The Beatles (White album)

diskusní fórum o skupině Beatles
Odpovědět
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Re: The Beatles (White album)

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Timothy, Tys nejspíš něco požil, ne? Neberu Ti Tvé názory, ale:
WMGGW - "má asi jedinou takovou duševní myšlenku" - tu skladbu napsal George jen tak, protože si chtěl zkusit, jestli dokáže sestavit skladbu na základě něčeho, co si někde přečte (otevřel knihu, našel weep gently a udělal z toho píseň)
"veselé letní dvojalbum" - přečti si něco o nahrávání dvojalba a dozvíš se, proč veselé v žádném případě nebylo (už jen kvůli tomu, že Ringo opustil skupinu)
"k písním z Revolveru tedy s minimem aranžérské práce" - tak tohle už je hodně velký ostrovtip, protože kde by byla Eleanor Rigby bez řádného aranžmá smyčců, I'm Only Sleeping bez šest hodin zpracovávaného kytarového sóla pouštěného pozpátku, Yellow Submarine bez důkladné produkce ruchů nebo Tomorrow Never Knows se všemi těmi fanatickými smyčkami? Revolver je to nejstudiovější a nejvymakanější album Beatles do té doby - na Seržantovi to "jen" dotáhli zcela do mrtě a mohli si s aranžmá vyhrát ještě více, protože už nejezdili na turné...
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

OHNOTHIMAGEN:Jo něco požil. WMGGW - nevím jak vznikla ale v kontextu s těmi ostatními mi připadá taková srdečně citová, což nikde jinde na albu nenajdeme a je taková smutná a George v ní ukazuje své citové vnímání. O tom Ringovým odchodu vím, ale také vím o té inspiraci k Zahradě chobotnic a hlavně ho chtěli zpátky, což dokazuje jak byli spjatí. Veselém album - no když si prohlédnete fotky třeba v zahradě z té doby jako na Anthologii 3, tak je to jasné veselé album, a třeba Ob-la-di obl-a-da je tancovačka sama nebo Rocky Racoon. A taky je tam opravdu ,,málo důkazů o Paulově smrti nebo jsou málo vidět", tuším že jen v Glass Onion a jedné černbílé fotce. A ty araženské práce - netvrdím že na Revolveru nejsou, jsou tam, ale jsou tam také písně jako jednouchá Taxman, která se blíží spíš k Helpu než k Seržantovi. Seržant a Abbey Road jsou rozsáhlá díla svými kompozicemi a spojitostí. Takové spojení do jednoho stylu nebo nějaké spojitosti (tedy že albem proplouváte a nikde nenarazíte) to mi na Revolveru tak nějak chybí. Je pravda že ty skladby aranžérsky doplnili a Revolver je dobré album (For No One řadím mezi jednu z nejlepších skladeb), když ale vedle toho dáte Abbey Road a Seržanta, kde si s tím opravdu pohráli, tak Revolver se mi zdá jako méně aranžerský, protože tomu schází jedno téma co by ty písně podrželi pohomadě a jsou vylepšovány každý zvlášť. Tím rozhodně nechci vyvyšovat Seržanta, to co udělali v Seržantovi je dobré a to co v Revolveru je dobré. A na Abbey Road vynikající. :D
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna
leon66
Světová star
Světová star

Příspěvek od leon66 »

S timothyho názorem na WMGGW musím souhlasit-ten smutek tam je,i ten cit,především v té akustické verzi.O "veselosti" Bílého alba bych si dovolil polemizovat,ale-pokud bych neznal okolnosti vzniku,vztahy v kapele,a bral to pouze s hudební stránky,tak v tom případě tam tu veselost cítím taky.
timothy:hrozně se mi líbí tvá věta"tedy že albem proplouváte a nikde nenarazíte".To je přesně pocit,který při poslechu Seržanta a Abbey mám,jen jsem nevěděl,jak to přesně definovat :lol: .
A to je taky to,co mi při poslechu jiných desek občas chybí.
Obrázek
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Souhlasím s timothym a leonem 66. Poprvé jsem album slyšel ještě předtím než jsem se dozvěděl z knih jak hustá atmosféra ve studiu panovala. Při poslechu jsem též slyšel veselé písně. I po informacích o husté atmosféře stále slyším veselost.
Na výsledku pravá atmosféra rozhodně neni znát.No a mé příklady veselosti: Birthady,Glass Onion,Ob-la-di Ob-la-da, Martha my dear,Honey Pie, Don´t Pass My By, Piggies,The Continuing Story of Bungalow Bill. Při poslechu alba se až na pár vyjímek řechtáte od začátku do konce. :) Je to bílé dvojalbum tedy dvojnásobná dávka šťastné barvy.
to se vrací kolibřík
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Taxman se blíží víc k Helpu než k Seržantovi?! Fascinuje mě přeskočení Rubber Soulu až k Helpu. Taxman by se vyloženě hodil třeba za Tell Me What You See. A následovat by mohla Act Naturally :)

Zcela souhlasím s OHNOTHIMAGENem. Revolver je hodně produkované album, s dost složitýma aranžema. Zmíněný Taxman má ve finální verzi zkopírované solo z prostření části ještě jednou na konec. To samo o sobě je dost velký zásah produkce do struktury skladby. Nic takového se předtím nedělo.
A mně se daří celkem "proplouvat a nenarazit" i s Revolverem. Obzvlášť Žlutou ponorkou se proplouvá báječně.
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Děkuji leonovi66 a Parkovi za souhlasné názory.
Onder: jo máš pravdu Taxman je blíž k Rubber Soul, které považuju za takového bráchu Helpu. Help mi vyvstal na mysli protože je pro mě výraznějším albem než Rubber Soul, nejspíš to bude tím že jsem Rubber Soul sehnal až nedávno na CD a tak v mé sbírce byly Help a Revolver vedle sebe. Přece jen aranžmá v Taxmanovi neni zas tak výrazné ale píseň se mi líbí. Na úvod je vynikající. Také jste si všimli že se o výše zmíněných albech diskutuje v diskuzi o White album :D
leon66
Světová star
Světová star

Příspěvek od leon66 »

Nevíte náhodou někdo,kdo hraje v Don´t pass me by ty housle?
Obrázek
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Na housle v Don´t Pass Me By hraje Jack Fallon. Houslový part se na stereo a mono verzi od sebe liší. Mono mix písně je navíc zrychlený.
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

dnes jsem si koupil desku Madonny (ruské vydání Like A Virgin) a ten obal byl ještě zabalen do průhledného obalu, no a právě na druhé straně toho obalu byla samolepka a na té samolepce černou fixou napsáno McCARTNEY BACK IN THE USSR
po minulém nákupu kdy jsem v desce Beatles objevil německý novinový výstřižek, bych ten bazar nazval kouzelný :D
leon66
Světová star
Světová star

Příspěvek od leon66 »

Tak teď už Ti jen zbývá objevit v tom bazaru nějaké dosud nevydané písně... :lol:
Obrázek
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Jo vždy tam mají něco zajímavýho (koupil jsem si tam mj. také ruské EP z Abbey Road, kde jsou Octopuse´s Garden,Come Together, Something), třeba tam na mě vykoukne i kazeta z údajného nahrávání Beatles z r. 1976, nebo Carnival of Light a nejlépe Summertime :lol:
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Já bych nejradši Raunchy, jak ji George hraje v roce 1958 při konkurzu do skupiny...
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Monthy1990
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od Monthy1990 »

no pokud bych si mohl vybrat,tak bych rád slyšel první věc co si John a Paul spolu střihli....ale to jen tak sním
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

http://www.youtube.com/watch?v=puSkP3uym5k
tenhle chlapík fakt válí, hraje While My Guitar Gently Weeps na ukulele, na facebooku se to lidem líbí, tak vás tím také potěším :D
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Slyšel jsem ty desítky verzí skladeb např. There´s a Place z alba Please Please Me session a Strawberry Fields Forever z alba Sgt. Pepper´s session a je to dost unavující, díky George Martinovi, že na Anthology dal jakési best of z těch verzí. Nejlepší je ale původní Revolution z White alba, na albu White Album session je v nesestříhané podobě obě Revolution jak 1 tak 9 a tvoří jeden celek, trochu představu původní verze zkresluje mluvení Yoko během skladby, ale aspoň máme něco. Skladba v této podobě trvá 11 minut. Tak a teď mě čeká poslech alba Yellow Submarine session a po Abbey Road session a Let it Be session/anthology/complete (vč. hodinového full rooftop concert se šumy, ruchy, ladění nástrojů, mluvení mezi skladbami viz. God Save the Queen) ještě 8 až 9 alb z At The BEEB. :D
to se vrací kolibřík
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Bungallow Bill v podání Zlatých dětiček může být taky pro někoho tragédie, hrůza a děs. Ale nelze upřít upřímnou snahu zachovat mužský a ženské party :D
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Odsouzený 80ti letý mnohonásobný vrah Charles Manson se bude (již potřetí) ženit. Charles Manson je stále ve vězení a asi svatba bude tam. Bere si svou velkou mladou fanynku, která se kvůli němu přestěhovala i do blízkosti vězení v Kalifornii. Připomenu, že Charles Manson se nechvalně ,, proslavil " tím, že ho inspirovaly texty písní z Bílého alba k mnoha vraždám.
to se vrací kolibřík
verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Re: ví to někdo?

Příspěvek od verjan2 »

Hanan.@email.cz píše:Úplnou náhodou jsem narazila na docela zajimavý problém :
na konci písničky Helter Skelter někdo říká, že má na prstech puchýře.... Kdo :?:
Já si myslím, že vím, kdo to byl (,,srdce fanynky napoví,, - ale vám tady napovídat nebudu, nechci vás ovlivňovat), ale s jedním mým známým jsme zjistili, že máme dvě různé knihy a v každé je to jinak.

Takže => kdo měl při nahrávání písně Helter Skelter ty puchýře na prstech a oznámil to veřejně světu? Ringo? Paul?George?John? Kdo? A důkazy pro vaše tvrzení jsou jaké.....
Díky. :wink:
Jasně že Ringo. Zařval to po skončení nahrávání celkově 18. "tejku" v jednom dni, kdy každý měl kolem 5 minut. Bylo to 9.9.1968 a Ringo toho měl opravdu dost.
"Congratulations, gentlemen, you've just made your first number one."
verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Re:

Příspěvek od verjan2 »

Návštěvník píše:Mother Nature´s Son je pěkná srágora. Myslim, že kdyby se White Album třídilo na dobré písně pro jednoduché album, tahle by letěla ven. Typická McCartneyovka. Nápaditá melodie a bezobsažný text o ničem. Jak od Nedvědů. Možná taková malá předzvěst Mull Of Kintyre. Nedivim se, že Lennonovi a Harrisonovi začali docházet nervy s písněmi tohoto typu a postupně je přestávali tolerovat. Např. Teddy Boy, Back Seat Of My Car apod. Fuj úplně mi přeběhl mráz po zádech hrůzou. Souhlasim s tim, že měl Paul dobré nápady, ale tato píseň?...
Tak teď mi hrůzou přeběhl mráz po zádech z tohoto tvého tvrzení. Chápu, že názory lidí se mají tolerovat, ale nazvat Mother Nature´s Son písní jak od Nedvědů, to je na jednu přes hubu. A je úplně jedno, jestli jsi chlap nebo ženská. Fuj.
"Congratulations, gentlemen, you've just made your first number one."
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Mám cd Futorology od Manic Street Preachers a někdo tam křičí I´ve got blisters on m fingers :D
Odpovědět