Soutěž: Co víte o Broucích a jejich tvorbě?

diskusní fórum o skupině Beatles
Odpovědět
j.babel
Světová star
Světová star

Re: Soutěž: Co víte o Broucích a jejich tvorbě?

Příspěvek od j.babel »

Moje otázka se bude týkat skupin Beatles a ELO. Obě nahráli cover verzi jedné rokenrolové klasiky. Od vás chci vědět, o kterou píseň jde, kdo je jejím autorem a na kterých albech obou skupin se vyskytuje.
Obě nahrávky se kromě jiného od sebe liší jedním hudebním motivem, který v jedné nahrávce je a v jedné není. Chci tedy také vědět, jaký je to hudební motiv.
Try to see it my way...
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Roll Over Beethoven od Chucka Berryho.
Beatles - With The Beatles
ELO - ELO 2
Lynneovci v úvodu hezky zahráli Beethovenovu Pátou symfonii.

Mimo předmět otázky: obě verze jsou fantastické, obě kapely toho využily a udělaly z nich parádní live číslo, a při poslechu obou mám pocit, že originál tentokrát zůstal minimálně o třídu níž.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Souhlasím s odpovědí i s dodatkem. Bod máš ale jen jeden :)
Try to see it my way...
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Děkuji.

Pod kolika skladbami, které jsou k slyšení ve filmu Žlutá ponorka, je podepsán George Harrison? A které to jsou?
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

It´s All Too Much, Only A Northern Song, Think For Yourself a úryvek z Love You To - čiže dokopy 4 (slovy čtyři).
Try to see it my way...
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Velmi správně.
Sitárý!
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Jedna rostlina z čeledi vstavačovitých se stala inspirací pro název sólového alba jednoho z bývalých členů Beatles.

Ponechme stranou, jestli je tato legenda pravdivá, od toho tu máme jinou soutěž. Je ale dostatečně známá natolik, abych po vás mohl chtít uvést shora uvedenou větu na pravou míru. Tedy: kdo je oním ex-Beatlem, o jakou bylinu a o které album se jedná?
Try to see it my way...
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Přiznám se, že mě napadá jen Double Fantasy Johna a Yoko, jenže ta je podle všech možných informací spojená s fréziemi, a frézie nepatří mezi vstavače, ale kosatcovité...
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

No, mělo by to být ono (sic! - s malým :D ). Double Fantasy jsem pokládal za orchidej, a ty do vstavačovitých patří.

Nicméně: teď koukám, že třeba německá Wikina skutečně hovoří o frézii takto:
Den Namen für das Album fand John Lennon, als er durch den botanischen Garten von Bermuda ging und auf eine Freesia stieß, die Double Fantasy hieß.

což by mělo být něco ve smyslu
Název pro album našel John Lennon, když šel botanickou zahradou na Bermudách a narazil na frézii, která se jmenovala Double Fantasy.

a pak by šlo skutečně o Iridaceae, tedy kosatcovité.
O orchideji hovoří například Rigby ve svém Místopisu na str. 246:
Během návštěvy tamní (rozuměj na Bermudách - pozn. red.) botanické zahrady John spatřil orchidej nazvanou Double fantasy, která ho inspirovala k názvu jeho posledního alba.

Zajímavé je, že k tomuto Wikina anglická mlčí. Stejně jako všechny ostatní jazykové odrůdy, které jsem prohlédl a jsem schopen jim aspoň trochu porozumět.

Ponechme tedy otázku, čeho je Double fantasy odrůda, a přiznejme Ti bod.
Try to see it my way...
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Děkuji. Ještě bych odkázal na jinak velmi bulvární knihu Freda Seamana, kde se píše o fréziích, a to dvakrát. Jednou přímo při návštěvě oné boty, podruhé se John s Yoko nemohli ve studiu při nahrávání shodnout, jak se správně píše slovo frézie.

Když už jsme u toho, chtěl bych od vás seznam řadových LP desek exBeatles, na jejichž obalech se vyskytují zobrazené rostliny.
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Jelikož nepíšeš, jak moc máme jít detailů, půjdu co nejvíce.

U Lennona mě napadá strom na Plastic Ono Band.

Ringo má na obalu své Čtyřky kromě jiných přírodních výtvorů 3 růže. Stejná květina hraje přímo titulní úlohu na desce Stop And Smell The Roses, kde jich je celý pugét. Nějaká neurčitá zeleň je vlevo dole na I Wanna Be Santa Claus... jinak se na obalech vyskytují spíš hvězdy.

Na některém z obalů Maccových desek by se dobře vyjímala Cannabis sativa, L., ale tu nikde nenajdeme. Na "Ram" je zvíře, na "Wild Life" jsou všichni na větvi, což bych skoro nepočítal. Důležitý bude obal "Red Rose Speedway", kde se vyskytuje - pro změnu - růže. Něco je taky na obalu Flowers In The Dirt.

Moc určitého toho není na Harrisonových deskách. Na All Things Must Pass je za Georgem nějaké křoví. Na Dark Horse je celý ansámbl umístěn do jedné veliké květiny. Skrz rozmazanou zeleň kouká Harrison na svém eponymním albu. Na Gone Troppo kaktus spolu se sombrérem tvoří písmeno T z druhého slova názvu. Jo, a něco roste vpravo od zdi na obalu Wonderwall Music.

Doufám, že nebudeš chtít všechno druhově určit, to bych nezvládl :D
Try to see it my way...
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Druhově určitě ne, ale je toho žalostně málo, musím říct.
Já těch alb mám spočítaných dvacet devět.
Ostatní mají stop na následujících čtyřiadvacet hodin, a Ty, Jardo, to prosím doplň.
Doporučuji dívat se i na zadní strany obalů a vnitřní obaly po rozložení. Větve a trávu v krajinách bych rozhodně nepodceňoval ani nevynechával.
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Stop tímto vypršel, můžete i vy ostatní.
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Nikdo? :(
To mi netvrďte, že je takový problém prohlédnout všechny obaly. Vždyť jsou snadno dostupné na internetu...
Rigby
Manager
Manager
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rigby »

S koncem měsíce nadešel i čas na průběžné pořadí...
Přílohy
01.JPG
01.JPG (43.23 KiB) Zobrazeno 5928 x
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Rigby:
A já už se těšil, že sem nahrneš seznam alb s rostlinnými obaly... :roll:
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Předpokládám, že i když jsem pro časovou zaneprázdněnost prošvihl stopku, mám po jejím vypršení stejnou šanci jako ostatní. Předkládám tedy výsledky svého pátrání:

John Lennon
Již zmíněné (1): strom na Plastic Ono Band.
Nově (6): Něco jistě rostlinného původu, snad jablko?, drží Yoko na obalu Life With The Lions. Kousek větve je vidět v pravém horním rohu fotky na Wedding Album. Na vnitřním obalu Imagine drží Lennon prase na trávníku, v pozadí jsou ještě keře. Na trávníku stojí Lennon i čelním obalu Mind Games. Na všech dosud zmiňovaných včetně alba Rock´n´Roll by se dalo jistě najít jablko :-) - to už by ale bylo hoooodně detailní. Na zadním obalu Double Fantasy jsou stromy v pozadí. Totéž na Milk And Honey.

George Harrison
Již zmíněné (5): křoví na All Things Must Pass, velká květina na Dark Horse, rozmazaná zeleň, z níž kouká Harrison na George Harrison, kaktus na Gone Troppo, něco zeleného vpravo od zdi na Wonderwall Music.
Nově (2): Zeleň se najde v pozadí některých fotek v bookletu 33 & 1/3. Něco rostlinstva je na Brainwashed - keře na trávníku.

Ringo Starr
Již zmíněné (3): 3 růže na The 4th, růže na Stop And Smell The Roses, neurčená rostlina na I Wanna Be Santa Claus.
Nově (5): Nějaká větývka se najde i na zadním obalu Sentimental Journey. Na téže části obalu Beaucoups Of Blues sedí všici v trávě. Květiny jsem našel i na Vertical Man - nejzřetelnější jsou asi ty, které uvidíte, když si rozložíte přední obal máte Ringa na modrém podkladě - stojí ve slunečnicích. Hodně stromový, trávový a květinový je zadní obal CD Ringo Rama. Trávník se najde i na zadní části Choose Love.

Paul McCartney
Již zmíněné (3): větev na Wild Life, růže na Red Rose Speedway, něco na obalu Flowers In The Dirt.
Nově (5): Tráva, stromy a keře se najdou na některých fotkách uvnitř bookletu Give My Regards... Nějaká květina je na zadní straně obalu Flaming Pie (nad nápisem "INGREDIENTS:") Stromy jsou též na zadním obalu Run Devil Run a Driving Rain (pod číslem 03). Něco rostlinstva se dá najít při podrobném zkoumání čelní strany Chaos And Creation.... - mezi plaňkami plotu.

Mohlo by to stačit, když jsem jich našel 30, tj. o celý 1 kus více než Ty? :D
Try to see it my way...
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Dobře, našel jsi toho ještě víc. Nejspíš máš silnější dioptrie a na rozdíl ode mě ne rozptylky.

Doplním pouze to, co vidím ještě já:
RINGO: na Sentimental Journey není jen větévka, je tam celý strom (zadní strana), na zadní straně Bad Boy je pro změnu Ringova hlava před jakýmsi křoviskem.
GEORGE: v rozloženém obalu Living in the Material World je George s ansámblem na zahradě, uvnitř obalu Dark Horse je té friarparkovézeleně též dost
PAUL: krajina se zelení je kupodivu i na obalu alba Off the Ground a u jakési stepní trávy stojí Wings na vnitřním přebalu Venus and Mars

Jedlé plody jsem na mysli neměl - logo Apple by bylo všude :D - pokud je ale zmiňuješ, tak bych nezapomněl na rajčata či co to je na McCartney...

Máš bod a smeknutí mých vlasů. :lol:
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Tak jablko jako logo Apple jsem zmínil, hned jsem ale dodal, že to asi na mysli mít nebudeš. A přiznám se, že Off The Ground jsem měl několikrát v ruce, než jsem se rozhodl ho nezařadit. Nějaké to rostlinstvo tam jistě v nějakém bůhvíkolikátém plánu je, budiž. Tyhle otázky se tváří jednoduše, ale někdy dají zabrat. V té původní odpovědi jsem uvažoval jen čelní strany obalů, proto toho bylo tak málo.

Jinak se omlouvám, že občas zdržuju, ale snažím se zvládat, jak jen to jde.

To jen tak na vysvětlení. Teď se budeme věnovat dalšímu úkolu.
V 90. letech minulého století vyšlo album nesoucí název Go Cat Go!. Vaším úkolem je napsat, kdo se pod toto album podepsal, a co s ním měli jednotliví členové Beatles společného. Abyste méně tápali, prozradím, že s ním měli něco společného všichni.
Try to see it my way...
leon66
Světová star
Světová star

Příspěvek od leon66 »

Výborná deska Carla Perkinse,kolekce duetů,kde s C.Perkinsem zpívali i Ringo,Paul,George,ale i Tom Petty,Johnny Cash,Bono Vox,Paul Simon.John je zastoupen písní Blue Suede Shoes.
j.babel:Tápání nehrozilo,stačilo sáhnout na polici... :lol:
Obrázek
Odpovědět