Soutěž: Co víte o Broucích a jejich tvorbě?

diskusní fórum o skupině Beatles
Odpovědět
Monthy1990
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Re: Soutěž: Co víte o Broucích a jejich tvorbě?

Příspěvek od Monthy1990 »

no tak já bych to zkusil...číslo jedna I wanna be your man
číslo dvě a tři no Mick jagger se mihnul během klipů k All you need is love a A day in the life a John Lennon si sčástí Stounů zahrál Yer Blues...uznáte mi tuhletu chabou odpověd?já bych chtěl bod... :D
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Chtěl bych něco, co nevyšlo pod hlavičkou RS... (I Wanna Be Your Man a Yer Blues tedy uznat v podstatě nemůžu)
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od #47 »

Tak aby to tady úplně neusnulo zkusím nadhodit toto :

Píseň “Too Many Cooks” produkoval John Lennon a doprovázel Micka Jaggera na kytatu v roce 1973 v Los Angeles (podle jiných zdrojů to bylo v roce 1974 v Londýně a na bicí ještě k tomu hrál Ringo...nezjistil jsem jestli už je v tom dnes jasno, ale většina zdrojů se přiklání k první variantě). Píseň byla objevena až v roce 2003 a vyšla pak na THE VERY BEST OF MICK JAGGER v roce 2007.

Během Lost weekendu pak spolu nahráli Lennon a Jagger ještě coververzi Drift Away od Dobieho Graye.

19. května 1979 na oslavě svatby Erica Claptona s Pattie Harrisonovou se na společném pódiu setkali Paul a Ringo, vystoupil mj. i Mick Jagger.

McCartney pak doprovázel Micka Jaggera s Davidem Bowiem na Live Aid v roce 1985 u písně Dancing In The Street od Martha and the Vandellas.

20. října 2001 uspořádal McCartney v Madison Square Garden koncert na podporu rodin hasičů zahynulých 11. září, účastnil se i Mick Jagger...
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Bodík pro #47.

Rovněž tak bych mohl uvést Briana Jonese na You Know My Name v roce 1967, Rona Wooda v Georgeově klipu This Song, opět Wooda a Babu Jaggu v Rutles, kde se i George vyskytl... bylo by toho víc a víc...
Rigby
Manager
Manager
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rigby »

Předvánoční zúčtování je tady! A netrpělivě se čeká na další otázku, kterou pokládá #47...
Přílohy
01.jpg
01.jpg (27.77 KiB) Zobrazeno 7596 x
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od #47 »

Omlouvám se za prodlení, zápočtový týden mě příliš zaměstnává...takže otázka...jeden člen Beatles byl nedávno vybrán do lehce kontroverzní marketingové kampaně jedné společnosti, nejde o přímou účast v reklamě, ale o určitý druh karikatury, pokud se to tak dá řict. Současně s ním bylo do kampaně vybráno několik dalších známých osobností, ke každé pak byl vymyšlen slogan, který souvisí jak s propagovaným produktem, tak právě s danou osobností. Zajímá mě tedy toto: 1) Jméno člena Beatles který byl pro tuto kampaň využit 2) O jaký produkt se jedná 3) Jaký slogan byl v tomto případě použit.
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od #47 »

Dva dny uplynuly, takže poskytnu nápovědu...

Využití daného produktu je výhradně mužskou záležitostí.
Odvážnou kampaň má na svědomí jedna belgická reklamní agentura.
Dalšími zobrazenými osobnostmi byli například Bill Gates nebo Arnold Schwarzenegger.
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Well, potřeboval jsem si to jenom ověřit, věděl jsem o Lennonovi, ale mátli mě ti ostatní... tímto děkuji #47 za nápovědu.

Jedná se o reklamu na pánskou ochranu "Love Condoms", u Lennona je použit slogan "Peace & love condom".
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od #47 »

Ano, je to tak, pokud máte zájem, tady je možné se na všechny ty výtvory podívat

Kód: Vybrat vše

http://commercial-archive.com/node/145948
OHNOTHIMAGEN má bod, předávám slovo....
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Zabrousím do tuzemských povodí.
Jakkoli je to k nevíře, jedné skladbě ze sólové tvorby Paula McCartneyho se dostalo v naší zemi dvojího ztvárnění, a to od dvou bratrů. Napovím, že první verze od prvního bratra pochází z období normalizace a druhá od druhého je relativně mladá.
Chtěl bych vědět, o jakou skladbu jde, kdo jsou oni dva interpreti a v kterých letech své verze této skladby (a pod jakým názvem) vydali.
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Bip Bop
Petr a Jan Spálený
Petr Spálený - Tři Klauni 1972
Jan Spálený - BIP BOP 2007
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

OHNOTHIMAGEN píše:Jedná se o reklamu na pánskou ochranu
Ty obrázky jsou vtipné, ale zaujala mě i cena - 0,50 € za tři kousky? Teda nemám přehled o současných cenách u nás, ale zdá se mi to sakra málo! :-)
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

timothy: Máš samozřejmě zasloužený bod. Myslel jsem, že to bude těžší, když obě skladby nejsou k dohledání v Rigbyho sekci "Beatles v Čechách", a ono ne...
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

OHNOTHIMAGEN: to bude tím, že jsem fanoušek Petra Spáleného a uvedený singl vlastním. Mohu k tomu ještě dodat, že vyšel jako A strana singlu (na B straně je píseň Mávám dětem, která vyšla dokonce i na LP Hity 1972). Děkuji za bod a pokládám otázku, která bude o něco složitější, takže jí položím a pak naservíruju nápovědy. V roce 1984 se ve filmu Pozdravuj na Broad Street se společně s Paulem a ostatními objevil v jedné roli jeden herec, který je spíše známý z jednoho detektivního seriálu, který se točil o 5 let později. Otázka zní: Jak se jmenuje tento herec, jak se jmenuje jeho postava ve zmíněném seriálu, jak se tento seriál jmenoval, jak se jmenuje jeho postava ve filmu Pozdravuj na Broad Street ?

Tady máte nápovědy týkající se tohoto herce:
- příjmení tohoto herce je shodné s příjmením jednoho režiséra filmu, který je v dnešní době známý, ale původně v 60. letech v něm měli hrát Beatles, k čemuž nedošlo a tak tehdy to zůstalo jen u knižní předlohy, zfilmovalo se to poměrně nedávno
- jméno postavy tohoto herce v Broad Street je na 4 písmena (to vám ale stejně moc nepomůže)
- oproti Broad Street má ve výše uvedeném detektivním seriálu knírek
- herec se narodil ve stejný den jako Paul McCartney (ale v jiný rok)

A ještě přihodím jednu nápovědu navíc
hlavní herec toho detektivního seriálu (pozor, není to ten samý na kterého se ptám) hrál ve filmu Dokud nás smrt nerozdělí, kde se objevila píseň Paula McCartneyho A Love for you.
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Tolik práce na vánoce... :D Otázku využívám jako příležitost k comebacku do soutěže a předkládám tento výsledek:

Herec se jmenuje Philip Jackson (* 18. června 1948), v GMRTBS hrál postavu jménem Alan, seriál, na který se ptáš, je zřejmě Hercule Poirot a postava ztvárněná v seriálu se jmenuje James Japp a je policejním inspektorem či čímsi takovým. První epizoda seriálu (The Adventure Of The Clapham Cook) měla premiéru 8. ledna 1989, poslední epizoda, kterou jsem dopátral (Appointment With Death), měla mít snad premiéru letos.

Stačí? :wink:
Try to see it my way...
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

j.babel : všechny tvé odpovědi jsou správné, navíc jsi k tomu dodal další informace, takže ti právem ke comebacku dávám zasloužený bod za vyčerpávající odpověď. Můžeš položit otázku. :D
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Děkuji.
Moje otázka je jednoduchá:
Že Beatles byli čtyři, to snad ví všichni. Tato čtveřice si však dost často ve studiu takříkajíc nevystačila a přizvala další hudebníky. Zpočátku to byl výhradně George Martin, později přibývali i jiní. Ve které písni si poprvé nevystačila tato pětice? Tedy jinými slovy - ve které písni hraje poprvé někdo jiný než John Lennon, Paul McCartney, George Harrison, Ringo Starr a George Martin? Pochopitelně mě zajímá i jméno tohoto hudebníka a nástroj, na který v písni hraje.
Naposledy upravil(a) j.babel dne ned pro 28, 2008 4:25 pm, celkem upraveno 2 x.
Try to see it my way...
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Pokud se nepletu, bylo to v You've Got to Hide Your Love Away a oním dotyčným byl Johnnie Scott na příčnou flétnu.
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Píseň, hudebník i nástroj je správně, tedy získáváš celý 1 (slovy jeden) bod.

Měl bych k tomu jen detail - totiž že flétna je nahraná dvojhlasně, lépe řečeno ty flétny jsou vlastně dvě: jedna je tenorová a druhá altová. Pro hudební laiky: je tomu tak proto, že na flétnu coby jednohlasý hudební nástroj nelze hrát dva hlasy najednou - podobně jako třeba nelze dvojhlasně zpívat.
Try to see it my way...
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Já bych se vrátil trochu do "krimi" žánru...
Ve videoklipu k jedné Maccově písni z alba z druhé poloviny 80. let účinkuje britský herec, kterého české publikum zná jako osobu z jednoho britského krimi seriálu. Jak se jmenuje ona skladba, herec a jeho v tuzemsku nejpíše nejznámější role?
Odpovědět