Remasterovaný katalog The Beatles

diskusní fórum o skupině Beatles
Odpovědět
lenka74
Nováček
Nováček

Re: Remasterovaný katalog The Beatles

Příspěvek od lenka74 »

Tak jsem si objednala SGT. PEPPERa v MONU, už přišel. Jsem si oddechla je to v pořádku, žádná "falza". Je to krásné balení, včetně vnitřních papír. obalů a igel. obalů na cd. Je to přesná zmenšená kopie vinylové desky (včetně přelepů obalu atd.) Výroba a distribuce je opravdu Made In Japan.
Jsem ráda, že jsem to risknula. Objednám si ještě další co mi chybí. Tohoto prodejce doporučuju všem kteří nepotřebují celej MONO BOX.
Steven19951
Nováček
Nováček

Příspěvek od Steven19951 »

Mne sa kvalita 2009 veľmi páči, len má trocha malú, dosť takú zákernú chybu, a tou je fakt, že albumy neboli nanovo zremixované. Týmto spôsobom by zneli určite ešte lepšie, skúste si vypočuť Let It Be Naked, je to ukážka toho, ako dokáže znieť hudba Beatles, keď je nanovo zremixovaná...
Monthy1990
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od Monthy1990 »

no ono původní Let it be je bída, takže Naked mělo relativně lehkou práci...ale nedokážu ( nechci ) si představit vrtání se v Rubber Soul, seržantovi....
222
Nováček
Nováček

Příspěvek od 222 »

Ono to vŕtanie sa v iných skladbách už poznáme z Yellow Submarine-Songtrack, Love a musím povedať že napr. takému Hey Bulldog, Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band, alebo Day In The Life to celkom v novom kabáte sekne. Ale samozrejme česť pôvodným nahrávkam.
Steven19951
Nováček
Nováček

Monthy1990 píše:no ono původní Let it be je bída, takže Naked mělo relativně lehkou práci...ale nedokážu ( nechci ) si představit vrtání se v Rubber Soul, seržantovi....
V tom máš naozaj pravdu, ale zas na druhej strane si skús predstaviť, že pepper by znel podobne ako mono verzia, len s tým, že by bol zvuk rozmiestnený v dvoch kanáloch. Lebo skús si porovnať napr. Lucy mono a stereo verziu. Celá pieseň má taký iný nádych, alebo najväčší rozdiel asi počuť v Pepper Reprise.
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Mě by také zajímalo, jak chce vlastně EMI vyrobit ty remixy. Když má u těch nejstarších nahrávek k dispozici záznam třeba jen na dvou stopách, to znamená, že nástroje a zpěvy jsou nutně nenávratně spojeny - jak to budou oddělovat, aby to bylo možno následně nově smíchat? Budou postupovat podobně jako svého času Dr. Ebbett, to znamená odfiltrováváním jednotlivých zvuků? Nebo jak vlastně? Víte někdo více?
Steven19951
Nováček
Nováček

Re:

Vicino píše:Mě by také zajímalo, jak chce vlastně EMI vyrobit ty remixy. Když má u těch nejstarších nahrávek k dispozici záznam třeba jen na dvou stopách, to znamená, že nástroje a zpěvy jsou nutně nenávratně spojeny - jak to budou oddělovat, aby to bylo možno následně nově smíchat? Budou postupovat podobně jako svého času Dr. Ebbett, to znamená odfiltrováváním jednotlivých zvuků? Nebo jak vlastně? Víte někdo více?
Vieš čo, jediná vec, čo ma tak troška mrzí je tá, že oni už dokázali oddeliť tieto stopy, a to vďaka The Beatles Rock Band. George Martin a spolok vytvorili špeciálnu mašinku, cez ktorú vedeli odfiltrovať frekvencie, a tým pádom oddeliť stopy nástrojov. Keď si porovnáš kvalitu zvuku CD a tejto hry, Rock Band má o čosi miestami aj lepšiu kvalitu, keďže obsahuje nové stereo mixy. Je trocha škoda, že vydanie CD chceli takto urýchliť, bolo by to o niečo zaujímavejšie. Ale samozrejme, že kvalita CD je výborná, takže nie je dôvod na čo sa sťažovať, ba naopak...
Steven19951
Nováček
Nováček

Onder píše:To Makrelaman (i ostatní):

Ano, vinyly vyjdou určitě. Jen nebylo jasné, zda vyjdou pouze standart stereo. Nebo i mono.
Neoficiálně se už ví, že vyjdou stereo I mono!!! Lisovna Haarlem v Holandsku už vinyly totiž lisuje. Pro USA lisuje RTI. Vyjít by měli v prvním čtvrtletí příštího roku. Původně se plánovalo vydání vinylů na letošní listopad, ale nakonec bylo vše přesunuto na příští rok.
Jinak stereo vinyly se dají stále koupit celkem levně na ebay. Stereo reedice ze 70. let ve vynikajícím stavu vyjde na cca 14 liber i s poštovným a je plně analogová. Sám jsme si pořídil komplet před nedávnou dobou. To je vlastně důvod, proč jsem si nekoupil ani jedno remasterované stereo cd. Ty vinyly ze 70. let hrajou líp.

Obávám se, že reedice vinylů budou mít digitální zdroj, i když ve vysokém rozlišení (24 bitů/96 kHz), ale nebude to stejně ono. U stereo vinylů je to na sto procent. Původně je totiž EMI chtěla lisovat z původních analogových matric! Nakonec se však rozhodli udělat nové matrice (z digitálního zdroje) z nových remasterů. Proto se vydání muselo přesunout z letošního podzimu na jaro příštího roku.
Uvidíme jak to bude s mono vinylama. Zda použijou původní analogové matrice, či nové digitální. Doufám v to první.
Žiaľ, vyzerá to tak, že sa budú lisovať z digitálneho zdroja, na internete som videl iba tieto zmienky na viacerých fórach. Veľmi ma to popravde sklamalo, to si už môžme púšťať rovno cd verzie. Najlepšia vec, ktorú by mohli spraviť by bola tá, že by vydali platne s rovnakými verziami ako na pôvodných kusoch zo 60tych rokov. Žiadny remaster, jednoducho zvuk, ktorý bol ako prvý uvedený na trh. Myslím, že by všetci nad tým jasali, vrátane mňa.
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Re: Re:

Příspěvek od Onder »

To Steven19951:

George Martin na Rock Band nepracoval. Byl to jeho syn Giles, který ovšem nevytvořil žádnou mašinku na odfiltrování frekvencí. Použil k tomu software CEDAR, který již byl vytvořen.
Díky němu lze opravdu od sebe oddělit nástroje, které jsou smíchané na jedné stopě. Nelze to však udělat bez vedlejších efektů, které dost zásadně deformují zvuk. Pro účely této hry je to naprosto dostačující, ale využít to pro nový mix je z hlediska hifi nemyslitelné.

Jinak opakuji, že remixy všech alb (některá jsou dokonce v 5.1 surround) jsou již dokončena!!! Tyto remixy totiž měly původně vyjít už 9.9.2009, nakonec však Apple změnila taktiku, vydala pouze původní mixy, jak víme. A remixy jsou naplánovány k vydání někdy v letech 2012/2013.
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Osobně je mi ta taktika trochu nepochopitelná... ačkoliv asi ano - nejdřív se prodají původní mixy, pak teprve remixy, a zákazník zaplatí vícekrát (tj. až 3x). Jen ten časový horizont mi připadá trochu moc vzdálený.
Try to see it my way...
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Ten horizont vzdálený je, ale dává to smysl, vzhledem k tomu, co má do té doby vyjít. Remastery na vinylech, remasterované DVD Magical Mystery Tour (to už je hotové a připravené), v současné době se pracuje (znovu od začátku) na DVD Let It Be (snad už se konečně dočkáme).
Steven19951
Nováček
Nováček

Re: Re:

Onder píše:To Steven19951:

George Martin na Rock Band nepracoval. Byl to jeho syn Giles, který ovšem nevytvořil žádnou mašinku na odfiltrování frekvencí. Použil k tomu software CEDAR, který již byl vytvořen.
Díky němu lze opravdu od sebe oddělit nástroje, které jsou smíchané na jedné stopě. Nelze to však udělat bez vedlejších efektů, které dost zásadně deformují zvuk. Pro účely této hry je to naprosto dostačující, ale využít to pro nový mix je z hlediska hifi nemyslitelné.

Jinak opakuji, že remixy všech alb (některá jsou dokonce v 5.1 surround) jsou již dokončena!!! Tyto remixy totiž měly původně vyjít už 9.9.2009, nakonec však Apple změnila taktiku, vydala pouze původní mixy, jak víme. A remixy jsou naplánovány k vydání někdy v letech 2012/2013.
Naozaj ? Keď áno, tak sa veľmi ospravedlňujem, asi som mal mylné informácie, pozeral som totiž interviewy s hernými vývojármi, možno to zle odprezentovali... :roll: Aj tak je v tom taký trocha zmätok, každý sa vyjadril trocha inak o vývoji tejto hry. Ale aj tak myslím, že nad tým netreba až tak veľmi lamentovať, dôležitá je tá úžasná hudba. :)
Monthy1990
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Vyčištěné Let it Be na DVD je můj sen, snad se stane zázrak a dočkáme se i titulků...
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Ondere, a víš, jak tedy EMI při výrobě těch remixů postupovala?
Monthy1990
Lokální hvězda
Lokální hvězda

když už sme u onoho remastrování všeho možného, na http://www.youtube.com/user/BeatlesHD můžete shlédnout mnohá známá videa Beatles v HD rozlišení ( konkrétně promo filmy od roku 65 plus některé věci z Let it Be ). pokud to sem nepatří, omlouvám se, nevěděl sem kam s tím
Steven19951
Nováček
Nováček

Inak som dosť dlho nad tým experimentoval, a skúsil som spraviť nové stereo mixy z mona.

Založil som si YouTube kanál (dúfam, že to nie je proti pravidlám), dávam tam svoje 'remastery' z originálov, a zároveň experimentujem s videami. Keby ste mali záujem, si to môžte pozrieť :lol: - http://www.youtube.com/user/TheMusicalSteve .
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Tak založit si YouTube kanál určitě proti pravidlům není, předpokládám dokonce, že od toho YouTube je... Ale co přesně myslíš těmi "remastery z originálů" a "novými stereo mixy z mona"?
Steven19951
Nováček
Nováček

Re:

Vicino píše:Tak založit si YouTube kanál určitě proti pravidlům není, předpokládám dokonce, že od toho YouTube je... Ale co přesně myslíš těmi "remastery z originálů" a "novými stereo mixy z mona"?
Z originálov to myslím tak, že z pôvodnych masterov (ne-zrematerované, prvé vydania na cd), a tie nové mixy, to je iba čistý experiment, presedel som pár hodín pri zvukových programov, a experimentoval som, akoby sa dalo z mona spraviť stereo. Už mám aj spravené nejaké videá, celkom sa mi páči zvuk, ktorý z toho vyšiel, ale chcem to tam začať dávať, keď budem mať viacej ľudí, ktorí to aj pozerajú.
Steven19951
Nováček
Nováček

Inak keby ste chceli, mohol by som vám sem dať čisto nejaké mp3 tých mojich mixov.
Čisto pre vás.
Steven19951
Nováček
Nováček

Tak som sa rozhodol, že moje stereo mixy začnem dávať na YouTube...

EDIT: Môj momentálny projekt je remastering filmu Magical Mystery Tour.
Prvých 10 minút už je hotových - http://www.youtube.com/watch?v=Ku3yWssojvw .
Odpovědět