Remasterovaný katalog The Beatles

diskusní fórum o skupině Beatles
Odpovědět
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Remasterovaný katalog The Beatles

Příspěvek od Vicino »

Jedna z největších událostí kolem Brouků poslední doby se (zřejmě) kvapem blíží, proto se jí můžeme už s předstihem věnovat. Patrně budeme především zatím na půdě spekulací, ale to vůbec nevadí, určitě jsou mezi námi i dobře informovaní jedinci, kteří mají k tématu co říci, my ostatní si můžeme zatím sdělovat alespoň dojmy z očekávání. Takže - co o katalogu víte? Co tušíte? Na co se těšíte? Koupíte si tento komplet nahrávek? Nebo jen stáhnete či přepálíte? Kolik tipujete, že to bude stát? Kolik jste ochotni dát? Jak to podle vás v této souvislosti bude s Now And Then? Nebo se objeví jiné "nové" písně? Vrhněme se do diskuse!
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Re: Remasterovaný katalog The Beatles

Příspěvek od Onder »

V oficiálním prohlášení bylo o blížících se remasterech řečeno hodně. Další informace postupně prosákly. Co se tedy nabízí?

* = CD obsahuje QuickTime minidokument o albu

Please Please Me* (CD debut in stereo)
With The Beatles* (CD debut in stereo)
A Hard Day's Night* (CD debut in stereo)
Beatles For Sale* (CD debut in stereo)
Help!*
Rubber Soul*
Revolver*
Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band* (also includes 1987 notes, updated, and new intro by Paul McCartney)
Magical Mystery Tour*
The Beatles*
Yellow Submarine* (also includes original US liner notes)
Abbey Road*
Let It Be*
Past Masters (contains new liner notes written by Kevin Howlett)

‘The Beatles in Mono’ (boxed set only)
The mono albums have been remastered by Paul Hicks, Sean Magee with Guy Massey and Steve Rooke
Presented together in box with an essay written by Kevin Howlett
+ = mono mix CD debut

Please Please Me
With The Beatles
A Hard Day's Night
Beatles For Sale
Help! (CD also includes original 1965 stereo mix)+
Rubber Soul (CD also include original 1965 stereo mix)+
Revolver+
Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band+
Magical Mystery Tour+
The Beatles+
Mono Masters

CD Past Masters bude obsahovat dosud NIKDY nevydaný stereo mix písně Thank You Girl.
Mono Masters v mono boxu by zas podle dosavadních zpráv měly obsahovat nikdy nevydané mono mixy písní z alba Yellow Submarine.
Ceny boxů jsou:
Amazon.co.uk:
stereo 160 Liber
mono 200 Liber

předpokládaná cena na Amazon.com:
stereo: cca 200 dolarů
mono: cca 250 dolarů

Podle zpráv od těch, kteří už remastery slyšely, znějí CD fantasticky. Dr. Ebbett, jehož katalog máte mnozí určitě stažený, sám předevčírem po poslechu remasterů ukončil svojí činnost se slovy, že nemá šanci se zvuku nových remasterů ani přiblížit.

Já osobně jako první kupuju mono box. Ten by měl být v limitovaném nákladu a cd jsou věrnou replikou původních LP, včetně vnitřního obalu.
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Všimli jste si, že u některých CD je odlišné pořadí písní? :? Do oka mi padlo jako první, že PPM začíná A Taste Of Honey, HDN začíná I Should Have Known Better, A Hard Day´s Night je na 7. místě. Možná při podrobnějším zkoumání najdeme více podobných případů. Tedy - to musela vymyslet hlava... Nebo snad někdo tušíte či znáte důvod takových změn?

O Now And Then nikde ani slovo.
Try to see it my way...
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

To je samozřejmě jen chyba. Pořadí skladeb bude pochopitelně tak jak má být (viz napříkald amazon).
V internetovém obchodu na beatles.com je takových chyb víc. Třeba v tracklistu Past Masters zas chybí EP Long Tall Sally. Tak není důvod k panice :)
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Doufejme. Jinak díky za info.
Try to see it my way...
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Ještě by mě zajímala jedna věc, i když nečekám, že by tu dnes mohl někdo odpovědět - je to jen taková myšlenka, co mě popadla. Jestlipak nám EMI zachová i ty drobné chyby, které byly na původních nahrávkách? Nebo to vezmou "zgruntu" a všechno opraví? Mám na mysli například spletená slova v Please Please Me (je toho samozřejmě daleko, daleko více, tohle je jen takový typický příklad). Osobně bych byl pro zachování.

No, cena není zrovna malá - cena stereo boxu na Amazon.co.uk dělá po přepočtu cca 4800 Kč. Zajímavé je, že jednotlivá alba nabízejí po 9,98 GBP, tj. asi 300 Kč, krát 14 to dělá 4200 Kč. Mimochodem, cena "starých" alb je vyšší, něco přes 10 GBP, Let It Be dokonce za 12, Past Masters po 11. Tak ať si je klidně nechají, tuto cenovou politiku opravdu nechápu... Mono box vyjde na cca 6000 Kč, jednotlivě se alba zřejmě neprodávají.
Na Amazon.de stojí jednotlivá alba 17,95 eura, tj. kolo 460 Kč. Cena celého boxu není uvedena.

Kdo na to bude mít a bude chtít koupit, koupí, kdo ne, nekoupí, tak už to je. Věřím, že CD budou hrát pěkně a investice bude stát za to, jsem na to opravdu zvědavý. Snad zase EMI nepřijde za pár let s nějakou novou technologií a nebude nám opět nabízet alba v zaručeně nepřekonatelné kvalitě. Podobné postupy mi přijdou jako tahání peněz z kapes. Zvlášť v případě EMI a Beatles, když CD vydání některých alb se před lety spíše nepovedla než povedla. Přesto jistě byla uvedena na trh stylem "nově, nezničitelně, navždy". Jo, fér nabídka ve smyslu "před lety jsme to trochu podělali, ale nabízíme vám vzhledem k vývoji technologií nové CDčko za malý doplatek, když nám staré originální v přehrávatelném stavu vrátíte" asi sotva přijde, nezbývá než rozbít prasátka či vyplenit účty. Prodávat mono box pouze komplet mi pak přijde jako vrchol neomalenosti - u některých alb asi ano, ale jinak nevím, jestli všech 14 alb v monu nějak posluchače výrazně obohatí (snad až na ty obaly, ale to mi přijde za tu cenu docela málo).

S tím vydáváním zas a znova si nedělám až tak legraci. Dám příklady "rodinného stříbra" u dvou z dalších nejvýznamnějších světových vydavatelství.
Například u Sony vyšly po několika letech dvojí, vždy nové remastery Ozzyho alb (konkrétně 1995 a 2002) - k těm druhým přidali navíc ještě nějaké ty singlově béčkové bonusy (pročež mám Ozzyho poskládaného ze tří různých vydání a taky žiju :D ).
Ani PolyGram nazahálí a vydává nově ABBu - poslední remastery vyšly v roce 1997. Tentokrát je balení sice na pohled pěkné, papírové obaly jsou věrnou replikou původních LP, ale nevím, jestli jsou nejvhodnější pro trvalé skladování CD.
Try to see it my way...
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

CD vyšla naposled (a jedinkrát) v roce 1987. Po 22 letech, kdy se digitální technologie bezesporu výrazně zlepšila, se mi zdá v pořádku.
Mono verze cd budou k dostání pouze v kompletu. Který si já osobně koupím jako první. Nejvýhodnější je cena na amazon.com. 240 dolarů.
Opětovného vydání katalogu se v nejbližší době opravdu asi bát nemusíme. Tentokrát si dali z remasterováním hodně záležet. V roce 1987 bylo vydání na CD dost uspěchaný projekt. A i tak nedopadl špatně. Některá CD z tehdejší kolekce jsou považována mezi audiofily za obstojně znějící (např. Let It Be, Magical Mystery Tour aj). Některá jsou na tom hůř (např. With The Beatles, Revolver aj.).
Katalog byl dokonce i zremixován jak do sterea tak do 5.1 surround. Vydání remixovaných alb Beatles můžeme (dle neoficiálních informací) očekávat kolem roku 2012. Ale samotný remix alb už existuje. Tak se můžeme těšit.
leon66
Světová star
Světová star

Příspěvek od leon66 »

Já osobně půjdu pouze do mono verze.Ne že bych nechtěl vlastnit obě,ale jsem nucen si vybrat(něco za něco-já tohle,žena novou koupelnu :lol: ).Ale není všem dnům konec...
Obrázek
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

j.babel: V podstatě podepisuji tvůj postoj. Myslím si, že opravy chyb - spletená slova a podobně - se konat nebudou, to už by se nejednalo o remasterování, ale spíše o remix. Co se týče ceny - popravdě řečeno jsem takovou čekal, takže žádné překvapení. Spíš se bojím, že cena v ČR nebude odpovídat ceně v dolarech či librách krát příslušný kurs, ale bude podstatně vyšší, jak to tak bývá. S tím "upgradováním" starých CD je to sice skvělá myšlenka, která mi už také kolikrát přišla v různých souvislostech na rozum, ale je to asi sci-fi. Jsem také fanouškem skupiny ABBA, také jsem kdysi koupil některé řadovky na CD ještě od Polaru a také jsem je po pár letech jak pitomec znova kupoval od Polydoru. Ani ne kvůli tomu vychvalovanému remasterování (ABBA měla skvělý zvuk vždycky, už ve své době), jako spíše kvůli tomu, že na těch nových vydáních byly různé bonusy, většinou skladby ze singlů nebo z nedokončeného projektu Opus 9. Ta stará CD jsem většinou prodal za symbolické ceny kamarádům. To mě přivádí k otázce - co hodláte udělat se starými cédéčky Beatles, koupíte-li si remasterovaný katalog? Poslouchat je už asi nebudeme, prodej rovná se téměř věnování za pár desetikorun, tak sám nevím... Jediné, co mě osobně může potěšit, je, že jsem tak dlouho otálel s nákupem prvních čtyř CD, až jsem se dočkal remasteru :-)
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Vidíš, to mě ještě nenapadlo :D Ještě jsem o tom neměl čas přemýšlet, jsem zasekanej v práci a zároveň se snažím konat aspoň nejnutnější přípravy na dovolenou. Do září daleko, ještě něco vymyslím - nebo chytnu inspiraci tady. Nejsem z těch hromaditelů, co musím mít od všeho nejrůznější vydání. Takoví sběratelé to mají nejjednodušší - neudělají nic a prostě zařadí do sbírky další kus.
Myslím, že to budu nahrazovat postupně. Kdyby to vyšlo u nás v obchodech bratru či sestře na ty tři stovky, to by se to nahrazovalo. Sdílím však Vicinovy obavy, že cena půjde daleko výše - i nad těch 460 Kč, za kteroužto sumu se dají pořídit u německého Amazonu. Když jsem si před mnoha lety pořídil CD přehrávač a postupně kupoval nosiče, byla doporučená cena alb Beatles 619,- Kčs (sic). Dalo se najít pár míst, kde několik desetikorun ubrali. Tak abychom nebyli někde v těchto cenových relacích.
Když už je řeč o ABBě, byl to Opus 10, nikoliv 9. Je toho daleko více, než oficiálně vyšlo (což byly asi tak 4 věci). Před pár lety jsem stáhl 2CD Rarities, kde jsou opravdu zajímavé věci, i když zrovna ty z Opusu 10 hrají mnohdy mizerně. Krom toho jsou tam švédsky zpívané věci, které ABBA vydala doma ještě před albem Ring, Ring. Pak pár švédských verzí známých písniček, taktéž německých a španělských, několik kousků rozhovorů, záznamy ze studia, zamítnuté verze, nevydané věci... Docela zajímavý kousek. Doplnil jsem ještě dalším pirátem s B-stranami a singly, z nichž některé se jako bonusy rovněž neobjevily. Jsem za to rád, protože ABBu taky můžu a je to šikovné doplnění kompletní diskografie. Jinak ty remastery se liší hlavně asi tím, že hrají o něco hlasitěji - jak píšeš, ABBA zněla dobře vždycky. Však taky měla k dispozici prvotřídní studio - dokonce i Led Zeppelin zavítali do Stockholmu, aby tam nahráli In Through The Out Door.
Try to see it my way...
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

j.babel: No jasně, že Opus 10, fakt nevím, kde jsem tu devítku vzal. Kolikátého je dneska? Aha, takže tahle výmluva je také k ničemu... No nic, prostě chyba z mé strany ;-) Rozhodně je ten název často zneužíván k vydávání všelijakých bootlegů a pirátštin, nad kterými se zřejmě Bennymu i Björnovi musí ježit zbytky vlasů... To album každopádně nikdy nevyšlo a zřejmě nikdo kromě zmíněných dvou pánů neví, co mělo obsahovat. Škoda. Já měl vždycky od ABBy raději ta pozdější alba, s propracovanými aranžemi, průzračným zvukem a krásnými písněmi, plnými smutku z rozpadajících se vztahů uvnitř kapely. Poslední deska - The Visitors - je pro mě takovým abbáckým Abbey Road - všichni už jsou rozhádaní, rozcházejí se, soudí se spolu, mají sólové projekty, ale naposledy se sejdou ve studiu, aby dali dohromady svůj majstrštyk, labutí píseň, jež bude oslovovat ještě další generace...
To jsem se trochu rozněžnil mimo téma, čili zpět k Beatles. Ještě mě napadá jedna věc - nemluvilo se o vydání nějakého De Luxe boxu kde budou mono i stereo verze, bonusy, dokumenty, prostě všechno? Ne, že bych si jej snad chtěl kupovat, ale podrobnosti o něm by mě zajímaly. A za druhé - proč je vlastně mono verze dražší než rozsáhlejší stereo?
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Deluxe box byl původní varianta. Ta měla obsahovat mono/stereo a nový remix včetně 5.1 surround. Nakonce byla strategie změněna. Nejdřiv mono/stereo a cca v roce 2012 5.1 surround. Dle mého názoru rozumné rozhodnutí. Protože dvd-audio a sacd pomalu umírají a nevyhnutelně je nahradí Blu-ray, který ale v současné době není ještě tak rozšířený.

Co se týče opravování chyb. Byly opravovány (a to ještě pouze ve stereo boxu) chyby spojené s tehdejší nedokonalou technikou (chyba ve střihu apod.), nikoliv výkon umělcův. Tzn. že se můžeme těšit na popletený vokál ve 3. sloce Please Please Me. Opraven pak bude asi výpadek pravého kanálu (jak se tomu stalo už v případě kompilace "1") ve třetí sloce Day Tripper, za veršem "Tried to please her".

Mono box je dražší z toho důvodu, protože je vyroben v nižším nákladu a obaly se tisknou v Japonsku. Jedná se o repliky původních obalů (včetně těch vnitřních) a Japonci, jak je známo, jsou v tomto oboru mistři.
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Až teď jsem si všiml, že mono box není kompletní - tedy rozuměj ve smyslu počtu alb Beatles. Čím vlastně mono verze můžou obohatit? Tedy krom těch původních obalů.
Co se týče opravování chyb, tady asi budou existovat dva tábory. Osobně bych se klonil asi k tomu ponechat vše v původní podobě - tedy zachovat jak výpadek v Day Tripper, tak špatné střihy např. It Won´t Be Long, vokálu v Lucy In The Sky, tak i přehmaty v Ask Me Why či to zmiňované popletení slov. Přece jen od vydání uběhlo nějakých 45 let a celé generace (už se to snad tak dá říct) to jinak neznaly. Chápu ale, že i opravit vše má něco do sebe. Nikomu to nenutím, jsem jen pro co největší autenticitu. Stručně bych to vyjádřil asi slovy "jednou to tak bylo, tak ať to tak i zůstane". To mě přivádí na myšlenku, co asi udělám se starými CD - jak to tak vypadá, některá si budu muset ponechat.
Try to see it my way...
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Mono box není kompletní, protože poslední album, které mělo pravý mono mix bylo Bílé dvojalbum. Nejde ani o obohacování jako o autenticitu. Mono verze alb jsou přesně takové jak je zamýšleli samotní Beatles. Nejlepším příkladem je Sgt. Pepper, který v mono mixu obsahuje některé věci, které na stereo mixu vůbec nejsou. Mono verze vznikala po celý čas nahrávání desky za přítomnosti Beatles. Stereo vytvořil snad dokonce během jediné frekvence Geoff Emerick s Georgem Martin bez účasti Beatles. V té době bylo stereo pro menšinu. Až Bílému dvojalbu byla věnována při stereo mixáži stejná pozornost.

A s tím neopravováním je to složité. Alba Help! a Rubber Soul byla v roce 1987 pro vydání zremixována. Tehdy se také opravily chyby a nedostatky původních stereo mixů. Např. výpadek zdvojeného vokálu v refrénu It´s Only Love, úder do zpěvového mikrofonu během sola v Run For Your Life. V roce 1987 tomu bylo 22 let, co byly standardem ony nedokonalé mixy s chybama z roku 1965. Dnes jsou standardem ty mixy z cd z roku 1987, které jsou opravené. A jsou shodou okolností už také 22 let staré... Pokud se opravují lupance, které vznikly stříhem a ne úmělcův výkon, je to dle mého názoru správné.
Mimochodem, pokud stojíte i o ty lupance, kupte si mono box, na mono mixy se vůbec nešáhlo a jsou 100% autentické. Navíc jako bonus obsahují disky Help! a Rubber Soul zmiňované původní stereo mixy z roku 1965.
Standardní stereo vydání (ať už samostatné nebo ve stereo boxu) těchto 2 disků bude totiž opět obsahovat remixy, napodobující opravené mixy George Martina z roku 1987.
Rigby
Manager
Manager
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rigby »

Nejčerstvější informace najdete v tomto rozsáhlém článku, včetně fotografií:
http://www.beatlesnews.com/news/the-bea ... icago.html
Rigby
Manager
Manager
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rigby »

Na americkém Amazonu je mono box vyprodán :?
http://www.beatlesnews.com/blog/the-bea ... on-us.html
Bart
Nováček
Nováček

Příspěvek od Bart »

Tuzemské ceny již stanoveny:
Beatles: Long Card Box (17CD+DVD)
Běžná cena: 7.599 Kč
Na US Amazonu v přepočtu za totéž 3300 Kč (+ poštovné, nevím kolik, ale asi nijak závratné)
Je to vůbec možné??? :roll:

(Jen pro úplnost - Beatles: Long Card Box Mono (13CD)
Běžná cena v ČR: 8799 Kč)
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Bart: Ano, to s tou cenou je u nás bohužel možné. Přesně to mě napadlo v mém příspěvku ze 14. července, o pár řádek výše.
Spíš se bojím, že cena v ČR nebude odpovídat ceně v dolarech či librách krát příslušný kurs, ale bude podstatně vyšší, jak to tak bývá.
No tak hlavně, že jsme tu Evropu zase jednou dohnali. Dokonce předehnali :cry:
Bart
Nováček
Nováček

Re:

Příspěvek od Bart »

Vicino píše: No tak hlavně, že jsme tu Evropu zase jednou dohnali. Dokonce předehnali :cry:
Máš pravdu, na německém Amazonu vyjde Long Card Box asi na 5000 Kč. Já jsem si ho včera objednal na americkém, i s poštovným jsem za něj dal něco kolem 3.600 Kč, což se mi zdá přijatelná cena. Zato ta tuzemská, jak ji zveřejnili na stránkách Bontonlandu, mi přijde nestoudná. To jsou naši prodejci tak nenažraní, nebo chtějí, aby oficiální trh s DVD co nejrychleji definitivně zkolaboval? :roll:
Jan K
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od Jan K »

Je něco shnilého ve státě českém, protože cena práce je tu třetinová až čtvrtinová, ale přitom ceny (až na výjimky) srovnatelné či vyšší než u našich západních demokratických sousedů.
Odpovědět