Double Fantasy

diskusní fórum věnované osobě Johna Lennona
jones

Double Fantasy

Příspěvek od jones »

Až na pár songů nic moc. Ani se nedivím že to kritici hodnotili slovy :Páchne to sterilitou. Líbí se mi leda Woman, Just like, Beatiful boy. To album je popové takže ve mně při prvnim poslechu vyvolalo dobré pocity (až na Yokyni), ale tim to asi tak končí. Co si o albu myslíte vy?
Nitty_Gritty

Příspěvek od Nitty_Gritty »

Je to nuda. Kromě Watching the Wheels, Woman a (Just Like) Starting Over to za moc nestojí. Ještě tak snesu Hard Times Are Over od Yoko, ale ten zbytek je bída...taková z nouze ctnost. Nechápu, jak to kdo může považovat za jednu z nejlepších Johnovejch desek, když je to napůl prokládaný Yoko a k tomu zhruba polovina Johnovo písní (kromě těch jmenovanejch, který jsou tak zrůdně ohraný, že je nemůžu už ani slyšet v rádiu, natož abych si je dobrovolně pouštěla...) je velice slabejch.
dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od dr. Halíř »

Johnovy věci se mi líbí, i když je to totální pop v takřka Paulově stylu. John pěkně vyměk. příspěvky Yoko sou příšerný, to se vůbec nedá poslouchat.
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Fokt »

Já teda znám z tohohle alba jen pár písní zastoupených na výběru Lennon Legend, ale přesto se aspoň k nim vyjádřím - Starting over a Woman jsou celkem dobrý, i Wathing the wheels se dá přežít, ale Beautiful boy nebo jak se to jmenuje, to je strašný. Já vim že to skládal pro svýho syna, ale přesto, je to tak strašně infanntilní. To naproti tomu Good Night z Bílýho alba, která byla určena jeho prvnímu synovi, je mnohem lepší...Jinak bych Paulovi nedával nálepku popíka, to možná až v 80´s kdy se snížil i ke spolupráci s úchylem Jacksonem.
Nitty_Gritty

Příspěvek od Nitty_Gritty »

Jo, ze "Say Say Say" aby se jednomu zvednul kufr... :lol: Já bych teda Paula za toho Jacksona hnala!
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Fokt »

To zs ne, ta Paulova část je dobrá, ale Jackson tu vůbec nemá co dělat!!! To si radši měl pozvat George, Ringa nebo tak něco...
honzis

Příspěvek od honzis »

Konečně nové téma, že???
Nemá cenu se bavit o písničkách Johnovy ženy Yoko, ale Hard times are over & Every man has a woman ... jsou obstojné (+za mého mládí jsem byl celý pryč z Kiss kiss kiss, ale časy se mění). Ani nevím, mám-li označit některou Johnovu jako slabší, ale jestli jo, tak asi Dear Yoko (sorry Johne!). Ovšem to neznamená, že je špatná. Rozhodně však Watching the wheels, Woman, Starting over a I´m losing you patří mezi ty svělé Johnovky. Funkční i jen na akustickou kytaru. I dema a pracovní verze písní z tohohle alba jsou bomba (no zas tak moc jsem jich neslyšel).
jones

Příspěvek od jones »

Myslím že tady je jasně vidět jak by to vypadalo kdyby Johna nezastřelil. Pop, pop, pop. V podstatě snad jediný rockandroll vybočuje z tý řady nudných, povrchních písní, a tak to je.
dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od dr. Halíř »

cože? Johnova tvorba ti připadá nudná a povrchní? to si asi sedíš na uších. jestli někdo z Beatles nebyl nudnej, tak právě John (v dobrým i ve špatným). a vůbec, úvahy co by bylo kdyby, nemaj smysl. vypadá to jako, kdybys byl rád, že ho Chapman zastřelil a on už tady aspoň neotravuje.
jones

Příspěvek od jones »

ale kdež, nejsem rád že někdo někoho zastřelil. Johnova tvorba mi nudná nepřijde - IMAGINE, POB, RNR, Live in New York city ale to je tak asi všechno, vše ostatní je jenom POP! Samozřejmě, někdy (tak každý půlrok) mě to chytne a poslechnu si Mind Games nebo tu kolekci ale jinak si na tom trvám.
Penny_Lane

Příspěvek od Penny_Lane »

A co máš vůbec proti popu? John do něj dal duši a ty mu to zkritizuješ. :wink:
neil

Příspěvek od neil »

No, podle toho jména Jones atd. tuším blízký vztah ke Stounům???Maj na deskách trochu moc "vaty", ne??? Takže snad jen výběry ujdou. Ale to jen takové malé rýpnutí. A s tím popem je to stejný.
P.S. Sorry.
jones

Příspěvek od jones »

ne, ne, nick Jones jsem měl ještě když jsem stouny opovrhoval a nick je odvozen od mého křestního jména. Stouni jsou nejlepší kapela co se kdy vyrodila na tomhle světě, to jen tak na okraj, v klidu neile:-) Proti popu nemam nic, jenom mi přijde povrchní, rádoby líbivej bez myšlenky atd. kdyby dal do popu duši i třeba Zappa tak se mi to líbiti nebude, i když musím se přiznat že pop 60 let si rád poslechnu:-)
jones

Příspěvek od jones »

Pod tvůj názor se mohu jenom podepsat. U Sama Cooka mi ta vražda přijde stejně důležitá, ba možná důležitější, protože svět přišel o skvělého soulového zpěváka, zatímco s odchodem Johna svět přišel "jenom" o pop a zajímavého člověka. Ještě mučednickou smrtí zemřel Brian, na toho si zapomněl? :-)
dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od dr. Halíř »

to bude asi tim, že toho v !HUDBĚ! tolik nedokázali. o "mučednickou" smrt vůbec nejde. smrt je smrt a je jedno jaká. Stouni sou taky uctívaný, i když pořád jedou. proč? protože sou prostě dost dobrý! stejně jako byl John.
jones

Příspěvek od jones »

Sam Cooke že toho moc nedokázal? Ježišmarja, ten je pro mě stejně důležitej jako Beatles. Já nikdy nikoho neuctívám, já poslouchám a hodnotím.
jones

Příspěvek od jones »

Já Lennonovi neubírám zásluhy co týče muziky ale už mě nebaví poslouchat ty řeči o jeho smrti. Teď se koukám na film Imagine a John mi přijde jako parodie na Špínu z Rutles. Ještě k tomu Brianovi, je zajímavé že something a Cooper na něj máte stejný názor ale podle mě byl ve stádiu rozkladu od tý doby co se narodil:-) Sitár z Paint it, black je něco úplně jiného než třeba na Norweign wood, Brian se vše naučil rychle ale byl opravdu číslo. Čet sem že když byl s Anitou v Maroku tak tam přived dvě černý lesby že si společně užijou a to je jenom jeden čin z mnoha:-)
dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od dr. Halíř »

slouhend: myslim, že jakejkoliv mýtus je uměle vytvořenej. to máš jako u Morrisona. to byl (podle toho, co sem kdy o něm čet a slyšel) inteligentní dobytek. jenom lidi z něj udělali démona. (viděli ste někdo film Kanárek? tam o tomhle problému nádherně mluví Mejla Hlavsa). ale hudba Doors je úžasná a to je pro mě rozhodující. už to tady řikám po x-tý. nevyzdvihuju Lennona jako nějakýho Mesiáše (a myslim, že jemu o to nikdy nešlo). vyzdvihuju jeho hudbu!!! dokážete sakra pochopit, že se mi prostě jeho tvorba líbí a líbit bude? to že pro vás tolik neznamená, je jiná věc a já to respektuju. jenom se mi nelíbí, že na něj slouhend nadává, jako kdyby moh za to, že se z něj udělalo něco jako "spasitel". za to přece on sám nemůže. mě je uplně jedno, jestli nosil placku s Maem nebo s Nixonem. politika neni hudba a nezajímá mě.
jones

Příspěvek od jones »

a to je názor do pranice:-) ne, vážně ještě tak před rokem bych s tebou byl na jedné lodi. dodnes se mi (některá) jeho tvorba líbí. to že se ti jeho písně líbí je dobré, ale mě třeba třeba ne a jestli ho posloucáš tak ti to neberu.
dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od dr. Halíř »

teď sem vobjevil tu vaší diskuzi o Stounech na lopuchu. též bych se zúčastnil, ale nemůžu se zaregistrovat, furt mi to hlásí, že musim mít ve jménu číslice, nebo co. :( takže ten anonymní příspěvek je muj
Odpovědět