Yoko Ono

diskusní fórum věnované osobě Johna Lennona

Jaký máte názor na umění Yoko Ono?

Výborná avantgardní umělkyně, výrazně ovlivnila dějiny umění.
3
10%
Nepochopená umělkyně, předběhla dobu.
4
13%
Umění Yoko Ono nevybočuje z průměru.
3
10%
Spíše horší umělkyně, sem tam mě od ní něco zaujalo.
7
23%
Naprostý brak.
13
43%

Celkem hlasů: 30

SheLenka
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od SheLenka »

Ano, slovo "nevyhledávám" je mnohem přesnější. Nevyhledávám, protože nevím, zda mi má co nabídnout. Já zatím žiju v představě, že nebýt Johna, o Yoko by nikdo nevěděl.
A při té debatě zde je šance, že mě někdo přivede na myšlenku, že bych možná něco mohla vyhledat a posoudit sama. Zatím tu potřebu vyhledávat tvorbu Yoko nemám, z mnoha důvodů. Ten hlavní spočívá v tom, že vyhledávám spoustu jiných věcí, které mě prokazatelně osloví, a že ani na ně nemám dostatek času :)
luke_bunda
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luke_bunda »

Chudinka Yoko.
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Proč chudinka?
Try to see it my way...
EskiMO
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EskiMO »

mna by hlavne zaujimalo, cim vlastne Yoko bola povodnym povolanim... aka umelkyna? vytvarna, filmova, hudobna? nejak sa mi nezda, ze by v niecom z toho vynikla... na druhej strane, neda sa povedat, ze by bola jedina, podobnych "umelcov" je istotne cela hrba, akurat nie su taki znami...
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od #47 »

No koukám, že během těch pár dní co jsem tu nebyl, se tady ta debata rozjela celkem solidně :D.

re Onder: Ty mě podezíráš že jsem proti Yoko zaujatý...to nemusíš...už jsem psal že je to pravda :wink:. Pokud jde o tu sebepropagaci jak jsem psal... shodou okolností jsem teď překládal titulky k dokumentu Imagine: John Lennon, kde reportérka z New York Times Gloria Emersonová debatuje s Johnem o mírové kampani a říká mu: "Já myslím že je to sprosté zveličování sebe sama...propagujete mír nebo Johna Lennona?", takže jsem vlastně zjistil že tenhle můj názor už panoval za Johnova života. JENŽE...jde pouze o to, komu člověk věří že to myslí upřímě...když jste žijící legenda, kterou řada lidí považuje skoro za boha, tak žádnou sebepropagaci nepotřebujete a já věřím že v tom není žádný kalkul...když jste ale avantgardí umělkyně, která žije hlavně z toho že byla kdysi manželkou legendy, nepříliš úspěšný hudebník, který je ale synem legendy, či slavný herec (Dustin Hoffman), který ale za posledních 10 let nedostal pořádnou filmovou roli...tak už to tou sebepropagací a zviditelňováním se alesoň mírně zavání...nemyslíte? Já přece netvrdím, že boj za mír je vždycky jenom vypočítavost...jen že se ta upřímnost boje většině celebrit nedá tak úplně věřit.

PS.: Viděli jste taky v novinách jak Vlastík Tlustý z ODS měsíc před volbami zachraňoval toho pejska z rozvodněné řeky...hezké že? :lol:
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Není to dlouho, co jsem si doplnil sbírku o videozáznam koncertu 30.8.1972 v New Yorku. Jsou tam věci, co na CD nevyšly - Sisters O Sisters (zpívá Yoko Ono) a Born In A Prison (zpívá Yoko Ono a John Lennon).
Prvně jmenovanou jsem slyšel-viděl jednou v TV - kdysi dávali velmi hodně zkrácený záznam tohoto koncertu (světe div se) na Nově, druhou jsem slyšel teď poprvé.
Písničky jsou to tuctový, oproti "výkonu" v Torontu celkem neškodný, ale nemůžu si pomoct. Chybí výraz, je to falešný - tahle ženská prostě zpívat NEUMÍ.
Mimochodem, to, čím hlasově přispěla do klasiky Hound Dog, to snad do rokenrolu nepatří, nemůžu si pomoct.
A její výkon na klávesy - řekněme bez urážky průměr, ale to by pro školenou klavíristku neměl být problém.
Try to see it my way...
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od #47 »

Viděl jsem jenom asi půlhodinovej sestřih s tohohle koncertu, kde bylo jenom jak Yoko zpívá Sisters O Sisters...ale i když se na to snažím dívat nezaujatě a bez jakýchkoliv anitapatií vůčí ní, prostě nechápu kde v sobě tahle ženská bere tu odvahu postavit se na pódium a sólově zpívat...jsem ale rád, že alespoň měla v sobě tolik soudnosti a ohleduplnosti (ale to jí asi přeceňuju :lol: ), že na album Live in New York city ty svoje výstupy nedala.
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Tak to jsme asi viděli stejnej sestřih.
Nevím, čí práce nebo zásluha je vynechání těchto dvou věcí na CD, na mém hodnocení (viz minulý příspěvek) to nic nemění.
#47: Ty překládáš titulky k Imagine? Tedy z toho plyne, že to vyjde na DVD i s českými titulky? :shock:
Try to see it my way...
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od #47 »

babel: Ne ne, já jsem překládal titulky jenom k DivXové verzi (víceméně pro vlastní potřebu :? ), jinak asi před týdnem jsem je poslal na http://www.titulky.com, takže jsou volně ke stažení. No a kdyby to náhodu někdy vyšlo v ČR na DVD, tak si to rád koupím, protože ten film fakt stojí za to :? .
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Hlavně že v tomhle dokumentu Yoko pouze mluví a hlavně nezpívá...
Try to see it my way...
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

DVD Imagine, co vyšlo minulý rok v prosinci české titulky má.
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od #47 »

Onder: Fakt?...a nespletl sis to nahodou s timhle -> "http://www2.vltava.cz/Store/GoodsDetail ... iance=csfd" ...já mluvim o filmu "Imagine: John Lennon", dokumentu o životě Lennona z roku 1988, z toho ,pokud vím, vyšel u nás akorát soundtrack. Ale jestli mě vyvedeš z omylu a případně poradíš kde se to DVD dá sehnat, tak budu jedině rád.
luke_bunda
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luke_bunda »

Oni byli dva filmy s podobnym názvem - Imagine - asi 40ti minutovej film s hudbou z alba Imagine a pak ten dokument, o kterym se zmiňuje 47...
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Já mluvím o tom dokumentu z roku 1988. Ten vyšel loni v prosinci na DVD. Myslim, že to je dokonce 2DVD. A má to mezi titulkama i ty české. Určitě se to musí dát objednat přes internet. Třeba přes http://www.bontonland.cz, ale jinde to bude asi levnější. V kamenném obchodě jsem na to zatim nenarazil.
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od #47 »

Onder: Díky...moje počáteční nadšení ale vzalo bohužel za své v okamžiku kdy jsem uviděl cenu...i když na druhou stranu kdyby tam alespoň vypsali co je v bonusech na druhém DVD, tak bych se možná neudržel a sáhl hlouběji do kapsy.
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Ještě k CD Live In N.Y.C. - porovnáním lze zjistit, že Hound Dog na CD je sestříhaný. Tak, aby tam Yoko nebyla. Do shlédnutí celého koncertu jsem nevěděl, že nám v týhle klasice taky "zapěla".
Try to see it my way...
Hoffner
Nováček
Nováček

Příspěvek od Hoffner »

Onder píše: Yoko
Yoko hold on
It´s gonna be alright
Yoko oh no!!!
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od #47 »

re Houd dog: Podle toho co jsem viděl v tom sestřihu tak během Hound dog stála s mikrofonem a občas jenom tak něco zahoukala...ale koukal jsem, že v diskografii na broučí stránce má napsáno že hrála na klavésy...pak jsem si všiml že je to tam u každý písničky :(
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Jo, tak nějak, zahoukala, zakvílela, zaječela ... Kdyby nehoukala, udělala by líp. Do klasickýho rock´n´rollu se to nějak nehodí (no, nenašel jsem nic, do čeho by se to hodilo). A na ty klávesy tam fakt hraje - možná ne v každý písničce, ale hraje.
Try to see it my way...
Lennolog

Cool Video

Příspěvek od Lennolog »

Tak tohle je perfektní video.
A vy pořád nadáváte na Yoko 8)

http://www.youtube.com/watch?v=w7C4DO9r ... Yoko%20Ono

a tady metalové video:

http://www.youtube.com/watch?v=ie4GzPqO ... Yoko%20Ono

To se budete divit, jaká dokáže být Yoko dobrá zpěvačka!!!!
Odpovědět