Imagine

diskusní fórum věnované osobě Johna Lennona
dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvekod dr. Halíř » úte bře 16, 2004 11:18 am

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
tak to je hláška sezóny

Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Fokt » úte bře 16, 2004 12:27 pm

Ad Dr.Halíř: Z dobrejch věcí 90.let jsi ještě zapomněl na Red Hot Chilli Peppers (i když ti asi začli taky dřív) a Blur, případně Pražský Výběr a jejich poslední počin Běr.

neilyoung@quick.cz

Příspěvekod neilyoung@quick.cz » úte bře 16, 2004 7:43 pm

Slouhend: Kde jsi sehnal Travelling Wilburys? Ti jsou fakt skvělí!
Jo a s tím, že JWL neumí zpívat, HIHIHI (je prostě nejlepší a basta).... Jdu si pustit Run Devil Run a budu hlasitě nadávat u She said yeah, All shook up, No other baby, Lonesome town, I got stung,.... Snad jen Honey Hush a Blue Jean Bop (duo Gilmour & Green toho McCartneyho DRTÍ těmi sóly, co???) si užiju!
O.K. To neberte vážně.... A Strawberry fields forever je SKVĚLÁ. Johnovy písničky maj tu výhodu, že fungujou, i když se hrajou jen na akustiku (u SFF na Anthology 2). Paulovy prostě nefungujou (drtivá většina). A to je problém i třeba Stounů. Jak chybí el. kytara atd., tak to prostě nejde.

A jinak jsem samo že zapoměl na spoustu věcí. Z českých ještě určitě Blue efect, ale s Mišíkem. A za můj největší živý hudební zážitek považuju koncert Buty v našem klubu Parník (tak pro sto lidí). Sorry, ale byli asi lepší než Stouni minulý rok. Jinak teď mě napadla ještě Patti Smith, Frank Zappa, David Bowie (hlavně Young Americans, jak jinak, protože na Fame zpívá s Bowiem ten nej..... zpěvák, že???), Electric Light Orchestra, starý (hodně starý, jen Abraxas) Santana, Blur (do alba 13),..... Redhoti se brzy oposlouchali, má oblíbená kolegyně v práci v tom nějak jede ...(a to Californication nebo jak se to píše, to byl děs!!!).
Mějte se fajn: neilyoung

Macca

Příspěvekod Macca » stř bře 17, 2004 2:02 am

neilyoung: kde beru informace o cem? Jestli myslis o McCartneym, tak proste beru jako svoji povinnost si zjistit o nem co mozna nejvic, kdyz uz ho posloucham. Jedine v kontextu doby se da hudba pochopit.
BTW...Fame se ti zda ok? Ale zase pripoustim ze je to lepsi, nez Dancing in the Streets s Jaggerem :D

A kdyz uz se tu pise, co kdo tak nejak posloucha, predlozim taky svuj vysek...nejvic se specializuju na Deep Purple + pripojene projekty - Rainbow, Whitesnake, Gillan Band...a dal samoz. McCartney, Ronnie James Dio, Tesla, Kansas, Nazareth, AC/DC, Rising Force, Iron Maiden, Thin Lizzy, Judas Priest, YES, Moody Blues, Rush, obcas neco od ELP nebo King Crimson, Pink Floyd, VELMI ranne desky Genesis (do Selling England by the Pound), Gabriel, David Bowie (krome poslednich dvou, to uz je vareni z vody), prelom 70/80. let u Dylana, 2. polovina 80. let u Queen....no a z tech novejsich Blind Guardian, Dream Theater, Ulver...

Macca

Příspěvekod Macca » stř bře 17, 2004 2:07 am

ad McCartneyho nefungujici kytarovky: clovek co napise Blackbird, Yesterday, Somedays, Here Today, Put It There...to je opravdu trestuhodnej nymand. Vubec to nejde zahrat a zni to jak z prde*e. Hehehe.
Ty vase blaboly se blizi naplneni slavneho rceni "uplacat z prdu kulicku" ...

dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvekod dr. Halíř » stř bře 17, 2004 8:52 am

"Ty vase blaboly se blizi naplneni slavneho rceni "uplacat z prdu kulicku" ..." - nápodobně!

Nitty_Gritty

Příspěvekod Nitty_Gritty » stř bře 17, 2004 9:46 am

"Fame" mi připadá jako dost psychárna, nevím jak vám. Osobně u Bowieho preferuju starší tvorbu jako "Space Oddity" a "Life On Mars?". Taky už vás napadlo, že ve "Fame" není skoro žádnej typickej rys Lennonovej písní? Ne že bych se v tom ňák vyznala, ale porovnejte to s Lennonovo písněma. Je to jasnej Bowie. Lennon je na tom akorát podepsanej. (možná pomohl stvořit text... hehe :lol: )

Nitty_Gritty

Příspěvekod Nitty_Gritty » stř bře 17, 2004 8:04 pm

Jo, je to na Young Americans, ale Lennon se vzmoh jenom na to, že se kolem taky tak ňák poflakoval. Ostatně, Life On Mars? je moje oblíbená :lol:

neilyoung

Příspěvekod neilyoung » stř bře 17, 2004 8:21 pm

U Fame se John poflakoval ve studiu s Bowiem a nahrával mu tam akustickou kytaru na Across the universe a při tom vymisleli s kytaristou Almarem a Bowiem ten funkovej kytarovej rif. A okolo toho pak vznikla tahle skladba. Pro mě je podstatné, že tam slyším Johna.

Ad McCa: Řek jsem drtivou většinu. Tzn. Blackbird a podobné beru. Ale je jich velmi, velmi (už opakuju jako náš ctěný prezident, že?) málo.

Anonymous

Příspěvekod Anonymous » sob bře 27, 2004 6:48 pm

Hernajs, to je debatka :twisted: (už chápu Neila, že mě sem nalákal :wink: ) Teď jsem to dočetla a velice jsem se pobavila.
No já bych se taky přidala se svou troškou... Nechci tady šířit nějaký příliš zásadní řeči a hrát si na velkýho experta, páč ze sólový tvorby Beatles mám jakš takš dobře zmapovanýho George, jinak teda nic moc :o/ vlastním Lennon Legend a nic dalšího jsem zatím nesehnala. A od McCartneyho jsem slyšela leda tak All The Best, ale tam mě zaujala nanejvýš Mull Of Kintyre, jinak mi to přijde slabý.
V období Beatles bych J a P nějak neřešila,kdo byl lepší, je fakt, že v 2.polovině 60.let byl John trošku v Paulově stínu, ale to bylo tím,že byl blbej a jel na LSD. Ale je fakt, že i tehdy napsal pár super věcí (Lucy, A Day In The Life, Across The Universe (písnička je krásná, jen mi nesedí ani jedna verze,co znám :? )... atd.) Ale celkově bych to nesrovnávala, doplňovali se a byli dobří oba. A dá se říct, že se vzájemně drželi "na uzdě", což se projevilo pak po rozpadu- hle, pak už Paula nikdo nekrotil a mohl psát a dělat kvanta chytlavejch a tím pádem i velmi úspěšnejch věcí... John zase mohl vzlétnout a snažit se všemožně o něco super novýho a tak podobně...
Já osobně mám mnohem radši Johna, kvůli jeho osobnosti i muzice, sedne mi víc než Paulova (bezkonkurenčně)-i dkyž v poslední době se začínám dostávat na chuť Harrisonovi- ale proto bych si rozhodně nedovolila tvrdit, že John byl Beatle a ostatní mu dělali doprovod, případně že Paul neumí zpívat, hrát, skládat, nebo co jste to ještě tady řešili... 8) Až budu mít pečlivě prostudovaný oba dva v době postbeatlovské, vydám oficiální stanovisko co a jak. Prozatím bych to viděla na vítězství Johna, ale nikomu to necpu a pokud někdo prosazuje Paula, tak pro mě za mě ať si to dělá... Jen bych ještě ráda dodala, že Paul (a v podstatě i George) měli na vybudování svého stylu a všeho 30 let, kdežto John jen 10. A myslím, že nebejt jeho smrti, dotáh to ještě o MOOC dál, protože tehdy se tak nějak znova probudil, nebo se mi to tak aspoň jeví... Písničky z Double Fantasy, teda ty,co znám (Starting Over, Woman, Watching The Wheels,...) jsou perfektní a propracovaný po všech stránkách, což se o dřívějších věecech říct vždycky nedalo... Co se Lennonovy muziky týče, miluju jeho věci,co napsal s Beatles, pak to jde, jde-občas nějaká vyjímka-Oh My Love, Imagine, Dream Nine a tak- a pak ten rok 1980, to mi přijde jako jeho druhej vrchol, nebo spíš začátek druhý vrcholný éry, která možná mohla bejt... :cry:
No tak toho asi nechám, je to pěkně hnusnej román a je mi jasný, že tím nic nezměním a nikomu jeho názor nevezmu,ale to nechcu, jen nesnáším, když někdo někomu uráží názory jeho anebo mu cpe svoje...
Prostě, JOHN byl lepší, ale Paula nezavrhuju, jen třeba nemám to štěstí a nechápu plně jeho uměleckou duši a všecko... :lol: (to ovšem neznamená, že nejdu na jeho koncert, mám už lupeny-spíš jsou teda na cestě ke mně- ,ale tam jdu hlavně proto,že je to jednou BEATLE a taky proto,že hrává dost jejich písniček... no a možná si taky rozšířím obzor 8) )
Tak jo, čekám,až mě rozcupujete nebo se se mnou plně ztotožníte, a na oboje se těším :twisted: :D :D
HOWGH domluvila jsem :lol:

Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Fokt » sob bře 27, 2004 8:47 pm

Jen malá poznámka: A day in the life nenapsal John sám, ale společně s Paulem. Zadruhé - kdyby John nezemřel tak tu dneska nemáme Antologii a tím pádem ani ty dvě skvělý písničky, který P+G+R nahráli v 90.letech (Free as a Bird + Real Love), protože John by byl určitě škudlil a nechal by si je pro sebe, maximálně by vyšly na nějaký jeho debilní sólovce. Čímž ovšem nechci říct, že jsem za jeho smrt rád. Proboha to ne! Ale prostě stalo se co se stalo a minulost už nezměníme (Teď měníme zítřek - jak řekl Telecom).

Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » ned bře 28, 2004 1:30 pm

No jo, ale Paulova část A day in the life je celkem zbytečná. A Real love taky kazí Paul tím druhým hlasem, nějak tam nesedí. A škoda, že v Free as a bird nezpívá refrén jen George. Tečka.
Zdraví neilyoung

Nitty_Gritty

Příspěvekod Nitty_Gritty » ned bře 28, 2004 2:40 pm

Ehm, přátelé, trochu mě zaujala představa, že někdo může považovat album Double Fantasy za vrchol Johnovy tvorby. Jistě, 'Starting Over' a 'Woman', to jsou vcelku pěkný písně, ale celá deska je až na dvě, tři anomálie ukrutně nudná a nezáživná... a ty úděsný písně Yoko se nedají poslouchat ani s ucpávkama v uších...
Rozvádět tady teorii, co by bylo, KDYBY... atd. mi připadá nemístně scestný. Rejpat se v minulosti je při vší úctě pekelnej nesmysl.

neilyoung

Příspěvekod neilyoung » ned bře 28, 2004 9:02 pm

Pro nás fanatiky je každá Johnova píseň vrchol jeho tvorby (až na Whatewer gets you thru the night). Na Double fantasy se mi moc nelíbí Dear Yoko. Ale jinak mi přijde Johnova část hodně dobrá. Starting over, Woman, Cleanup time, I´m losing you, Beautiful boy a Watching the wheels jsou skvělé. Od Yoko je vyjímečně pěkná Every man has a woman who loves him.
neil
P.S. Samozřejmě slyšeno nekritickýma ušima a posuzováno nekritickým rozumem.

dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvekod dr. Halíř » pon bře 29, 2004 8:08 am

Double Fantasy? Johnova část skvělá, část Yoko - zasypat vápnem! kdyby se daly dohromady Johnovy věci z Double Fantasy a Milk And Honey na jednu desku, tak tady máme superalbum.

dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvekod dr. Halíř » pon bře 29, 2004 12:59 pm

slouhend: tvuj názor neberu vážně, ty seš anti-lennonovec. navíc nechápu jak se někomu můžou líbit strašidelnosti od Yoko, to neni hudba, ale výkřiky do tmy. ale klidně se eště vyjádři na adresu Johnovejch sólovek, ať víme, kolik sprostejch slov eště umíš.
docela by mě zajímalo, co si přesně o Johnovi myslíš? je to podle tebe jenom apendix Beatles?

slouhend

Příspěvekod slouhend » pon bře 29, 2004 2:49 pm

Oprava: Popěvky na Double Fantasy jsou až na Every Man Has a Woman Who Loves Him a Hard Times Are Over dost SPATNE.

dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvekod dr. Halíř » pon bře 29, 2004 3:56 pm

no to je konečně rozbor, se kterým se dá něco dělat.
tak teda: já jsem začínal (ve 3 letech, fakt nekecám, tenkrát mi máma pustila jejich desku a od tý doby to jde se mnou z kopce) jako beatlofil nezaměřenej na žádnýho z nich. lennonovcem jsem se stal postupně. nevim přesně proč, asi je mi z nich jako člověk nejsympatičtější. ale hudební hledisko bylo pro mě vždycky nejdůležitější, Lennonovy věci mám zkrátka nejradši. ale rozhodně si nemyslim, že ostatní mu dělali křoví. každej byl nepostradatelnej a vnes do toho něco svýho. nebejt kohokoliv z nich, neměli bysme se tady o čem bavit. kristepane, to se do toho nějak zamotávám. myslim, že i já můžu koukat na Johna z nadhledu. jeho politický období na přelomu 60.-70. let je jedna velká křeč kromě hudební stránky věci. tam mu nemůžu nic vytknout. co se týče jeho seznámení s Yoko v bodech 1-3, tak o všem jsem slyšel a dodnes lituju, že se setkali. to že Yoko zavinila rozpad Beatles, je naprostá kravina, ale je mi prostě hrozně protivná a to jak jí John procpával mezi Beatles je neodpustitelný sobectví. George a indická hudba? - neřek bych, že měla takovej vliv na Beatles. nic proti ní nemám, ale 3 beatlesitárovky bohatě stačej. mnohem lepší je jeho neindická tvorba. škoda, že nedostal v Beatles víc prostoru. Paul je určitě kulturní osobnost (jako všichni ostatní), jenom podle mě občas neví, kdy přestat. nicméně na jeho koncert se těšim asi jako puberťák na první sex.
tak a teď jsem se tak vyčerpal, že to radši zabalim a pudu domu.

neilyoung

Příspěvekod neilyoung » pon bře 29, 2004 6:50 pm

A je to tu zase!
Pro dr. Halíř: Je fakt, že smícháním Johnových věcí z DF a z Milk and honey by bylo skvělé album (jen nějak mám raději I´m stepping out a I don´t wanna face it z Anthology). Jak jsem ale zjistil, že vyšlo Milk and honey, tak jsem málem omdlel. Jo, a první poslech Every man has a woman od Johna, to se prostě nedá popsat.
Pro slouhenda snad jen, že říct, že Whole lotta Yoko je snad nejlepší skladba na Rock´n´roll circus, je opravdu odvážné tvrzení. Tam je jasně nejlepší Yer blues, ne??? A taky Song for Jeffrey od Jethro Tull. Jinak nic moc. Jinak když už Yoko, tak pod vlivem nějaké omamné látky a jedině Don´t worry Kyoko z živáku na Sometime in NYC (a pořádně nahlas, jinak to nemá cenu!). Čili se shodneme jen na Whatewer gets you thru the night (bez Eltona na Anthology se ale dá poslouchat). A nevím, že by někdo vynášel Johna Lennona do nebes snad mimo nás maniaků. Všichni vědí, že smyčky k Tomorrow never knows dělal Paul, že orchestrální části A day in the life jsou od Paula, a jak říkal John, Strawberry fields forever mu taky zkazil Paul (není můj názor, mně se líbí), atd. Tady se to hemží snad jen příznivci Paulovy tvorby (tedy většinou, ale je to prostě "takové líbivé"). A říct, že You like me too much je odvážné tvrzení, no nevím...
A kdyby snad nedej bože zabili Paula, tak by se nedělo to, co okolo Johnovy smrti. John byl osobnost, jak říkal Chapman, on byl ta "60 léta", on se politicky angažoval, on byl rocker se vším všudy. Aférky atd,. Paul byl prostě jenom popový zpěvák (SORRY). Mně zaujal jenom tím, že je vegetarián, což se tu bohužel nějak odsuzuje. A zvlášť, když člověk řekne, že to nedělá kvůli nějakému zdraví, ale kvůli těm tvorům, kteří musí žít a zhynout v nelidských podmínkách (jestli u něčeho zaslzím, tak je to u nepravostí páchaných na zvířatech, to mě fakt naštve, no ještě asi ekologické havárie, ale nikdy utrpení civilizovaných lidí!).
Za své názory raději se stydící a za neilyounga se schovávající J. z Ostravy.

Anonymous

Příspěvekod Anonymous » pon bře 29, 2004 10:03 pm

Tak jsem se sem zase dostala a neodpustím si pár reakcí na to,co tady bylo řečeno (napsáno)
Jak už jsem psala, Johnovu tvorbu soudím pouze podle Lennon Legend, Jo,je to zatra málo, ale z toho,co tam je, se mi prostě nejvíc líběj věci z konce jeho kariéry. Double Fantasy jsem celou bohužel neslyšela, takže to nemůžu posoudit jako celek. No a ty příspěvky od Yoko, ty bych tak nějak úplně vyretušovala, kdyby to šlo. Yoko nemám ráda a jsem ochotná ji respektovat jako výtvarnici, ale do muziky se cpát neměla...
NITTY: Patlat se v historiii coby kdyby samozřejmě smysl nemá, ale někdy to je zajímavý. A třeba taková historická filozofie, ta na tom stojí :D
SLOUHEND: Souhlasím s Tebou v tom, že člověk by se měl říct svůj názor a neměl by se dát ovlivnit tím okolo, jenže ono to někdy prostě jinak nejde. Ale zas si myslím, že všichni, jak tady jsme, ať už máme rádi toho či onoho Beatla - nikdo si snad nemyslí, že VŠECHNO co vytvořil jeho oblíbenec je špička, to by moh tvrdit snad jen zabedněnec... Snad každej normální člověk se nesnaží slepě prosazovat jen to svoje, ale podívá se i trochu na to ostatní. Jo a mimochodem, s názorem, že Yesterday a Let It Be jsou otřepaný plně souhlasím... Jsou krásný, to jo, ale ohraný jako nic jinýho. Daň za krásu :?
DR.HALÍŘ: Pod to bych se mohla podepsat, něco podobnýho je to se mnou, ale nějak to nedokážu tak hezky napsat :lol: Akorát že se mnou to nejde z kopce od tří let, ale asi od nějakejch 11, kdy jsem začala Beatles jako takový registrovat a dostala jsem se do vlivu sestřenice, v tý době tvrdě Beatles prosazující...
A je fakt, že John prostě byl ten nejvíc viditelnej po rozpadu... Ať se na mě nikdo nezlobí, ale Paul jen dělal muziku, kdežto John se cpal snad do všeho, a dělal to tak, že byl vidět!!! Proto se z něj stala ta legenda, nebylo to myslím proto,že by to byl Největší Beatle... A ta jeho smrt to dorazila.
Takže to asi tak... *T-JL*

Zpět na “John Lennon”