Soutěž: Co víte o Broucích a jejich tvorbě?

diskusní fórum o skupině Beatles
Odpovědět
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž: Co víte o Broucích a jejich tvorbě?

Příspěvek od Michal Fokt »

ok, ale prosím o poshovění do zítřka, dneska to už nestihnu.
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od #47 »

Vicino psal, že na jednu odpověď se čekalo 163 hodin, to je skoro týden...myslím že není kam spěchat :wink:
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Tak se mi podařilo vygooglovat tohle:

John Lennon - Nobody loves you (when you´re down and out) - v epizodě Million Dollar Abie (řada 17, epizoda 16)

Paul McCartney a Stevie Wonder - Ebony and Ivory - v epizodě Návrat nezdárného syna (řada 17, epizoda 5)

a ještě Joe Cocker - cover verze With a little help from my friends - v epizodě Skinner, sladký nepřítel (řada 5, epizoda 19).
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od #47 »

Výborně, With a little help from my friends je pro mě novinka, zjistil jsem že na simpsnovské wikipedii jsem ji přehlídl protože tam byl Joe Cocker uveden jako autor. Jenom pro pořádek bych tedy dodal, že Nobody loves you v originálním znění byla ve scéně kdy se děda Simpson zdrcený procházel ulicemi poté co díky němu nepřesunuli do Springfieldu fotbalový tým a Ebony and Ivory zpíval Skinner se svou matkou na školní besídce. Takže máš zasloužený bod :wink:
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Díky, díky :) A teď tedy moje premiérová otázka.

Kromě Simpsonů se Beatles, byť v lehce zparodované podobě, objevili ještě v jiném kresleném seriálu. Vaším úkolem je uvést název seriálu, název epizody, rok kdy se vysílala, jméno pod kterým zde Beatles byli zpodobněni, jména členů a partnerky jednoho z nich a konečně výčet písní, jež zde byly zparodovány :wink:
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od #47 »

1) Pinky and The Brain (v ČR Ruda a Kápo)
2) All You Need Is Narf
3) 7. září 1997
4) Feebles
5) Jim, Fred, Steve, Bongo a Yoyo Nono
6) All you need is love, I'm the Walrus, Magical Mystery tour, Give peace a chance, She loves you a Helter Skelter

Víc jsem nezaznamenal :-)
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Výborně, jen pro úplnost bych dodal že kromě Beatles tam účinkovali též Frank Sinatra a Mia Farrow, že do češtiny by se název skupiny dal přeložit jako "Mátohy" a že Johnova mutace měla i příjmení - plným jménem tedy Jim Lemon. Docela mě pobavilo jak se po setkání s Yoyo Nono rychle zmorfoval z řekněme seržantovsko-magicalmysterytourské kotletové podoby do vlasaté podoby z roku 68 a dál :lol:

Jo a věděl bys co zpívali v té parodii na Give peace a chance a o čem bylo to hnutí co Jim s Yoko založili? :wink: Už jen tak mimo soutěž, bod je zaslouženě tvůj, už jenom za ten českej název, ten jsem neznal ani já :oops:
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od #47 »

"What we are singing...is take off your pants." Hnutí chtělo naučit svět žít bez kalhot :lol:...jo jo kdysi jsem ty myšáky pravidelně sledoval...s otázkou zatím prosím vydržte.
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od #47 »

Takže nová otázka...jak je vidět, Beatles neustále pronikají v různých formách i tam kde by je nikdo nečekal...v poslední době i do mysteriózního seriálu LOST, ve kterém se určitý odkaz na Beatles objevil...já se ptám o co přesně jde?
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Ten seriál nesleduji, nicméně na těchto stránkách

http://www.lost.cz/serial.asp?co=trivia

jsem objevil následující dvě věci (cituji):

Tetování na Charlieho levém rameni je „Living is easy with eyes closed“ (Je snadné žít s očima zavřenýma) a jedná se o část text z písničky „Strawberry Fields Forever“ od skupiny Beatles.

V Charlieho vzpomínce vidíme otce, jak seká syrové maso a vzápětí stíná hlavu panence. To by mohla být narážka na slavné album Beatles "Yesterday and Today", kde je slavná čtyřka zobrazena v řeznických zástěrách, obklopena masem a panenkami s utnutými hlavami.

je to z dvou různých epizod, ale nevím teď přesně kterých, to bych se musel začíst do toho rozpisu co je na těch stránkách.
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od #47 »

To už asi vypadá jako bychom byli domluvený :D

Ano, měl jsem na mysli Charlieho, dej mu pán bůh věčnou slávu, tetování na rameni. Epizoda není důležitá.

To s těma panenkama už je hodně divoká spekulace, je vidět že fanoušci seriálu už vidí symboliku v každé ptákovině :)

Každopádně můžeš směle pokračovat, otázku jsi zodpověděl správně.
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

No dobrá. Ale nečekejte ode mě žádný špeky typu "jaká kytara a kdo ji vyrobil", to mě moc nebere.

Tak tedy, když jsme včera měli to smutné výročí, aniž by ho tu kdo připomněl, tak se ptám: jakou zbraní byl John Lennon zastřelen, kolik kulek bylo vypáleno a kolik ho trefilo a kam, kdy byl vrah odsouzen, kolik dostal a kolikrát už žádal o podmínečné propuštění.
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od #47 »

1) Charter Arms .38 Special revolver
2) Chapman vystřelil 5x, 2 střely šly do levé strany zad, 2 do levého ramene, klíčová byla rána která zasáhla aortu, jedna střela minula
3) Odsouzen byl 24.8. 1981 na doživotí, s možností podat po 20 letech žádost o propuštění
4) O podmínečné propuštění žádal už 5x, vždy po dvou letech (2000-2008)

Odpočívej v pokoji Johne :| ...
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Vyčerpávající, připiš si bod. A k tomu přání se připojuji... :|
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od #47 »

Pokusím se svou další otázku co nejsrozumitelněji specifikovat...jeden ze členů Beatles kdysi vystoupil v jedné show spolu s určitým slavným hudebníkem, po letech pak ten samý hudebník v rámci určitého jubilea vystoupil mj. se synem tohoto Brouka a dokonce spolu předvedli stejnou píseň jako kdysi s otcem dotyčného.

Ptám se:
Jaký byl název původní show a rok kdy k tomuto výstupu došlo?
Jméno Beatla a dotyčného syna o kterého se jedná?
Jméno zmíněného hudebníka?
O jaké jubileum se jednalo, čeho byl zmíněný výstup součástí a jaký rok toto proběhlo?
O jakou "společnou" píseň se jednalo?
Naposledy upravil(a) #47 dne stř pro 10, 2008 11:39 am, celkem upraveno 1 x.
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Čistě pro pořádek si neodpustím dva postřehy, každý z jiného soudku.

:arrow: Mimo soutěž a bez nároku na bod: coby zdravotník školený v neodkladné medicíně si dovolím upřesnit, že bezprostřední příčinou smrti Johna Lennona byl hemoragický (tj. způsobený krvácením) šok zapříčiněný přetnutím krční tepny (tedy nikoliv aorty, ale laikovi bych to také toleroval - výsledek je podobný).

:arrow: A opět bez nároku na bod, ale k soutěži samé: začala coby samostané téma pěkně a dost možná časem nějak usne a samovolně skončí, ale dokud trvá a běží, berme ji i jako příležitost se mnohdy leccos zajímavého dozvědět. Nikdo není vševědoucí a získat zajímavou informaci může opravdu každý, i "pouhý" (uvozovky značí nemístné přirovnání) pasivní čtenář. Někdy je "špek" (uvozovky značí citát) větší, někdy menší, někdy se otázka týká Beatles nebo jejich pozdějších sólových kariér více a někdy méně, to už tak bývá. Mám-li být konkrétní, podle mého názoru zrovna otázka zmíněná Tebou, Michale, patří k těm zajímavějším a počátků Beatles se bezprostředně týkající. A cennější o to, že spojitostí Beatles s našimi kraji není opravdu moc. A trocha hledání nikomu neuškodí, zvláště má-li se v oboru sobě milém trochu přivzdělat - i kdyby na to stačilo jednou googlnout.
Try to see it my way...
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

1) Mike Douglas Show, 16.2.1972
2) John Lennon / Julian Lennon
3) Chuck Berry
4) jednalo se o koncert k Berryho šedesátinám, uskutečněný v roce 1986 a zvěčněný ve filmu Hail! Hail! Rock and Roll
5) Johnny B. Goode
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od #47 »

j.babel: Samozřejmě nejsem zdravotník a moje znalosti lidské anatomie spadají někam do gymnaziální biologie, nicméně jako průměrný křížovkář vím, že aorta je tepnou srdeční, takže nejde o to, že bych spletl pojmy. Já jsem skutečně našel na několika zdrojích informace o zásahu aorty a přišlo mi to vzhledem k popsaným ranám do zad a ramene logické, o krční tepně je sice zmínka na české wikipedii, ale tam je napsáno i to, že bylo vystřeleno 7x (všude jinde je zmíněno výstřelů 5), v každém případě rád se dozvím kde je vlastně pravda.

OHNOTHIMAGEN: Ano, všechno souhlasí...máš další bod.
Rigby
Manager
Manager
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rigby »

Připomenutí průběžného pořadí. Po připomínkách byl redukován 1 čestný bod pro OHNOTHIMAGEN, ale na jeho vedoucí pozici to nic nezměnilo. Přeji mnoho úspěchů dalším nováčkům, kteří se do hry postupně zapojují.
Přílohy
01.jpg
01.jpg (27.7 KiB) Zobrazeno 8252 x
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Moje otázka bude naprosto banální.
Poprosím vás o alespoň čtyři hudební (mohou zde být i pohyblivě obrázkové) spolupráce členů Rolling Stones s členy Beatles (myšleno i po rozpadu Beatles a nemyšlena diskografie vydaná pod hlavičkou Rolling Stones).
Naposledy upravil(a) OHNOTHIMAGEN dne stř pro 10, 2008 3:42 pm, celkem upraveno 1 x.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Odpovědět