Rock'n'roll

diskusní fórum věnované osobě Johna Lennona
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Re: Rock'n'roll

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » sob bře 18, 2017 11:49 pm

Dream Lover v kombinaci s písničkou Stay (od Maurice Williamse & Zodiacs; zpívali ji třeba Hollies) John hrál při filmování sessions pro Double Fantasy.
Bubi, Bubi, noch einmal, es war so wunderschön. Bubi, Bubi, noch einmal, es kann ja nichts geschehn.

Fantomas
Nováček
Nováček

Příspěvekod Fantomas » ned bře 19, 2017 1:06 am

OHNOTHIMAGEN píše:Dream Lover v kombinaci s písničkou Stay (od Maurice Williamse & Zodiacs; zpívali ji třeba Hollies) John hrál při filmování sessions pro Double Fantasy.

Díky za info :wink: mě se líbí, škoda že nevyšla oficiálně

Park
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Park » stř bře 29, 2017 3:50 pm

I mě se Dream Lover (+ Stay) velmi líbí a i já bych uvítal aby se dostala na oficiální Johnovo album. Angel Baby je taky skvělá věc a je jedno zda z Menlove Ave nebo z bonusů Rock n Roll na CD. Jinak Angel Baby má stejné klavírní intro jako píseň Thrill Of Your Love z Elvisova alba Elvis is Back! Když jsme u těch podobností tak píseň v podání LaVern Baker(ové)- Hey Memphis je přímou vykrádačkou písně Little Sister v podání Elvise Presleyho. Be My Baby by si zasloužila být coby bonus na CD Rock´n Roll a škoda, že už je pozdě a tak její jedinou oficiální verzi lze si poslechnou jen z 4 CD Lennon Anthology. Tam si lze koneckonců i rozhovory-či spíše hádání Johna a Phil Spectora právě během nahrávání písní Angel Baby a Be My Baby v trackech Phil and John 1,2,3 a ,, When It Dout,F..k It."
Mě si také líbí Here We Go Again z Menlove Ave a další song nahraný při těchto seancích Move Over Ms. L z CD John Lennon Collection, případně z CD boxu Lennon-Signature Box. Johnovo závěrečné loučení s Paulem, George a Ringem v písni Just Because se mělo objevit původně v 4CD Lennon Anthology, ale dostalo se až na remasterované CD Rock´n Roll (coby bonus Just Because-reprise). Tuto nahrávku John jako jedinou z těch převzatých rock´n´rollů neznal dokud mu ji Phil nepřehrál a byl to asi Phil kdo trval na tom, že ji John musí nazpívat a dobře udělal. Dalo by se stručně říci, že mám radši ty písně co vyšly jako bonus, (CD remaster Rock´n Roll) nebo na jiných albech (Menlove Ave,Collection,Anthology), či dosud oficiálně nevydané, než oficiální původní album Rock´n Roll´. Na tom původním albu mi asi vadí ty saxofony, které opravdu nemají nic společného s pravým rock´n´rollem.
to se vrací kolibřík

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » stř bře 29, 2017 8:40 pm

Park píše:mi asi vadí ty saxofony, které opravdu nemají nic společného s pravým rock´n´rollem.

Tak to je opravdu šlápnutí do porcelánu.
Naopak: saxofon byl pro raný rock'n'roll natolik specifický, že se bez něj téměř žádný hit neobešel. Saxofonista byl naprosto běžnou součástí rokenrolové kapely, a to i u nás (ve Sputnicích Farmer Obermayer nebo chvilku Jiří Stivín, v raném Olympiku Míla Růžek).
Nechce se mi všechny ty hity se saxofonem vypisovat, patří do zlaté pokladnice: ale namátkou Rocket 88, Rock Around the Clock, Crossfire, Ready Teddy, Red River Rock, Tutti Frutti, Good Golly Miss Molly, Long Tall Sally, She's Got It, Yakety Yak i Yakety Sax, Let's Twist Again, The Twist, Přijde twist... a co pak návrat k rock'n'rollu v osmašedesátém v podobě Lady Madonna?
Bubi, Bubi, noch einmal, es war so wunderschön. Bubi, Bubi, noch einmal, es kann ja nichts geschehn.

Park
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Park » stř bře 29, 2017 9:09 pm

Máš pravdu, ale já se asi chtěl spíš vyjádřit spíše ve smyslu, že John na album Rock´n´Roll chtěl zařadit písně co hrál s Beatles živě v Hamburku a tam určitě Beatles saxofonistu neměli.
Ty české co uvádíš vůbec neznám a proto se k nim nemohu vyjádřit.
Ty zahraniční většinou znám a opravdu v nich ten saxofon zní, ale myslím, že vždy tam byl jen jeden saxofonista, kdežto John si tam vzal celou partu saxofonistů.
Já vždy vnímal ten pravý dřevný rock´n roll´spíš jako skiffle, co hráli The Quarrymen a nebo ty verze co proslavili Beatles (Rock Around The Music, Everybody´s Trying To Be My Baby). A u nich žádný saxofon nebyl. Lady Madonna- nikdy jsem ji nepovažoval za rock´n´rollovou nahrávku, když už, tak Birthday. Nicméně teprve píseň Get Back je označena jako návrat ke kořenům rock´n´rollu.
Ještě k těm zahraničním písním - Rocket 88 bývá někdy označována za první r´n´r nahrávku, ale zároveň je na wikině psána jako, že je rythm and blues. Všeobecně je prvenství rock´n rollové nahrávky dáno písni Billa Haleyho Rock Around The Clock (s tím souhlasím). Jak říkám, jde spíše o vnímání co je a co není rock´n´rollová nahrávka a tady asi to bude každý vnímat jinak.
to se vrací kolibřík

j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvekod j.babel » stř bře 29, 2017 9:14 pm

Jejda....
Try to see it my way...

Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Beaver » stř bře 29, 2017 9:34 pm

Ta parta, která Johna doprovází je tatáž, která s ním natáčela album Walls And Bridges - Little Big Horns - a v přestávkách mezi natáčením si zajamovali pár rokenrollů, které měl John v oblibě. Z toho následně vzniklo to album Rock'n'roll. Je spontánní a je dobře, že to tenkrát nahrávali. Alespoň takto si tuto akci pamatuji z té doby. A mně se to právě líbí. To nejsou saxofony a další nástroje orchestru Karla Vlacha (anebo Ládi Bareše, viď Vašku?), to je rocková dechová kapela, prostě Little Big Horns, kteří šlapou rokenrollově a ne swingově. Ono je otázka, co to je rokenroll, Elvis byl jeho králem a zpíval i pomalé písničky (Crying In The Chapel) a to byly také rokenrolly. A co Billy Vaughn s Pat Boonem a u nás Suchý a Šlitr s Ferdinandem Havlíkem? Tenhle styl má tolik větví a větviček jako žádný jiný žánr. To není jen Rock Around The Clock s Billem Haleym nebo Let's Twist Again od Chubby Checkera, je to i Fats Domino a mnozí další. Doporučuji shlédnout filmy Rock Around The Clock a Don't Knock the Rock.

Park
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Park » pát říj 20, 2017 4:50 pm

Vždy, když slyším bonusovou Just Because (reprise) na CD Rock´n Roll, tak mě ta Johnova rozlučka s Paulem,Georgem a Ringem dojme. Pravým opakem je Just Because ve verzi ,, opilého Lennona", není divu, že Yoko nesvolila tuto vzácnou 6-ti minutovou verzi zařadit, byť třebas jen jako bonus, na nějaké Lennonovo CD.
to se vrací kolibřík

Zpět na “John Lennon”