The Beatles (White album)

diskusní fórum o skupině Beatles
Odpovědět
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Naco používat svých slov, když to takhle vystihuje podstatu věci? No a úplně jsem to neobšleh. Je to parafráze. Rozhodně jsem to neopisoval z knížky.
Jinak o RR si každý asi myslí své. Ten, kdo má rád jejich rannou tvorbu, nebo zase tu úplně pozdní, tak s bílým dvojalbem bude mít asi dost problémy, to s tím, že nemáte RR rádi docela chápu, ale mě ten song úplně dostává. Hl. ten klavír, to je prostě věc, která mě na Beatles fascinuje. Za prvý mám hrozně rád styl, jak maj zakomponovej klavír do skladeb, no a za druhý, tohle je dělaný v takovým stylu, kterej mi až vyráží dech. Prostě to svědší o výrazný všestranosti. Mážná text není nějakej světobornej, ale kdo by chtěl pořád poslouchat nějaký návody na tvoření ráje na zemi? Já se rád někdy odreaguju. No a dá se to brát i jako skvělá parodie. No a i kdyby to nebyla parodie, tak to svědší o otevřenosti i jinejm stylům, což dělá Beatles tak velikými autory atd. Prostě to za škvár nepovažuju. Za škvár já osobně považuju I am the valrus, neby Flying z MMT, ale to je asi otázka vkusu a možná i toho, kdo má koho z bbouků radši. Bohužel k tomu asi dospěje každý fanda, kdo už má dost informací (a je seznámen i se sólovou tvorbou, ale to není nutná podmínka).
anonymní Pepa
Návštěvník

Škvár je podle mě spíš It´s all too much z YS, Rocky Racoon má atmosféru jakoby nějakého trampského potlachu nebo tak něco, i když vím že to bylo nahraný tak to zní dobře :)
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Fokt »

Omlouvám se zase mě to odhlásilo...
Návštěvník

No teď musím přiznat svojí neznalost. Co je to Medley? Ale pokud míníte celou stranu B LP Abby road, to je je paráda, možná se tam pár mír zmáknutejch věcí najde, ale udělat jednu stranu desky jako jeden song mohlo napadnout jen Beatles. Nejsem nějakej extra znalec populární muziky, takže jestli to udělal i někdo jinej, tak mě taky prosím poučte. Díky
anonymní Pepa
dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od dr. Halíř »

Revolution 9 je výkřik do tmy, jeden z největších "vyplňováků" v dějinách hudby. nechápu snoby, který nad tim žasnou a tvářej se, jak tomu hrozně rozumí. Rocky Raccoon kolem mě vždycky jenom tak propluje, neurazí ani nenadchne, Good Night je blbost (vůbec závěr White Alba je hodně slabej), Bungalow Bill taky nic moc (opět si rejpnu: pasáže zpívaný Yoko jsou jako když se někdo nadejchne helia), Glass Onion se mi dost líbí, Piggies je spíš vtípek než písnička, Me and My Monkey se mi začalo líbit nedávno (ale o to víc) a co dál? Happines Is a Warm Gun je geniální, zrovna tak Sexy Sadie, docela jsem si zvyknul i na Helter Skelter. Ob-La-Di, Ob-La-Da je takový, no jak to říct, "vrkočivý až se hory zelenaj"... už to bylo řečeno a napsáno x-krát a je to pravda: lepší než rozháraný dvojalbum by bylo lepší sevřenější jednoalbum. teď ale co tam dát a co vyřadit? to je oč by tu bývalo běželo...
Návštěvník

An. Pepa: přesně tak. medley jest spojení dvou nebo více skladeb do jedné. např. už na Beatles for Sale je medley Kansas City (od Leibera a Stollera)/Hey, Hey, Hey, Hey (od Little Richarda). jinak celá druhá polovina 60. let se hemží takovejma slepencema. Medley na B-straně Abbey Road je možná jenom ještě trochu víc sevřený. ale používal to kdekdo. např. taky Pink Floyd na Dark Side of the Moon (1973).
dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od dr. Halíř »

no a samozřejmě, že jsem byl odhlášen. asi fakt budu pro jistotu všechny příspěvky přímo podepisovat... :?
herman

ad anonymní Pepa

Příspěvek od herman »

Nechci poučovat, ale nemohu nereagovat. To že na používání výroků jiných není nic špatného je pravda, ovšem používá se přitom např. slovo "cituji".
To že přiznáváš že nejsi znalec populární hudby je pěkné že přiznáš, a já mohu potvrdit že je to nejspíš pravda. Propojit (nebo prolnout) skladby na albech napadlo mnoho jiných již před Beatles. Nebudu jmenovat raritní LP a obskurní kapely, ale připomenu některá slavná alba, která mne napadla ihned: The WHO-Sell Out (zde jsou skladby propojeny jingly a reklamamy), Chad & Jeremy - Of Cabages And Kings a Ark, John Mayall - Bare Wires, Jimi Hendrix Experience toto použili myslím že na všech třech prvních LP's atd...Doporučuji si pár desek (CD) vzniklých v 60-tých letech poslechnout, možná budeš překvapen (ovšem v Tvém případě pochybuji, když považuješn za škvár I Am The Walrus) jaká to byla zajímavá doba.
Návštěvník

Nic ve zlém, ale je trochu rozdíl mezi citománím a parafrázováním, nehledě na to, že jste tady všichni tak vzdělaní, že vám hned bylo jasné jasné, která bije. Samozřejmě že v nějakém oficiálním dokumentu, potažmo práci by to bylo na pováženou. A z jiného soudku -to by potom museli Beatles taky u mnoha songů psát, že někoho citujou? :lol:(nemyslím u kompletně převzatejch, ale u těch, kde si půjčili(třeba jen několiv slov, nápěvek, basy) od ostatních a potom k tomu přidali to svoje )
Jinak já o šedesátých letech nepochybuji, ale pokud se bavíme např. I´m the walrus, tak tady mi to slovo škvár docela sedí, ještě když si k tomu připočítám ty "výlety" v té době atd. Na doplnění znalostí songů zapracujeu, ale hned to nebude, a svoje jsem si stejně už našel, takže to bude spíš tak pro zpestření. Hold jsme každý jinak naladěný........ :wink:
anonymní Pepa
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Mimochodem, nevíte za co John v I´m so tired proklíná sira Waltera Raleigha? Já mám pocit že to byl nějakej cestovatel...
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

A já myslel že tabák přivezl do Evropy Kolumbus (bylo to kdysi v nějaké televizní protikuřácké kampani)...
bobophon
Nováček
Nováček

Příspěvek od bobophon »

Tohle album bylo moje první od Beatles, který jsem si vlastně koupil úplně nový ještě na vinylu,propašoval jsem ho z tehdejší NDR, kde jsem ho koupil v Intershopu (obdoba našeho Tuzexu) za 29,90 DM. Fascinovalo mne na tom, že tam byly 4 krásný fotky a velikej plakát s textama, no zkrátka měl jsem z toho totální vánoce. Opatrně jsem ho tenkrát nahrál na cívkáč a desku uložil, abych jí neobrousil. No a pak přišla éra CD, album jsem střelil nějakýmu sběrateli a pořídil si CD - ale ty fotky jsem si dodnes nechal - jsou přeci jen větší než ty v bookletu od CD :)
Monthy1990
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Re: The Beatles (White album)

Příspěvek od Monthy1990 »

tohle album můžu poslouchat pořád dokola...dokonce už ani nepřeskakuju Revolution 9 a k tomu ty mistrovské kousky jako Happines is a Warm gun, I'am so tired, Cry Baby Cry....
rianyka
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od rianyka »

Monthy1990 píše:tohle album můžu poslouchat pořád dokola...dokonce už ani nepřeskakuju Revolution 9 a k tomu ty mistrovské kousky jako Happines is a Warm gun, I'am so tired, Cry Baby Cry....
Cože?!?!? Ty nepřeskakuješ Revilution 9?!? :o A jak se ti to, prosím tě, daří? :D Chápu, že někdo ji považuje za skvost (no, teda chápu... Spíš vím, že takoví lidé jsou... :-) ), ale z věty "dokonce už ani nepřeskakuju Revolution 9" jasně vyplývá, že sis na ni ZVYKNUL... :roll:
No... Tak to teda fakt klobouk dolů, to se mi ještě nepovedlo! :D
Naposledy upravil(a) rianyka dne pát lis 21, 2008 4:03 pm, celkem upraveno 1 x.
Monthy1990
Lokální hvězda
Lokální hvězda

moje záliba v Johnovi je taková že se přece neocudím o jeho avantgardní tvorbu :D celkově právě procházím bílím obdobím,tohle album u mně hraje skoro nonstop tedka
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Též mám Lennona oblíbeného, ale avantgardu rád oželím - až tak daleko, že jeho "alba" Unfinished Music 1 & 2 u mě zatím nenašla místo. Revolution 9 občas nepřeskočím - těch 8 nebo 9 minut se dá strávit mytím nádobí, na WC a podobně.
Try to see it my way...
rianyka
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od rianyka »

Kdybych si pustila Revolution 9 na WC, patrně bych měla problém vykonat potřebu...
Monthy1990
Lokální hvězda
Lokální hvězda

rianka: upřímně věřím že u jiných by to mělo přesně opačné učinky...
to já právě ulítavám na happines is a warm gun,jeden z nejlepších Lennonových textů,alespon dle mně
leon66
Světová star
Světová star

Příspěvek od leon66 »

Jedna z mých neloblíbenějších písní je While My Guitar Gently Weeps,i kdy ž o něco víc se mi líbí "jednodušší" verze na Submarine acoustic.Mimochodem-slyšel někdo z vás úžasnou verzi téhle písně,jak ji zahráli Toto na dvd Live in Amsterodam?Můžu doporučit,ta verze je fakticky skvělá.
Obrázek
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Souhlasím s leonem66, taky se mi líbí While My Guitar Gently Weeps a mám ji z celého dvojalba nejradši, připomíná mi Just for today z mého nejoblíbenějšího alba George Cloud nine. Podle mě má asi jedinou takovou duševní myšlenku z těch ostatních skladeb, se kterými si dost pohráli a je to takové veselé letní dvojalbum (mimochodem úplně první mé CD co jsem měl), které se tak trochu vrátilo k písním z Revolveru tedy s minimem aranžérské práce, která je znát hlavně na takových pokladech jako Sgt. Pepper´s nebo mé nejoblíbenější Abbey Road.
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna
Odpovědět