The Beatles (White album)

diskusní fórum o skupině Beatles
Odpovědět
Nitty_Gritty

Příspěvek od Nitty_Gritty »

Já zase preferuju angličtinu, páč to člověk pochopí gagy, který v češtině nejsou pochopitelný. Například jak je tam scéna, kde B Sharps hrajou v kostele, a před tím kostelem je na vývěsním štítu program: "(něco, něco) WHAT A FRIEND WE HAVE IN JESUS (to je takovej gospel) + B Sharps." A v tom slově "FRIEND" je velice okatě vymazaný to "R", čili je tam WHAT A FI END WE HAVE IN JESUS... a "fiend" znamená ďábel, satan atd., což k tomu Ježíšovi jaksi moc nepasuje :lol: No a v tom je ten vtip. :lol: 8)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

já jsem četla, že ten s puchýři byl John (měl to od kytary).
Bongo Bongo

Blisters on my fingers

Příspěvek od Bongo Bongo »

Pri nahravani "Helter Skelter" byli ve studiu pritomni vsichni clenove. Ringo to musi byt. A Ringo opravdu nebyl pritomen pri nahravani "Dear Prudence".[/b]
Bongo Bongo

I´m So Tired

Příspěvek od Bongo Bongo »

Ze na konci teto pisne John brumla: "Paul is dead, man, miss him, miss him" (Paul je mrtvy, kamo, ten mi chybi).
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

I´m so tired

Příspěvek od Onder »

Ale je to tam jen když to pustíte pozpátku. Takže to vlastně vzniklo náhodou, protože to bylo nahraný normálně a pokud vim, tak to mumlání popředu nemá žádný smysl a význam.
Návštěvník

Re: I´m so tired

Pokud si dobre pametam, i Ron tam něco mumlal, snad o vodním buvolovi...
luke_bunda
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luke_bunda »

A co Mother Nature´s son? Tu jsem si teď neznámo proč oblíbil a už si jí i celkem hezky dokážu zabrnkat na kytaru.. ten Macca měl občas i dobrý nápady, to se musí nechat... :)
Návštěvník

Já vím že ten kdo řve že má na prstech puchýře je Ringo. Sám Paul to řekl.
Návštěvník

Mother Nature´s Son je pěkná srágora. Myslim, že kdyby se White Album třídilo na dobré písně pro jednoduché album, tahle by letěla ven. Typická McCartneyovka. Nápaditá melodie a bezobsažný text o ničem. Jak od Nedvědů. Možná taková malá předzvěst Mull Of Kintyre. Nedivim se, že Lennonovi a Harrisonovi začali docházet nervy s písněmi tohoto typu a postupně je přestávali tolerovat. Např. Teddy Boy, Back Seat Of My Car apod. Fuj úplně mi přeběhl mráz po zádech hrůzou. Souhlasim s tim, že měl Paul dobré nápady, ale tato píseň?...
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Fokt »

No já si naopak myslím že John a George tohle brali, protože sami v té době byli dost ovlivnění Indií, a tak do toho tahle Paulova věc i zapadala. Zdá se že jedinej na kom Indie nezanechala stopy, byl Ringo. Asi proto že odjel tak brzo :)
Návštěvník

No nevim... Co je na té písni indického?
Návštěvník

Anonym: text je sice o ničem, ale v týhle písničce se hodí k melodii perfektně... a jenom proto že je akustická a neni to nářez tak si nemyslim, že je špatná. Na White albu naopak nemusim Bungallow Bill či Julia.
Návštěvník

Anonym: text je sice o ničem... Tzn. že ta písnička je potom k ničemu, ne? Je fakt, že se k té melodii hodí. To protože ta melodie je silná. Ale stejně tak by se k té melodii hodil text o něčem. Nebo to někdo slyšel s jiným pořadným textem a nelíbilo se mu to? Asi ne. Potom by ta píseň neměla chybu. Paul je většinou moc povrchní ve svých písních. Ale to je otázka vkusu. Mně se takový přístup nelíbí. No alespoň ho nikdo nezastřelí :) Trošku morbidní... Bungallow Bill by myslim taky šel pryč z bílého dvojalba. Julia mi přijde dobrá, ale těžko říct, jestli by se vešla na jednoduché album. Ono by bylo vůbec těžké vybrat na jedno album věci z tohoto dvojalba, protože si myslim, že dobrých věcí je tam víc než polovina. Na tom se asi shodneme všichni. Debata o konkrétních skladbách by asi, jak tak koukám, byla horší :).
dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od dr. Halíř »

tak bacha! to že text je někdy o ničem nemusí zdaleka znamenat, že celá písnička je o ničem. např.: From Me to You, She Loves You, I Want to Hold Your Hand atd atd atd, v podstatě celý ranný období Beatles (a nejen jich) by v tom případě bylo o ničem. ale pokud si to někdo myslí... a zkuste se podepisovat, to nebolí.
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Zas na druhou stranu ranné věci je těžké srovnávat s pozdější tvorbou. Když má člověk navíc srovnání. Když postavím vedle Mother Nature´s Son třeba While My Guitar Gently Weeps, Blackbird nebo Happinness Is A Warm Gun tak mám zcela jasnou představu, jak by to mělo vypadat. Ale je to jen můj názor a příspěvek do diskuze. Mám prostě vkus a představu o hudbě lennovsko-harrisonovskou než mccartneyovskou.
Osobně se domnívám, že tahle umělecká neshoda, která se neustále stupňovala vedla k rozpadu Beatles a byla možná tím hlavním důvodem rozchodu. Je ale jednodušší zachovat si idilický obrázek a hodit to na Yoko Ono. Viď předsedo?
PS: za anonym se omlouvám, nevšiml jsem si, že nejsem přihlášen...
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Fokt »

No někde jsem četl že Mother nature´s son napsal Paul pod vlivem Maharishiho učení v Indii, takže...bych to ohodnotil jako Paulovu jedinou aspoň trochu "indickou" (s velkýma úvozovkama) písničku :)
Návštěvník

Ona jedna věc jsou umělecké neshody a druhá, když se do toho připlete ještě šílená japonka. Svalovat všechno na Yoko je asi pitimost, ale svůj díl na tom taky nese. No a že se potom snažila Johna držet od všech dál je věc druhá..........
Jinak White album je skvělý a plně ukazuje Paula jako skvělého a rozmanitého autora- trochu R´n´R- Back in the USSR, je libo reggae- Ob-la-di Ob-la-da (někde jsem se dočetl, že to bývá označováno za 1. bělošské reggae), pak tu máme kitarovku-Blackbird, pro romantiky je tu skvěle znějící I will ( ta kytara tam mám opravdu výbornej zvuk a ta vyhrávka :wink: ), je libo trochu přitvdit?Birthday, Why don´t we do it in the road, pořád málo? Helter Skelter. No a už vás to omrzelo? Tak co třeba takhle trochu jazzu-Honey Pie, nobo country? Rocky Racoon
Paula prostě můžu, ale i písnočky ostatních členů jsou výborný. A hl. to album zní skvěle dohromady
Návštěvník

Omlovám se za chyby. Jedna z mála nevýhod anonymů-už s tím nic nenadělám :(
Anonymní Pepa
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Mě teda přijde Rocky Racoon jako jedna z největších srágor v diskografii Beatles. . .
Try to see it my way...
marko herman
Lokální hvězda
Lokální hvězda

pro anonyma z 16.ledna 6:28

Příspěvek od marko herman »

Co talhle použít troch vlastních slov? Ten tvůj příspěvek je opsán myslím že z Černého seriálu "Beatles a jejich desky".
Odpovědět