nežádal. Baby You´re A Rich Man nebo It´s All Too Much - ani jedna z nich mi nevadí tak, aby uzavíraly žebříček, byť o žádné skvosty rozhodně nejde. Revolution 9 je šílenost tak trochu mimo mé vnímání, a tudíž nehodnotitelná. To prostě není ani píseň, ani skladba ani nic, co by vzdáleně připomínalo hudbu. Proto jedině do zvláštní kategorie, samosebou se smajlíkem. Good Night - Lennon tak trochu převlečený za McCartneyho, snesu. Spíše než You Know My Name (Look Up The Number) - to je přinejlepším pokus, který nevyšel. Čím je nahrávka delší, tím více nudí. Někoho možná chytne, mě ne. Mohla klidně zůstat v šuplíku, vedle věci jako What´s The New Mary Jane by se pěkně vyjímala na nějakém bootlegu nebo na Antologii. Čili v tomto případě docela trefa, aspoň pro mě. Dig It také těžko hodnotit, protože na Let It Be se objevil jen fragment z asi 12minutového jamu - čili opět se nejedná o píseň v tom pravém smyslu toho slova. Celkové vyznění asi mělo být původně veselejší a hravější, než tomu nakonec bylo. Tu minutu a něco snesu vždy... ani si ji nestačím uvědomit.
Nedával bych tam věci zpívané Ringem, které zmiňuje OHNOTHIMAGEN - ne snad, že by se jednalo o nějaké poklady, ale Ringo prostě asi musel mít na každé desce nějakou píseň. Tož ho nechme, ať si je odzpívá. A musím se opět zastat It´s Only Love - proč do ní všichni tak šijou? Nechci vůbec diskutovat o banalitě textu, ale je opravdu o tolik horší než některé další?
Poslouchá se aspoň docela příjemně, takže jako kandidáta na nejhorší v žádném případě. Osobně tam postrádám Rocky Raccoon, to je dle mého jedna z největších srágor v diskografii Beatles. Hlasuju pro ni, a když mám mít dva hlasy, tak jako další You Know My Name (Look Up The Number).
Try to see it my way...
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Jak je vidět, tak můj záměr (rozproudit živou debatu) se mi podařil. Toto téma prostě musí být kontroverzní, už z principu, tak to tak berme. Objektivita tady prostě neexistuje. Je nasnadě, že by v hlasování musely být všechny známé písně Beatles, což bohužel toto fórum neumožňuje. Proto, prosím, pokračujte v diskusi, koho mé možnosti iritují, ať je prostě ignoruje a vyjádří se jen komentářem. Ještě mě napadá jedna věc - až se sejde víc tipů, můžu nabídkový žebříček znova sestavit z těchto tipů, pro něž pak můžeme zahlasovat. Dostali bychom pak hodnocení o malilinko přesnější. Uvidíme, jak se vše vyvine. Zatím díky Babelovi i Ohnothimagenovi za příspěvky.
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Pravda, na "Rocky Raccoon" jsem zapomněl... a našly by se i další "skvosty" - "Wild Honey Pie" nebo "Her Majesty".

Jarda: S tím Harrisonem souhlasím, taky bych tam od něj nic nedal.

Ale "You Know My Name", to je krása nesmírná ve stylu Bonzo Dog Doo-Dah Band, který je mi velmi, velmi blízký. Já se v téhle skladbě vpíjím do každé vteřiny a líbí se mi to čím dál víc.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Fokt »

Já bych tedy kacířsky jednu georgeovku přece jen zařadil, a sice It´s all too much, ta je z originálních písní na YS (tedy bez titulní skladby a All you need is love, které už vyšly jinde) přece jen nejhorší, dále Wild Honey Pie z Bílého alba, převzatou Words of love z Beatles for sale, kde mě naprosto bije do uší přezvučená kytara v instrumentálních pauzách,a nic moc není ani Don´t pass me by, která nezapadá do atmoséfry Bílého alba a navíc vytváří nerozlišitelný mix s předchozí písní (není úplně poznat kde Rocky končí a tahle píseň začíná). NICMÉNĚ: nevím, zda je vůbec takovou anketu možné vypsat, protože každá deska Beatles je jiná, má jinou atmosféru, vyšla v jiné době, a těžko ji srovnávat s ostatními. Třeba tady pranýřovaná Baby you´re rich man by třeba v období do roku 1965 byla asi hodnocena jako naprostý humus, ale do roku 1967, doby všemožných hudebních experimentů, zapadá...
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Souhlasím s Ohnothimagenem, You Know My Name je prostě nádherná píseň a ani bych se nedivil kdyby vyšla na Abbey Road. Taky se mi líbí Baby You´re A Rich Man i It´s All Too Much. Mým osobním kandidátem na nejhorší píseň je buď Rain nebo Norwegian Wood, těžko říct.
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Koukám, že budeme těžko hledat shodu, třeba Rain je pokud se nepletu obecně hodnocena jako nejlepší béčko singlů Beatles, a toto označení jí docela sluší - ani tu bych nezařadil. Experiment s pozpátku puštěným zpěvem a pěkný klip (jeden z prvních "opravdových" klipů) bych připočetl do dalších plusů. K Norwegin Wood sice není klip, ale to nevadí - i tenhle kandidát je z mého pohledu mimo (myšleno pochopitelně z pozice anketní otázky). Nehodlám už do nikoho šít kvůli jeho kandidátům, chápu, že názorů a vkusů jsme různých, a názory jiných můžu nechápat, můžu s nimi i nesouhlasit, můžu proti nim i protestovat, ale to je tak všechno, co proti nim můžu dělat - řečeno s klasikem.
Ano, Bílé album obsahuje kandidátů hned několik, s tím souhlasím. Přesto jsem vybral Rocky Raccoon, protože nejlépe splňuje kritéria. Ony ty ostatní byly totiž přiměřeně shozeny samotnými Beatles - viz Good Night a Lennonovo "co nejvíce přeplácat", Wil Honey Pie není nic víc než vyplňovák, vata, a navíc dost krátká , aby stihla dokonale naštvat. Her Majesty je aspoň dobrý vtípek na závěr, včetně oné dlouhé pauzy, která ji předchází. A všichni, kdo ji neměli na originální kazetě, byli oprávněně naštváni. Zato Rocky Raccoon vypíchl McCartney v Antologii coby příklad pestrosti alba, a stylem moc country nebo western nebo co to mělo být nepřipomíná. To už je Don´t Pass Me By o dost autentičtější, i když toho vrzání na konci mohlo být méně (viz verze z Peter Sellers Tape, která je tím o dost lepší). Přechod mi vadí ze všeho nejméně - taková While My Guitar Gently Weeps je taky dost nalepená na ...Bungalow Bill, a taky ji tu nikdo nenavrhuje (naštěstí!). A což Seržant a With A Little Help..., nebo druhá půlka Abbey Road...
Try to see it my way...
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Jasně že ne "While My Guitar Gently Weeps"... zato "Bungalow Bill" by byl dalším možným adeptem na zahrnutí mezi ty nezdařilé skladby.
"Norwegian Wood" je nádherná, nenuceně vtipná a přímo nadpozemsky čistá skladba. Ačkoli "4th Time Around" je lepší verzí téhož...
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

No nevím, mým kandidátem ( a většiny světových fanoušků) je Revolution No. 9, a přes veškeré snahy účastníků diskuze trvám na tom, že je to skladba, tj.vyšla na albu, má časový limit, někde jsem viděl i ,,noty a text", má i autorství, je normálně vydaná apod.
Pro ty co neradi chodí k doktorovi radím pište Dr.Robert textově i hudebně nic moc.
Co se týče Rocky Raccon a Good Night nesouhlasím. V Rocky Raccon slyšíte alespoň honky-tonky piano jak z westernu, to nikde jinde neuslyšíte a text vypraví dost silný příběh.
You know my name se mi líbí, připomíná mi i zčásti Monty Python a kdo uráží tuto pěknou bláznivinu by nemohl jít v ruku v ruce s Paulem, který ji označil za svého favorita, kvůli té srandě. Původní verzi bych vydal jako bonus k Sgt.Pepperovi.
to se vrací kolibřík
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od #47 »

Přidám tedy taky svou troškou do mlýna. To, že je blbý nápad dát podobnou anketu s 10 možnostmi (byť v některých případech s celkem očekávanými) mě napadlo ihned po rozkliknutí. Nikomu neberu jeho vkus, ale nad tím, že někdo v téhle anketě zmíní Within You Without You, Only A Northern Song, Blue Jay Way, Rain a Norwegian Wood mi tak trochu zůstává rozum stát, mj. jsem rád že tenhle názor nezastávám sám, už jen proto, že poslední dvě jmenované mám naopak někde v pomyslné TOP 20.

Faktem je, že kdybych měl řict jasnou odpověď na danou otázku, okamžitě bych vypálil Revolution 9, je sice pravda že se stejně jako dalši zmiňované (Dig It, Her Majesty) snad ani nedá považovat za píseň, ale tenhle výtvor (nevím jaké jiné slušné slovo bych měl použit) prostě nemám rád, nemyslím si že je dobře, že něco takového zabralo přes 8 minut na tak skvělém albu, jakým bílé dvojalbum bezpochyby je a asi největším zadostiučiněním v tomto směru pro mě byla jeho parodie v Simpsonech. Druhý hlas jsem pak dal z daných možností Dig it, když už nic jiného napadá mě x věcí které mohly být na Let it be místo tohoto. A pokud bych měl zvolit jednu opravdu regulérní, pak tedy I wanna be your man pro svůj pitomý text opakující se stále dokola a vůbec pro její celkovou slabotu, i když všichni asi známe důvody (kdo by přenechal největšímu konkurentovi svůj vynikající produkt že :-)).

Averze vůči It's only love, It's all too much i Bungalow Billovi jsou mi jinak naprosto cizí (potažmo nepochopitelné), ale opět říkám proti gustu... pokud jde o Good night a Rocky Raccoon, k těm mám naprosto neutrální postoj. A nakonec přechody mezi písněmi...no slovy klasika bych řekl "NO DYŤ VO TOM TO JE" :lol:
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Člověk může mít rád nebo nenávidět jakoukoliv skladbu, ani jedno není třeba nijak "zdůvodňovat". Proto jsou zbytečné okliky typu "kacířsky sem dám Harrisonovku", nebo "dát sem tuhletu je sprosťárna." Kdyby se vzal seznam všech x stovek písní Brouků, u každé z nich se najde někdo, kdo ji bude mít za nejhorší a kdo zas za nejlepší. V tom je kouzlo subjektivního hodnocení. "Krása" není fyzikální jednotkou, proto není ani měřitelná.
Co ale měřitelné je, jsou počty vašich hlasů. Z vašich příspěvků jsem je tedy jaksi vyextrahoval a sestavil první verzi grafu neoblíbených písní. Doufám, že hlasy přibudou, lhostejno, zda pro písně již zmíněné či jiné, lhostejno, zda ještě něco doplníte vy, co už jste se vyjádřili, či se zúčastní ještě další (v což pevně věřím).
Přílohy
nejhorsipisen.jpg
nejhorsipisen.jpg (41.43 KiB) Zobrazeno 14481 x
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Tak nějak jsem ze svých úvah vynechal skladby převzaté, ale koukám, že se tu objevily. Nu proč ne, byť trochu nerozumím, proč by tou nejhorší měla být zrovna Words Of Love. Pokud bych měl vybrat jednu z nich, mám kandidáta naprosto jasného, totiž Mr. Moonlight - tuto záležitost považuji na vkus urážející a naprosto omylnou co do výběru i provedení. Píseň sama je naprostým selháním, doslovným kolapsem je však hammondkové sólo, které mi ježí chlupy po těle - v dosavadní diskografii nejděsnějších 14 sekund.
Vítám graf ankety, dvojkové tipy jsou celkem v pohodě. Jinak jsem rád, že jsme úvodní nabídku společně trochu přefiltrovali. Výskyt It´s Only Love, Rain a Norwegian Wood mě trochu udivuje - ale to vše již bylo řečeno.

Jo, Parku, noty a text na Revolution 9? Sem s nimi, tohle bych opravdu rád viděl. :lol: Noty umím číst i psát, ale něco podobného přesahuje rámec mojí představivosti.
Try to see it my way...
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

"Revolution 9"
noty a text, no, je to asi trochu nadsazené, ale sám si vybavuju, že v tehdejším fanzinu "Beatles včera a dnes" byl proveden pečlivý rozbor a stavba celé kompozice, s důrazem na to slovo "kompozice", protože to opravdu není náhodně sesbíraný matroš, ale pečlivě sestavený výtvor.
Osobně proti "Revolution 9" nic nemám, jen mi přijde trochu nešťastné její umístění na společné album Beatles. Velice by mne zajímaly dřívější (určitě tak dva roky před touto Lennonovou "novotou") McCartneyovy experimentální pokusy a la Stockhausen.

No, kdyby mělo dojít na coververze, byl bych velmi příkrý, protože leckdy se nezdařily (a že jsem měl tu čest slyšet originály všech). "Mr Moonlight" je i pro mě příšerný, já ovšem nemám rád ani "Money", "Rock and Roll Music" a "Dizzy Miss Lizzy".
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

OHNOTHIMAGEN:
Tak jistě, o náhodný sběr zvuků se rozhodně nejedná. Fanzin pamatuju, číslo 1 mě minulo, č. 2-5 jsem zakoupil v trafikách, od č. 6 dál jsem nekupoval, nechca být organizován.
Předem jsem tipoval, že v coververzích se často neshodneme, neboť jsem měl tu čest číst Tvé recenze. Kterých si jinak docela cením, takže to slovo "čest" nemíním ani v nejmenším ironicky, to bych rád zdůraznil. Ale právo na názor holt nechť každý máme... Money i Rock And Roll Music stavím obě dost vysoko, byť obě z jiných důvodů.
Dizzy Miss Lizzy je narychlo spíchnutá vata, která trochu kazí album Help. Ale aspoň neobsahuje vyložené chyby jako např. Everybody´s Trying To Be My Baby. Ta je hodně odfláknutá a kterákoliv její živá verze je lepší než ta "desková". Povedená není ani Slow Down - co tentokrát nepodělali Beatles, dodělal mix. Nevím, proč nedošlo na vydání Leave My Kitten Alone (to Anthologové po letech samosebou nepočítám).
Try to see it my way...
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Co to je proboha za anketu?!!!
Nominovat 10 skladeb je úplně mimo. Nemluvě o výběru nominovaných skladeb.
Možná bych k těm "nejhorším" přidal: While My Guitar Gently Weeps, Happiness Is A Warm Gun, I Am The Walrus, Strawberry Fields Forever, Tomorrow Never Knows... :)

Ani jedna z nominovaných nepatří k mým neoblíbeným.

Můj výběr je zhruba následující:
Rocky Raccoon
Honey Pie
Ob la di Ob la da
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Co je špatného na mixu Slow Down?
A který má j.babel na mysli? Mono nebo stereo?
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Mám na mysli ten, co je na Past Masters 1, tedy stereo.
Viny za nepodařenou nahrávku bych tentokrát dal Beatles méně, ale jedno slabé místo bych našel - a sice Harrisonovo sólo. Nejdřív mi moc nápadité nepřijde, a když už se jakžtakž chtne, je to zahrané tak nějak na půl plynu, opatrně, nejistě.
No a mix samotný - mám na mysli místy se ztrácející basu a Martinův klavír. Ten v jednu chvíli zmizí skoro úplně, a dokonce se mi zdá, že záměrně. O tomhle jsem nikde nečetl ani neslyšel, předkládám to jen jako vlastní postřeh, ale schválně - zkuste poslouchat opravdu pozorně v čase 1:15. Mně se pořád zdá, že tam slyším přehmat. Je to takový můj dojem, kterého se nemůžu zbavit. Pokud tam ten přehmat opravdu je, pak mám jednoduché vysvětlení - než aby rušil, takraději klavír v tom místě stáhli.
Try to see it my way...
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Proti Revolution 9 nic nemám, i když ji nemusím, ale nějaké momenty jsou tam zajímavé. Píseň ...Bungalow Bill se mi moc líbí. Viděl jsem klip Rain a musím uznat, že to má něco do sebe a klip se povedl, takže Rain stahuju z kandidatury o nejhorší píseň. Norwegian Wood si nechám jako svého kandidáta a nečekám ani že by se k tomu někdo připojil. Pokud bych měl hlasovat pro nějakého společného kandidáta
pak určitě musím dát za pravdu j. babelovi, píseň Mr. Moonlight je děsná.
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Nic z následujícího nemyslím nijak ve zlém, ale prostě mi to nedá:

timothy:
Chtěl jsem se zeptat na důvody, které Tě vedou zrovna k těmto písním. Než jsem to stíhal, Rain jsi "táhl", ale i tak zbývá ještě Norwegian Wood.

Vicino:
Stejná otázka by slušela i Tvé úvodní nabídce, ale mám jinou: kdypak se nám svěříš se svými tipy?
Try to see it my way...
Odpovědět