Soutěž: Co víte o Broucích a jejich tvorbě?

diskusní fórum o skupině Beatles
Odpovědět
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž: Co víte o Broucích a jejich tvorbě?

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Jak by řekl Montgomery Burns: "Výtečně."
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Děkuji.

O nedělním večeru nějak nevím, co bych vymyslel, a tak zůstaneme u písně Piggies - bude to asi o rychlosti.
Píseň má kromě Lennona ještě jednoho neoficiálního spoluautora. Kdo jím je a čím přispěl?
Try to see it my way...
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Louise "What they need's a damn good whacking" Harrison.
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Míček vyslaný lehkým úderem jsi s přehledem vybral, odměnou za to je Ti jeden bod. Zahraješ teď na jistotu, nebo zasmečuješ?
Try to see it my way...
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Zeptám se, kdo je autorem fotografie Quarry Men jedoucích Wooltonem na korbě nákladního auta dne 6. července 1957.
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Snad James Davis, otec Roda Davise, člena kapely.
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Dovolím si s tímto tvrzením souhlasit a přiděluji tímto timothymu celý jeden bod.
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Vicinovi... :D
Try to see it my way...
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Dovolím si s tímto tvrzením souhlasit a přiděluji tímto Vicinovi celý jeden bod.

A Jardovi děkuji za upřesnění. To víte, přece jen už jsem starší člověk a vidím velký kulový.
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Díky OHNOTHIMAGENOVI, že si na mě vzpomněl :D
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Třeba to bude nějaké znamení! Uhádni mou otázku a vzpomenu si na tebe i já s jedním pěkným bodem :-)
Samozřejmě o bod se může ucházet i kdokoli jiný.
Takže otázka. Mám tady krátkou ukázku z jedné knížky, chci pochopitelně autora a název knihy.

Honza se mnou v jádru souhlasil, jenom toho Lennona má asi ve větší úctě než já. Mně na něm vaděj dvě věci, že byl strašnej exhibicionista a taky takovej ten salonní levičák. Ani jedno nemám dvakrát ráda. Ale písničky skládal hezký, tak ať si ten novej svatej odpočívá v pokoji a máničky ať si v klidu píšou, co chtěj.
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

První nápověda: Jedná se o současnou českou autorku. V jedné knize (ale ne v té z níž je moje ukázka) se zajímala o osudy autora Švejka.
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Druhá nápověda, i když se skoro stydím, ta otázka už takhle byla dost jednoduchá, ale budiž, někdo bude mít bod skoro zadarmo.
Kniha, na kterou se ptám, je součástí trilogie. První část té trilogie byla upravena na veleúspěšné divadelní představení, v hlavní (a vlastně jediné) roli s herečkou, která je dcerou slavného předčasně zemřelého českého herce.
Jestli to ani teď nikdo nedá, tak sem namouduši příště dám rovnou správnou odpověď, a bod přidělím tomu, kdo ji po mně zopakuje :lol:
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Zkusím:
Irena Dousková - Oněgin byl Rusák
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

A tento pokus ti vyšel! Máš zasloužený bod.
A já pro úplnost doplním všechny ty věci, které jsem naznačil. Ty tři knihy se jmenují: 1) Hrdý Budžes - podle ní bylo nastudováno divadelní představení, ve kterém excelovala Bára Hrzánová. Knihu jsem četl, představení viděl, obojí bylo skvělé. 2) Oněgin byl Rusák - z ní byla moje ukázka. Knihu jsem četl, byla výrazně slabší než jednička, typické pokračování. 3) Darda - knihu jsem nečetl a ani se k tomu nechystám, podle toho, co jsem se o ní dozvěděl, je to už zoufalství, prostě pokračování pokračování... I tato dvě pokračování byla zdramatizována pro divadlo.
Dousková také napsala knihu s názvem Medvědí tanec, věnovanou Jaroslavu Haškovi v závěru jeho života. Tu mohu doporučit, je strhující.
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

No, ale že těch nápověd bylo potřeba...

Já budu mít možná těžší otázku.
Všeobecně se má za to, že Paul se poprvé setkal s Johnem na církevní slavnosti v červenci 1957. Jenže Paul při několika soukromých akcích nepřímo naznačil, že Johna znal už z dřívějška (a to ne pouze z autobusu) a že spolu dokonce prohodili i pár slov. Při jaké příležitosti, resp. kde se tak stalo?
Napovím, že to mělo něco do činění s Paulovou tehdejší brigádou.
Paul o tom mluví velice málo, na veřejnosti vůbec - patrně nechce bořit mýtus o setkání s přicamraným Johnem po vystoupení jeho Quarry Men.
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

To je pro mě prkotina. Expert na Beatles Mark Lewisohn to píše ve své dvouknize Tune In v prvním svazku na str. 357 v poznámce pod čarou (dole přesně ocituji). Mělo se tak stát někdy v létě r. 1956 kdy Paul vzal brigádu roznašeče novin Liverpool Echo v sídle W.W.Abba v ulici Aigburth Road č. 166 (na rohu stejnojmenné ulice a Chetwynd Street) blízko St. Michaels in Hamlet. Na webu http://beatlesliverpoollocations.blogsp ... -john.html je i fotka tohoto místa se všemi podrobnostmi vč. toho, že toto místo stále slouží jako prodejna novin Liverpool Echo, i jak Paulův otec radil synovi jakými ulicemi je to bezpečnější pro roznášku novin. Paul tehdy pro tuto roznášku používal kolo zn. Raleigh (možná to už jsem jen maličkosti, ale já myslím že i na těchto prkotinách je to celé postavené, abychom mohli zpřehlednit a lépe ověřit tehdejší reálnou situaci). Právě onen expert Beatles Mark Lewisohn našel v Liverpoolu rodinu, která si pamatuje Paula jako roznašeče novin v r. 1956 a která mu udala onu adresu. Paul dle těch neveřejných vyjádření mluvil o tom, že s Johnem před tímto obchodem novin prohodil pár slov. A tehdy a tam se tedy měly poprvé setkat. (O to paradoxnější je, že právě jako zdroj těch nově objevených prvních filmových záběrů Beatles a Paula z 50. let informovaly právě noviny Liverpool Echo). Popravdě řečeno, toto vyjádření (o setkání před novinovým sídlem Abba) beru s rezervou. Nemá v sobě ono magické kouzlo prvního oficiálního setkání v kostele 6.7.1957 (fotky, magnetofonový záznam, bouřka-blesk z nebe).
A nyní citace M.Lewisohna ,,In certain private company, Paul sometimes reveals that he hadn´t only seen John on buses before the Woolton fete, but they´d also exchanged a few words. Paul says he was working as a paper-boy on his bike, delivering the Echo to local houses in the evenings) when he once talked to John out-side the newsagent´s shop. John never mentioned it, and Paul has chosen, consistently for decades, never to say it publicly. He was a paper-boy after the McCartneys relocated to Forthlin Road in summer 1956, when he turned 14. Paul is shy about giving away the shop´s identity to anyone who´d print it, but one local family who knew him think it was Abbas. At 166 Aigburth Road, close to the Cast Iron Shore, W.W. Abba would have been an oddly distant place of employment for a lad living and delivering three miles away in Allerton, and - as it was a mile further still from John´s house- it´s far from being a cast iron certainty. For now, there´s merely the possibility to digest that Paul McCartney first met John outside a shop called Abba."
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Tak.
Jedeme na stejný pohon... tedy zdroj. :lol:
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Díky za bod. Má otázka bude strašně jednoduchá. Kterou píseň z odkazu Johna Lennona chystali zbývající Beatles dát jako třetí úvodní track (a pravděpodobně i singl) na 2 CD Anthology 3 ? Prozradím, že se tak nakonec nestalo, ale díky webu se nahrávka v jejich úpravě dostala na veřejnost.
verjan2
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od verjan2 »

Old Grow With Me.
Je škoda, že to nedotáhli do konce včetně Now And Then. První píseň mohla Anthology 3 uvádět ta druhá zakončit.
"Congratulations, gentlemen, you've just made your first number one."
Odpovědět