Imagine

diskusní fórum věnované osobě Johna Lennona
kaleidos

heh

Příspěvekod kaleidos » pon črc 18, 2005 2:03 pm

slouhend píše:dr. Halíř: na Georgeovu neindickou tvorbu měla i indická tvorba velký vliv. If I Needed Someone či Taxman jsou toho dobrým příkladem - po instrumentální stránce. Jinak ty "tři beatlesitárovky" já mám pomalu nejradši ze všech beatlesáckých věcí. The Inner Light je naprosto neuvěřitelná a mnohem "kosmičtější" než údajně "kosmická" Across the Universe.

HH chytraku v taxman hral solo cartney kytarový
someone fakt nezni indicky mozna zkusit usniho ne? :lol:
slowbrain

Kaleidos

Příspěvekod Kaleidos » čtv črc 21, 2005 10:17 am

diky že sem byl nazvan chytrakem ano ej pravda ze o bytls neco vim revoluce v hlavě treba kniha atd. mimochodem pane ohno hledejte dle vasich prispevk uste taky znalec tak se snažte že to nevite mě nezajímá
a indii vim vice nez vy a prosim nepiste zde takove blaboly :lol: kdybyste chtel dam vam icq a naucim vas neco o bytls a to ze paul hral solo ví kazdy zarity bytlmaniak :) ale nezoufejte ste zrejme jeste prilis mlady :wink:

john

Příspěvekod john » čtv črc 21, 2005 8:16 pm

klid, K je asi jeden z te nove, perspektivni, nejchytrejsi, mobilne vyrtualni(abych byl stylovy)generace, ktera hleda vychod slunce na netu, protoze nevi, ze se staci kazdy rano podivat z okna...

Rigby
Manager
Manager
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Rigby » pát črc 22, 2005 8:10 am

to Kaleidos: Koukej se zklidnit a začít se chovat slušně nebo vypadni z tohoto fóra! Pokud hodláš pokračovat ve svém přístupu k ostatním uživatelům ve stejném duchu jako dosud, může se stát, že ti jednoho krásného dne bude zablokován přístup sem.

lucíííík

Příspěvekod lucíííík » ned pro 11, 2005 6:45 pm

mark chapman by mel podle me dostat provaz

Leonidas
Nováček
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Leonidas » pon pro 12, 2005 3:38 pm

Kaleidos píše:diky že sem byl nazvan chytrakem ano ej pravda ze o bytls neco vim revoluce v hlavě treba kniha atd. mimochodem pane ohno hledejte dle vasich prispevk uste taky znalec tak se snažte že to nevite mě nezajímá
a indii vim vice nez vy a prosim nepiste zde takove blaboly :lol: kdybyste chtel dam vam icq a naucim vas neco o bytls a to ze paul hral solo ví kazdy zarity bytlmaniak :) ale nezoufejte ste zrejme jeste prilis mlady :wink:

Kaledois: tak toto bude asi omyl
my sa tu bavime o kapele menom The Beatles a nie o bytls :lol: :lol:

luciiik
napodobne, ale z basy ho nemozu pustit, lebo... :twisted:
THE BEATLES

postmanka

Příspěvekod postmanka » úte led 03, 2006 10:05 pm

Imagine je moc hezký jen mi tam nesedí ta YOKO !!!Příjde mi ,že když jí John poznal tak při tom musel bejt trochu(TROCHU VÍC )sjetej!
POSTMANKA

Bart
Nováček
Nováček

Re: Imagine

Příspěvekod Bart » čtv srp 20, 2009 8:02 am

Titulní skladba alba je pro mě prostě píseň písní, silná, dokonalá a absolutně přesvědčivá svou atmosférou a interpretací. A nic na tom nemění ani to, že je tak profláklá.

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod timothy » sob zář 15, 2012 11:56 am

Poprvé jsem se s tímto albem setkal v knihovně, když jsem si ho půjčil jako kazetu. To bylo někdy v 90. letech. A musím říct, že je to hodně kvalitní album. Mám ho jak v cd tak i LP (s modrou etiketou od Balkantonu, kamarád vlastní tu s červenou etiketou, takže jsem viděl obojí provedení etiket). Mě na této desce překvapila hlavně kvalita a to velmi mile. Měl jsem kdysi gramofon, kde byl celkem vzato slyšet šum - ale když jsem tam dal tuhle desku - tak nic, žádný šum, praskot, dokonale čistá kvalita. No teď ponechám techniku a k písním - všechny výborné, budu proto specifičtější - co se týče Imagine tak ta je hodně dobrá, ale už pro mě trochu ohraná (někdy přeskakuju, ale jen málokdy), z ostatních písní bych vyzdvihl I Don't Want To be a soldier, kdeje skvělá úvodní kytara, Give Me Some Truth - ta je úderná, bez začátku, navíc tou začíná ta československá kazeta od Opusu, How Do You Sleep ? - hodně krásně dramatická, How - klidná, zapamatovatelná a přitom nenudná, Oh Yoko! - vynikající klavír a píseň jako taková :D
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna

paneul
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod paneul » čtv čer 20, 2013 11:29 pm

Ozzy je oddaný fanoušek Beatles a myslím, že tohle se mu docela povedlo.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=awOcbVoS4yE
Half of what I say is meaningless...

Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Beaver » pát čer 21, 2013 6:56 am

Nemám rád předělávky, protože to, co z nich dokáží noví interpreti a aranžéři udělat, to je někdy děs. Ale u této písně je jinak. Ozzy zde zachoval původní aranžmá, které dělá z této písně něco výjimečného. Přitom se nesnaží o jakékoli kopírování nebo dokonce imitování Johnova hlasu a hudební doprovod, i když přísně sleduje originál, je přesto jiný a současný. Překvapení nastane na 2:49 vložením dvoutaktového přechodu, což výborně zapadá do celého pojetí spolu s novými synkopami bicích po třetí minutě. Právě způsob držení rytmu bicích je v této verzi zachován, protože i to přispívá k celistvosti písně. Lennon tehdy netušil, že píseň překoná věky, prostě ji nějak natočili a dopadlo to právě takto.
Tato Osbourneova verze mě dostává na nejvyšší vrchol blaha.

ZeroCZE
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvekod ZeroCZE » pát srp 17, 2018 10:31 pm

Jan K.
Nováček
Nováček

Příspěvekod Jan K. » sob srp 18, 2018 5:54 pm

Byť pohyblivé a ozvučené, tak obrázky mi moc zajímavé nepřijdou. Ale 6 CD box Imagine, to bude nářez :D

Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Beaver » ned srp 19, 2018 7:33 am

Nevím, jestlis to pochopil, ale jedná se o trailer k novému filmu Imagine, který za pár týdnů teprve přijde do kin. A o tom je právě toto informační video.

Jan K.
Nováček
Nováček

Příspěvekod Jan K. » ned srp 19, 2018 10:23 am

Pochopil :D A nenápadně jsem doplnil, že má vyjít i šesticédéčkový box Imagine Collection se 140 skladbami, který mě osobně láká daleko více :oops:

ZeroCZE
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvekod ZeroCZE » ned srp 19, 2018 2:10 pm

O tom boxu jsem ani nevěděl, jen o té knize Imagine, která má přijít na trh na Johnovi narozeniny. :D

Jan K.
Nováček
Nováček

Příspěvekod Jan K. » ned srp 19, 2018 8:59 pm

Myslím, že Ježíšek letos bude mimořádně štědrý, protože nás čeká buhvíkolikacédéčková edice Bílého alba, a teď ještě ten balíček 6CD+BD Imagine :D

ZeroCZE
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvekod ZeroCZE » ned srp 19, 2018 10:42 pm

Mno, tak minimálně půlka peněz z brigády bude mít svoje využití :D

verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod verjan2 » pon srp 20, 2018 9:36 am

Hand in hand, walking through life and making our plans.

ZeroCZE
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvekod ZeroCZE » čtv srp 23, 2018 6:43 pm

Další "upoutávka" v podobě dema
https://youtu.be/X0VTHLa_SgE

Zpět na “John Lennon”