Pipes of peace

diskusní fórum věnované osobě Paula McCartneyho
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Re: Pipes of peace

Příspěvekod timothy » pát říj 30, 2015 10:39 am

Remasteru samotném se nedá asi nic vytknout, potěšila mě 2x ta židle v bookletu. A ještě je na samotných CD. Jednou mi kamarád, co má vždy svůj neokoukaný hudební názor, poslal mailem fotku obrázku té židle, tak proto mě to potěšilo. Jen u Say say say bych vyměnil v mixu drobné drnkání kytary za bicí, které se mi zdají přiliš na kraji sluchátek nahoře (moc "u hlavy"). Bonusy potěšily, chybí mi ale Simple As That, jak jsme ji znali z předchozího vydání jako bonusu.
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » ned lis 01, 2015 9:08 pm

Na novém vydání Pipes of Peace se neobjevila skladba Blackpool, ač Paul o ní uvažoval jako b-stranu singlu The Man. Zůstala nevydána tehdy a neobjevila se ani nyní. Paul sám tehdy tento singl stornoval (singl byl již téměř připraven k vydání, což dosvědčují, jak nově objevené záběry ke klipu The Man, tak přidělené katalogové číslo), singl se měl původně objevit na trhu v únoru 1984. Škoda, rád bych ten Blackpool v tehdejší verzi slyšel, skoro se mi chce říct ,,to bolí, Ellen".
to se vrací kolibřík

Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvekod Beaver » pon lis 02, 2015 10:50 am

Bonusové DVD v Deluxe Edition Pipes Of Peace a Tug Of War obsahují klipy, které byly v roce 2007 zařazeny na 3DVD McCartney Years. Naštěstí na těchto současných bonusových DVD nejsou vůbec zprzněny rádoby vylepšeními tak, jako na údajně reprezentativním 3DVD vydání (bohužel dost odfláknutém, na čemž jsme se jako fanoušci shodli již tenkrát na rozdíl od recenzenta z tohoto webu http://musicserver.cz/clanek/20790/Paul ... ney-Years/ ). Videa jsou nyní ponechána v původním formátu 4:3 a jsou výrazně ostřejší. Zvuk je zde ale pouze monofonní.
Na 3DVD jsou videa ořezána na formát 16:9 a obraz je značně neostrý. Divím se, že něco takového sám Paul připustil a nechal vydat takový paskvil. Pro to nemohu mít žádnou omluvu, když dnes mohu porovnat kvalitu obrazu s kvalitou na bonusových discích Pipes Of Peace a Tug Of War, přičemž se stále jedná o DVD video.
Pro úplnost, testoval jsem to vizuálně na PC se synchronně spuštěnými klipy z 3DVD a bonusových DVD (dva obrazy na jednom monitoru vedle sebe) a rozdíl by musely vidět i osoby s vadou zraku.

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » ned dub 08, 2018 5:00 pm

Musel jsem vlakem ujet do Brna 300 km a dalších 300 km zpátky, abych si vůbec mohl pořídit Pipes of Peace v deluxe verzi s DVD. K tomuto albu z r. 1983 mám citový vztah a proto jsem se nespokojil jen s 2 CD verzí, ale chtěl jsem i verzi s DVD a brožurami. Je to teprve můj druhý box (po Flowers) z edice McCartney Archive Collection. O dvoucédé vydání jsme již psali. Proto jen stručně :
1.CD obsahuje songy co byly na původním albu (od Pipes of Peace po Through Our Love).

2. CD obsahuje tyto bonusové skladby
-Average Person (demo)
-Keep Under Cover (demo)
-Sweetest Little Show (demo)
-It´s Not On (demo, nevydaná skladba)
-Simple As That (demo)
-Say Say Say (remix 2015)
-Ode To A Koala Bear (poprvé na CD, B-strana singlu Say Say Say)
-Twice in a Lifetime
-Christina Bop (nevydaná skladba)

A nyní k bonusovému DVD - trvá skoro půl hodiny a obsahuje
- Pipes Of Peace (music video)
- So Bad (music video)
-Say Say Say (music video)
-Hey Hey in Montserrat
- Behind the Scenes at AIR studio
- The Man
První tři videa jsou videoklipy oněch písní. Hey Hey in Montserrat nám pomocí kamer zabírá oddychová čas jak trávily muzikanti během nahrávání- je to letovisko a všude slunné počasí- Ringo a George Martin dělají bláznivé kreace, v záběrech je i Linda a Barbara Bachová, Ringo si nandá červený klobouček, Linda přinese banány a s Barbarou všichni přes venkovní terasové zábradlí blázní, Ringo běhá kolem zahrady a pronásleduje Jamese, v titulcích čteme že kameramanem je Paul a proto na těch záběrech není. Celá kapitola je hudebně podbarvená skladbou Hey Hey. Tato kapitola končí tím, že Linda a Denny Laine mávají Ringovi a Barbaře, kteří se chystají autem odjet. Behind the Scenes the Air Studio - prvním songem je Keep Under Cover-kterou sám Paul hraje na klavír a začne ji i zpívat, dále se to rozvine ve studiovou verzi s různými záběry Paula a George Martina ve studiu a diskuzí jakým směrem se má píseň ubírat. Pak Linda s dětmi přinese nějakou hračku co vypadá jako robot a Paul té hračce otevírá pusu a zpívá u toho právě Keep Under Cover. Dalším songem v této kapitole je It´s Not On - ojedinělý zážitek filmování nevydané písně. Paul ji zpívá s akustickou kytarou nejdřív sám pak se rozezní v plnější studiové verzi, ale pohled na G. Martina nevypadá, že by byl skladbou nadšen a snad proto se nedostala na původní album. The Man - záběry Paula, Linda, jejich dětí a Micheala Jacskona na koních, kapitola je podbarvena právě The Man.

Ve velkém šedém boxu najdeme kromé kódu (ke stažení písní co už jsou na CD) najdeme ještě dvě knižní publikace - jedna z nich má na obálce šedou medaili s reliéfy klipu Pipes Of Peace a právě o tom je tato publikace- spousta černobílých fotek z natáčení onoho klipu. Je tam i Paulova textová vzpomínka jak došlo k nápadu na klip a krátký text o zákulisí klipu. Další mnohem objemnější 114 stránková publikace je o nahrávání Pipes of Peace. Spousta černobílých fotek Paula, Lindy, Ringa, Michaela Jacskona, George Martina - jak samostatně tak v různých sessions s jednotlivými účastníky. Pár barevných fotek Paula a Michaela na koních. Fotky z klipů So Bad (na jedné je Linda za bicí soupravou !) a Say Say Say. Variace obálky na singl Pipes Of Peace /So Bad a fotka singlu Say Say Say/ Ode To A Koala Bear. Různé aranžmá pro photo session pro titulní a zadní stranu Paula a jeho židle. Dále je tu fotka rukopisů písní Pipes of Peace a Through Our Love. Jsou tam i fotky dětského sboru, který nazpíval doprovodné vokály k písni Pipes of Peace a mezi jeho členy patří i Paulovi děti Mary a Stella. Mary v bookletu hodně vzpomíná na toto nahrávání i na to, jak byl Micheal její idol a přítel. Je tam fotka Steveho Clarka a Denny Laineho (asi jedna z posledních kdy Paulovi dělal ještě muzikanta). Další a další fotky muzikantů- Linda, Ringo (aspoň víme jak vypadal v r. 1983 kdy nahrával a vydal Old Wave), Eric Stewart, bubeníci Steve Gadd a Dave Mattacks, Jon Jacobs (ten má na sobě tričko s obálkou Tug of War) a hodně fotek kde je George Martin. Sám Paul je na snímcích z let 1981,1982,1983. Jon Jacobs textově vzpomíná jak se před realizací desky ztratila modrá krabice s páskou písně Say Say Say a tak hrozilo, že se na album nedostane, nakonec se páska našla, ale příhoda dala Paulovi vnuknutí na ústřední téma Broad Street.

Box pěkný, ale nerad bych tu cestu znovu absolvoval. Dalo to moc času, práce, plánování, mapy, náčrty, peněz, po cestě těžkooděnci, pak v obchodě různá vyprávění, a rezervace, nakonec pod pultem mi ten box prodal a tak toto podpultové zboží (box) jsem získal, ale do Brna hned tak znovu nepojedu. Pokud vím, teď se žádné deluxe verze nějakého Paulova alba s DVD nechystá.
to se vrací kolibřík

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OHNOTHIMAGEN » ned dub 08, 2018 5:59 pm

Parku, nemusels.
Stačilo objednat po internetu.
Bubi, Bubi, noch einmal, es war so wunderschön. Bubi, Bubi, noch einmal, es kann ja nichts geschehn.

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvekod Park » ned dub 08, 2018 6:45 pm

Musel. Protože přes internet to české firmy by měli od zahraničních dodavatelů až za několik měsíců (to jsem odmítl čekat tak dlouho). A obchod kde jsem album koupil, sice umožňuje nákup přes internet, ale má tak komplikovaný systém objednávek, že jsem se rozhodl pro něj zajet osobně.
to se vrací kolibřík

Zpět na “Paul McCartney”