Walls and Bridges

diskusní fórum věnované osobě Johna Lennona
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Walls and Bridges

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » stř črc 04, 2012 2:57 pm

S úžasem zjišťuji, že Walls and Bridges zde nemají vlastní samostatný oddíl, což, myslím, je škoda.

Většinu písniček z tohoto alba jsem měl coby součást kazet s názvem Lennon odněkud z Polska před dvaceti lety (chyběly tam What You Got, Beef Jerky, Ya Ya a bohužel i Nobody Loves You). A chytlo mě to tak, že k Walls and Bridges mám silně nekritický přístup a vyjma té julianovské Ya Ya a potrhlého "pemikanu" na ni nedám dopustit.
#9 Dream je sice trochu ohraný a Whatever Gets You Thru the Night přímo smrdí (v dobrém) Eltonem, ale na kráse jim to v žádném případě neubírá. Pro mě jsou ovšem vrcholy desky v Going Down On Love, Old Dirt Road, Nobody Loves You a Bless You.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?

Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Re: Walls and Bridges

Příspěvekod Beaver » stř črc 04, 2012 5:54 pm

Tato deska byla překvapením i pro mě, když byla vydána, protože po Mind Games to bylo něco docela jiného (přestože do té doby jsem si ji hrál hodně často). Již samotný obal byl fascinující - skládačka Lennonových obličejů a pod. Nic takového jsem před tím neviděl, snad jen obal od ELO On The Third Day.
Dalším překvapením byl zvuk, kdy konečně měla Johnova deska dynamiku (Mind Games byla hrozně plochá a bez basů, předchozí dvě také nebyly zvukově na špici). Navíc mě zde překvapila sekce dechových nástrojů a vůbec bohaté aranžmá. Stejné aranže jsem později slyšel i na desce Rock'n'Roll a jak si z té doby pamatuji, skladby pro obě desky byly natáčeny ve stejné době a Lennon použil stejné studiové hráče z Walls And Bridges, kde byli pod vedením a aranžemi Bobbyho Keyese nazváni jako Little Big Horns.
Skladba Whatever Gets You thru the Night mi stále připadá taková jakoby uspěchaná, musel jsem si na ni déle zvykat. Hodně jsem si hrál skladbu, kde také zpívá vokály E. John: Surprise, Surprise (Sweet Bird of Paradox) a What You Got, obě s fantastickými dechy, to mě tehdy učarovalo jako kdysi dechové aranžmá skladby Savoy Truffle. Instrumentálka Beef Jerky je také hodně zajímavá, ovšem od Ya Ya (naštěstí je krátká) jsem utíkal. Opravdu dobrá deska, obzvláště při poslechu současných remasterovaných Lennonových nahrávek, kde i ty předchozí desky dostaly dobrou šťávu.

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod timothy » stř črc 04, 2012 6:49 pm

Průměrná deska. Jsou tu skvělé počiny, ale i písně co občas přeskakuju. Going Down On Love jsem z výběrů neznal, takže když jsem ji uslyšel poprvé, uchvátila mě těmi ,,indiánskými" bubny (což se mi líbilo ve spojitosti s indiány na obálce MC, ale ostatní části obalu se mi vůbec nelíbí), jedna z nejlepších Johnových skladeb vůbec. Vždycky mi připadala velká škoda, že za mojí oblíbenou první písničkou je hitovka, která je na výběrech a tu první zastiňuje. Whatever Gets You Thru The Night jsem vždy považoval za nejméně líbivý Johnův hit. Je svižná, pěkné piano, ale jinak se mi nelíbí. Daleko lepší s Eltonem Johnem je Surprise, Surprise (Sweet Bird Of Paradox), jedna z nejlepších písní na albu. Old Dirt Road mám jako 2. nejoblíbenější, opravdu nádherná. What You Got se mi kromě úvodu nelíbí vůbec. Bless You je moc natahované, nudné. Scared je sice jen 2 sekundy delší, ale je lepší, skvěle navozuje atmosféru, o které se zpívá (vytí vlků atd.). #9 Dream je moc nádherná, podobně jako v Simpsonových uvedená Nobody Loves You (When You're Down And Out) (podotkl bych, že právě tato píseň mi vždycky symbolizovala toto album). Steel And Glass je jedna z nejlepších písní na albu, pěkně úderná. Beef Jerky je taková instrumentální příjemná přestávka mezi údernou Steel And Glass a klidnou Nobody Loves You..., není to ta z nejlepších, ale ani nenaštve, docela se mi líbí (hlavně to ,,zpívání" a povedené dechy). Ya Ya se mi tady vždycky líbila, krásné zakončení alba (tady mi připadá, že k albu doslova patří, protože mi ho jako Nobody Loves You... symbolizovala, u následujícího alba není tak dobrá). Sice album je zvukově podmalované širokým spektrem nástrojů, ale mám radši předchozí, syrovější Mind Games. Verzi na LP nemám, jednou jsem ji promeškal. A k bonusům na CD se v podstatě nemá cenu vyjadřovat. Docela by se mi na albu líbilo zařazení Move Over Mrs. L. :D
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » čtv črc 05, 2012 4:36 pm

Toto album jsem měl po velmi dlouhou dobu na originální MC. Někdy v r. 1999 mělo album vyjít ve speciální PVC brašně s 180 gramovým vinylem, ale nevím zda byla myšlenka ,,tisíciletého" alba v této podobě realizována. Teprve v r. 2005 jsem se dostal k CD vydání, které obsahovalo album s dalšími 3 bonusovými tracky a to Whatever Gets You Thru The Night z živého vystoupení Johna a Eltona Johna v r.1974, demo verzi Nobody Loves You (When You´re Down and Out) a Johnovo rozhlasové interview o albu, kde zmiňuje i svůj problém se získáním zelené karty a jmenuje své hosty a spoluhráče na albu (Klause Voormana představuje s německým akcentem!). Disk CD má černou barvu s portéty Yoko a Johna a nápis Listen to this disc. Tato verze má jiný obal jak na přední straně tak na zadní straně! V r. 2010 vyšel nádherný Signature box a album Wall and Bridges dostalo zase novou obálku. Zmizela fotka Johna s vyplazeným jazykem. Zatímco ve verzi z r.2005 je na přední straně fotka Johna s mnoha brýlemi a červenou nálepkou na které je něco napsané, ale cenovka mi brání zjistit co, ze sběratelského důvodu nechci cenovku odstanit. Verze ze Signature boxu (bez bonusových písní) má na přední straně koláž 3 Johnových kreseb z dětství. V Signature boxu najdeme i knížečku ve které jsou fotky Johna ve studiu při nahrávání alba Walls and Briges a škoda že nejsou i v CD brožuře, kde jsou fotky s Eltonem a Johnem. Mně osobně se víc líbí verze z r. 2005 protože je hlasitější i lépe zvukově zpracovaná, zatímco na Signature verze je taková zašmulená. Písně jsou dobré, až na unylé Bless You a Old Dirt Road. Orchestr skvěle vyzdvihl písně Scared, která je opravdu hororová a strašidelná vč. vlka, mocenská Steel and Glass, a jedna z nejlepší Johnových balad Nobody Loves You (When You´re Down And Out). Goind Down On Love je skvělá ryze úvodní píseň alba. Beef Jerky je raritou a to hned ze dvou důvodů. První je, že je to B strana skvělého veselého singlu Whatever Gets You Thru the Night (nevím proč ji někteří kritizují). Zadruhé, je to jediná Johnova instrumentálka v jeho tvorbě z let 1970-1980. What You Got je hodně rocková a mě se možná právě proto tak líbí, hodně odvážná. Surprise Surprise(Sweet Bird of Paradox) je pěkně praštěná věcička pro May Pang. Ya Ya se mi líbí, protože má ryze amatérskou úroveň a je lepší než na albu Rock´n Roll, je to i raritní záznamem Johna se synem Julianem za bicími. Původní název alba měl být No.9 Dream podle písně na albu, ale z důvodu, který si můžeme přečíst v knize Jak vznikaly písně Johna Lennona bylo rozhodnuto jinak. Píseň No.9 Dream měla původní název So Long a je to skvělá píseň s hezkou atmosférou, el.kytarou i Johnovým zpěvem, ale prostřední refrén je v písni kazící dojem této téměř nebeské písně. Demo verze písní jak na albu Menlove Avenue i Johnově Anthology jsou bezvýrazné a proto dávám přednost albové verzi písní s pěkným orchestrem. Na albu je zmínka o tom, že John viděl UFO. Mně se album líbí, byť ho řadím mezi střed v oblíbenosti Johnových alb. Na kvalitu Imagine a Double Fantasy nemá, ale je lepší než Sometimes in New York City, Mind Games a trošku lepší než Rock´n ´Roll.
to se vrací kolibřík

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » pát črc 06, 2012 5:24 pm

Pro zajímavost, vaše hodnocení vychází z které verze alba ?
to se vrací kolibřík

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » čtv zář 26, 2019 11:09 am

Abbey Road má dnes padesáté výročí vydání, ale přehlédnout pětačtyřicáté narozeniny Walls and Bridges by byla zlá, zlá, nepěkná případ a věc.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?

Zpět na “John Lennon”