Rock'n'roll

diskusní fórum věnované osobě Johna Lennona
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Re: Rock'n'roll

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » sob bře 18, 2017 11:49 pm

Dream Lover v kombinaci s písničkou Stay (od Maurice Williamse & Zodiacs; zpívali ji třeba Hollies) John hrál při filmování sessions pro Double Fantasy.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?

Fantomas
Nováček
Nováček

Příspěvekod Fantomas » ned bře 19, 2017 1:06 am

OHNOTHIMAGEN píše:Dream Lover v kombinaci s písničkou Stay (od Maurice Williamse & Zodiacs; zpívali ji třeba Hollies) John hrál při filmování sessions pro Double Fantasy.

Díky za info :wink: mě se líbí, škoda že nevyšla oficiálně

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » stř bře 29, 2017 3:50 pm

I mě se Dream Lover (+ Stay) velmi líbí a i já bych uvítal aby se dostala na oficiální Johnovo album. Angel Baby je taky skvělá věc a je jedno zda z Menlove Ave nebo z bonusů Rock n Roll na CD. Jinak Angel Baby má stejné klavírní intro jako píseň Thrill Of Your Love z Elvisova alba Elvis is Back! Když jsme u těch podobností tak píseň v podání LaVern Baker(ové)- Hey Memphis je přímou vykrádačkou písně Little Sister v podání Elvise Presleyho. Be My Baby by si zasloužila být coby bonus na CD Rock´n Roll a škoda, že už je pozdě a tak její jedinou oficiální verzi lze si poslechnou jen z 4 CD Lennon Anthology. Tam si lze koneckonců i rozhovory-či spíše hádání Johna a Phil Spectora právě během nahrávání písní Angel Baby a Be My Baby v trackech Phil and John 1,2,3 a ,, When It Dout,F..k It."
Mě si také líbí Here We Go Again z Menlove Ave a další song nahraný při těchto seancích Move Over Ms. L z CD John Lennon Collection, případně z CD boxu Lennon-Signature Box. Johnovo závěrečné loučení s Paulem, George a Ringem v písni Just Because se mělo objevit původně v 4CD Lennon Anthology, ale dostalo se až na remasterované CD Rock´n Roll (coby bonus Just Because-reprise). Tuto nahrávku John jako jedinou z těch převzatých rock´n´rollů neznal dokud mu ji Phil nepřehrál a byl to asi Phil kdo trval na tom, že ji John musí nazpívat a dobře udělal. Dalo by se stručně říci, že mám radši ty písně co vyšly jako bonus, (CD remaster Rock´n Roll) nebo na jiných albech (Menlove Ave,Collection,Anthology), či dosud oficiálně nevydané, než oficiální původní album Rock´n Roll´. Na tom původním albu mi asi vadí ty saxofony, které opravdu nemají nic společného s pravým rock´n´rollem.
to se vrací kolibřík

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » stř bře 29, 2017 8:40 pm

Park píše:mi asi vadí ty saxofony, které opravdu nemají nic společného s pravým rock´n´rollem.

Tak to je opravdu šlápnutí do porcelánu.
Naopak: saxofon byl pro raný rock'n'roll natolik specifický, že se bez něj téměř žádný hit neobešel. Saxofonista byl naprosto běžnou součástí rokenrolové kapely, a to i u nás (ve Sputnicích Farmer Obermayer nebo chvilku Jiří Stivín, v raném Olympiku Míla Růžek).
Nechce se mi všechny ty hity se saxofonem vypisovat, patří do zlaté pokladnice: ale namátkou Rocket 88, Rock Around the Clock, Crossfire, Ready Teddy, Red River Rock, Tutti Frutti, Good Golly Miss Molly, Long Tall Sally, She's Got It, Yakety Yak i Yakety Sax, Let's Twist Again, The Twist, Přijde twist... a co pak návrat k rock'n'rollu v osmašedesátém v podobě Lady Madonna?
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » stř bře 29, 2017 9:09 pm

Máš pravdu, ale já se asi chtěl spíš vyjádřit spíše ve smyslu, že John na album Rock´n´Roll chtěl zařadit písně co hrál s Beatles živě v Hamburku a tam určitě Beatles saxofonistu neměli.
Ty české co uvádíš vůbec neznám a proto se k nim nemohu vyjádřit.
Ty zahraniční většinou znám a opravdu v nich ten saxofon zní, ale myslím, že vždy tam byl jen jeden saxofonista, kdežto John si tam vzal celou partu saxofonistů.
Já vždy vnímal ten pravý dřevný rock´n roll´spíš jako skiffle, co hráli The Quarrymen a nebo ty verze co proslavili Beatles (Rock Around The Music, Everybody´s Trying To Be My Baby). A u nich žádný saxofon nebyl. Lady Madonna- nikdy jsem ji nepovažoval za rock´n´rollovou nahrávku, když už, tak Birthday. Nicméně teprve píseň Get Back je označena jako návrat ke kořenům rock´n´rollu.
Ještě k těm zahraničním písním - Rocket 88 bývá někdy označována za první r´n´r nahrávku, ale zároveň je na wikině psána jako, že je rythm and blues. Všeobecně je prvenství rock´n rollové nahrávky dáno písni Billa Haleyho Rock Around The Clock (s tím souhlasím). Jak říkám, jde spíše o vnímání co je a co není rock´n´rollová nahrávka a tady asi to bude každý vnímat jinak.
to se vrací kolibřík

j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvekod j.babel » stř bře 29, 2017 9:14 pm

Jejda....
Try to see it my way...

Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Beaver » stř bře 29, 2017 9:34 pm

Ta parta, která Johna doprovází je tatáž, která s ním natáčela album Walls And Bridges - Little Big Horns - a v přestávkách mezi natáčením si zajamovali pár rokenrollů, které měl John v oblibě. Z toho následně vzniklo to album Rock'n'roll. Je spontánní a je dobře, že to tenkrát nahrávali. Alespoň takto si tuto akci pamatuji z té doby. A mně se to právě líbí. To nejsou saxofony a další nástroje orchestru Karla Vlacha (anebo Ládi Bareše, viď Vašku?), to je rocková dechová kapela, prostě Little Big Horns, kteří šlapou rokenrollově a ne swingově. Ono je otázka, co to je rokenroll, Elvis byl jeho králem a zpíval i pomalé písničky (Crying In The Chapel) a to byly také rokenrolly. A co Billy Vaughn s Pat Boonem a u nás Suchý a Šlitr s Ferdinandem Havlíkem? Tenhle styl má tolik větví a větviček jako žádný jiný žánr. To není jen Rock Around The Clock s Billem Haleym nebo Let's Twist Again od Chubby Checkera, je to i Fats Domino a mnozí další. Doporučuji shlédnout filmy Rock Around The Clock a Don't Knock the Rock.

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » pát říj 20, 2017 4:50 pm

Vždy, když slyším bonusovou Just Because (reprise) na CD Rock´n Roll, tak mě ta Johnova rozlučka s Paulem,Georgem a Ringem dojme. Pravým opakem je Just Because ve verzi ,, opilého Lennona", není divu, že Yoko nesvolila tuto vzácnou 6-ti minutovou verzi zařadit, byť třebas jen jako bonus, na nějaké Lennonovo CD.
to se vrací kolibřík

Zpět na “John Lennon”