Pure McCartney

diskusní fórum věnované osobě Paula McCartneyho
Park
Krajská superstar
Krajská superstar

Pure McCartney

Příspěvekod Park » sob čer 11, 2016 3:34 pm

Jen pár dní před koncertem se objevila na trhu nová Paulova kompilace.Co si o ní myslíte? V bookletu ve formě knížky je plno černobílých většinou známých fotek Paula a zdůrazňuji jen Paula, ostatní hráči na fotkách nejsou (vč.Lindy a Denny Laineho).Toto 4CD je plné písní spíše z alb, než z hitů. Všechny ty písně jsou známé a kromě jedné výjimky (Hope For The Future) se jedná o již vydané písně na CD. Písně zastoupené z Tug of War a Pipes of Peace jsou zde v provedení v remixované verzi z nedávno jejich vydání v rámci archive Collection. Trochu s podivem je zde Paulův úvod vysvětlující, že to je jím a jeho týmem sestavený výběr vhodný pro jízdu autem, paradoxně totiž převládají klidné skladby, těch rychlých rockovek je zastoupeno málo. Chybí jakákoliv píseň z alb Flowers in the Dirt, Choba b CCCP, Run Devil Run, Driving Rain. Opomenutí jasných hitů (No.1 v hitparádách) písní jako jsou např. Young Boy, From a Lover To a Friend, C´mon People, Hope for Deliverance, Rockestra Theme, Once Upon a Long Ago, This One, Figure of Eight, My Brave Face nám naznačuje zamyslet se k čemu je vlastně takovýto výběr dobrý. Jako vždy můj soukromý hit Pretty Little Head je opomenut. Jak se ovšem povedlo písni Bip Bop se sem dostat (sám Paul ji nemá rád) je pro mě záhadou. Ale na druhou stranu najdeme zde i skladby z 80. let (které jsou na jeho koncertech přehlíženy). Jediná věc co dosud na CD nevyšla je Hope For the Future. Spousta skladeb (hlavně z alb McCartney a Band on The Run) vychází poněkolikáté, ale proč ne. Ono je i pro fanouška těžké vtěsnat všechny ty hity na pouhá 4CD když je jich tolik a co album tak skoro co i píseň to hit. Poněkud vyšší cena a ono opomenutí slavných hitů v hitparádách No.1 sráží jinak dobrý pokus udělat konečně dobrý výběr Paula.
to se vrací kolibřík

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Re: Pure McCartney

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » sob čer 11, 2016 10:53 pm

Za mě zbytečnost.
4CD si dokážu sestavit sám a budu tam mít jak hity pro turisty, tak mňamky pro puristy.
Bubi, Bubi, noch einmal, es war so wunderschön. Bubi, Bubi, noch einmal, es kann ja nichts geschehn.

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » ned čer 12, 2016 12:46 am

Trošku jsem si pohrál :wink: a takhle by vypadala mnou sestavená "bestofka".
Snažil jsem se do ní nacpat jak ty známé hity, tak "nehity". Pokud možno chronologicky, jak písně vycházely. Stopáž odpovídá standardnímu CD, ve všech případech to je okolo 79:40, takže vcelku dost nahuštěné :roll:
Pochopitelně je to čistě můj soukromý názor a názory jsou od toho, aby se různily. :lol: Třeba bez Hope for the Future se obejdu. Paulova poslední tvorba (nebo jeho spolupráce) se mi bohužel moc nelíbí.

CD 1
Maybe I'm Amazed; Another Day; Too Many People; Dear Boy; Heart of the Country; The Back Seat of My Car; Tomorrow; Give Ireland Back to the Irish; Hi Hi Hi; C Moon; Mama's Little Girl; My Love; The Mess (koncertní verze z béčka singlu); Get On the Right Thing; One More Kiss; Live and Let Die; Helen Wheels; Band on the Run; Jet; Bluebird; Let Me Roll It

CD 2
Junior's Farm; Sally G; Listen to What the Man Said (single edit); Venus and Mars/Rock Show (single edit); Magneto and Titanium Man; Letting Go; Let 'em In; Beware My Love; Silly Love Songs; Mull of Kintyre; With a Little Luck (DJ edit); London Town; I'm Carrying; Children Children; Goodnight Tonight; Daytime Nighttime Suffering; Old Siam, Sir; Getting Closer; Arrow Through Me; Rockestra Theme

CD 3
Coming Up; Temporary Secretary; Darkroom; Check My Machine; Ebony and Ivory; I'll Give You a Ring; Take It Away; Here Today; Wanderlust; Say Say Say; Pipes of Peace; The Other Me; No More Lonely Nights; Press; Pretty Little Head; Move Over Busker; My Brave Face; Put It There; Figure of Eight; This One; The First Stone

CD 4
Hope of Deliverance; I Can't Imagine; The Lovers That Never Were; Young Boy; Broomstick; The Song We Were Singing; Little Willow; What It Is; Lonely Road; Your Way; Back in the Sunshine Again; What's That You're Doing (z Twin Freaks); Friends to Go; Comfort of Love; How Kind of You; Jenny Wren; Ever Present Past; Dance Tonight; Mr. Bellamy; My Valentine; Early Days; New
Bubi, Bubi, noch einmal, es war so wunderschön. Bubi, Bubi, noch einmal, es kann ja nichts geschehn.

Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Beaver » ned čer 12, 2016 8:21 am

Za mě také zbytečná kompilace. Jestlipak to má McCartney zapotřebí?

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » ned čer 12, 2016 9:09 am

Má.
Potřebuje peníze.
Stále se ještě nedostal na svou někdejší finanční úroveň, za což může pochopitelně Vřes.
S určitou shovívavostí bych dokázal pochopit nějaký výběr příští rok, až bude Paulovi pětasedmdesát. Ale za mě by to mělo být spíš 2CD raritek typu Waterspout, Boil Crisis, On the Wings of a Nightingale a béček singlů Squid, Good Sign, I Wanna Cry... něco ze Strawberries a Rushes... prostě že by lidi čuměli :lol:

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod timothy » ned čer 12, 2016 10:47 am

Mě se to celkem líbí, protože přece jen od kompilací All The Best či Wingspan uběhlo dost let a doufal jsem, kdy nějaký zpětný pohled zase vyjde. Ale nelíbí se mi, že některé písně jsou až v Deluxe verzi na 3. a 4. disku. Třeba Press. Mnohem zdařilejší se mi zdá ta knížečka s fotografiemi a úvodním slovem. OHNOTHIMAGEN má svůj výběr chronologický, což se mi zdá logičtější, než to, co Paul vydal (člověk, který si ale nepřečetl tracklist, může být překvapen do poslední chvíle, což se mi v případě 4cd zdá jako dost značné pohrávání si s posluchačskou duší). Ohledně výběru písní - mě by se líbilo pouze 2CD s hity a pár raritami. Přitom přibližně prvních 15 písní by mohlo být stejných jako na Never Stop Doing What You Love, aby i ostatní posluchači to album měli, ne jen ti z firmy.
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna

Vicino
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Vicino » čtv čer 16, 2016 10:53 pm

K albu vlastnímu nemám co říci, nemám je a měnit to nebudu.
Ale Parku! Co to proboha zase je ta "Choba"??? Škoda, že jsme tento zpotvořený titul před časem řešili!
Já vím, že pro mladší generaci neruštinářů jde o prkotinu, ale věřte, že pro nás ostatní je takto napsaný titul docela utrpením. Přece jen, jsme tu na stránkách fanouškovských až odborných, kde jinde by to ještě mělo být uvedeno správně, než právě tady? Tu "Chobu" nechte Blesku či Rytmu života, prosím!

Park
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Park » sob lis 04, 2017 11:54 am

Díval jsem se na tento poslední Paulův počin (a kompilaci) a zjistil, že když album vyšlo, čeští fanoušci album vystřelili na první místo hitparády. Zatímco v US a UK se vyšvihlo ,,jen" na 2. a 3. místo, o zbytku světa nemluvě. Těžko říct, zda se v hitparádě objevila 2 CD nebo 4 CD verze. Nevadí, mám obě. Je i možné, že albu v hitparádě pomohl druhý pražský Paulův koncert.
to se vrací kolibřík

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » sob lis 04, 2017 1:04 pm

Dle mého soudu je to prvotřídní nesmysl.
Až mi někdo prokazatelně vymluví, že hitparáda je stanovena podle skutečných prodejů a ne podle pořízení na prodejny, jak si myslím, pak to uznám.

Park
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Park » sob lis 04, 2017 4:51 pm

Já jen vycházel z oficiálních stránek na wikipedii o albu, kde je seznam na jakých místech a v kterých zemích se album se umístilo. Byla to spíše zajímavost, že zrovna Češi pomohli albu na první místo. Já osobně hitparádám moc nerozumím a ani nevím jak se sestavují. Asi z těch knih o Beatles (hlavně jak byla zařízena hitparáda s Love Me Do) jsem myslel, že je to opravdu dle prodeje a třeba v případě I Want To Hold Your Hand a i dalších hitů se pravděpodobně ukazatele opravdu řídily prodejností SP a LP (Let It Be vedlo jako rekordman v počtu předběžných objednávek 5 milionů zákazníků, než se vůbec objevilo v prodeji). Jak je to dnes (CD) nevím. Asi do toho mluví i marketingová strategie. A Pure McCartney byl v ČR na 1. místě v r. 2016 asi týden a pravděpodobně pak klesnul, ale na té zajímavosti to nic nemění. Pro srovnání deluxe verze Sgt. Peppera (6 disků) z letošního roku se v hitparádě ČR objevila na 6. místě, což je také slušné umístění na to jak drahý počin to je.
to se vrací kolibřík

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » sob lis 04, 2017 5:15 pm

Park píše:Asi z těch knih o Beatles (hlavně jak byla zařízena hitparáda s Love Me Do) jsem myslel, že je to opravdu dle prodeje

Pokud se nepletu, tak zrovna Love Me Do se na svou sedmnáctou pozici dostala právě především díky kvantu desek, které nakoupil Brian pro NEMS.

Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Onder » čtv lis 09, 2017 7:07 pm

To, že nakoupil Brian Epstein 10 tisíc kusů Love Me Do, aby singlu pomohl nahoru je pouze mýtus, který se podařilo Marku Lewisohnovi vyvrátit. Nákupem jakéhokoliv množství nemohl Epstein nijak ovlivnit umístění singlu v jakémkoliv z britských žebříčků.
Žebříčky se sestavovali tak, že byly vybrané obchody, které informovaly o prodejnosti na své prodejně. Record Retailer využíval asi 30 obchodů. NME a Melody Maker pak každý něco kolem 100 obchodů. A teď to zásadní!
Žebříčky (nebo lidi za nima) nezajímal konkrétní počet prodaných kusů toho či onoho titulu, jediné co žádaly od těchto obchodů bylo, aby jim vyplnili formulář, nebo telefonicky sdělili prvních 30 míst jejich nejprodávanějších desek, ty pak obodovali. 1. místo 30 bodů, 2. místo 29 bodů, atd... z toho pak vzniklo umístění. Opakuji počet prodaných kusů je nazajímal.
Ano, NEMS Briana Epsteina bylo jedním z těchto obchodů, které takto zasílaly jejich vlastní hitparádu. Ale Epstein vůbec nemusel nakoupit 10 tisíc kusů. Nemusel ani jeden. Stačilo, že by do formuláře prostě vyplnil Love Me Do na první místo. Ale tím nemohl umístění Beatles moc zásadně ovlivnit.
Těch 10 tisíc kusů asi opravdu nakoupil, ale evidentně za účelem jejího dalšího prodeje.

Zpět na “Paul McCartney”