Imagine

diskusní fórum věnované osobě Johna Lennona
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rigby
Manager
Manager
Příspěvky: 254
Registrován: pát lis 08, 2002 9:46 pm
Kontaktovat uživatele:

Imagine

Příspěvek od Rigby »

V září 1971 vydal John Lennon své druhé regulérní sólové album. Jeho obal jde ruku v ruce s titulní, dnes jeho nejpopulárnější, písní. Tato deska se stala asi nejznámějším sólovým počinem Johna Lennona, když k tomu vydatnou měrou přispěl dokumentární film o jejím natáčení.

První sólové album Johna Lennona, které jsem slyšel. A musím říct, že si mě hned napoprvé získalo. A trvá to až dodnes. Nemohu ho asi nezaujatě hodnotit, takže co se mi líbí: Imagine (k tomu není co dodat, i když po těch letech už je docela oposlouchaná), Crippled inside, Jealous guy (to samé co titulní skladba, skvělá atmosféra podpořená pískotem), I don't wanna be a soldier (naléhavé), Oh my love (něžné), How. Myslím, že společně s předchozí a pak s jeho polovinou Double fantasy se jedná o nejlepší Lennonova díla. A jak jste na tom vy?
luke_bunda
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Příspěvky: 122
Registrován: pon lis 11, 2002 11:20 am
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luke_bunda »

Klasika. Trochu více popu na můj vkus, ale velmi hezký a propracovaný písničky. Moje nejoblíbenější Johnovo album.
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 540
Registrován: stř lis 13, 2002 7:46 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Fokt »

Jo, je to fakt good, společně s Plastic ono Band je to asi nejlepší jeho sólovka, je tam nejvíc ducha Beatles z jeho desek (v těch dalších se už dost vytrácel).
Uživatelský avatar
Lennonka
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Příspěvky: 57
Registrován: pon lis 11, 2002 2:58 pm
Bydliště: centrum Brna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lennonka »

Celkove s vama souhlasim, ale...

Imagine - je dobra a bezpochyby nejpopularnejsi mezi nezasvecenci : ) ale i kdyz na me pokazde zapusobi stejne silnym dojmem, neni moje nejoblibenejsi
Crippled Inside - kdyz uz country, tak jedine od Lennona : ) casto si ji zpivam.
Jealous Guy - melodii a klavirni doprovod povazuju za nejkrasnejsi Lennonovo dilo, i kdyz od poloviny ztraci dynamicnost. Miluju ji!
Its So Hard - krasne propracovana a dobre se zpiva : ))
I Dont Want To Be A Soldier, How Do You Sleep? - obe dobre, prvni trosku lepsi : ))

...mno a ten zbytek mi za rec prilis nestoji...
In Her Own Writings
dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Příspěvky: 175
Registrován: pon pro 02, 2002 3:25 pm

Příspěvek od dr. Halíř »

je to jeden z vrcholů sólovejch Beatles. nevim, která Johnova deska je nejlepší (ty, který sem slyšel, můžu všechny), ale tahle je rozhodně hodně nadprůměrná. I don´t wanna be a soldier je trochu moc dlouhá, ale zbytek je dokonalej. škoda, že se dneska ví hlavně jenom o titulní písničce a Jealous Guy. ty ostatní se jim vyrovnaj!
jones

Příspěvek od jones »

imagine sem slyšel tolikrát že ta kratičká prvotní verze jak je třeba na gimme me some truth nebo v tom filmu Imagine se mi líbí víc než ta první skladba která mi připadá až moc dokonalá.Crippled Inside, to je hodně dobré. jelous guy můžu tak jednou za uherskej rok.Its So Hard je vodpad. Do kategorie humus dále spadají i dont want to be a soldier (ze který je sic dobrých pět prvních vteřin, ale ten text a hudba...) a how (ničím nezajímavá). rád bych ještě vyzdvihl give me some truth (která se mi upamatovala když lennon furt hledal eddieho veala).
Nitty_Gritty

Příspěvek od Nitty_Gritty »

No. Já osobně tohle album můžu. Dá se dobře poslouchat, ale jediný, co obvykle přeskakuju, je Oh My Love, protože to je nepřiměřeně sladký, až mi to leze všema dutinama. Jinak ten zbytek hodnotím celkem kladně. Až na šílenou oposlouchanost titulní písně mám v oblibě Gimme Some Truth a Jealous Guy. Taky je dobrá ta foukací harmonika na konci Oh Yoko! (ale jak v tý písni Lennon zpívá se Spectorem, to je hrůza hrůzoucí). It's So Hard je na albu Imagine jaksi ...jak to říct... divná píseň, ale když ji Lennon zpíval živě na koncertě pro One To One, tak teprve potom jsem ji jakž takž přijala jako schůdnou. No. A navíc mám pocit, že všechny písně jsou si ňákým způsobem podobný.
neilyoung@quick.cy

Příspěvek od neilyoung@quick.cy »

Hmm. Od Johna mám všechno a nemohu říct, že by snad měl nějakou písničku vyloženě slabou. Imagine byla první deska, kterou jsem objevil a tak ji mám asi nejraději. A úplně nejlepší skladba je pro mně How do you sleep?, ale raději z Anthology. Jinak od Johna nemám rád jen Whatever gets you thru the night, tu přeskočím vždycky. A neví náhodou někdo, jaká Stand by me vyšla na videu John Lennon collection? Nedávno jsem na VH1 viděl Stand by me, živák ze studia a byla super. Daleko lepší než na Rock'n'rollu. J.
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 540
Registrován: stř lis 13, 2002 7:46 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Fokt »

Sice to nepatří k tomuhle albu, ale když už to tu bylo zmíněno: Nevíte jestli Stand by me byla Johnova původní skladba? Mí rodiče si myslí že ji převzal a že ji původně zpívali nějací rastamani... :?
Nitty_Gritty

Příspěvek od Nitty_Gritty »

Ne, Stand By Me rozhodně není Lennonovo skladba. Tohle je z padesátejch let, napsal to Ben E. King, od kterýho je to mimochodem taky velice dobrý (až na to, že je to skoro stejný s tou verzí od Lennona :lol: )
Honzis

Příspěvek od Honzis »

No, asi mám celkem hloupý dotaz. A to, jak se dají sehnat bootlegy???
Řadovky už mi nestačí, mám všechny. A ty nevydané verze jsou kolikrát "upřimnější-šťavnatější". Díky...
neilyoung

Příspěvek od neilyoung »

Slouhend (Claptonista???): I kdyby byla Out the blue jediná píseň z Mind games, která stojí za to, tak je prostě skvělé!!! Já jsem fanatik, i když J. Lennon není jediný z toho Božstva. A navíc netuším, že by kdy Paul vydal nějaké alespoň dobré album, vždycky je to McCartney (Yoko říkala: "Jenom forma, žádný obsah, to je P. McCartney).
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 540
Registrován: stř lis 13, 2002 7:46 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Fokt »

S tím nemá cenu se bavit, to je zarytej lennonista. Koukni se na diskuzi o patro níž, ať vidíš že Paul přeci jen něco dobrýho nahrál :-)
neilyoung

Příspěvek od neilyoung »

O.K. Něco dobrýho Paul přece jen má. 1973 alias Band on the run je fakt celkem slušné album, ale Mind games se mi zdá lepší (fakt zaritý lennonista), z dob Beatles toho určitě najdu víc (třeba Back in the USSR, You never give me your money, ...). Ale kdybych jeho písničky přeskakoval, o nic moc nepřijdu. Třeba na Help! mám od něho rád jenom Another girl, kdežto John tam má šechny skvělé (ani George se tam moc nevytáh).
neilyoung

Příspěvek od neilyoung »

Myslím, že George do Taxmenu nenapsal nic moc dobrýho. Kdysi (je mi 24) se mi snad líbila Don´t bother me, pak až ten Taxman. Pak to bylo lepší, ale třeba It´s all too much je strašná. A alba jsou dobrá jen do toho Living in the material world. Pak až částečně Cloud nine. Brainwashed je asi s All things must pass nejlepší. Dále k Help! I´ve just seen a face se mi opravdu nelíbí, a co říkáš na Tell me what you see. Fakt je, že tady ji vzácně przní i John. The night before taky nemusím a Yesterday je pro mě fakt ohraná (jo, ale dobrá). Čili zůstává Another girl. Text samo že nic moc, ale dobře se mi poslouchá. Help! či Ticket to ride jsou pro mě jasné Johnovky. It´s only love je lepší na Anthology 2, to je fakt, ale žádná katastrofa, tak průměr. You´re gonna to lose that girl je super nebýt těch divných rytmů (na mě moc mimo), a You´ve got to hide je super, super, super. Čau Honza
dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Příspěvky: 175
Registrován: pon pro 02, 2002 3:25 pm

Příspěvek od dr. Halíř »

pánové baví vás hodně zvyšovat si svoje ego na úkor Beatles? jděte do háje a běžte se hádat někam jinam!!!! každej se tváří jako hroznej odborník a kritik, co všemu rozumí, ale sám nic neumí.
neil

Příspěvek od neil »

O.K. Tak sorry. The Beatles já miluju nejvíce, ale mám svůj žebříček. Nikomu nevnucuji své názory, jen je říkám. Já zas nemám rád, když někdo kritizuje mé. Peace & love with John, Paul, George, Ringo & spol. Pořadí nerozhoduje, ale jako celek 1.
neil

Příspěvek od neil »

Ještě snad slouhendovi :-) Mám přeci jen více, než jen polovinu jejich tvorby, ale vše se sehnet nedá. A ty jsi slyšel vše??? Od všech???
Uživatelský avatar
Lennonka
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Příspěvky: 57
Registrován: pon lis 11, 2002 2:58 pm
Bydliště: centrum Brna
Kontaktovat uživatele:

Ahoj soukmenovče : )

Příspěvek od Lennonka »

neil
Konečně někdo, kdo tomu rozumí :mrgreen:
In Her Own Writings
Macca

Příspěvek od Macca »

slouhende, mozna spolecnymi silami uvedeme veci na pravou miru, co rikas? :o)

ad Taxman: kdyby tam Paul nezahral to skvely solo, byla by pisnicka polovicni (sorry slouhende)

ad Imagine: kdyz jsem byl mladsi, tata poslouchal Lennona...a mne se to libilo. Imagine a zivak z NYC byly prvni exbeatle veci, ktery jsem slysel. Imagine jsem znal samozrejme z radia, v tehle pisni se povedlo Johnovi zvecnit presne to, za co se posmival Paulovi. Nejvic se mi vzdycky libila How Do you Sleep - jedna z mala Lennonovych pisni, ktere se tvrdosti priblizily zvuku McCartneyho...sice to solo je trochu horsi, ale pisnicka je dost nalehava a zrejme se nekdo moc a moc nastval na kohosi, kdyz to psal. (ono taky kdyz vam nekdo vzkaze pres prvni pisen alba Piss off!, tak to asi nas*re)...jeste bych vypichnul I Don't Wanna Be a Soldier...ujeta elektronicka mantra, ale jako dite jsem na tom dost ujizdel.
Odpovědět