Kazeta John Lennon od Supraphonu

diskusní fórum věnované osobě Johna Lennona
Odpovědět
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Kazeta John Lennon od Supraphonu

Příspěvek od timothy »

Po upozornění lennologa666 (který mě spíš potěšilo, že si na mě vzpomněl) na neaktivitu (o které píše v sekci o Ringovi), přispěju aspoň kazetou s Lennonem od Supraphonu.
Přílohy
vv3.jpg
vv3.jpg (119.94 KiB) Zobrazeno 2579 x
vv2.jpg
vv2.jpg (110.96 KiB) Zobrazeno 2579 x
vv.jpg
vv.jpg (71.96 KiB) Zobrazeno 2579 x
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Re: Kazeta John Lennon od Supraphonu

Příspěvek od timothy »

Další
Přílohy
vv5.jpg
vv5.jpg (117.22 KiB) Zobrazeno 2577 x
vv4.jpg
vv4.jpg (91.88 KiB) Zobrazeno 2577 x
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Grafické zpracování příšerné, a to i na Supraphon.
Až by jeden pomalu řekl, že to byl nějaký "samoděl". :shock:

Mate mě jen to katalogové číslo. Devítku měl Opus...
Ale tuším, že už se to probíralo v jedné ze soutěží.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

V soutěži se to probíralo, o Opusu však na kazetě není ani zmínka. Jinak samotná kazeta je velice zajímavě nahraná, krom pár defektů (trochu zprohýbaný pásek na konci Love) se vyrovná CD. Dosud jsem si myslel, že stačí si udělat kompilaci a mám původní kazetu - ALE TO JE CHYBA!
Zajímavosti:
Než začne Gimme Some Truth (moc hezký začátek mimochodem a hodně netradiční, v soutěži se to též zmiňovalo) uplyne 18 vteřin. To je snad nejdelší pauza v začátku, jakou jsem kdy "slyšel." Trochu mi to připomnělo kazetu McCartney II z knihovny, které jsem si vypůjčil z knihovny kdysi dávno a tam byl začátek Coming Up ustřižen.
Love začíná téměř hned, bez pauzy. Na konci Happy Xmas je přimícháná živější verze Give Peace A Chance (tak jako na MC The Music Died, živě pak na Live in NYC, mám dojem, že je na Shaved Fish), přičemž je vánoční píseň stále slyšitelná. Pak se ozve samotná Give Peace A Chance, tentokrát originální verze, ale bez úvodního provolávání. Začíná fade - inem a končí fade-outem. Netrvá ani minutu. Instant Karma začíná odpočítáváním ,,three, four." Před závěrečnou skladbou pronese John myslím:,,Take it away", následuje jedno vytí ze Scared, ale Scared tam není, je tam poslední píseň Nobody Loves You... V každém případě, obal je graficky možná zpackaný, jak říká OHNOTHIMAGEN (důležité písničky jsou podtržené :D ), o muzice to neplatí, někdo si tu práci tam dal.
Odpovědět